La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 624 Culés

35

Czyli z tymi wyborami kwestia jest taka, że Dudeł traci poparcie (i świetnie). Hołownia i Trzaskowski największe szanse na drugą turę. Za nimi Bosak. Biedroń i Kamysz (który najwięcej stracił na rezygnacji Kidawy..) i pozostali z małymi, minimalnymi wręcz szansami.

No i mamy problem, bo moim zdaniem ani Hołownia, ani tym bardziej Trzaskowski nie maja szans z Dudą. Czemu? Ponieważ Trzaskowski ma tak duży elektorat negatywny, że mało kto wybierze jego, jako mniejsze zło.
Hołownia ma łatkę prowadzącego (ale programy w TV) i człowieka, który w ostatniej chwili wskoczył do polityki. Coś jak Kukiz.
Na moje większe szanse miałby Bosak i Kosiniak. Największe chyba ten drugi.

Reasumując. Dudeł wygra, co jest niebywałe. No, ale zawdzięczamy to dwóm rzeczom. Idiotom, którzy za kilka srebrników dali się przekupić i totalnej opozycji, która jest tak cienka jak siki węża.

4

@michal26 lepiej bym tego nie ujął.

12

@michal26 Bosak nie miałby żadnych szans :D Na pewno ma większy elektorat negatywny wśród opozycji niż Trzaskowski czy Hołownia. Nawet nie ma co z tym dyskutować :D

2

@michal26 gdzie ty porównujesz potencjał Bosaka do kogokolwiek, co najwyżej Biedroń mógłby zrobić gorszy wynik w drugiej turze, w co i tak wątpię, bo popierający platformę prędzej na Lewicę niż Konfederację zagłosuje

6

@michal26 Większość mówi wybierając Trzaskowskiego że odda na niego swój głos bo gorzej już być nie może, przekonacie się że może

3

@michal26 Niestety bardzo prawdopodobny scenariusz, też uważam, że Bosak i Kosiniak mieliby większe szanse coś zwojować. Zwłaszcza ten pierwszy

2

@michal26 Z tą wygraną Dudy w 2 turze to bym uważał. Duda ma ogromny elektorat negatywny, który mam nadzieje zmobilizuje się i zrobi robotę.

7

@RichardAlpert Przecież przeprowadzono badania na ten temat. Na Trzaskowskiego w drugiej turze nie zagłosuje 18% wyborców Konfederacji i 7% wyborców PSL :D Na Bosaka nie zagłosuje 100% wyborców Lewicy i pewnie spora część PSLu i KO ale tego nie wiem.
@kamiVeB Jak będzie gorzej? Po prostu będzie impas, będzie blokował rozpieprzanie państwa przez PiS. No dla mnie to nie jest gorzej. No chyba, że uważasz, że wprowadzanie komuny jest ok, no to będzie dla Ciebie gorzej.

7

@Bykunn Za dużo pamiętam z rządów PO-PSL by uważać że będzie lepiej. Nie ma Tuska ale jednak już wolałbym jego niż Budkę.

12

@Bykunn Hołownia to kandydat jednorazowy po wyborach przejdzie do PO albo PSLu albo zniknie z polityki.

2

@kamiVeB No ale przecież prezydent Trzaskowski (ewentualny) nie zrobi nic co było za czasów POPLS (nawet zakładając że to było takie złe) bo rządzi dalej PiS...
@ArdoFCB A zgadzam się oczywiście.

14

@Bykunn No nie do końca. Zapominamy o jednej bardzo ważnej kwestii. Decydują niezdecydowani, a będziemy mieć przynajmniej jedną debatę przed drugą turą między dwoma kandydatami.
Duda raczej w nich pokona Trzaskowskiego (politycy PO są chyba najgorzej przygotowani, zaraz po politykach PiS).
Duda natomiast przegrałby taką debatę z Bosakiem, który jest najbardziej merytorycznym politykiem w stawce.
Hołownia też by dobrze wypadł, bo doświadczenie przed kamerami naprawdę robi swoje.
W sytuacji Bosak-Duda działa jeszcze jedna kwestia. Dwa gospodarczo skrajne poglądy. Światopoglądowo bardzo zbliżone.
Ludzie to o co mają największe pretensje do PiS, to gospodarcze podejście a nie światopoglądowe (i słusznie, że tak sądzą!)

