La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 2089 Culés

a ja oczekuję właśnie na obronę pracy doktorskiej, wczoraj odebrałem z drukarni swój doktorat w ilości 20 kopii. Podzielę się z Wami okładką - oczywiście nie mogła być inna :)

http://vlep.pl/pzlmn9.jpg

@panczo Potencjalne leczenie tej choroby. wow. Szacun

@panczo czyli rozumiem ze kolega neurolog? :P

@hanson z wykształcenia farmaceuta :)

@Colon dzięki ! :) Chociaż mówiąc uczciwie,choroba Alzheimera jest nieuleczalna i jeszcze długo taka pozostanie, obecnie stosowane leki są nieskuteczne i jedynie próbują spowolnić rozwój choroby. Nowe perspektywy leczenia, również te nad którymi my pracujemy, w najbliższym czasie raczej nie przyniosą przełomu :( Tak to już jest z chorobami o podłożu genetycznym :(

@panczo Podziwiam i gratuluję :)

@panczo Kiedyś czytałem artykuł, w którym było napisane, że jeśli ludzie żyliby 150 lat to każdy miałby tę chorobę, bo jakieś zmiany w mózgu zachodzą, ale póki co to chyba ludziom nie grozi tak długa egzystencja :D

@tadzik447 Ja słyszałem, że gdyby ludzie mieliby trochę niższą temperaturę ciała to żyliby 2x dłużej. ;)

@tadzik447 Kto by tyle wytrzymał :D

@Pusshi Gdyby starość zaczynała się trochę później, to czm nie :)

@panczo Szacun za okładkę :) I powodzenia ! Daj znać, jak Ci poszło :D

@panczo Swoją drogą studiujesz po angielsku ?

@tadzik447 tak tak, zgadza się, to jest jedna z hipotez o chorobie Alzheimera, że to takie trochę przedwczesna, zaprogramowana autodestrukcja człowieka. Normalnie ludzie nie powinni jej dożywać, ale z powodów środowiskowych, geneytcznych czasami wyskakuje taki "error" i choroba uaktywnia się jeszcze za życia. Ale to tylko jedna z hipotez, trochę szalona, chociaż pewne dowody na jej podparcie istnieją.

@polishwaster dwa razy może nie, ale z pewnością dłużej ... prosta zależność: wyższa temeperatura ciała to szybszy metabolizm, jest jednak pewno "ale". Gdybyśmy mieli o 2 stopnie niższą temperaturę, prawdopodobnie nie bylibyśmy w tanie osiągnąć takiego poziomu ewolucyjnego i zaawansowania umysłowego jak ludzkość ma dzisiaj, z pewnością nie bylibyśmy w stanie prowadzić takich rozmów, ani dyskutować o footballu :)

@PJ777 dzięki, dam znać oczywiście, chociaż sama obrona to już raczej formalność :)
studia doktoranckie miałem w języku polskim, jednak współpracujemy z zagranicznymi ośrodkami (Hradec Kralove, Wurzburg, Barcelona, Lublana), publikowałem wyniki swoich badań tylko w języku angielskim, więc stwierdziłem, że pracę napiszę po angielsku i obrona ze względu na gości z zagranicy również przeprowadzona zostanie w języku angielskim. :) oczywiście Raimon z Barcelony, jeden z naszych współpracowników, był wniebowzięty jak zobaczył okładeczkę :)

@panczo Mega, wielkie brawa za ciężką pracę i pomysł :)

@panczo Panie Doktorze ! Obronić to już formalność. Szanuje ;p
Tak z ciekawości - ile praca stron liczy ?

PS - jak w komisji będzie kibic Realu... :D

@mich_l Większość wyników moich badań jest już opublikowanych w dość dobrych, uznanych wydawnictwach, więc raczej recenzenci i komisja nie przyczepią się do szczegółów (tym samym podważyliby renomę wydawców, a tego się w zwyczaju nie robi) :) praca liczy 192 strony dokładnie :) w zasadzie nie myślałem o kwestii kibica Realu w komisji, ale myślę, że nawet wtedy zostałbym potraktowany jako po prostu fan footballu :D

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Liga typerów

1 BomboLombo3 149 pkt
2 Mad92 145 pkt
3 Nati 144 pkt
4 avanes 144 pkt
5 zbigniew76 143 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Która reprezentacja mająca w składzie piłkarza Barcelony może osiągnąć najlepszy wynik na Copa America?

Podsumowanie tygodnia

Cytat tygodnia

Jeśli ktoś przyjeżdża do innego kraju, musi się przystosować do życia w nim, zbliżyć się do ludzi. Najważniejszy jest język. Uczenie się go to najlepsza część, ponieważ to zostaje na całe życie. Dla mnie mówienie w języku kraju, w którym żyję, to oznaka szacunku i wdzięczności

Marc-André ter Stegen o swojej adaptacji w Barcelonie

Kalendarium

Gaspar Rosés po raz drugi objął w klubie funkcję prezydenta FC Barcelony, tym razem zastępując Ricarda Graellsa. Jego rządy okazały się bardziej owocne niż ostatnio, ale nie zmieniło to faktu, że po roku swojej prezydentury, Rosés znów odszedł ze stanowiska.

Esteve Sala zrezygnował z pełnienia funkcji sternika Barcelony, a władzę po nim objął Josep Sunyol, który został zamordowany w sierpniu 1936 roku.