- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1169 Culés
Gorące dyskusje
Arkon
7
Kogo typujecie do ostatecznego zwycięstwa?Mistrz Świata?Czarny Koń? Największe rozczarowanie?... » Czytaj dalej
48 odpowiedzi
martusiaaaa
1
nie ma to jak czytać wpisów z la rambli z przed 5/6 lat hahahah
23 odpowiedzi
Zbyszard
0
Mam bardzo ładną Panią dentystkę. Jak ją poderwać?
25 odpowiedzi
Media
Sonda
MVP sezonu 2025/26 FC Barcelony jest:
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1169 Culés
4
Marc Andre Ter Stegen - nie wykorzystany potencjał, czy tylko bardzo dobry bramkarz, ktòry nie przeskoczy pewnego poziomu?
Patrząc na to jakie wejście zaliczył do zespołu w pierwszym sezonie, to można było powiedzieć, że mamy bramkarza na lata. 14/15 zaczął średnio w UCL spotkaniem w Paryżu, ale im dalej w las, to było lepiej. Sezon zakończył w LM z 6/13 czystymi kontami z czego w fazie pucharowej wyciągał piłkę z siatki w 4 z 7 meczów. Pokazywał, że był wart każdego euro wówczas, a wisienką na torcie był rewanż w Monachium. W CDR natomiast w 4 meczech zachował czyste konto. Nie były to najlepsze wyniki, ale pokazując umiejętności zasłaniał to ile traciliśmy goli, a do tego ofensywa dojeżdżała. Sezon 15/16 i 16/17 już był zdecydowanym spadkiem. Ten pierwszy można było dojrzeć różnicę w jakości gdzie zaczął słabo, pamiętna bramka Romy z połowy boiska, a potem mimo, że była poprawa, to jednak znowu był spadek, nierówny sezon w jego wykonaniu. W CDR 3/7 czystych kont, a w UCL 3/10. Później 16/17 i każdy pamięta jak to wygląda. Zdecydowana różnica w ilości straconych goli względem poprzednich sezonów ligowych i UCL gdzie w 3 meczach straciliśmy 10 bramek. Za Lucho z każdym sezonem był gorszy Marc.
Era Valverde, złożenie linii defensywy było kluczowe do tego, aby nasz bramkarz odzyskał pewność siebie. Podreperowana Barca w destrukcji względem poprzedniego sezonu ligowo straciło 8 goli mniej, a do tego w UCL Marc zaliczył 5/9 czystych kont. W końcu odzyskaliśmy bramkarza, który się zagubił w dwóch poprzednich sezonach. Roma i Levante wówczas były wypadkami przy pracy. Idziemy dalej, sezon 18/19 ligowo straciliśmy więcej goli, Ter lekko spuścił z tonu, ale wciăż pokazywał dlaczego go sprowadzono i dlaczego on był portero uno. UCL 6/11 czystych kont i również dawał powody do wiary w niego. Później było Anfield. Każdy tam zawiódł.
19/20, 20/21, 21/22. Problemy z kolanem, formą i linią obrony. W UCL kolejno 2/8, 1/5, 3/6 czystych kont. Nic nam nie dawał w najważniejszych rozgrywkach, a do tego ligowo trzy sezony z rzędu Barca traciła średnio gola na spotkanie. Do tego stał się bramkarzem numer 1 w Copie, gdyż Neto nie można było ufać, efekt - 1 Copa wygrana. 22/23 w końcu wrócił stary Marc, a przynajmniej tak się wydawało, w lidze dawał to czego oczekiwano od niego, w Europejskich rozgrywkach, już nie. W CDR nic nie pomógł na Camp Nou z Madrytem, ale w dwòch poprzednich meczach był ważną ppostacią. Ostatni sezon za Xaviego, każdy widział, brakowało go, ale też nie był pewną postacią. Nierówny, potrafił bronić niesamowicie, ale nierówno, w dodatku do kontuzji... po kontuzji, wrócił stary Marc, który więcej zawodził, niż zachwycał. Pytanie brzmi, czy my wykorzystaliśmy jego potencjał, czy może jednak on pewnego poziomu nie przeskoczy już? Patrząc na to jak bronił w mistrzowskich dla nas sezonach, to zawsze był najlepszy, jak cała drużyna grała jak należy, a do tego dawał coś ekstra od siebie wówczas. Co może mieć wpływ na jego nierôwną formę? Może brak rywalizacji? Zapraszam do dyskusji, liczę na podparte argumentami odpowiedzi.
