- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1591 Culés
Gorące dyskusje
BorzyKrzys
27
Kiedy oni zrozumieją, że ośmieszają na razie siebie, a nie Skolima. "Żyłem w ciągłym lęku,... » Czytaj dalej
17 odpowiedzi
martusiaaaa
1
a ja mam może takie głupie, dziwne i dziecinne pytanie ale zapytam kiedy macie urodziny ? to se... » Czytaj dalej
17 odpowiedzi
Batys
2
Brawo Podkarpacie, brawo lekarze.https://korsosanockie.pl/podkarpacie/przelomowa-operacja-na-podkarp... » Czytaj dalej
13 odpowiedzi
Media
Sonda
MVP sezonu 2025/26 FC Barcelony jest:
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1591 Culés
10
Sekretarka z banku - Zaginięcie Mary Shotwell Little. Jak zawsze zapraszam. Opis sprawy w komentarzu. @JimMorrisonFCB @Karamba @DiSBlaDE @DragonxNF @Alek23 @michal26 @messicocacola @Ojciec5tkidzieci @Kondziubarca @esem91
9
Zaginięcie Mary Shotwell Little, 25-letniej sekretarki w Citizens & Southern Bank w Atlancie w stanie Georgia, jest jedną z najbardziej enigmatycznych spraw kryminalnych w historii miasta. 14 października 1965 roku, zaledwie sześć tygodni po ślubie z Royem Littlem, Mary zniknęła w tajemniczych okolicznościach. 14 października niczym się nie wyróżniał: po pracy w banku pojechała do Lenox Square Shopping Center w zamożnej dzielnicy Buckhead, aby zrobić zakupy na przyjęcie powitalne dla męża, który wracał z podróży służbowej. Około godziny 20:00 zjadła kolację z koleżanką z pracy w kafeterii Piccadilly w centrum handlowym, po czym widziano ją zmierzającą do swojego metalicznego szarego Mercury Comet z 1965 roku, z tablicą rejestracyjną Georgia 2829. Następnego dnia nie pojawiła się w pracy, co było nietypowe, ponieważ zawsze informowała o nieobecności. Jej przełożony, zaniepokojony, powiadomił policję, a samochód Mary odnaleziono w południe na parkingu Lenox Square.
Samochód dostarczył śledczym szeregu niepokojących wskazówek. Na siedzeniach, kierownicy i oknach znajdowała się niewielka ilość krwi, która sugerowała drobne obrażenia, takie jak krwotok z nosa, choć nie wykluczano przemocy. Na desce rozdzielczej leżały starannie złożone elementy bielizny Mary, w tym majtki, halka i pas do pończoch, a także jedna pończocha z nacięciem, jakby przecięta nożem, oraz stanik. Brakowało jednak jej torebki, kluczy, oliwkowej sukienki w białe kwiaty, płaszcza przeciwdeszczowego oraz biżuterii, w tym obrączki, pierścionka zaręczynowego, pierścionka z University of North Carolina i bransoletki ze skarabeuszem. Na desce rozdzielczej znaleziono dwa dodatkowe kluczyki, które nie pasowały do pojazdu, a podłoga była pokryta czerwonym pyłem, jakby samochód jeździł po wiejskich drogach. Co bardziej zaskakujące, tablice rejestracyjne pochodziły z kradzionego pojazdu z Charlotte w Karolinie Północnej, a licznik wskazywał dodatkowe 41 mil, które ciężko było wyjaśnić.
W tygodniach poprzedzających zniknięcie Mary wykazywała oznaki niepokoju. Otrzymywała dziwne telefony w pracy od nieznanej osoby, z którą rozmawiała, jakby znała rozmówcę, ale po ślubie mówiła, że nie mogą się już spotykać, choć zapraszała tę osobę do swojego domu. Dostała również bukiet kwiatów od „tajemniczego wielbiciela”, pochodzący z kwiaciarni blisko jej mieszkania, ale nadawcy nie ustalono. Przyjaciele zauważyli, że bała się zostawać sama w domu i w samochodzie, a kilka dni przed zniknięciem wspomniała współpracownikowi o ważnym sekrecie, którego nie zdążyła ujawnić. Dzień po jej zniknięciu, 15 października, karta paliwowa Roya Little'a została użyta w Charlotte, rodzinnym mieście Mary, o świcie, a 12 godzin później w Raleigh, również w Karolinie Północnej. Podpisy na rachunkach brzmiały „Mrs. Roy H. Little Jr.” i przypominały pismo Mary. Pracownicy stacji benzynowych opisali kobietę pasującą do jej wyglądu, z drobnymi obrażeniami twarzy, jakby krwawiła z nosa lub głowy, która unikała kontaktu wzrokowego i była w towarzystwie trzech mężczyzn. Co dziwne, czas między transakcjami (12 godzin) nie zgadzał się z dystansem między miastami, który można pokonać w około 3 godziny.
