La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 755 Culés

12

Czemu z Dawida Janczyka jest taka szydera? Przecież on jest chory i to poważnie. Marnował wiele szans, ale nie robił tego z własnej woli, po prostu jest uzależniony. Znałem osobę uzaleznioną od jedzenia i mechanizm jest bardzo podobny. Ja mu współczuję, bo nikt nie odnalazł sposobu na to, jak mu pomóc. Ma słaby charakter, nie umie się przemóc, ale jest to spowodowane uzależnieniem. Ja spotkałem się z tym problemem blisko i naprawdę przykro jest patrzeć na osobę, która płacze i mówi że nie chce już więcej tak żyć, ale z drugiej strony jest za słaba, by sama sobie odmówić.

1

@SuperPatsonFCB zwłaszcza ze uzależnienie od alkoholu jest podobno najgorsze i nie uleczalne.

3

@Avada Kedavra Ja w to nie wierzę. Człowiek ma praktycznie nieograniczona siłę woli po prostu zależy od człowieka. Mój bliski znajomy był na dnie straszny alkoholik. Urodziła mu się córka i od tego czasu nie pił nic a minęło parę lat.

0

@matirix20 znam podobny przypadek, tylko że mój znajomy pijany spowodował wypadek. Od kilku lat ani kropli alkoholu.

3

@SuperPatsonFCB jak sam nie znajdzie w sobie silnej woli i chęci wyzdrowienia to nikt i nic mu nie pomoże. Nie oceniam Dawida, ale alkoholicy to doskonali manipulanci i płakać to potrafią na zawołanie. Wydaje mi się też, że nie chodzi o to, że ludzie nie współczują, ale też analizują pewne rzeczy. Leczenie, odwyk i utrzymanie alkoholika to gigantyczne pieniądze, dobrze jeśli wyjdzie z tego za pierwszym razem, ale zobacz ilu jest takich którzy notorycznie uciekają z odwyku i wiele razy wracają jak właśnie przykład Dawida. Generują wtedy kolejne nie małe środki finansowe i tak w nieskończoność, moim zdaniem powinno być to znacznie zaostrzone. Teraz spójrz na rodziców chorych, małych dzieci gdzie zazwyczaj wszystko jest im odmawiane i odsyłanie, bo wszystko kosztuje, a środków brak.

1

@hefaj6 to ze juz nie pije nie oznacza ze przestał być alkoholikiem. psycholodzy i lekarze są zgodni ze jest to choroba nieuleczalna i jedynie można być w "fazie nie picia" ale do końca życia jest się chorym.

0

@SuperPatsonFCB Moim zdaniem to media powinny dac mu spokój. Non stop tylko Dawid w 17 lidze niemieckiej, Dawid w okręgówce. Moim zdaniem przy tak słabym charakterze to jest dla niego złe. Nakłada coraz to nową presję. Bo on musi! Gunwo. Nic nie musi.
Oby w końcu wyszedł z tego bagna

0

@SuperPatsonFCB ja sam jestem uzależniony od hazardu, tzn przeszedłem terapię , byłem na odwyku i 7 miesięcy już jestem trzeźwy i nie gram zupełnie inaczej świat wygląda. Trzeba mieć mega psychikę i wsparcie by poradzić sobie z uzależnieniem wiem po sobie i jemu też życzę by z tego wyszedł

0

@Avada Kedavra guzik prawda. Uzależnienie jak każde inne jest wyleczalne. Wiele zależy od silnej woli i chęci. Bardzo często "pomagają" nieprzyjemne wydarzenia tj. Wypadek, czy widmo śmierci.

3

@goldenboy Po co pisać głupoty? Każdy świadomy "wyleczony" alkoholik na pytanie czy nadal jest alkoholikiem odpowie, że tak ale niepijącym od x lat. I z tego co wiem takie jest też podejście fachowców

1

@goldenboy no tak wybitni specjaliści, lekarze, psycholodzy twierdzą ze jest tak jak napisałem ale nie, chłopaki z ramblii wiedzą lepiej.

0

@Avada Kedavra a to dobre nie uleczalne...haha ile masz latek chlopczyku ze takie banialuki gadasz

0

@SuperPatsonFCB A dlaczego ma nie być szydery z gościa który miał talent a skończył na dnie przez swoje wybory? Nie zostaje się alkoholikiem po jednej flaszce tak samo jak nie zostaje się palaczem po jednym papierosie a skoro dla niego ważniejszy był alkohol niż piłka to nie widzę powodu żeby mu współczuć więc jak dla mnie może o nim słuch zaginąć

0

@Bykunn no wątpię, że każdy. Przykład z rodziny. Facet chlał do 40 roku życia, później założył rodzinę. Teraz napije się piwa czy wina Aspire brzydzi go myśl o upiciu się

1

@goldenboy nie każdy kto pije dużo ma chorobę alkoholową.

0

@SuperPatsonFCB ludzie mało w życiu widzieli i stąd osądy

0

@goldenboy Jeśli nadal pije alkohol to znaczy, że prawdopodobnie nigdy nie był alkoholikiem

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Liga typerów

1 KOLAKM 11 pkt
2 wdokk 9 pkt
3 czamar0 9 pkt
4 JJ77 9 pkt
5 Mlodszy222 9 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Jak oceniasz decyzje ws. udziału Puiga, Fatiego i Araujo w play-offach o awans do Segunda Division?