La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 3276 Culés

4

Messi zdobył w karierze dokładnie 700 bramek i potrzebował do tego 865 spotkań. Daje nam to średnią 0,809 gola na mecz.
Ronaldo na strzelenie ostatnich 700 bramek potrzebował 833 spotkań, co daje średnią 0,840

Musimy wziąć pod uwagę ostatnie spotkania z lat 2005-2020 by Messi miał wyższą średnią od Ronaldo. Na późniejszym etapie Messi nigdy nie osiągnął już bieżącej średniej wyższej od Portugalczyka.

Komentarz usunięty przez użytkownika

42

@Statistics Wy widzę nie możecie o nim zapomnieć

61

@Statistics o ile w bramkach sa porownywalni to Leo jeszcze kreuje gre na innym poziomie i to sprawia ze dla mnie jest lepszy od CR

40

@Statistics I wniosek z tego taki, że Messi mimo, że jest zdecydowanie najlepszym asystentem i kreatorem gry na świecie strzela na poziomie najlepszych na świecie. Jedyny w swoim rodzaju.

12

@FCBMati10 Przecież wiadomo, że jest. Trzeba być mocnym przeciwnikiem Messiego żeby znalezc jakiś argument i twierdzic inaczej.

Komentarz usunięty przez użytkownika

96

@Statistics Leo Messi potrzebował 111 meczów mniej niż Cristiano Ronaldo by osiągnąć 700 bramek w karierze. Do tego Argentyńczyk dołożył o 80 asyst więcej.

5

@Statistics Tak z ciekawości, ile meczów na strzelenie pierwszych 700 bramek w karierze potrzebowali obaj panowie?

8

@BarcaInfo Dodajmy, że jest także o ponad 2 lata młodszy.
Dziękuję. Dobranoc :D

Komentarz usunięty przez użytkownika

37

@Statistics
Czemu manipulujesz a wręcz kłamiesz ilością meczów?

51

@BarcaInfo Miała wejść szpileczka w oko dla kibiców Barcelony, tymczasem weszła wielka kłoda drewna w pupy kibiców Realu :]

5

@BarcaInfo Reszta jest milczeniem.

23

@Statistics "Na późniejszym etapie Messi nigdy nie osiągnął już bieżącej średniej wyższej od Portugalczyka." co masz na myśli?

Co to za zmanipulowane porównanie? Ostateni 700 bramek u Cr i pierwsze 700 u Leo?

CZyli bierzemy pod uwage mecze 17 letniego Messiego, a eliminujesz mlody wiek Cra, kiedy wiadomo ze srednia jest najlslabsza. Zenujące porównanie.

I tak to tylko pokazuje wyzszosc Leo nad Crem, ze w zmanipulowanym porownaniu bramek wypadaja w miare rowno, a do tego wszystkie inne liczby ze spotkan sa na korzysc Leo :)

4

@mekston Kolega porównał ostatnie 700 bramek Leo i CR, w jakiej ilości meczów zostały zdobyte i to mu chodziło. A, że ostatnie 700 bramek Leo to też jego pierwsze ;-P

8

@Statistics Zmanipulowane celowo statystyki powinny być traktowane jako prowokacja i nagradzane banem. Idź z tą propagandą do kawiarni.

1

@koziar Otóż to, no ale szambo wybiło. Zresztą często podaje statystyki wychwalające Messiego i w takim momencie bawi mnie jak ktoś się tak unosi za statystyki pokazujące wkład Ronaldo.

0

@arraco Innymi słowy w 2020 roku Ronaldo ma 20 bramek w 19 spotkaniach, Messi 12 bramek w 22.
Od 2019 roku Ronaldo ma 59goli/69spotkań - Messi 62/81.
itd. od 2006 roku Ronaldo zdobył 698 bramek w 832 spotkaniach, a Messi 697 bramek w 837 spotkaniach.

1

@koziar wiem co zrobil i jest to slabe porownanie w tej sytuacji

2

@Statistics Jeśli odejmiemy 30% karnych penaldo to wyjdzie on statystycznie w okolicach Suareza.

1

@anysay Biorąc pod uwagę ilość spotkań Ronaldo wykonuje jedenastkę co 6,85 spotkania, a Messi co 7,45. Dodajmy do tego fakt że gdyby Messi wykonywał wszystkie karne tak jak Ronaldo, to łatwo się domyślić że wykonywałby je po prostu częściej. To jest po prostu kolejny mit tak jak ze średnią strzelanych bramek, gdzie Ronaldo ma ją wyższą od 15 lat.

0

@anysay Messi mimo bycia młodszym od CR7 ma udział przy większej liczbie goli niż CR7.
Ronaldo w tym sezonie zdobył 12 goli z karnych, ot.