@norbi77 @ViscaelBarca2007 @JarekS
0
@Rewolucja123 Bramkarz który przypomina trochę Real Madryt. Potrafi przeplatać świetne mecze z bardzo słabymi i nie może ustabilizować formy na dłużej tylko jest sinusoida
2
@Rewolucja123 Bardzo dobry bramkarz.
Ale.... tylko bramkarz. Nie ratownik.
Valdes, był zwyczajny bramkarz, jakich było w jego czasy pewno. Tylko że on właśnie był ratownikiem. Takim jakiego potrzebowała Barcelona.
Ani w jednym meczu LM , Ter Stegen nas nie uratował, chociaż bardzo tego potrzebowali. Bardzo!
Roma, Liverpool, PSG i.td.
5
@Rewolucja123 ale dwa sezony temu to tylko dzięki niemu wygraliśmy mistrzostwo.
1
@FCB24 A czy ja piszę o jednym sezonie, czy każdym, ktòry spędził w klubie? Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
1
@Rewolucja123 Ten jeden najwybitniejszy sezon jest składową. Ogólnie jest to świetny bramkarz, który wiele razy nas ratował i bez niego byłoby o wiele gorzej.
1
@AlexDark00 Tego nie wiemy. Nie wiemy kogo byśmy mieli za niego i jakby się sprawował. Patrząc na całokształ, to uważam, że mamy zmarnowany talent, nad którym trenerzy uważnie nie pracowali, aby ten psychicznie/mentalnie dojeżdżał i koncentracyjnie.
0
@pt9 świetny mecz realu? Kiedy?
2
@Rewolucja123 Mam odnośnie Ter Stegena niedosyt. Jest lepszym bramkarzem od np. Valdesa, ale Hiszpana cenię wyżej, za chociażby finały LM, gdzie wspiął się na wyżyny swoich umiejętności.
1
@pt9 W sumie dobre porównanie, taki bramkarz momentów. Brak ciągłości, ale kiedy trzeba czasem wejść na wysoki poziom to na niego wchodzi. Wyjątkiem sezon mistrzowski jak ratował nam wiecznie dupe.
1
@Rewolucja123
W mojej opinii to Marc zagrał 3 świetne sezony z 10 w Barcelonie, więc słabo to wygląda.
Ostatnio pisałem o jego w grze jako nr1 w reprezentacji Niemiec, o którą tak płakał, a przecież Neuer każdy sezon zaliczał na wysokim poziomie. Zdarzały mu się pojedyncze wpadki, ale potem potrafił miesiącami zachwycać i tak przez całą karierę...u Marca tego nigdy nie było.
Dobry sezon, że och i ach...a potem 2 słabe i jeden niezły, następnie świetny, dobry i dwa słabe...nieregularna forma i te jego interwencje "na ocenę", przy których np nie trafiał w piłkę (tak jak w zeszłym sezonie po golu Jude'a na Montjuić)...do tego te "pajacyki" przez kilka sezonów, które zostawiały go w blokach i każdy stzrał w bramkę kończył się golem.
Dla mnie Ter Stegen nigdy nie był bramkarzem z topu. Najwyżej wystarczająco dobry i nic więcej, bo za dużo miał słabych sezonów, żeby stawiać go np na równo z Buffonem czy Neuerem.
I wiem, że mistrzostwo za Xaviego to w większości jego zasługa, ale już w następnym sezonie był słaby i zawalił parę spotkań, a w wielu w ogóle nie pomógł. W obecnym jak na tę chwilę też szału nie ma.