La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 1168 Culés

4

– Uważam, że wolność słowa idzie u nas za daleko – oceniła dostęp do informacji w Polsce Wassermann,. Jak poinformował niedawno tygodnik „Polityka”, posłanka PiS miała na jednym ze spotkań wyborczych opowiedzieć się za wprowadzeniem swego rodzaju „prawa jazdy” na internet i odcięciem od niego osób poniżej 15 roku życia. Jednocześnie dodała, że należy postawić pytanie, czy „nie powinno być tak, że telefon z dostępem do internetu można posiadać od któregoś roku życia? Czy naprawdę jest konieczne, żeby 10-letnie dziecko miało internet w komórce?”.

3

@Odesseiron Wolność słowa to jest taka, że jej nie ma.

konto usunięte

27

@Odesseiron zgadzam się z ograniczeniem internetu osobom młodszym

9

@Odesseiron trauma po masakracji Tuska przed komisja ds. Amber Gold odcisnela trwale pietno na psychice.

9

@Ostry00 Uzasadnisz?

56

@Ostry00 Nie sądzisz, że o tym powinni decydować rodzice? A może po prostu niech politycy wezmą na wychowanie wszystkie dzieci? Niech matka wykarmi do trzeciego roku, a potem bach do jakiegoś obozu i wychowywanie według jedynej słusznej linii

0

@Odesseiron bardzo dobra inicjatywa, dziękuję, że to wrzuciłes Odesku.

0

@Odesseiron Ma racje w tym akurat, też jestem za

19

@Odesseiron Prawo jazdy na internet. Początek końca Rambli :D

5

@SeeleyBooth Zeszłoby się do podziemi :]

konto usunięte

0

@Danny Gaucho Uważam że internet wpaja osobom młodszym fałszywe i niewłaściwe wzorce przez które część z nich jest narażona na uzależnienie i problemy psychiczne. Nie mówię żeby internet był od 18, lecz kontakt z internetem od w zasadzie początku rozwoju człowieka ma więcej skutków negatywnych niż pozytywnych

7

@Odesseiron @Ostry00 Spartanie na takim wychowaniu nawet dobrze wyszli ;p
A poważnie, to nie ma co młodszym odbierać prawa do internetu. Lol. To zbyt pożyteczne narzędzie. Kontakt z rówieśnikami w sekundy, łatwo sobie ogarnąć pracę domową, notatki do szkoły itd. Nie ma też lepszego miejsca do nauczenia się czegoś. Są tam miliardy poradników do miliona hobby jakie można mieć. Zwłaszcza, że dzisiaj jest trochę ciekawych zawodów związanych z komputerem, internetem i taki zakaz odetnie możliwości zdobycia cennych umiejętności mogących pomóc im na rynku pracy. No, programować bez internetu ciężko się nauczyć na przykład.
Lepiej postawić na edukację rodziców i młodych w tym aspekcie. Zakaz, to pójście na skróty. Ot, zamiast dzieci zagubionych w sieci, będą piętnastolatki nie wiedzący jak się bezpiecznie i skutecznie tam poruszać. Tak naprawdę, więc zero różnicy.

10

@Ostry00 Dobrze, że telewizja tego nie wpaja. Internet to jest perła wyrżnięta w diamencie. Nie widzę powodu, aby ktoś inny, niż rodzic miał decydować, czy moje 10,12,14 letnie dziecko może/powinno korzystać z internetu, to chore.

konto usunięte

0

@Odesseiron Rodzice już dawno stracili kontrolę nad tym co dzieci widzą w internecie i uważam że powinno być to z góry uregulowane. Skoro wszyscy rodzice tak dobrze zajmują się swoimi dziećmi to czemu są ograniczenia wiekowe na alkohol i papierosy?

konto usunięte

0

@Danny Gaucho o telewizji mam takie samo zdanie, jednak łatwiej jest ją ograniczyć rodzicom, a w internecie dziecko ma jazde bez trzymanki

