La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1429 Culés

7

Taka tam rezolucja...


Tyle dobrego, że to tylko rezolucja na razie
@michal26 @tomek8756 @Kondziubarca @Roobo @Comentateiro

2

@Kgorecki2500 Bryłka w opór manipuluje

- W pierwszym roku wojny przeznaczyliśmy jakieś 2% PKB na pomoc Ukrainie, więc chyba dobrze, że zmusimy innych z flanki wschodniej na przeznaczanie, chociaż 0,25%
- Prawo weta nie zostanie zabrane Polskiemu rządowi, tylko odejdziemy od zasady jednomyślności. Biorąc pod uwagę Orbana, to dobra decyzja - weto w historii Polski do niczego dobrego nie doprowadziło. Jeżeli kilka krajów się na coś zrzuca to każdy chce mieć udział w decydowaniu
- Znowu, nie wiem jak sobie wyobrażamy, że się na coś zrzucamy. W 10 osób kupujemy komuś prezent, to wiadomo, że trzeba się dogadać i jedna osoba nie ma 100% decyzyjności
- 4 punkt jak i wszystko dotyczy zbrojenia w ramach tego programu. Swoje wojsko i nasze własne zbrojenia , to nadal nasza niepodległa sprawa - ta rezolucja nic w tym nie zmienia, ale widzę, że powoli wycofują się z tej narracji, którą budowali jeszcze nie dawno.

Żałosne.

5

@misterio żałosne to jest robienie KPO bis, tylko w kontekście zbrojeń. Powinniśmy tylko za swój hajs budować i tu jest w tym problem.

2

@misterio
- No skoro mamy odejść od zasady jednomyślności czyli np. Polska nie będzie mogła czegoś zablokować (zawetować) :P
- skoro nie będzie potrzeba jednomyślności no to ja rozumiem to tak (mogę się mylić, operuję na tych 4 screenach), że inne kraje mogą powiedzieć, że "dobra, to niech KE się zadłuży i nam kupi to i to", z tym, że akurat nasza armia by tego nie potrzebowała a byśmy musieli wspólnie dług spłacać. Nie mówiąc (z tym, że to "tylko" apel) o kupowanie sprzętu europejskiego.

0

@michal26 Kwestia optyki, do której zmiany nie zamierzam Cię namawiać. W uproszczeniu wolisz, żeby każdy dał 10 bezwartościowych prezentów po 20 zł (bo każdy sobie rzepkę skrobie), niż zrzucić się na prezent za 200 zł. Masz prawo do tej subiektywnej opinii, choć najlepsze w tym jest to, że nadal możesz zrobić swój prezent za 20 zł mimo to, ale co się namachasz szabelką to Twoje.

3

@misterio nie ufam tym, którzy rządzą UE. Gdyby to był projekt w ramach NATO, to ok, ale UE nie po to została stworzona.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?