1

@Statistics Odliczyłeś Ronaldo gole ze spalonych i po karnych których nie było?

0

@Statistics To ile spotkań potrzebowali obaj panowie by zdobyć swoje pierwsze 700 bramek w karierze? Chodzi mi o konkretne liczby.

0

@Murazor Naprawdę mylnie zakładacie że chcę Messiemu i Wam coś "odebrać". To jest po prostu statystyka, ciekawostka i nic więcej. Możemy mu odjąć gole strzelone też głową i powstanie po prostu statystyka goli bez tego rodzaju bramek, śmiało możesz takiego porównania dokonać - ja dokonałem innego.

0

@Kapitan hawk Jak łatwo się domyślić Messi 865, Ronaldo szybko licząc...974. Choć w ostatnich spotkaniach Leo bramki nie zdobył, więc będzie to 862

10

@Statistics Ronaldo swojego 700 gola w karierze strzelił w swoim 974 występie w karierze, mając dokładnie: 34 lata, 10 miesięcy i 10 dni. Messi na zdobycie swojej bramki nr 700 potrzebował 862 spotkań. Czyli aż o 112 meczów mniej. Miał dokładnie 32 lata i tydzień czyli strzelając bramkę nr 700 w karierze był młodszy od Portugalczyka, gdy ten strzelił swoją bramkę nr 700 o 2 lat i 10 miesięcy. Totalna deklasacja!!!

4

@Statistics Nie no kolego wyjeżdzasz ze statystykami pomijając wiek piłkarzy gdzie Ci wychodzi w setnych procentach !! że CR7 jest w czymś lepszy od Messiego i jeszcze z avatarem RM :). Może i w tej twojej wyliczance wypada lepiej ale zauważ że Messi będzie grał o jakieś 2 lata dłużej od CR7. poza tym weź pod uwage że Cristiano to typowy lis pola karnego wykańcza akcje kolegów. Messi natomiast "robi" całe mecze od 12 lat - przykrywając asystami CR7 dotrzymuje mu kroku w bramkach a jesli weźmiemy jego wiek to go przewyższa. Nie dziw się że jesteś odbierany tu jako ktoś kto próbuje na siłe coś nam udowodnić :). Musisz zrozumieć że wiekszość tutaj docenia Cristiano jako napastnika - sportowca ale przez jego parcie na szkło i ciągle porównywanie sie do Messiego odbieramy go raczej jako pajaca - niemniej jednak jednego z najlepszych napastników na świecie ever ;) - napastników!! Messi jest natomiast graczem kompletnym - jego poziom jest nieosiągalny dla Krystyny ze wzgledu na sposób prowadzenia meczu asysty rozgrywanie ... można mnożyć.

4

@Kapitan hawk
Jeżeli zaś popatrzymy na średnią bramek w momencie zdobycia 700, to mamy:
Messi: 0,812
Ronaldo: 0,718

A jeżeli weźmiemy całe dotychczasowe kariery:
Messi: 0,809
Ronaldo: 0,726

Wszystko w temacie.

0

@Kapitan hawk a jak weźmiemy ostatnie 700 bramek. To Ronaldo 0,84 - Messi 0,81. Ostatnie 100,200,300,400,500,600,700 i zawsze Ronaldo będzie miał lepszą średnią.

5

@Statistics Ale zawodników historia nie ocenia po tym "jak weźmiemy ostatnie 700 bramek". Usilnie próbujesz pokazać coś, co nie ma żadnego znaczenia.
Każdy piłkarz na świecie rozliczany jest z całości kariery. A tu w ujęciu liczbowym Messi miażdży Portugalczyka a w średniej całej kariery dokładnie to widać. A zatem zwykłym kłamstwem jest stwierdzenie, że "zawsze Ronaldo będzie miał lepszą średnią". Bo o wielkości zawodnika świadczy jego cała kariera a nie "ostatnie 100, 200, 300 bramek".

1

@Kapitan hawk Myślę że kłamstwem jest udawanie że to nie ma znaczenia, bo równie dobrze można powiedzieć że to Gerd Muller miażdży Messiego średnią, nie wspominając o Bican'ie. To że Ronaldo w całej karierze ma niższą średnią jest mocno związane z tym, że we wczesnych latach grał po 50-60 spotkań, gdzie Messi w pierwszym roku zagrał 7, a w drugim 21, a w trzecim 33.
Zresztą najłatwiej wziąć pod uwagę ich wspólny okres w Hiszpanii. Messi miał średnią 0,99 a Ronaldo 1,03.
W LM mamy 1,04 do 0,9 na korzyść Ronaldo.
Dodaj mecze reprezentacji a przewaga będzie o wiele większa niż 0,81 do 0,72

