- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1108 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
5
GTA w pudełku ale bez płyty? 350 zł Panie Rockstarze, co tylko sobie zarządasz Panie... » Czytaj dalej
64 odpowiedzi
Ilka
2
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
37 odpowiedzi
Kgorecki2500
13
Nie wiem czy to ja mam jakąś większą tolerancję na promienie UV ale w sumie w tych 35... » Czytaj dalej
24 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1108 Culés
2
Kovac może nie będzie taki zły w Monaco. W Bayernie słabo, ale w średnim zespole, czyli Frankfurcie już lepiej. Obecnie, klub z księstwa należy do tych średniawych, więc może coś uciuła. Chociaż okropnie się zarząd Monaco zachowuje w stosunku do byłych już trenerów. Najpierw Jardim, a teraz Moreno, nawet do końca nie wiadomo z jakiego powodu.
2
@Hiacynk A ja wiem czy słabo, puchar i liga wygrana w Bayernie, no ale owszem im dalej w las tym gorzej było, a w Monaco powinien dać sobie radę na luzie.
2
@Chwytliwy @Hiacynk Ogólnie w tamtym sezonie to Bayern miał takich rywali że i Franz Smuda by to wygrał. A gdy trafili na kogoś lepszego to nie mieli szans. A co do Kovaca to boję się że Monaco zawsze fajnie wprowadzalo młodzież itp . A Niko jak się uprze na jakąś 11stke to koniec...
1
@PatrykBarca Lepiej być upartym na stałą 11 niż wprowadzać na siłę młodzież, w Monaco powinni wreszcie z tym myślenie zmienić.
2
@Chwytliwy W punkt. Jeżeli Kovac zablokuje młodzież i będzie stawiać na tych samych zawodników, to będzie moim zdaniem bardzo dobra decyzja. Młody gracz może i potrzebuje minut, ale potrzebuje również stabilnego i silnego zespołu, w którym mógłby być jednym trybikiem w działającej maszynie. Chcesz stawiać na młodzież? Najpierw stwórz jakościową ekipę, która ułatwi grę takiemu graczowi i ograniczy jego zadania do tego co robi najlepiej. Gdyby zrobić ekipę z Sanchów, Greenwoodów i Camavingów w Monaco, to ci zawodnicy nigdy by nie byli tam gdzie są.
1
@Khajio Dlatego doświadczeni gracze tak bardzo są potrzebni w piłce nożnej, to jest równowaga.
0
@Chwytliwy Tak . Widać to po np takim Alphonso Davisie który u Kovaca szansy nie dostawał, A tu nagle jeden z najlepszych LO . Ja nie mówię że on ma grać sama młodzieżą. Ale nie może być uparty na jedna 11. Przecież Bayern grał tak sierniezna piłkę za jego czasów że sami gracze siebie krytykowali . A Monaco nie raz pokazało że mieszanka młodości z doświadczeniem może zdać egzamin.
0
@PatrykBarca No nie do końca. Davies przychodził z egzotycznej ligi i miał spore problemy z przystosowaniem się do tempa i poziomu w Bundeslidze. Kovac nie stawiał na niego, ponieważ Kanadyjczyk nie dał do tego żadnych argumentów. Co zrobił wtedy Kovac? Wysłał gracza do rezerw aby był w rytmie meczowym i przede wszystkim aby ogrywał się na lewej obronie. Tak, to on był pomysłodawcą zmiany pozycji Daviesa.
Dla mnie Kovac zachował się bez zarzutów w przypadku Daviesa.
1
@Khajio Czyli Flick mógł mu dac z dnia na dzień szansę ale Kovac nie? Jesteś pewien że gdyby Kovac dalej był trenerem to Davis grał by w pierwszym składzie? Ja nie , i widząc jego betonową postawę względem składu mam raczej pewność. To jak np obchodził się z Mullerem. Ogólnie dla Bayernu to była katastrofa , zero charyzmy, zero stylu i nawet chęci mało. A gdyby parę lat temu objął Monaco to Mbappe by jeszcze w rezerwach śmigał...,:)
0
@PatrykBarca
Flick dał mu szansę z dnia na dzień? To jest absolutna nieprawda. To Kovac dał mu szansę z dnia na dzień, gdy kontuzji w jednym momencie doznali Alaba i Hernandez i to za Kovaca rozegrał cztery bardzo dobre spotkania z rzędu. Flick obejmując Bayern dostał lewego obrońce w bardzo dobrej formie i połamany środek obrony (Hernandez, Sule, Boateng). Tak samo jak Kovac musiał kombinować ze składem i najbardziej logicznym posunięciem było wystawienie doświadczonego Alaby na środku obrony i pozostawienie Daviesa, niż ustawienie Alaby z boku i wprowadzenie z rezerw Maia.
I nie, nie miałbym pewności czy Davies po powrocie Alaby byłby podstawowym zawodnikiem. Tak samo w przypadku Flicka, gdyby Austriak nie zgodził się na grę na środku obrony. Kovac raczej nie wpadłby na złoty środek Flicka.
Oczywiście pobyt Kovaca w Bayernie był lekko mówiąc zły, ale już Eintracht z nim na pokładzie wyglądał bardzo dobrze. W Bayernie wina leży po obu stronach. Kovac nie dał rady taktycznie, doszło do konfliktu z kilkoma zawodnikami i przede wszystkim nie potrafił zmobilizować gwiazd, zarząd natomiast narzucił mu określony styl gry PO podpisaniu umowy (Kovac chciał grać jego podstawowym systemem czyli 3412. Conte też by poległ gdyby kazano mu z dnia na dzień zmienić system na 4231) i odmawiali mu transferów graczy jakich widział u siebie.
Z tym Mbappe mocno przesadziłeś. Nie róbmy z niego amatora, który stawia na graczy 27+. Nie miał problemu stawiać na chociażby Jovicia czy Vallejo.
1
@Khajio Właśnie to weryfikuje dobrego trenera. Jeżeli poradzi sobie w kilku miejscach. W jednym klubie to może pójść każdemu, ale regularnie to tyko dobremu trenerowi. Zobaczymy jak mu pójdzie w Monaco. Jeżeli nie spełni oczekiwań to jak to w życiu bywa pewnie zostanie mu jakoś klub z dołu tabeli Bundesligi..
0
@PatrykBarca Zgadzam się poza końcówką. Kovac faktycznie będzie spalony w oczach klubów z innych lig, ale w Bundeslidze będą o nim pamiętać przede wszystkim za świetną prace w Eintrachcie. Nawet po klęsce z Monaco mógłby liczyć przy sprzyjających wiatrach na prace w Leverkusen, Gladbach, Wolfsburgu czy Hoffenheim.
Taki Hasenhuttl, gdy Southampton nie radziło sobie za dobrze, to i tak dostał kilka ofert z Dortmundu i Monchengladbach.