La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 344 Culés

127

Victor Font: "Xavi powiedział mi, że gdyby był trenerem Barcelony, to Puig byłby piłkarzem pierwszej jedenastki." [totsantcugat]

52

@BarcaInfo To mówi wszystko.

3

@BarcaInfo Na szczęście nie jest. Puig to jest pieśń przyszłości, na razie jedyne co pokazywał to na tle spadkowiczów La Ligi, a i wtedy miał może 3-4 przebłyski.

1

@BarcaInfo I po jednym pełnym sezonie wyobrazić sobie pomoc... De Jong, Arthur, Puig, Coutinho...

2

@szymonekk A w obronie biegać będzie Messi z Suarezem.

40

@plutonio Dokładnie. 4 przebłyski przez cały sezon. Tak było.

20

@plutonio No, masz rację. Poczekajmy jeszcze z 3-4 sezony...

38

@KamQiX 4 przebłyski w 4 możliwych momentach

2

@daniel32778 Oczywiście świat jest czarno-biały. Nie twierdzę że mu nie dawać czasu do gry, bo trzeba dawać, ale kurcze nie popadajmy ze skrajności w skrajność i nie oferujmy gościowi, który dopiero wchodzi do dorosłej piłki pierwszego składu.

1

@plutonio Mówię o kreatywnej pomocy, a nie o pivocie. :)

0

@szymonekk To przepraszam, ale zrozumiałem że według Ciebie tak powinna wyglądać nasza pomoc.

0

@plutonio Nie, nie. Naturalnie 2, którzy winni grać ponad pivotem, być rotowani ROZSĄDNIE. Czyli na pewno nie w przyszłym sezonie. :D

1

@BarcaInfo A ludzie nadal gadają, że to my mamy problem, że nasza gadka jest nudna jak gadamy, że Rakitic z Busquetsem to porażka w środku pomocy.. Valverde i Bartek wam wmówili, że jest ok chyba ;d

0

@Deraxium rozumiem, że jak mówił o tym, iż byliśmy kontrolowaliśmy Bayern, bądź trawa nie pozwalała na lepszą grę to też traktowałeś jako nomen omen? W ogóle ile to prawda.

0

@daniel32778 Nie, ale jeszcze rok tak.

0

@Bagsik88 Trawa trawą, ale gościu wiedział kiedy jak grać lub co robić na boisku.
Myślał, że musimy się dłużej przy piłce utrzymywać i szybsze podania robić i nagle Guardiola powtarzał po paru sekundach to samo. Poczytaj trochę książek albo nawet prosty film obejrzyj "Take the ball, pass the ball" czy inne historię :) Można się śmiać z tej gadki o trawie ale lepiej by wprowadził innych graczy a nie od Guardioli trzon pomocy tworzy Busquets coraz bardziej ślamazarny.

0

@Deraxium I Jupp wyjaśnił tą taktykę dobitnie....7:0 w dwumeczu. Także zapoznaj się troszkę z historią:)

0

@Bagsik88 No pamiętaj seven days'a z bayernem doskonale, ale przynajmniej pomijając ten dwumecz dało się tą drużynę oglądać. A wtedy wszyscy zawiedli, szczególnie obrona.

0

@Deraxium Taa i np. z Milanem było podobnie. Było nudnie i przewidywanie, dlatego później próbowano coś zmienić....a sam Pep gra trochę inaczej.

0

@BarcaInfo kiedy to Xavi ma być wolnym trenerem do ,, wzięcia,, ?