Śledztwo rozważało kilka hipotez. Pierwsza zakładała porwanie, co wspierały ślady krwi, zmienione tablice rejestracyjne i relacje świadków ze stacji benzynowych. Krótko przed zniknięciem Mary w Lenox Square zgłoszono napaść na inną kobietę, co sugerowało obecność niebezpiecznej osoby w okolicy. Druga teoria mówiła o dobrowolnym zniknięciu, być może z powodu problemów osobistych, takich jak romans lub chęć ucieczki od małżeństwa, ale brakowało motywu, a Mary wydawała się szczęśliwa w związku. Roy Little wzbudzał podejrzenia swoim chłodnym zachowaniem i odmową testu na wykrywaczu kłamstw, ale miał solidne alibi, będąc poza miastem, i ostatecznie wykluczono go jako podejrzanego. W listopadzie 1965 roku w hrabstwie DeKalb znaleziono notatkę na worku depozytowym banku z napisem „Pomocy! Mary Little…”, ale jej autentyczość nie została potwierdzona. Akta policyjne w sprawie Mary zniknęły w kolejnych latach, co znacznie utrudniło śledztwo.
Osiemnaście miesięcy później, 19 maja 1967 roku, doszło do powiązanej sprawy morderstwa Diane Shields, 22-letniej sekretarki, która przejęła stanowisko Mary w banku i pracowała przy jej dawnym biurku. Tego dnia pojechała z narzeczonym na zakupy do pralni chemicznej w Atlancie. Wysiadła z samochodu, a gdy narzeczony wrócił, jej już nie było. Następnego dnia jej ciało znaleziono w bagażniku jej samochodu w lesie na obrzeżach miasta. Została uduszona szalikiem i kartką z książki telefonicznej wepchniętą do gardła. Nie została okradziona ani napastowana seksualnie, co wykluczyło oczywiste motywy. Diane była ostatnią osobą, która rozmawiała z Mary przez telefon w dniu jej zaginięcia.
Obie sprawy mają kilka punktów wspólnych. Mary i Diane były młodymi sekretarkami w tym samym banku, znały się i miały wspólnych znajomych, w tym współlokatorki. Obie otrzymywały tajemnicze kwiaty od „sekretnego wielbiciela”. Ich przypadki wydarzyły się w Atlancie w podobnych okolicznościach, a obie sprawy sugerowały przemoc: krew w samochodzie Mary i ślady walki na ciele Diane. Różnice są jednak znaczące. Ciało Diane odnaleziono, podczas gdy Mary zniknęła bez śladu. Diane była w ciąży i miała narzeczonego, co mogło wskazywać na motywy osobiste, podczas gdy w przypadku Mary spekulowano o szerszym kontekście, np. związanym z bankiem. Śledczy rozważali, czy obie sprawy łączy seryjny sprawca, zemsta związana z działalnością banku (np. dostępem do poufnych danych klientów), czy nawet przestępstwa zorganizowane, takie jak wpływy „Dixie Mafia”. Pojawiały się też plotki o skandalu seksualnym w banku, ale nie znaleziono na to dowodów. Niektórzy sugerowali, że Diane mogła wiedzieć coś o zniknięciu Mary, co uczyniło ją celem, ale brak konkretnych dowodów sprawił, że śledczy uznali powiązanie za możliwe, choć niepotwierdzone.
Zaginięcie Mary Shotwell Little jest jedną z najbardziej znanych zagadek kryminalnych Georgii, a brak jej ciała, zaginione akta policyjne i ograniczone możliwości technologii kryminalistycznych z lat 60. sprawiają, że szanse na rozwiązanie są bliskie zeru. Morderstwo Diane Shields dodatkowo komplikuje narrację, ale brak nowych tropów i dowodów, takich jak DNA, utrudnia ustalenie, czy obie sprawy są rzeczywiście powiązane, czy jest to tragiczny zbieg okoliczności. Entuzjaści true crime wciąż analizują te przypadki, a spekulacje na forach internetowych, takich jak Reddit, utrzymują zainteresowanie sprawami. Wygląda jednak na to, że obie sprawy pozostaną na zawsze niewyjaśnione.
1
@BorzyKrzys mógłbyś mnie też oznaczać?