- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1378 Culés
Gorące dyskusje
Zoker
12
Ale ten Konfitura strasznie mnie irytuje. Gość ma rację, ale sposób, w jaki zwraca się do... » Czytaj dalej
58 odpowiedzi
Safrani
2
Dobra, bo muszę dzisiaj podjąć decyzję i zamówić telefon.Po przewertowaniu internetów wybór... » Czytaj dalej
69 odpowiedzi
NeroTFP1
13
Michał Wiśniewski potwierdził, że jest w trakcie sprawy rozwodowej ze swoją piątą... » Czytaj dalej
26 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1378 Culés
0
W Polsce do 2060 roku będzie około 30 mln Polaków. W tym duża część to będą emeryci. A ciągle jest brak pomysłów i przede wszystkim chęci, aby zachęcić jakoś ludzi do posiadania dzieci. Według mnie, aby realnie chociaż ustabilizować liczbę ludności i naszą piramidę wieku należy sprawić, że dzieci zaczną się opłacać. Tak opłacać, dawniej ludzie mieli dzieci, bo były użyteczne na gospodarstwach jako pomoc i ewentualne zabezpieczenie emerytalne na starość, że zawsze ktoś się starcem zaopiekuje z dzieci. Bo mentalność i moda też nie sprzyja, ale to właśnie wynika z kasy wszystko. Ludzie chcą konsumować, a w tym modelu późno kapitalistycznym czy też korporacyjnym w którym żyjemy dzieci wręcz obniżają standard życia. Firmy wciskają lewicowe związane z obyczajowością (bo gospodarcze to wiadomo, że dla nich by były be) poglądy, bo się opłacają, bo dla nich najwygodniejszym rozwiązaniem jest wzięcie masy ludzi z różnych kierunków świata i zrobić z nich pracownika. Właściciele korporacji nie odczują problemów społecznych, bo żyją w swoich zamkniętych światach otoczeni swoimi ludźmi. Ale nikt tych korporacji nie dotyka, nawet w takiej Polsce boją się dać podatek dla tych molochów, a przecież z tej kasy można stworzyć jakieś programy socjalne. W takich Czechach jakoś ustabilizowali swoją sytuację, bo też między innymi nie bali się wyciągnąć ręki po kasę do zagranicznych korporacji.
2
@Matheu12 ale przecie to o to chodzi, wszędzie jest obrzydzane macierzyństwo, dzieci, kaszojady, psiecko i inne, poza tym żyjemy w dobrobycie więc im wyższy dobrobyt tym mniejszy rozród, nawet eksperyment Calhouna to udowodnił, co prawda to było na myszach ale wygląda na to, że na ludzi działa podobnie, sprowadzenie śniadych inżynierów pod pretekstem załatania dziury demograficznej oraz po prostu mieszania kultur żeby było coś nowego, obrzydzenie do małżeństwa, kościoła itd to w sumie nie dziwne, skoro wychodzą afery pdfowskie czy jakieś gangbangi z młodymi chłopakami xD ten kraj jest stracony i tyle
4
@Matheu12, trzeba liczyć na @draxidox, że zmieni zdanie i spłodzi gromadkę dzieci
2
@ranger3120 W Japonii (1.30/kobieta) jest jeszcze mniejsza dzietność niż w Polsce (1.33/kobieta). Tam też sprowadzają śniadych inżynierów i chcą mieszać kultury? Tam też jest jakiś plan na obrzydzenie macierzyństwa i odejście od kościoła? Japonia też jest stracona?
A w Korei Płd. to już w ogóle dramat, bo wskaźnik na rok 2021 wskazywał 0.81 urodzeń/kobieta...
1
@ranger3120 akurat nasz kraj na tle "postępowej" Europy jako jeden z niewielu JESZCZE nie jest stracony
0
@Matheu12 W tej chwili to ludziom dzieci się obrzydza :P
0
@FCB_dimiC Lepiej, żeby nie.
0
@Matheu12 w Czechach nic nie ustabilizowali, po prostu od kilku lat wliczają w statystykę urodzeń dzieci Romów, które bardzo podnoszą średnią. Fizycznie nic się u nich nie zmieniło.
0
@Hosh Japonia nie ma żadnego pomysłu na podniesienie dzietności. Oni całe wysiłki skierowali na automatyzację i robotyzację życia. Np. już wiedzą, że za 15 lat nie będzie wystarczająco ludzi do służenia w armii, dlatego już przerabiają okręty tak żeby np. niszczyciele obsługiwało 60 osób zamiast obecnych 200 (takie jednostki już są w użyciu). W podobny dołek zaczynają wpadać Chiny w wyniku polityki jednego dziecka, która teraz daje potężny niż demograficzny.
0
@Matheu12 Bo niestety dzieci obniżają standard i jakość życia. Ludzie chcą konsumować i wieść beztroskie życie. Hedonizm level hard. Nigdy tak nie było jeszcze w historii świata. Lewicowa propaganda też robi swoje. Niektórzy ludzie wręcz dzieci nienawidzą. To jest chore. Wiele osób nie ma też dzieci, bo uważają, że nie mają warunków do ich posiadania. Kiszą się w bloku 10 piętrowym na 40 metrach kwadratowych. Albo jeszcze gorzej... Człowiek jak nie ma zapewnionej podstawowej rzeczy by czuć się bezpiecznie, czyli własnego lokum, to nie jest skory do rozmnażania. Wielu tez obserwuje rodzeństwo, kuzynostwo itp i widzi jak ciężko jest z dziećmi. Sam mam dwójkę i wiem ile dziś kosztuje wysiłku wychowanie dzieci. Temat bardzo trudny i bez jakiegoś resetu raczej nie zmieni się nic.
0
@galix22 "Człowiek jak nie ma zapewnionej podstawowej rzeczy by czuć się bezpiecznie, czyli własnego lokum, to nie jest skory do rozmnażania." No tak - i dlatego Afryka się wyludnia.
0
@maroon Może źle to ująłem. Ludzie zachodu, myślący o czymś więcej niż kopulacja i opierdalanie się cały dzień na słońcu chcą zapewnić potomstwu godziwe warunki bytu. Ja nie mowie, że takie myślenie jest dobre. Kiedyś się nie przelewało a dzieci się rodziły i były w większości szczęśliwe.
0
@galix22 Istnieje teoria,że największy przyrost jest własnie w najbiedniejszych i najbogatszych grupach społecznych. Nie podam teraz źródła, ale ostatnio w jakiejś książce o tym czytałem.
0
@Matheu12 po co dzieci czyli coś co mi i narzeczonej obniży standard życia xD
możemy więcej podróżować, realizować się w pracy, być szczęśliwi, odpoczywać, zero wad