La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1333 Culés

2

To nie zawodnicy, bo tych mamy świetnych tylko ten trener, brak mi słów na niego. Kolejny sezon a on zaczyna tak jak skończył poprzedni... Nosz ludzie jak można tak świetnych zawodników ograniczać, nie mieć taktyki na tak trudnego przeciwnika, pozwolić na to aby Barca tak nisko zaczela upadac, żeby przegrać w tak bezbarwnym stylu. Ja mam nadzieję że go niedługo go wywala bo ile można...

0

@NemeZis93
Wskaż błędy trenera w tym meczu?

1

@pax na ten mecz składa się o wiele więcej, ale przede wszystkim taktyka, a raczej jej brak. Przecież gołym okiem było widać że on nie ma pomysłu na atak, tylko ten jego przykuc. Inaczej by było gdyby grał Messi, to wtedy taktyka, " piłka do Messiego i jakoś to bd"...

2

@pax Wskaż mi zalety trenera w tym meczu? Jedyny argument to jest że nie popełnił błędów amatorskich? Trochę mało jeśli chce się trenować Barcelonę, i każdy obrońca Valverde twierdzi że to piłkarze grają i do nich trzeba mieć pretensje a nie do trenera, to jeszcze raz zapytam w jaki sposób trener pomógł piłkarzom? Że wykonał zmianę z konieczności i poprawne taktycznie wpuszczenie Rakticia? Piłkarze sami mówili że nie mieli pomysłu na grę, wy sobie sami robicie antyreklamę ludzie

0

@NemeZis93
Jakie błędy? Proste pytanie chyba zadałem.

0

@Phatro
Czy ja chwale valverde? Czytamy ze zrozumieniem. Pytam o jego błędy to dostaję pytanie o jego zalety? Nie będę pisał, że po: " Wskaż mi zalety trenera w tym meczu?" przestałem czytać bo to infantylne.

0

@pax To nie pisz, ale jak twoim zdaniem miałyby wyglądać te "błędy" skoro obrońcy Valverde obronili już każdą jego decyzję?

Tu nie ma żadnej merytoryki. Chyba jakby wpuścił Dembele za Ter Stegena na bramkę to dopiero by ktoś powiedział że to był błąd. Skład podobał się La Rambli taką decyzję podjął trener i niby w porządku ale to po prostu nie funkcjonowało co przyznał sam trener i powiedzieli nasi zawodnicy po meczu - to już jest poważny błąd.

Co więcej musiałoby się stać żeby popełnił błędy? Nie zrobi zmian to się wybroni że wierzył że w końcu przełamią obronę rywala, zrobi ale nie trafione to się obroni że zawodnicy nie zrealizowali jego zaleceń, obrona Valverde to w kółko jedno wielkie teoretyzowanie, zero konkretów

Serio, pomijając moje odbicie piłeczki, chcę wiedzieć czym wg Ciebie są błędy trenera jeżeli wczoraj ich rzekomo nie było

1

@pax Proszę bardzo: praktycznie brak ruchu bez piłki, słaba wymiennosc pozycji, brak gry na jeden kontakt, upośledzony pressing, dziury między formacjami, brak trójkątów w ustawieniu, brak rozciagniecia gry na skrzydła, ustawianie zawodników na nie swoich pozycjach. I tak jest przez 2 lata. Przykładów tego co napisałem można znaleźć w każdym meczu pełno.

0

@pax odpowiedziałem, brak taktyki na mecz. Brak odpowiedniego przygotowania piłkarzy. Przeciez jest tego masa

Zniszczył Coutinhio, psuje dembele, mam nadzieję że nie zrobi tego z grizmanem...

0

@Phatro
Czy ja napisalem, że nie zrobił błędów. Tylko poprosiłem aby jak ktos o nich mówi to je wymienił. Czy ja gdzies napisałem, że jego styl czy taktyka mi sie podoba?

0

@NemeZis93
W jaki sposób zniszczył Coutinho? W jaki sposób psuje Dembele? Chce poznać twoje zdanie. Brak taktyki na mecz to nie jest odpowiedź, brak odpowiedniego przygotowania piłkarzy? Co to znaczy?

0

@Granto
Zgoda, prawie wszystkim się zgadzam, tylko o większości tych rzeczy piszę od kilku lat, grubo przed Valverde. On z tym niewiele zrobił. Kto w tym meczu nie grał na swojej pozycji? I jak bys wtedy widział to ustawienie.

