- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1206 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
7
GTA w pudełku ale bez płyty? 350 zł Panie Rockstarze, co tylko sobie zarządasz Panie... » Czytaj dalej
68 odpowiedzi
Ilka
2
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
42 odpowiedzi
Ilka
9
A po ciężkiej pracy dobry lodzik :) https://zapodaj.net/images/a19fde8b97e2d.jpg
26 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1206 Culés
17
Fadil Novalić , premier Bośni i Hercegowiny, został aresztowany po 6-godzinnym przesłuchaniu przez funkcjonariuszy Państwowej Agencji Śledczej i Ochrony.
Polityka oskarża się o sprowadzenie do kraju 100 sztuk chińskich respiratorów bez atestu.
To jest przykład jak ważne jest oddzielenie służb, prokuratora generalnego od rządu.
4
@Janiama Ja mam takie jedno małe pytanie. Czy te respiratory mogły uratować komuś życie?
5
@michal26 Jeżeli nie miały atestu to mogły kogoś zabić. W ten sposób pewnie podchodzi do tematu prokuratura. Po za tym być może Premier wiedział że nie ma atestu a i tak kupił je.
2
@michal26 mogły zabić.
Akurat respirator to bardzo złożone urządzenia gdzie absolutnie nie ma miejsca na błąd.
4
@michal26 Karty wyborcze pana Sasina też mogły komuś uratować życie. Mógł się nimi ogrzać jakiś bezdomny w zimną noc i nie zamarznąć. Ha! Warto było
0
@Odcinkowy Nie znam się totalnie na respiratorach. Wiem mniej więcej do czego służą i tyle.
Pytanie moje jest raczej dywagacją nad tym, czy w dobie, gdy brakowało respiratorów z atestami, warto zaryzykować i ratować ludzi respiratorami bez atestu. Oczywiście za pisemną zgodą ich, bądź rodziny chorego.
Jestem daleki od oceniania kogoś tylko przez pryzmat tego, że "złamał prawo", czy też "postąpił wbrew zasadom".
@Janiama stąd też pytanie, czy faktycznie moralnie był to zły czyn? Nie znam szczegółów, więc dopytuje.
1
@michal26 za to ja co nieco wiem na temat ich funkcjonowania i wiem że byłoby to bardzo niebezpieczne, poza tym żaden lekarz nie podlaczylby pacjenta pod taki sprzęt.
0
@Odcinkowy Ok. To ostatnie pytanie. Jeśli od tego zależałoby życie tego człowieka i Rodzina domagałaby się użycia tego respiratora (wyraźna pisemna zgoda), to czy wtedy lekarz powinien użyć takiego respiratora? Złóżmy, że szansa na odratowanie to 50%, a w pozostałych 50% stan bez zmian lub spowoduje zgon.
2
@michal26 o czym Ty piszesz? Respirator wprowadza tlen pod odpowiednim ciśnieniem i jeśli pomyli się chociaż minimalnie to układ oddechowy zostanie poważnie uszkodzony i może nastąpić śmierć. Podłączenie kogoś pod taką maszynę musi być karane. Są zasady których łamać nie wolno. Nie jesteśmy zwierzętami. Po to są normy i certyfikaty żeby ludzie nie umierali szczególnie przy takim sprzęcie medycznym!
0
@Odcinkowy Czyli respirator bez atestów, to praktycznie pewna śmierć, tak?
Ok. To już trochę rozjaśnione mam co i jak :)
3
@michal26 to bardzo złożona maszyna do ratowania życia. Podłączyć pod respirator nie umie każdy lekarz tylko raptem 2 może 3 specjalizacje. I najważniejsze przy Koronie podłączenie do respiratora to nie sytuacja przychodząca z nienacka nagle niespodziewanie tylko na taką ewentualność pojawia się już kilka dni przed i można to zaplanować. :)
Dlatego podłączenie pod sprzęt bez atestów to czyste szaleństwo.
1
@Odcinkowy Dziękuje za wyjaśnienie :)