Z Trzaskowskim jest jeden podstawowy problem. To człowiek PO. Partii, która przez 8 lat gnębiła ten naród i dalej nie została rozliczona.
Praktycznie nikt z PiS (max 1-3%) nie zagłosuje na Trzaskowskiego.
Mało kto z Konfederacji zagłosuje, bo ci wyborcy pamiętają czym była Platforma.
Nawet z Lewicy ludzie 2 razy by się zastanowili (mówię o sympatykach partii w każdym z tych przypadków).
Dlatego też Hołownia ma większe szanse. Największe moim zdaniem miałby Kosiniak (który mimo iż z Koalicjanta PSL, to taki neutralny i typowy centrysta. Ani na lewo, ani na prawo. Jest w tym metoda) oraz Bosak. Na Bosaka głosują tez ludzie, którzy głosowali na PiS. Moim zdaniem to On zabierze najwięcej elektoratu PiSu.
Ale fakt - obok Dudy, Trzaskowskiego i Biedronia - największy negatywny elektorat. Nawet postawiłbym go w pierwszej dwójce. To jest jedyny powód dla którego stwierdziłem, że Kosiniak ma większe szanse na pokonanie Dudy od Bosaka.
A co do wyboru Duda-Trzaskowski. W historii III RP nigdy nie było tak złego wyboru. Naprawdę. Wybór miedzy złem a złem.

2

@Bykunn 100% Lewicy nie zagłosuje? A to ciekawe.

1

@michal26 No ale mijasz się z faktami po prostu bo Twój osobisty osąd zaślepia Ci rzeczywistość :/ Przecież przedstawiono badania na temat wyborców Konfederacji i tego czy zagłosują na Dudę czy Trzaskowskiego i przygniatająca większość zagłosuje na Trzaskowskiego.
No a kto z Lewicy zagłosuje Ci na gościa, z którym nie zgadza się w 100%? Z Dudą chociaż zgadzają się programy socjalne

5

@Bykunn ale nienawiść do Dudy i PiS może być ważniejsza, aniżeli niechęć do Bosaka, który chociaż punktuje Dudę.
Podeślij proszę te badania.

3

@michal26 No nie mogę znaleźć w google. Ktoś tu na forum wrzucał tweeta. 18% konfy, 7%psl 2% ko 0% lewicy na Dudę w drugiej turze.
Z resztą i tak rozmawiamy o political fiction. Scenariusz z Bosakiem w drugiej turze jest niemożliwy :)

5

@Bykunn No. To wrzucał Janiama.
Pamiętajmy jednak, że 18% na Dudę nie oznacza 82% na Trzaskowskiego. I tu jest podstawowy problem. Wydaje mi się, że na polityka PO zaglosuje max 15% Konfederatów, jeśli dojdzie między tymi politykami do pojedynku w II turze.
Trzaskowski nie ma szans z Dudą i będę się tego trzymał. Zaglosuje tylko elektorat PO, trochę Lewicy, PSLu i Konfederatów. Jak uzbiera 40%, to będzie sukces. Hołownia wyciągnie lepszy wynik. Problem w tym, że gołym okiem widać, jaką chorągiewką jest Hołownia. Po wyborach, albo stworzy partię, albo dołączy do PO/PSL..

1

@michal26 Jeszcze chwilę temu też byłem 100% pewny, że nie ma szans z Dudą w drugiej turze i mój głos na pewno miał Kosiniak jako najpewniejszy kandydat. W tym momencie nie wiem, dalej daję małe szanse ale już większe niż 0. I nie zgadzam się też że Trzaskowski przegra debatę z Dudą (o ile do takiej dojdzie). Można mu zarzucać dużo rzeczy ale to jest wykształcony młody człowiek. Da sobie radę. Duda pokazał już że nawet mu się nie chce przygotować merytorycznie do debaty

0

@Bykunn Moim zdaniem większość wyborców Konfederacji nie weźmie udziału w drugiej turze, jeśli nie będzie w niej Bosaka.

0

@Bykunn "political fiction"
Jeszcze dwa miesiące temu przyznał bym rację. Ale teraz już nie. Pandemia może bardzo namieszać w głosowaniu.

0

@GoLem Pandemia trwa od 2 miesięcy a Bosak i tak nie wyszedł ponad 10%.

