La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 1596 Culés

Zdjęcię z drona ukazujące skalę zniszczeń wywołanych pożarem. W szczytowym momencie 3/4 katedry płonęło. W akcji brało udział 400 strażaków. Dobra wiadomość jest taka, że uratowano jedną z najważniejszych chrześcijańskich relikwii - koronę cierniową Jezusa Chrystusa

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/57044316_2410217692544633_3789126706669813760_o.jpg?_nc_cat=1&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=22ca0a2dc82a8dd20f101ba9394ddf26&oe=5D4D0FF0


"Piękna katedra,
Co matką Francji była,
Popatrzyła na swe dzieci,
I ze wstydu się spaliła...
Żegnaj cudna Notre Dame,
Ostojo Francuskiej wiary,
Lecz gdy wiara ginie w narodzie,
Katedry ponoszą ofiary".

Pięknie napisane, nie przeze mnie.

@Copernicus haha no bez jaj, wszędzie trzeba wcisnąć politykę i ksenofobię? Niektórzy chyba czekają na takie tragedie, może jakiś podobny wierszyk o smoleńsku z równie trafnymi metaforami?

@kylo12 A co w tym wierszu politycznego lub ksenofobicznego??
Wszystko się zgadza.

@Copernicus Spoko wierszyk bardzo trafny.

@Copernicus Francuski miliarder Francois-Henri Pinault zapowiedział, że przekaże 100 milionów euro na odbudowę katedry.
KiKŚ

@zimny_lech Oby to była prawda :)

@Vitoo Doszło do tragedii i spłonął kościół bardzo ważny dla francuskiej wiary, historii i tradycji, a ktoś w tym momencie zaczyna najeżdżać na społeczeństwo tego kraju? Gdyby spłonęło sanktuarium na Jasnej Górze, a jakiś francuz by napisał wiersz, że płonie ze wstydu na widok polskiej społeczeństwa to ból pękających tyłków w Polsce byłby słyszalny na iss. Sorry, ale trzeba nie mieć za grosz empatii żeby w takim momencie pisać takie bzdury. Napisz w takim razie co się zgadza, że kościół spłonął ze wstydu?

« Powrót do wszystkich komentarzy

Podsumowanie tygodnia

Cytat tygodnia

Jeśli ktoś przyjeżdża do innego kraju, musi się przystosować do życia w nim, zbliżyć się do ludzi. Najważniejszy jest język. Uczenie się go to najlepsza część, ponieważ to zostaje na całe życie. Dla mnie mówienie w języku kraju, w którym żyję, to oznaka szacunku i wdzięczności

Marc-André ter Stegen o swojej adaptacji w Barcelonie

Kalendarium

rozegrano ostatni mecz sezonu 2000/01, w którym Barcelona zagrała na Camp Nou z Valencią. Jedynie wygrana dawała Dumie Katalonii awans do eliminacji LM. Mecz ten przeszedł do historii ze względu na gola na 3-2 zdobytego przez Rivaldo, który po podaniu od F. de Boera popisał się w 88. minucie fenomenalną przewrotką.

Santiago Ezquerro został oficjalnie zaprezentowany jako nowy piłkarz FC Barcelony. Zawodnik przeszedł z Athletic Bilbao na zasadzie wolnego transferu i otrzymał koszulkę z numerem "14".

Gaspar Rosés zakończył pierwsza kadencję prezydentury