- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1257 Culés
Gorące dyskusje
Verore
6
Kochani, to mój wpis pożegnalny na tym forum. W sumie fajna sprawa takie forum, ale niestety... » Czytaj dalej
32 odpowiedzi
Verore
1
Co sądzicie o pomyśle, w którym piłkarze i kluby piłkarskie przeznaczaliby obligatoryjnie 5... » Czytaj dalej
30 odpowiedzi
Verore
4
Teoria spiskowa, w którą wierzysz? Ja zacznę: w Smoleńsku nie było wypadku
35 odpowiedzi
Media
Sonda
MVP sezonu 2025/26 FC Barcelony jest:
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1257 Culés
12
Arsenal chciałby pozyskać Ousmane Dembélé jeśli otrzyma o nim więcej raportów. Arsenal jest gotowy złożyć ofertę za niego i powalczyć United (które też jest zainteresowane piłkarzem), ale chce mieć więcej raportów. Jeśli się one pojawią to są skłonni licytować jego transfer. [Sport]
1
@BarcaInfo Szkoda, że to tylko Sport :( Znając Dembele to on się zaprze i uprze, że zostaje.
0
@BarcaInfo Dembele tak rzadko gra, że już w Arsenalu zapomnieli kogo tak naprawdę w nim widzą, stąd te raporty :D
3
@LuisSalvano ta żeby specjalnie powrót Neymara zablokować
1
@Lord_Vader Nie, żeby pobierać szmal za nic i mieszkać w pięknym, ciepłym mieście.
0
@LuisSalvano widzę zmiana narracji
1
@Lord_Vader Ale jakiej narracji? Chłopie, to widać gołym okiem. Ja jemu źle nie życzę i szkoda mi go ze względu na te urazy. Jednak czy to nasza wina? Czy mamy płacić jemu krocie za siedzenie na trybunach? Co innego, gdyby chodziło o Rafinhę, który jest naszym wychowankiem, nie jest wart fortuny, a do tego nie pobiera gigantycznej pensji, a co innego o zawodnika z zewnątrz, który non stop jest połamany, pobiera gigantyczną pensję, a do tego sprawia też problemy. Nikt go po roku nie wywala. Jednak jest już u nas wystarczająco długo i pora się niestety pożegnać.
1
@LuisSalvano czyli to w 100% wina Dembele, że ma kontuzje? Bo ja bym też się skłaniał ku teorii, że lekarze FCB nienajlepiej wykonują swoją pracę. Bardziej to wina Neymara, że teraz nie ma go w Barcelonie i tak suma sumarum nawet nie widać po nim chęci powrotu, oprócz plotek z gazet.
0
@Pyziol A co Neymar ma więcej zrobić? Wiesz jaki jest szejk i nie ma co z nim za bardzo pogrywać. Ma powiedzieć publicznie, że się zawija? Myślę, że jak szejk będzie blokował transfer, to latem może tak powiedzieć. Jednak po co ma teraz robić nerwową atmosferę? To może tylko utrudnić negocjacje. Trzeba najpierw spróbować polubownie dogadać się z szejkiem i zobaczyć, co mają do powiedzenia. Neymar i tak zrobił dwie ważne rzeczy: po pierwsze, nie zaprzeczył plotkom łączącym go z Barcą (spokojnie mógłby już dawno powiedzieć, że jest szczęśliwy w PSG i zamierza wypełnić kontrakt), a po drugie, do tej pory nie przedłużył umowy. Suarez i Neymar niedawno potwierdzili w wywiadzie, że Ney chce wrócić do Barcy, a oni są chyba o wiele bardziej wiarygodni niż wspomniane plotki z gazet.
Co do Dembele, to ja nie twierdzę, że to w 100% jego wina, że ma kontuzje. Jednak wyobraź sobie, że jesteś pracodawcą i zatrudniasz kilku pracowników. Jeden z nich jest bardzo dobrym pracownikiem, jednak co chwilę chodzi na L4 (na którym to spędza więcej czasu niż w pracy), czasem olewa pracę i woli robić coś innego zamiast pracować, a do tego pobiera wielką pensję. Co więcej, pracuje już u Ciebie długo. Nie straciłbyś do niego cierpliwości i nie wolał pożegnać się z nim, zatrudniając kogoś nowego?