3

@Bykunn Załóżmy, że Bosak dotrze do II tury razem z Dudą. Jeśli 100% Lewicy, reszta "opozycji" naprawdę poprze wtedy Dudę, to będzie absolutna hipokryzja całej tej ekipy "walczącej" z PISem. W polityce jest niestety od dawien dawna układ i moim zdaniem jedyna partia, która naprawdę chce coś zmienić to właśnie Konfederacja i pan Bosak. (Zaznaczam, nie zgadzam się ze wszystkimi ich postulatami, ale są mi najbliżej - zwłaszcza gospodarczo)

0

@Bykunn Nie rozumiem tylko tej wiary w sondaże.. nigdy nie zwracam na nie uwagi, bo wybory weryfikują je dosadnie

1

@RichardAlpert No jak je weryfikują? :D Zazwyczaj te rzetelne (tak są rzetelne i nie, jak wszędzie) nie mylą się bardziej niż 3%. Co oczywiście czasami stanowi ogromną różnicę, zgadzam się.
Nie mówię, że cała opozycja zagłosuje na Dudę, oczywiście, że nie. Sam bym zagłosował na Bosaka jako trochę mniejsze zło. Ale wyborcy Lewicy na Niego nie zagłosują bo NIC ich z nim nie łączy.

2

@Bykunn Hmm.. wydaję mi się jednak, że spora część ludzi (także z Lewicy) tak ma już dosyć PiSu, że z czystej nienawiści i zażenowania zagłosowałoby na Bosaka. Choć wolałbym oczywiście by ten głos był poparty zrozumieniem wielu słusznych postulatów.

3

@RichardAlpert No nie wiem jak z tymi wieloma słusznymi postulatami. No ale zgadzam się, że chyba nie może być gorszy niż klakier PiSu

0

@michal26 "8 lat gnębiła ten naród" i ten naród wybrał ich na II kadencję?

3

@JacekM Tak. To jest paradoks tego wszystkiego. Analogicznie masz teraz. PiS żeruje na Polsce. Jest jak nowotwór. Polacy i tak ich wybrali na drugą kadencję..

0

@JacekM A PiS który gnębi ten naród nie został wybrany na druga kadencje? Czyli co, jak PoPsl została wybrana tzn ze wszyscy byli zadowoleni?

2

@Bykunn Jeśli wierzysz w sondaże, to gratuluję. Sondaże powinny zostać zdelegalizowane.

2

@(L)iBarca No na razie RZETELNE, powtarzam, sondaże, przy każdych wyborach się sprawdzały ;) Nie wiem dlaczego mam im nie wierzyć.

0

@Bykunn Może by niska frekwencja (ze strachu). Wyborcy Bosaka i tak pójdą.

0

@Bykunn Zabawne jest to, że sondaże może sobie zrobić każda telewizja i każda przedstawi to jak chce. Ale jak są wybory to cisza wyborcza i nie można się słowem odezwać. Ludzie, którzy nie znają się na polityce, czyli pewnie ponad połowa głosujących patrzą sobie na taki sondaż i głosują nie na tych, do których jest im najbliżej poglądowo, tylko na tych co mają największe szanse według tych pseudosondaży z "większym złem".

0

@inViNcibl3 no tak to się zgadza. Takie sondaże na zamówienie powinny być pod rygorem "do użytku wewnętrznego sztabu kandydata". No ale są sondaże które nie są na zamówienie i one do tej pory wychodzi w miarę rzetelnie (oczywiście z błędem statystycznym).

1

@Bykunn Ale nawet te rzetelnie zrobione szkodzą. Po co wyborcy informacja kto ma ile %? Skoro ma jakieś poglądy to niech wybiera według tych poglądów, a nie według poparcia dla danej partii. Dla mnie to jest niepojęte, że decydują takie rzeczy.

0

@inViNcibl3 W teorii chyba mają spełniać funkcję mobilizującą. Ale średnio to u nas wychodzi bo frekwencję 60% uznajemy za ogromny sukces

2

@michal26 lepiej bym tego nie ujął "Z Trzaskowskim jest jeden podstawowy problem. To człowiek PO. Partii, która przez 8 lat gnębiła ten naród i dalej nie została rozliczona."