0

@Statistics i znowu - podajesz tylko wycinki. Fenomen Messiego i jego liczb polega na tym, że jakich okresów czasu byś nie wymyślał, jakich wycinków - to biorąc całą karierę Messi statystycznie wypada lepiej. Ale jak tak bardzo lubisz zawężać ,to weźmy nie całą Hiszpanię - tylko jeszcze lepiej El Clasico czyli starcia bezpośrednie.
26: 18 w bramkach na korzyść Messiego. Asysty, Średnia bramek w El Clasico. średnia syst w El Clasico - na korzyść Messiego. Liczba Hattriców w El Clasico: Messi - 2, Ronaldo - 0. Liczba dubletów w El Clasico: Messi - 5, Ronaldo - 2. Jak widać, w bezpośrednich pojedynkach czyli tych najbardziej miarodajnych - Ronaldo jest niszczony przez Messiego. Podobnie jak zestawimy do dotychczasową karierą. 112 meczów różnicy. Gerd Muller grał w innych czasach a ty sobie wziąłeś wycinek karier i tworzysz z tego prawdę. Liczby całościowe całych dotychczasowych karier, jak i bezpośrednich spotkań przeciwko sobie -ukazują prawdę. A to tylko liczby bramek. Asysty, wykreowane sytuacje podania kluczowe, liczba wykonywanych dryblingów., etc. są przez ciebie celowo pomijane, bo nie pasuje to do twojej zmanipulowanej teorii, na której budujesz swoje półprawdy.

0

@Kapitan hawk Messi ma 26 bramek w El Clasico w 43 meczach. Ronaldo 18 goli w 30 meczach więc mają dokładnie taką samą średnią. 18 bramek stanowiło 42% jego zespołu w tych meczach. 26 bramek Messiego stanowiło 34% bramek zespołu w tych meczach.

A Hiszpania jest wycinkiem i chyba w sumie najlepiej pokazuje "równe" warunki dla tej dwójki. Skoro średnią Ronaldo ma wyższą to dlaczego młodszy Messi go w tej średniej miażdży?

2

@Statistics
Messi ma 27 bramek w 44 meczach.
A zatem średnia bramek jest lepsza.
A co z liczbą hattricków i dubletów w El Clasico - bezpośrednio Messi miażdży Ronaldo.
A co liczbą asyst?
Znowu celowo pomijasz, bo nie pasuje do twojej zmanipulowanej teorii.
Tylko El Clasico oddaje bezpośrednią rywalizację. Reszta to pojedynki korespondencyjne. Bezpośrednio i na przestrzeni całek kariery Messi zwyczajnie niszczy Ronaldo, nawet jeśli bierzemy tylko średnią liczbę goli.

Z ciekawości sprawdziłem statystyki ostatnich 100 meczów Ronaldo i Messiego. Dlaczego kłamiesz, że Ronaldo miał lepszą średnią? Jesteś zwykłym kłamcą i manipualtorem. Żałosne.

0

@Kapitan hawk Nie umiesz czytać, chodzi o to kto zdobył 100 bramek z lepszą średnią - co jest napisane

0

@Statistics To jeszcze lepiej. Kolejny wycinek a całość czyli prawda jest zupełnie inna. Przykro mi, ale jakoś trzeba się dowartościować.

0

@Kapitan hawk Prawda jest tak, że ostatnie 100,200,300,400,500,600,700 strzelił potrzebując na to mniejszą ilość spotkań i taki był temat tego postu :x

0

@Statistics półprawda.

0

@Statistics Ale co dały gole Ronaldo w lidze? Przez 10 lat wygrał zaledwie 2 mistrzostwa kraju i 1 pk - Messi w tym samym czasie 7 mistrzostw kraju i 5 albo 6 pk. Warto też spojrzeć jakim drużyną najwięcej strzelali, Messi ścisły top, Ronaldo niekoniecznie. W el clasico Messi też zazwyczaj miażdżył wyniki 5-0 4-0 3-0 nie są przypadkiem.

0

@tristan87 jeszcze musimy odjąć te co były samobójami, a doliczono je CRowi.

0

@xixi A co ma piernik do wietraka? A co dały gole Messiego w reprezentacji?

0

@Statistics Wspomniałeś o lidze i porównałeś ich obu. Wiec logiczne jest porównanie ich na tej płaszczyźnie również. Messiego gole miały wartość w postaci pucharów, Ronaldo głównie nabijaj statystyki. Reprezentacja? co ma piernik do wiatraka ;) Zresztą co takiego wygrał CR z reprezentacja? euro? gdzie w finale zagrał raptem kilka minut?

