La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 1135 Culés

73

@wpwelement
@ściah
@Robertinho

Całkiem niezależnie od poprzednich postów pozwolę sobie dorzucić jedną sugestię:
Uważam, że w razie usunięcia posta danego użytkownika powinno do niego pójść na priv krótkie powiadomienie "usunięto Twojego posta", wraz z podaniem przyczyny (moderator miałby małe pole tekstowe i wpisałby tam krótkie uzasadnienie, np. "wulgaryzmy", "obrażanie" itp. mogłaby to być nawet wysuwana lista, żeby mod nie musiał wymyślać przyczyn).
Również w przypadku usunięcia całej dyskusji użytkownicy, którzy brali w niej udział, powinni otrzymać informację.
Obecnie jest tak, że jeżeli jakaś dyskusja w całości "poleciała", a ja napisałem tam posta, to nie jestem pewien, czy to przeze mnie, czy przez kogoś innego. Użytkownicy przez to mogą mieć trochę poczucie, jakby znaleźli się w jakimś totalitarnym świecie, z szeroko rozwiniętą cenzurą ;-)

2

@aspider jeżeli poleciała cała dyskusja to autor dyskusji złamał regulamin.

13

@wpwelement No i o to mu chodzi przecież, by się dowiedział co konkretnie złamał. Czasem usuwacie takie posty, że nikt nie wie czemu...najczęściej niby prowokacyjne. Bardzo konkretna i słuszna prośba. Podpisuje się pod nią.

3

@michal26 autor może zapytać, albo, jeżeli dostał bana to powód mu się wyświetla. Zresztą każdy może zapytać w każdej chwili o co chce. Jeżeli uczestniczy się w dyskusji, która łamie regulamin to świadomie się naraża na utratę komentarza. Nie jest technicznie możliwe, aby odpisywać każdemu, który punkt regulaminu złamał. Nie byłoby to także spójne z założeniami technicznej optymalizacji serwisu. Po prostu ktoś dostał ostrzeżenie i może wtedy poczytać regulamin, a jeżeli nic nie znalazł to zapytać. Zawsze każdy dostaje odpowiedź.

0

@wpwelement

Nie tyle miałem na myśli samodzielne odpisywanie przez moda, bo to zajmowałoby przy dłuższych dyskusjach pewnie z godzinę, ale o systemowe rozwiązanie, gdzie razem z kasowaniem posta/dyskusji do jej uczestników szedłby krótki komunikat jak gdyby "z systemu".

Przedstawię Ci sytuację, z jaką ja miałem do czynienia:

Napisałem w obszernej dyskusji (oczywiście światopoglądowej, a jakże!) 2-3 posty, odpisując jakimś użytkownikom. Po upływie kilku godzin chciałem sprawdzić, jak dyskusja się rozwinęła, ale nie mogę jej znaleźć oraz nie widzę swoich postów z tejże dyskusji. Nawet nie wiem, o co mam zapytać, bo nie pamiętam dokładnie, którym userom odpisywałem, ani kto był inicjatorem dyskusji. Nie jestem w stanie napisać pytania do moderacji, bo nawet nie wiem, na co się powołać.
Nie chcę tutaj w żaden sposób atakować moderacji czy krytykować konstrukcji samego systemu laRambla, bo uważam że świetnie funkcjonuje, jednak w tej kwestii kasowania postów/dyskusji, opisanej wcześniej, widzę sporą niedoskonałość.
Myślę, że wielu użytkowników miało przynajmniej raz podobną sytuację i jest podobnego zdania, co ja.

« Powrót do wszystkich komentarzy