- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1225 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
6
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
90 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
CLS63AMG
30
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
36 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1225 Culés
6
@MESSIah16 Odpowiedz mi co to znaczy kradzież VAT za PO?
W pewnym momencie w Europie kraje bardzo słabo radziły sobie z tak zwaną luką Vatową. Polska nie wyglądała wcale najgorzej a w złym momencie zeszła tylko trochę poniżej średniej unijnej. W 2013 r i w 2014 mieliśmy 25% spadek dochodu z podatku VAT. W 2015 i już za czasów rządów PIS w 2016 mieliśmy odpowiednio 24% i 20% spadku z dochodu. Wprowadzone mechanizmy które zostały stworzone w EU a to bardzo mocno przełożyło się również na Polskę spowodowały że luka vatowa w 2017 i w 2018 r wyniosła u nas w kraju 15% i 12%. Jak widać za rządów PIS ta krzywa wyraźnie maleje ale w ostatnich 3 latach w EU również malała chociaż nie wszędzie w takim stopniu. Niestety ale za rok 2019 ponownie zaczyna nam wzrastać brak przychodów z VAT (ucieka bokiem) a jest to spowodowane tym że doszliśmy do ściany jako Państwo i potrzebne są nowe metody walki z tym problemem. Jak widać po tym co napisałem, nie było nigdy takiego przypadku za rządów PIS by całkowicie wyeliminowano ten problem o czym się nie mówi w mediach publicznych. Nie chcę krytykować PIS bo faktycznie mają sukces w tym przypadku. Pytanie na ile pomogło im wprowadzenie pewnego mechanizmu w całej UE a na ile jest to tylko zasługa Państwa. Nie mniej luka Vatowa cały czas występuje i to w kwotach liczonych w miliardach złotych rocznie. Po za tym do tej pory nikogo z tych co niby kradli powyżej 100 mln rocznie nie skazano na karę więzienia co też pokazuje jak trudno walczyć z czymś co ma miejsce w całej Europie.
https://businessinsider.com.pl/firmy/podatki/luka-podatkowa-vat-w-2019-r-slawomir-dudek-uszczelnienie-podatkow-w-polsce/ttmrbt5
https://konkret24.tvn24.pl/polska,108/polska-luka-vat-na-tle-skali-europejskiej-sprawdzamy-slowa-marcina-horaly,945743.html
2
@Janiama https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-8597063#comment-8597063
tutaj link do tej dyskucji. Możesz śmiało tam wkleić ten post.
6
@Janiama ot, pojęcia "vatowskiej mafii" i kradzieży VATu przez PO weszło jedynie do pisowskiej nowomowy jako dowód na to, że PO to rządy burżuazji kradnącej pieniądze dla siebie. Stąd też polityka rozdawnictwa ze strony pis znalazła tak podatny grunt.
Niestety, ale większość ludzi się na to złapało, bez jakiegokolwiek rozeznania w temacie.
0
@Janiama Kłamią jedni i drudzy, szczególnie w kwestiach podawanych kwot.
PiS jak zwykle przesadza w swoją stronę, a PO w swoją.
Każdy ich ekspert/analityk jest umoczony w barwy polityczne i odpowiednio nagina cyferki.