0

@thegame1997 Czyli rozumiem określenie "gnębi naród" uważasz za adekwatne? :)

0

@michal26 " Analogicznie masz teraz", nie, nie analogicznie, jak sam piszesz - "PiS żeruje na Polsce" i to jest straszne.

0

@inViNcibl3 Zgadzam się,zdelegalizować sondaże,na co to komu?Przynajmniej byłby jakiś dreszczyk emocji przy ogłoszeniu wyników :D

0

@Bykunn Sprawdzały się, bo większość ludzi na nie patrzy i tak głosuje. Tak cieżko wyciągnąć takie wnioski?

0

@Jackazz Nie chodzi o dreszczyk emocji tylko sugerowanie się sondażami przy oddawaniu głosu.

0

@JacekM Czy uważam za adekwatne? Chyba nie, gnebi naród to troche przesada. Mówiąc naród mam na mysli całość a myśle, że te 7 albo 8 milionów które zagłosowały na PiS nie czuja sie gnębione. PiS nie jest dobrą partią, robi sporo złych rzeczy i ja je widze, konstytucja czy też sądy, mozna jeszcze kilka tych,,złych rzeczy" wymienic. Z drugiej strony cholernie wkurza mnie to myslenie tutaj, że każdy kto głosuje na PiS to idiota albo patologia która dostaje kase i w ten sposób zostały kupione ich głosy. Już samo nazywanie wszystkich ludzi głosujących na PiS idiotami (bądzmy szczerzy, padały tutaj też gorsze okreslenia) swiadczą o bardzo niskiej kulturze ludzi piszących to. Rozumiem wyborców PiSu, rozumiem dlaczego stawiaja krzyzyk przy tej właśnie partii. I jesli uważacie, że wszystkim teraz sie żyje gorzej niż za PoPsl to jestescie w błędzie. Druga kwestia to narracja tych dyskusji tutaj, jestesmy wszyscy za młodzi, żeby krytykowac PoPsl ale jesli ktos w moim wieku czy jakis młodszy użytkownik skrytykuje PiS to dostaje poklask od tłumu. I wtedy to juz jest okej. Czy to nie jest hipokryzja?
Troche sie rozpisałem a Ty zadałes proste pytanie więc raz jeszcze odpowiem: Nie, gnębienie narodu uważam za zbyt mocne. A użyłem tych słów w swoim komentarzu ponieważ nie dostrzegasz tego, że teraz była podobna sytuacja. Bronisz PoPsl mówiąc cos takiego: Jakim cudem zostaliby wybrani na druga kadencje skoro gnębili naród, to chyba pokazuje, że nie gnębili tylko byli super.
Taka była narracja Twojego komentarza. Ten gnębiony przez PiS naród też wybrał ich na druga kadencje z naprawde niezłym wynikiem. Ja rozumiem, że modnie jest tutaj skrytykowac PiS ale czasem warto przeczytac komentarz zanim sie go opublikuje. Albo byc chociaż konsekwentnym w tym co sie mówi czy pisze ;)
Pozdrawiam ;)

0

@michal26 Ja tam głosuje na Patryka Hauera z UR ( Unia Republikańska )

0

@thegame1997 1. Bez obrazy ale wchodzisz w ten styl polemiki, który mnie zawsze bawi - nie opierasz się na tym co interlokutor mówi, tylko wyobrażasz sobie co on miał na myśli i własnie z tym wyobrażeniem dyskutujesz.

2. Bądźmy precyzyjni, bo to jest podstawa wszelkiej dyskusji. Nie napisałem: "Jakim cudem zostaliby wybrani na druga kadencje skoro gnębili naród, to chyba pokazuje, że nie gnębili tylko byli super." tylko skonstatowałem: "8 lat gnębiła ten naród" i ten naród wybrał ich na II kadencję?". Ty uważasz (prawdopodobnie) oba te zdania za równoważne - ja nie.

3. Twierdzisz: "Z drugiej strony cholernie wkurza mnie to myślenie tutaj, że każdy kto głosuje na PiS to idiota albo patologia która dostaje kasę i w ten sposób zostały kupione ich głosy." W jednym zdaniu zawarłeś trzy możliwości (dołączam normalnych, którzy dostali kasę). Jestem przekonany, że ten kto ma inne zdanie od Ciebie, bez trudu, z przykładami, byłby w stanie (w swoim mniemaniu - tak jak Ty w swoim) udowodnić te tezy.