3

@plutonio Żeby piłkarz osiągnął odpowiedni poziom nie może grać z ogórkami w eksperymentalnym składzie.Ile razy Puig zagrał w pierwszej "11" sensownie złożonej ? Ile minut spędził na boiskach LLiga ? To nie musi być wyjściowy garnitur,ale chłopaka trzeba ogrywać z najlepszymi,dając mu końcówki,połowy czy całe spotkania z outsiderami.Nie wydaje mi się by miał mniejszy talent od De Jonga,De Ligta,Alexandra-Arnolda i wielu innych zawodników,na których postawiły wielkie ,europejskie kluby.Warto mieć w pamięci przede wszystkim nasze gwiazdy,które odeszły jak Andres czy Xavi,przykład Sergio też jest jak najbardziej na miejscu.Takiemu Userowi jak Ty raczej przypominać tego nie trzeba.Poza tym ,nie zauważyłem by Puig miał problemy z udziałem w grze defensywnej.

0

@th@les Oboje nie wiemy jakim talentem jest Puig, a jedynie się domyślamy i nie porównywałbym go do TAA czy De Ligta, bo to nie są już juniorzy. Druga sprawa przypomnij sobie jak wyglądał początek kariery Iniesty czy Puyola (który mało co brakło, a by odszedł) tutaj.
To że Ty nie zauważasz czegoś nie znaczy że tego nie ma. Nie twierdzę że mam racji, czy że Ty jej nie masz. Ja mówię tylko o tym by na wszystko patrzeć dużo bardziej zdystansowanym.

2

@plutonio Dlatego Puyola przemilczałem,podobnie jak Victora.Natomiast prawa do oceny czy ktoś ma talent czy go nie ma sobie nie odbieram.Zyję na tym świecie 50 lat,piłkę oglądam od dziecka,coś tam grałem,widziałem z bliska jak rozwija się talent Essiena czy Alexa Songa.W wielu przypadkach raczej trafiałem z prognozami.Bez żadnej bufonady bo i nie odbieram Tobie tego prawa oceny.Dziś mamy internet,ktoś kto chce rozwijać tę piłkarską pasję ma do tego wszelkie warunki.Obserwujesz czy grajek ma technikę,jaki przegląd pola,co robi z piłką,jak i gdzie widzi kolegów,jak prezentuje się na tle rówieśników,starszych kolegów,jakie ma cechy wolicjonalne,jakie słabe i mocne strony,strzał itd.To wszystko składa się na opinię o zawodniku,do której masz prawo.
De Ligt czy TAA nie są juniorami,bo ktoś odpowiednio wcześnie dał im szansę,zaryzykował,postawił na nich.Przykład Iniest tym bardziej pokazuje,że Puig szansę powinien dostać.Owszem,chłopak ma jeszcze trochę czasu i może poczekać aż Ivanowi czy Busiemu piłka się znudzi i choć Riqui to raczej "ósemka",ważna jest obecność tych piłkarzy z tego względu,że w pomocy EV gra takim mikrosystemem,gdzie piłkarze tworzą trójkąty w pomocy przy wymienności pozycji,choć tej wymienności i ruchu ostatnio było coraz mniej.Przyjście De Jonga oznacza pewnie,że zagra właśnie na pozycji Andresa,jeśli obaj panowie ,Busi i Ivan są nietykalni.W ten sposób drzwi dla Puiga są zamknięte.Mam nadzieję jednak,że Ernest będzie rotował zarówno SB jak IR,bo do gry chętny jest jeszcze Arthur i Vidal.Ale odbiegłem trochę od tematu.
Opinie zwykle nie mają wpływu na to co się dzieje wokół,przede wszystkim opinie takich ludzi jak my,więc z zachowaniem tego dystansu ja problemu nie mam.Poza tym jak świat długi i szeroki tak każdy kibic ma swoją wizję funkcjonowania klubu.Ale czy można kibicowi odmówić gadania o swoim klubie ? Przeciwnie,mnie martwi,że o piłce pisze się na stronie coraz mniej.

0

@BarcaInfo ile bym dal za chude dwa lata tylko po to zebyw yhodowac nowa druzyne zlozona z wychowankow... gdyby dac im realna szanse to nawet denis suarez moglby odpalic...

« Powrót do wszystkich komentarzy