O sobie

  • Zainteresowania Piłka nożna, informatyka
  • Ulubiony zawodnik Guardiola, Xavi
  • Ulubione zespoły Barcelona, ŁKS
  • Barcelonie kibicuję od sezonu 1996/97

Statystyki

  • Dni w serwisie Ponad 4200
  • Liczba komentarzy 3112
  • Polecenia 15971

Komentarze

1

@ranger3120 Tak, czuje ze taki „dzien bez telefonu” dziala bardzo dobrze, ale od dluzszego czasu staram sie juz pracowac i obserwowac sytuacje, w ktorych sie rozpraszam czy podswiadomie scrolluje internet ;) w kontekscie samego telefonu to zaczalem przede wszystkim od wylaczenia niemal wszystkich powiadomien z wylaczeniem polaczen telefonicznych i wiadomosci od najblizszych osob. Na przestrzeni miesiecy widze duza zmiane i poprawe, ale wiem ze moge byc w tym lepszy :) ogolnie to jest proces, ktory nie jest prosty i szybki w realizacji. Wymaga duzo cierpliwosci oraz nauki zrozumienia samego siebie i mechanizmow działania mózgu. Jako ludzie jesteśmy naturalnie nieprzystosowani do aktualnych wyzwań cywilizacyjnych, dlatego tak ważna jest ciągła edukacja w tym temacie.

2

@ranger3120 Sam taki dzień OFF jest dobrym pomysłem oczywiście :) To co miałem na myśli to fakt, że długotrwale nawet jeśli raz na tydzień będziesz robić sobie taki "detoks" to w którymś momencie może przestać przynosić oczekiwane rezultaty, bo Twój bazowy poziom spadnie tak nisko od strzałów, że nie będziesz w stanie go przywracać na "normalny" (dla Ciebie) poziom przez jeden dzień odcięcia. Główną przeszkodą jest fakt, że mocny strzał dopaminy (np. dwukrotność powyżej stanu bazowego) powoduje potem tak samo mocny spadek poniżej stanu bazowego i to wymaga czasu, zanim wróci do pierwotnego stanu.

4

@ravjano Detkos w kontekście dopaminy nie jest do końca adekwatnym sformułowaniem, ponieważ dopamina jako taka w organiźmie domyślnie funkcjonuje na pewnym bazowym (różnym dla każdego) poziomie. Najważniejsze z perspektywy dobrego samopoczucia jest długotrwałe utrzymywanie tego poziomu w ryzach i długotrwałe wzrosty lub spadki dopaminy, zamiast "strzałów". Niewątpliwie czynniki, które wymieniłeś potrafią mocno to rozregulować, ale tak naprawdę każda czynność w naszym życiu, w której przywiązujemy za dużą wagę do "nagrody", jaką otrzymujemy w zamian za jej realizacje, może się przyczyniać do długotrwałego spadku satysfakcji i zadowolenia przez niższy bazowy poziom dopaminy.

Niemniej jednak bardzo zachęcam do uważniejszego kontrolowania takich elementów i świadome korzystanie z telefonu bardzo w tym pomaga :)

Polecam podcast w temacie: https://www.youtube.com/watch?v=QmOF0crdyRU

24

@goldmetaxa Dlaczego uważasz, że podwyżka ceny oznacza automatycznie podwyżkę zysku?

10

@ściah Mam nawet lepszy pomysł. Zmiana nazwy La Rambla na Champs-Elysees

Zobacz wszystkie

565

Pierwszy komentarz w dziale La Rambla staje się faktem!

278

Cześć Ramblowicze,
4959, czy wiecie co oznacza ta liczba?

To dokładna ilość dni, które spędziłem na FCBarca.com. Pierwszym był 2 listopada 2006 roku, a ostatnim jest 31 maja 2020. Tak, dziś, jest mój ostatni dzień jako członka redakcji FCBarca.com. Dla wielu z Was może to być ogromny szok i zaskoczenie, niemniej jednak decyzję podjąłem już wiele tygodni temu po kilku miesiącach długich przemyśleń.

Dotarłem w życiu do sytuacji, w której nie mogę już dać serwisowi tak wiele, jak to miało miejsce w przeszłości z dwóch względów. Pierwszym z nich, najważniejszym, jest poczucie spełnienia w roli, jaką pełniłem. FCBarca.com była dla mnie życiowym projektem - tworzenie interesującego i innowacyjnego miejsca w polskim Internecie. Niezliczone nowości, jakie pojawiały się przez lata (pod różnymi względami) były kolejnymi krokami milowymi, które stawiały naszą stronę na czele polskich stron kibicowskich, aż w zeszłym roku pojawiła się nowa La Rambla. Ukończenie tego projektu stało się moim magnum opus, momentem, w którym poczułem, że moja praca tutaj została ukończona i nadszedł czas, aby zwolnić miejsce dla nowych osób, pełnych zapału i świeżych pomysłów.

Drugim powodem przyczyniającym się mocno do mojej decyzji są zmiany zawodowe, których nie byłbym w stanie pogodzić z aktywnym uczestnictwem w życiu serwisu. Nie umiem robić niczego na pół gwizdka i nie chcę być hamulcem w rozwoju, dlatego ten drugi aspekt, zupełnie przypadkowo i niezależnie, przypieczętował tę decyzję

Na stronie spędziłem niemal 14 lat, prawie połowę swojego życia, której nigdy nie zapomnę. Strona, a w zasadzie ludzie, którzy ją tworzyli i tworzą stali się dla mnie rodziną dosłownie i w przenośni. Przede wszystkim poznałem tu swoja wspaniałą Żonę, ale także innych fantastycznych ludzi, z którymi znajomość nie ogranicza się tylko do Barcelony, ale także wspólnych wspaniałych przeżyć i wspomnień, trwających już wiele wiele lat.

To jest mój ostatni komunikat do Was, jako członka redakcji FCBarca.com, ale z pewnością nie ostatni komentarz na tej stronie. Także do usłyszenia niebawem, ale już bez czerwonego nicka :)

PS. Tak, @Moderacja będzie mnie mogła teraz normalnie zbanować :P

217

I jeszcze frytki do tego.

178

Neymar nie Neymar, serwery FCBarca.com trzymają się dzielnie :)

158

Jak slusznie zauwazyliscie na Rambli pojawil sie licznik userow online. Zlicza wszystkich, z kontem lub bez. Ukrycie widocznosci nie ma wplywu na zliczanie.

Nie ma za co :)

Media

Liga typerów

1 KOLAKM 20 pkt
2 norbi77 17 pkt
3 DESPac 17 pkt
4 boronez 16 pkt
5 tribo 16 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Czy Barcelona powinna sprowadzić Daniego Alvesa?