0
@LuisSalvano 2 rzeczy jakie mi przychodzą do głowy:
- wycofać pozew przeciw Barcelonie,
- przeprosić Bartomeu za nazwanie go pajacem.
Podeślij mi ten wywiad, bo ja takiego nie czytałem, a myślę, że na tej stronie taki wywiad by się pojawił.
Polubowne dogadanie się z szejkiem... serio w to wierzysz? Bo jak poznałem się na szejku to raczej nie będzie chciał się dogadać z Barceloną.
Porównywanie zawodu piłkarza do naszych szarych zawodów, uwielbiam, ale skoro chcesz. Po pierwsze z tego co pamiętam to takie problemy były w 1 sezonie, Tobie nie zdarza się spóźnić do pracy? Wielu zawodników Barcelony będąc w wieku Dembele też popełniało błedy, tylko wtedy był Pep, który ich trzymał za ryje. Dembele przyszedł za czasów trenera z wielka charyzmą Valverde, który pewnie miał go głeboko w pompce. Z mojego doświadczenia sportowego mogę Ci powiedzieć, że trener ma mega wpływ na zawodnika. Po drugie, dlaczego to w 100% wina Dembele, że ma kontuzje? Chyba po to są lekarze, fizjoterapeuci, których wspomaga gro elektroniki, żeby wiedzieć jak trenować danego zawodnika i na co w danym momencie zawodnik będzie mógł sobie pozwolić. Dembele przyszedł do Barcelony bez okresu przygotowawczego, więc psim obowiazkiem tego całego sztabu było dopilnowanie, żeby nadrobił zaległości. Czy to zrobili? Nie, w 4 czy 5 meczu kontuzja? Później błędy w leczeniu i rehabilitacji. Patrząc na obecny sezon chyba można nazwać lekarzy i fizjo Barcy amatorami, patrząc na to ile biega drużyna i na jakiej intensywności, również jak dla mnie to trochę za dużo kontuzji. Plus powiedzieli Suarezowi, że wypadnie na 4 tygodnie, a wyleciał na 4 miesiące.
Teraz odwrócę Twoje pytanie. Masz mega pracownika, gościa z potencjałem na lidera i go na niego szykujesz. Robisz dla niego wszystko, gość ma wszystko czego zapragnie. Nagle słyszysz pogłoskę, że ktoś chce Ci go podebrać. Idziesz do niego i rozmawiasz z nim o tym, a on Ci kłamie prosto w oczy, że nic takiego nie ma miejsca. Po 2 tygodniach gość odchodzi, tak jak mówiły plotki. Dodatkowo wytacza sprawę przeciw Twojej firmie i nazywa Cię klaunem. Chciałbyś powrotu takiego pracownika?
Nie ujmuję mu klasy piłkarskiej, ale to w jaki sposób odszedł było żałosne. Bójka z Semedo, kłamstwa, pozew. Jakby przyszedł do Barto powiedział, sorry chce odejść i dał Barcelonie szanse na załatanie tej dziury, inaczej bym na to patrzył. Dembele by nie kosztował 130mln tylko 70-80, tak samo Cou. Przez to w jaki sposób to zrobił, pomimo jego piłkarskich umiejętności, nie jest tu potrzebny.
0
@Pyziol 1. Wycofać pozew - ok, masz rację. Jednak uważam, że jest jeden powód, dla którego nie zrobi tego przed ewentualnym transferem. W ten sposób trzyma Bartomeu za jaja. Skąd ma wiedzieć, że nie stanie się tak, że wycofa pozew, a Bartomeu dzień później powie: "Wiesz co, Ney, sorry, ale jednak zmieniły się plany i postawimy na innego zawodnika". A tak mimo wszystko ma pewne zabezpieczenie. Podobnie z przeprosinami, Ok, mógłby to zrobić wcześniej. Myślę, że po powrocie z pewnością powie kibicom, że bardzo żałował swojej decyzji o odejściu i był to błąd, który zrozumiał.