0

@xixi Na Euro miał udział przy 66% bramek. W finałach Ligi narodów w 75%. Ligę wygrał 2 razy w 9 lat a nie dziesięć, puchary wygrał 2 a nie jeden. A LM wygrał 5 razy w karierze a Barca 4 w historii. I nadal nie ma to nic wspólnego z tematem mojego postu, ale chętnie Ci wypisze błędy

0

@Statistics Mam tylko pytanie co ta statystyka pokazuje, bo przecież wiadomo że ostatnie X goli Ronaldo strzelił w mniejszej ilości spotkań bo jest starszy po prostu. Liczymy tutaj gole strzelone od 20/21-letniego Ronaldo i od 17-letniego Messiego.

0

@KSSniper ale wiek w ogóle nie wpływa na tą statystykę, gra wręcz na korzyść Messiego. Jak to ze ktoś jest starszy wpływa pozytywnie na to ze ostatnie bramki strzelił szybciej niż młodszy kolega w tym samym czasie?

0

@Statistics Własnie wiek jest tutaj na korzyść Messiego i będzie niemal zawsze, a ma taki wpływ że Ronaldo był już ograny w dorosłej piłce przez 3 sezony, z czego 2 w samej Premier League gdzie grał mecz za meczem, zebrał więcej doświadczenia. Ronaldo jest kwintesencją pracy jak to się mawia, zagrał przed tym niemal 150 spotkań w dorosłej piłce, ma to ogromny wpływ na jego późniejszy rozwój. U Messiego liczymy gdy zaczynał karierę, wchodził z ławki w wielu meczach a także zbierał doświadczenie, które Cristiano już posiadał.

0

@KSSniper strzelając ostatnie 100 goli w latach 2018-2020 Messi był wystarczająco ograny i doswiadczony? No widzisz, potrzebował więcej spotkań na strzelenie tych 100 bramek od Ronaldo. I tak możesz się cofnąć do ostatnich 700 bramek jednego i drugiego.

2

@Statistics W takim razie można to policzyć w ten sposób:
Messi ostatnie 100 goli
14.03.2018 do 30.06.2020
Ronaldo ostatnie 100 goli
14.02.2018 do 11.07.2020

Półtora miesiąca róźnicy.

0

@KSSniper Można i wychodzi na to, że Ronaldo ma lepszą średnią

2

@Statistics Ma a różnica to tylko 4 mecze, a możemy dodać do tego liczbę asyst, ale tu już by była deklasacja mimo wszystko, Nie mniej jednak Ronaldo ma lepszą średnią, mimo że obaj Panowie grają na innych pozycjach, gdzie Cristiano gra bliżej bramki.

0

@KSSniper To naprawdę nadal nie zmienia tego co napisałem.

3

@Statistics Bo sama statystyka jest dziwna, odejmujesz mecze Ronaldo gdzie nie strzelał na początku kariery i dajesz do porównania z początkiem kariery
Messiego co nie ma sensu. Ja mogę podać statystykę gdzie Messi przebijał barierę 100, 200, 300, 400, 500, 600 i 700 goli mając mniej lat niż Cristiano, co ma więcej sensu.

0

@KSSniper tak możesz, nawet na tym forum...chyba

0

@Statistics Dal wyjaśnienia bo widzę że powoli uznajesz mnie za jakiegoś łebka :D
Dla mnie Cristiano jest drugim najlepszym piłkarzem w historii, życzę mu jak najlepiej, teraz ma bardzo fajną serię, ale ta statystyka niczego nie pokazuje tak naprawdę według mnie.

5

@Statistics Chociaż szanuję Cristiano za jego wkład w piłkę nożną, trzeba powiedzieć jasno, że tylko statystyki mogą wywołać jakąkolwiek dyskusję porównującą jego kunszt do Messiego. Kreacja gry, drybling, podania, przerzuty na drugą stronę boiska, inteligencja piłkarska - Messi deklasuje Ronaldo praktycznie na każdym polu, oprócz strzelania bramek.

0

@Statistics wystarczy popatrzyć na grę obu, a bramki to tylko statystyka!

0

@BarcaInfo Dziekuję, Dobranoc.. ;)

0

@Statistics Dla mnie Twoje porównanie jest idiotyczne dlatego, że porównujesz gole ofensywnego rozgrywającego z golami napastnika, który na boisku nie ma nawet połowy obowiązków tego pierwszego.
Równie dobrze mógłbyś porównać Mullera z Lewandowskim i może zrozumiałbyś jakie standardy strzeleckie prezentują zawodnicy skupieni na kreowaniu gry.

0

wgl za pisanie przescieradel na tej stronie powinny juz byc bany , czego ty chlopaczku tu szukasz prócz prowokacji? idz w zyciu tak porób to szybko zęby stracisz i zobaczymy czy drugi raz podejmiesz się tego

0

@Statistics polacz to z asystami i stworzonymi sytuacjami bramkowymi

« Powrót do wszystkich komentarzy