1

@Odesseiron La Rambla by upadła, jestem więc na nie

14

@Ostry00 No to idźmy dalej. Telewizja powinna być ograniczona. Książki ograniczone, bo jeszcze sie młody do Kamasutry dorwie, albo gdzieś o masturbacji przeczyta. Wycieczki szkolne jak najbardziej zakazane, bo nauczyciele już dawno stracili kontrole nad tym co się tam wyprawia. W zasadzie w szkołach dzieją się takie rzeczy, że powinno jes się zamknąć. Zostają obozy a'la Hitlerjugend

konto usunięte

0

@sebasek99 uważam że od 14 roku życia ten internet mógłby być dostępny, a wcześniej dzieci powinny być do niego przygotowywane by były gotowe na to co tam zobaczą na zajęciach informatycznych na ktorych mieli by dostęp do fragmentu internetu ktory potrzebny by im był do korzystania z materiałów lekcyjnych i do komunikacji

10

@Ostry00 Skoro nie potrafisz odróżnić internetu od alkoholu i papierosów, to powinieneś się zastanowić kto powinien mieć odcięty ten internet, Ty czy te dzieci, które są przyszłością tego świata i odcięcie ich od internetu spowoduje krok wstecz ku nowej technologii itp.

5

@Odesseiron
>Świat idzie w stronę dostępu do internetu jako prawa człowieka
>Polska 2019...

3

@Persyfl Hehe za rządów PIS 500+ i dozowanie dzieciom internetu japier nic tylko wypieprzać z tego kraju :D

konto usunięte

0

@Tom0VeB widzę różnicę lecz panuje przeświadczenie że technologia nie wiąże się z żadnymi nagatywnymi skutkami i nie odpowiada mi takie zaufanie i ślepe podążanie za nią

3

@Ostry00 Boże człowieku my nie żyjemy w sredniowieczu by ktoś nam z góry dozował dostęp do informacji etc nie o to chodzi w państwie demokratycznym.

6

@Ostry00 No i do tego 14 roku życia będą odcięci od pomocy naukowej i możliwości darmowego rozwoju, też dużej części rozrywki.
A pomijając, no to w jaki sposób miano by takie zakazy wyegzekwować?

0

@Ostry00 Przez takie pomysły to w tym kraju nigdy normalnie nie będzie i w zasadzie tylko mnie zmotywowało by zagłosować na kogokolwiek byleby nie PIS nie trawie JKM ale zagłosuje na konfederacje bo jak widzę jakie pomysły maja ludzie z PISu to się mi nóż w kieszeni otwiera.

7

@Ostry00 Nie wiem, czy masz dzieci, czy nie. Ja mam syna i nie godzę się, żeby jakikolwiek polityk wchodził mi z butami w wychowanie. Tylko sprawą moją i mojej żony jest na co pozwolimy dziecku. Ja dziecku niczego nie zakazuje. Wolę go przekonać co warto, a czego nie warto. Mi ojciec ponad 20 lat temu powiedział, bo moda robiła się na papierosy wśród moich znajomych, ze jak chce palić, to mogę w domu. I wytłumaczył mi konsekwencje palenia. Nie palę do dziś. Moi znajomi, którzy jechali na zakazach palą, lub na różne sposoby po latach walczą z tym nałogiem.

konto usunięte

0

@Odesseiron w sumie nie pomyślałem od tej strony i pewną rację masz jednak ja się stykam z osobami z pokolenia które miało swobodny dostęp do internetu i zatrwarza mnie wygląd mojego i młodszych pokoleń

0

@Odesseiron
Czyli Konfederacja ;p

0

@Ostry00 Ale panie, to nie jest wina internetu jako takiego, tylko rodziców, którzy powinni odpowiadać za wychowanie dziecka i regulowanie mu dostępu do różnych mediów. A jeżeli twierdzisz, że rodzic dziecka nie ma kompletnie wpływu na to jakie strony jego potomostwo odwiedza w internecie, to wnioskuje, że masz takie samo pojęcie o tym temacie, co Wassermann mówiąc "internet w komórce", co wykazuje brak podstawowej wiedzy technologicznej.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Liga typerów

1 swiergol2 26 pkt
2 paker 22 pkt
3 tylo92 21 pkt
4 lefreux 21 pkt
5 Skazun1ho 20 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Czy Eric Abidal powinien zostać na stanowisku dyrektora sportowego FC Barcelony?