4. Poza tym funkcjonowanie całego znanego świata i twierdzenia w nim występujące opierają się na prawdopodobieństwie. Nie dyskutuj, tylko pomyśl - co mogłem mieć na myśli :). Pozdrawiam


0

@JacekM 1. Dyskutuje z wydzwiękiem Twojej wypowiedzi, jest to oparte na kilku komentarzach Twoich w tym wątku. Wyobrażenie a wydzwięk to dwa różne słowa. Nie cytowałem Cie, nie napisałem, że Ty to napisałes tylko podałem wydzwięk Twojej wypowiedzi.
2. To samo co w pierwszym, te zdania nie są równoważne ( Przedmiot o nazwie logika widzę nie jest Ci obcy czy też to przypadkowe użycie słowa ,,równoważne"?) Podałem wydzwięk a ten nie może byc inny, jesli ktoś mówi Ci, że ten gnębiony naród na którym PiS żeruje wybrał również ich na druga kadencje to piszesz, że to nie jest analogiczna sytuacja. Dlaczego? Bo teraz nie została wybrana partia którą Ty wspierasz więc nie dopuszczasz do siebie mysli, że komu może ona odpowiadac.
3. Tutaj nie ma co pisac nawet, załóżmy, że nikt wykształcony i normalny nie może głosowac na PiS nie ze wzgledu na socjal, jesli Twój swiat jest od tego lepszy to okej, zgoda ;)
4. Ciesze sie, że znasz fukcjonowanie caaaałego swiata. I wiesz na czym jest oparte wszystko. Miałęm nie dyskutowac więc nie bede tego robił ;)

0

@thegame1997
1. No cóż, ponownie nawet nie starasz czytać adwersarza a dyskutujesz z "wydźwiękiem" a nie z faktami.
2. Dopuszczasz tylko jeden rodzaj relacji: jeżeli ktoś nie "lubi" - A to na pewno "lubi" B. Tak to nie działa.
3. Naprawdę uważasz że tak zwany "gnębiony" naród mając do wyboru inne opcje mógłby wybrać swoich ciemiężycieli? Naprawdę uważasz ze zadziałał syndrom północnej stolicy? A jak to działa w przypadku rozdawnictwa?
4. Nawet nie oparłeś się pokusie umieszczenia ad personam: "Ciesze sie, że znasz fukcjonowanie caaaałego swiata". No cóż radze poszukać co mają wspólnego np. Heisenberg, Schrödinger oraz np. określanie położenia elektronu czy zwykła probabilistyka.
5. Poza tym - wygrałeś, poddaję się :).

0

@JacekM Nie wiem z jakimi faktami miałbym dyskutowac, gdzie Ty je tutaj podajesz?
Co do reszty, od początku tłumacze, że chodzi o wydzwięk Twojej wypowiedzi a Ty dziwisz sie, że dyskutuje z wydzwiekiem, nie wiem co sie tutaj wydarzyło.
Co do trzeciego pkt. cóż, odpowiedz sobie na pytanie czy PiS gnębi naród. Na to pytanie, na które ja udzieliłem Ci odpowiedzi ale do tego oczywiscie nie odniosłes sie. Ale tak, dyskutujemy o faktach.
4. Zacząłes tłumaczyc mi swiat, stąd taka uwaga. A teorie prawdopodobienstwa troche znam ale z chęcia zapoznam sie z nią bardziej szczegółowo.
5. Nie czuje sie wygrany bo dla mnie dyskusja polega na wymianie poglądów, my natomiast mam wrażenie rozmawiamy o dwóch róznych rzeczach. Sam użyłes słowa ,,gnębi" oraz ,,gnębiony" a teraz pytasz mnie czy naród gnębiony wybrałby swoich ciemiężycieli. Jesli uważasz, że PiS gnębi cały naród to tak, naród, suweren wybrał swoich ciemiężycieli.
2. Oczywiscie, że są inne relacje. Ale przeczytaj swoje komentarze z góry, może zrozumiesz o czym mówie bo juz nie mam ochoty tłumaczyc tego 3 raz.
Dzieki za rozmowe, miłęgo dnia ;)

« Powrót do wszystkich komentarzy