La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1300 Culés

konto usunięte

1

Która granica Polski bardziej wam odpowiada? Obecna czy przedwojenna i dlaczego? :P

2

@Szymeq6 Tak jest spoko, lubię Wrocław ;)

konto usunięte

4

@Szymeq6 Dla mnie nie ma znaczenia jaką granicę ma Polska. Polska to moja ojczyzna i zawsze będą nosił ją w sercu. Natomiast chciałbym, żeby Lwów kiedyś znów należał do Polski, bo to ważne miasto w historii naszego kraju, ale wiem że to nierealne.

5

@Szymeq6 Obojętnie. Zarówno Polacy, jak i Niemcy mieli gdzieś tereny gdzie mieszkam. Chociaż pewnie, gdybym był Niemcem, to miałbym trochę lepiej. A tak obiektywnie. Biorąc pod uwage, tylko dobro Polski, to te są lepsze. Przecież oprócz Wilna i Lwowa tam nic nie ma. Bagna i wiochy.

konto usunięte

5

@Szymeq6 Dość oczywiste pytanie dla mnie. Obecne. Może i mniejsze terytorium, może i nie mamy Lwowa, może i nie mamy ukraińskich czarnoziemow, ale mamy zdecydowanie większą granice morską - więcej portów, więcej stoczni, więcej ośrodków turystycznych i uzdrowisk. Do tego posiadamy zdecydowanie najlepszy pod względem ekonomicznym okręg przemysłowy - Dolnośląski, który sprawia, ze liczymy się w wydobyciu chociażby miedzi na świecie.
Do tego dochodzi fakt, ze obecnie mamy znacznie więcej ziem które niegdyś należały do zaboru niemieckiego, nie rosyjskiego, a w 2 RP przeważały znacznie te rosyjskie. Ziemie zarządzane przez cara miały (i wciąż maja do dziś) znacznie gorszą infrastrukturę, toteż potrzeba większych nakładów pieniędzy, aby sprawić, aby były na wysokim poziomie technologicznych, nie można korzystać ze starych podstaw infrastrukturalnych.

konto usunięte

0

@Bykunn No tak się składa, że będę dumnym mieszkańcem tego miasta za kilka miesięcy :D

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?