- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 685 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
63 odpowiedzi
Roobo
13
Ludzie narzekający na ciepło którzy siedzą sobie w domu albo pracują sobie w biurze są... » Czytaj dalej
15 odpowiedzi
Marcelinho99
7
Nico Paz nie chce przechodzić do Realu, bo myśli mądrze i wie, że w tym kolesiostwie skończy... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 685 Culés
10
Ostatni już post o rankingu UEFA i polskich drużynach.
Dla tych, co ubolewają, że teraz nie mamy drużyn w LM, czy LE.
Pamiętajmy o jednym. Legia, Lech, Jaga i Raków, oprócz tego, że nabijają nam pkt do rankingu ligowego, to zbierają sobie punktu do rankingu KLUBOWEGO.
Im wyższe miejsce, tym łatwiejszych przeciwników losujesz, ergo - będziemy mieli większe szanse w ewentualnych losowaniach, czy to w eliminacjach do LM/LE/LKE, czy to w stricte fazie ligowej (wejście do koszyka wyżej).
Zatem naprawdę - teraz lepiej stworzyć sobie 4 zespoły, które stale nas będą reprezentować i robić punkty, niż robić jakieś wyskoki, które nic nam teraz nie dadzą. Za długo byliśmy tak nisko w rankingu i zbyt niski poziom prezentowaliśmy.
Także to jest moim zdaniem idealne rozwiązanie, by budować długoterminowo prestiż czy to klubów, czy to całej ligi.
1
@michal26 zgadzam się liga mistrzów oczywiście jest fajna ale Polska ekipa by się dostała i wpiernicz by dostawała z każdym lepiej jest mieć 4 drużyny w gorszych rozgrywkach niż 1 zespół w lidze mistrzów pozatym to lepiej wyjdzie klubą i Polskiej lidze na tym bo Polskie kluby będą zarabiać spoko pieniądze Polska liga będzie się rozwijać to jeszcze za rok albo 2 lata może Polski zespół będzie grać odrazu w lidze mistrzów
2
@michal26 Najlepsze co mogło być bo od przyszłego sezonu do LM/LE będzie tylko łatwiej i zapewne skończą się łatwe punkty dla nas więc ostatni gwizdek mocno zapunktować i od przyszłego sezonu już tylko atak na kasę :P
0
@Hshdhrhdh zwłaszcza, że nam to da później top12, a może i top10 i będziemy mieli prędzej czy później te drużyny w LM, czy LE.
Oczywiście potem będą malkontenci pisać, że "ale co to tak bez eliminacji. Tak to każdy może"
1
@adi7adi8 no tak. Ostatni sezon taki na budowanie rankingu. Przyszły sezon, a raczej letnie okienko, to KAŻDY klub, który awansuje do europejskich pucharów - musi się wzmocnić w stopniu znacznym. Tam już nie będzie zmiłuj. Chyba już mamy zagwarantowany zespół w LE, ale jeśli nie, to brak takowego - będzie kompromitacją.
Wcale bym nie pogardził, gdyby za rok było tak, że 2x LE, 2x LKE. Jeden zespół może nawet odpaść, kosztem powyższego układu.
1
@michal26 ludzie mi się wydaje ze tego nie doceniają I odrazu by chcieli 2 zespoły w lidze mistrzów oczywiście fajnie by było jak by tyle drużyn Polskich grało w lidze mistrzów ale widać spory progres nie można wymagać ze Polska liga będzie od razu potęgą
1
@michal26 W przyszłych eliminacjach jeszcze nie ale już w następnych jak zajmiemy 11-12 a pewnie takie będzie (10 raczej ciężko) to mistrz ma pewną LE a zdobywca PP pewną LKE :)
0
@michal26 tylko ostatnie miejsce w LM dostaje tyle kasy co za półfinał LK
0
@michal26 założyłeś, że te cztery kluby w najbliższych latach będą zajmować miejsca 1-4? Trochę ryzykowne, biorąc pod uwagę, że Pogoń, Craxa i Widzew mają nowych właścicieli, z dużymi pieniędzmi i jeszcze większymi ambicjami.