2. Odejście z Barcy - fakt, tu w pełni się zgadzam, że mógł to lepiej załatwić. Jednak sparafrazuję Twoje pytanie dot. spóźnienia się do pracy: "Tobie nigdy nie zdarzyło się zachować trochę nie do końca w porządku wobec pracodawcy?". Myślę, że każdy miał taką sytuację. Ja z jednej swojej roboty też odszedłem praktycznie z dnia na dzień (fakt, traktowali mnie kiepsko, podobnie jak innych pracowników, ale mimo wszystko) i to dzień po szkoleniu, na które mnie wysłali.
Pamiętaj, najważniejsze to zrozumieć swój błąd, ponieważ nikt nie jest krystaliczny i nieomylny. Każdy zasługuje na drugą szansę pod warunkiem, że błąd, który popełnił nie zalicza się do tych niewybaczalnych. W przypadku Neymara takim błędem byłoby przede wszystkim odejście do Realu, lub szykanowanie z Barcy po odejściu do PSG. On jednak zawsze wypowiadał się o klubie w samych superlatywach. Odróżniajmy konflikt z zarządem (który jak wiemy - ma swoje za uszami) od konfliktu z piłkarzami / kibicami.
0
@LuisSalvano zarząd to zarząd, on mu zapewnia pracę i chcąc nie chcąc swojego szefa trzeba szanować nawet jakby nie wiadomo jakim głąbem był.
Trzymanie Bartomeu za jaja? Kolejny argument, żeby tu nie przychodził. Już odchodząc od tego czy mu to się należy czy nie, bo nie znamy zapisów kontraktowych pomiędzy klubem, a nim. Chciałbyś, żeby wracający pracownik, który niby tak marzy o powrocie i zrozumiał swój błąd, miał na Ciebie haka? Dla mnie to właśnie pokazuje, że on nie chce wrócić. Dodatkowo, Neymar sprzed 3 lat to nie ten Neymar co teraz. 3 lata rozpieszczania przez szejka, nie musiał wracać się do obrony, 2 fizjo na wyłączność, plus kilka innych dziwnych zapisów kontraktowych, o których była mowa. Liczby we Francji ma dobre, ale nie oszukujmy się, że przyrównywanie L1 do LL nie ma sensu.
Do tego, tak samo jak Dembele sprawia kłopoty wychowawcze. Ataki na Tuchela, sławetne wyjazdy na urodziny siostry, czy lot do Brazylii pomimo tego, że PSG się na to nie zgodziło.
Rozumiem, że masz jakąś słabość do niego, ale spróbuj spojrzeć zdroworozsądkowo. Jeden Neymar może i pomoże, ale to kolejny raz będzie pudrowanie trupa o nazwie FC Barcelona. Tutaj potrzeba kogoś do obrony, pomocy i fakt na skrzydło, ale jeden zawodnik nie może pochłonąć całego budżetu transferowego, nawet jeżeli będą w to chodzili zawodnicy. Dodatkowo gość zablokuje rozwój Fatiego, i ma 28 lat. Ilu znasz Brazylijczków, którzy po 30 profesjonalnie podchodzili do piłki i utrzymywali poziom? Bo z TOPowych zawodników nie przypominam sobie takiego.
0
@Pyziol No dobrze, to powiedz jaką miałby pewność, że Barto nie zrezygnuje z transferu, po tym jak te wycofa pozew?
Jego podejście do PSG mnie nie dziwi. Można spekulować, czy to etyczne, ale po tym jak blokowali jego transfer, mogę go zrozumieć. Barca nigdy nikogo siłą nie trzymała.
Jeśli chodzi o wiek, to owszem, rzeczywiście mało który Brazylijczyk po 30-tce nadal gra na wysokim poziomie. Spójrz jednak na takiego Alvesa. Poza tym, myślę, że Ney po powrocie może być szczególnie zmotywowany. Wie, że z Barcą i Leo ma spore szanse na LM i sukces.
0
@LuisSalvano Jeden Alves i jeszcze Cafu można zaliczyć, obaj obrońcy. Z ataku nie ma ani jednego R9, Adriano, Ronaldinho, etc. Może być zmotywowany, ale może też rozdupcyć szatnie po braku sukcesu, 50/50. Kwota transferu 150mln? To się nawet nie zamortyzuje.