0

@pax Dalej nie odpowiedziałeś na pytanie, czym są błędy trenera. Nie mówiłeś że ci się podoba jego styl ale też ci tego nie zarzuciłem, tylko wspomniałem o ludziach z których chciałem merytorycznie podyskutować i serio byli to ludzie na dość wysokim poziomie ale każdy z nich twierdził że m.in. porażka z Liverpoolem nie jest winą Valverde, z tonu wypowiedzi domyśliłem się że po prostu jesteś raczej w grupie którzy nie chcą winić trenera za wczorajszą i wcześniejsze porażki, wybacz jeśli jest inaczej

0

@pax sory ale jeśli ty uważasz że błędem nie jest brak taktyki na mecz trenera to ja nie mam więcej pytań...

0

@Phatro
Mój nocny wpis i te obecne mają na celu pokazanie jedynie tego, że pewne złe rzeczy rozpoczęły się z zespołem przed Valverde, zarówno Martino czy Lucho tego nie naprawiali, tak samo jak Valverde.
Piszesz do mnie o tym jak inni postrzegaja (bronią) Valverde, ja od wczoraj dyskutuje i słyszę o krytyce valverde bo wczoraj nie robil kontr. Jak miał robic jak Bilbao się zamurowało i broniło całym zespołem.
Czym sa błędy trenera? Złym doborem skladu, złym ustawieniem zawodników czy brakiem reakcji na wydarzenia boiskowe, błędną taktyką i pomysłem na grę.

Skład był wczoraj pod nieobecnośc Leo nieźle dobrany, wprowadził świeżość i wystawił tych zawodników którzy rozegrali dość duzo minut w sezonie przygotowawczym.
Złym ustawieniem - tu też, wielkich blędów nie widzę, ustawienie 4-3-3 z Alba i Semedo jako wahadła nie było złym rozwiązaniem.
Brak reakcji - wymuszona zmiana kontuzją Suareza i dobra zmiana na rafinhę, wprowadzenia Ivana jednak dało zdominowanie środka i Barcelona przejeła kontrole mimo, że nic z tego nie wynikało. Na koniec wprowadził ofensywnego zawodnika. Brak Leo który wypadł na tydzień przed sezonem, brak Suareza który wypadł w pierwszej połowie tez dołozyły się do obrazu gry.
Trzeba przyznać że Bilbao zagrał świetnie taktycznie w obronie, szczelnie zamkneło się w 35 metrach, z tego powodu nie mozna było marzyc o kontrach czy szybkich atakach. Próbowano wrzucać (Alba) próbowano strzałów z dystansu (Ivan, Rafinha), jednak dla mnie głównym błędem czy brakiem w grze Barcelony jest brak skrzydeł i kreatywnej pomocy. Valverde nie potrafi zbalansować utrzymania się przy piłce zdobywaniem przestrzeni. Wolałbym zobaczyć chociaż w jednym meczu Leo ustawionego pod Suarezem jako ofensywnego pomocnika z pełnymi skrzydłami rozgrywającego lub wchodzacego z drugiej linii (i tak to robi) ale wtedy brakuje jednak zawodników ofensywnych.

0

@NemeZis93
Sorry, ale nie odpowiedziałeś na czym polegał brak taktyki. Valverde w każdym meczu ma taktyke, mozna uważać że błędną, ale w kazdym ta taktyka jest.

0

@pax jaki brak taktyki a jo taki ze drużyna nie wiedziała. Jak atakować...

0

@pax Choćby Griezmann, który moim zdaniem nie ma prawa bytu na lewej stronie. Ściągamy kolesia za 120mln, który najlepiej się czuje na pozycji Messiego po to żeby go rzucać na skrzydło gdzie grał w 2013. Pisałem o tym przed jego transferem, że jeśli mamy go ściągać po to zeby nim rzucac na pozycjach to lepiej odpuścić.

0

@Granto
To zalezy od meczu w taktyce 4-4-2 sprawdziłby sie jako jeden z dwójki napastników, nie grajac typowo na skrzydle ale ustawiony lekko nad Leo, który i tak bedzie grał jako mediapunta. W 4-3-3 byłaby krzywda dla Griezmana, jednak to zadanie Valverde aby to poukładać. Villa czy Henry byli na papierze ustawiani jako skrzydłowi ale i tak grali jako napastnicy. Dużo zależy od wymienności pozycji i gry wahadłowych.

0

@NemeZis93
Były wrzutki Alby, strzały z dystansu, próby przebicia się przez środek, więc była taktyka. Mogła nie być skuteczna, ale była :)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?