La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1616 Culés

1

Wszyscy mówią tak że po 15 października będzie spokój z wyborami/ kampanią, otóż dopiero mogą zacząć się cyrki z tworzeniem koalicji przez PiS np. Z Konfą lub Trzecią Drogą. Druga opcja to 3 partie opozycyjne będą się dogadywać w sprawie koalicji, także na pewno będzie wesoło. Jak wygra opozycja to ciekawa będzie też przepychanka między prezydentem Dudą a nową władzą, znowu szykuje się magiel polityczny...

18

@Kamilos84 Najważniejsze, żeby PiS nie miał większości a Konfa dotrzymała słowa i nie weszła z nimi w koalicję.

0

@HighestInTheRoom Wystarczy że Konfa będzie miała koło 40-45 mandatów to pewnie z 10 PiS wykupi

2

@Kamilos84 nie 3 a chyba z 11 tam jest tych partii, jak nie więcej, bo takie główne to masz PO, Nowoczesna, Zieloni, Wiosna, Razem, SLD, Polska 2050, PSL, a przecież tam jeszcze jakieś pomniejsze twory są.

Pierwszy raz w historii by się zawarła tak szeroką koalicja. To swoją drogą pokazuje jaki to jest kurła absurd. Tam każdy reprezentuje inne poglądy. To jak o Konfie czy Kukizie mówiono, że nie da się pogodzić, to tam tym bardziej...
Dowolny temat i już inne głosowanie. Przykład? Rolnictwo. PSL nie wbije przecież aż takiej szpilki jak by tego chciała partia Zielonych, czy Razem...
Dla mnie ta koalicja będzie absurdem, a jest jedyną nadzieją na to, ze nie będzie rządził PiS.
Już chyba wolę mniejszościowe rządy...
Konfa to wiadomo - gra na przetrwanie i na wiosnę powtorka, albo w późniejszym okresie...

4

@Criss18Barca W takim wypadku Bosak z Mentzenem skompromitują się przez swoje wcześniejsze wypowiedzi o wywracaniu stolików i o tym, że się nie sprzedadzą.

2

@Criss18Barca gdzie Ci wykupią...Jakie 10? PiS nie przekroczy 200 mandatów. Nie ma opcji. Nie wierzę w to. Będzie 180-190. Nawet jak Konfa zdobędzie 50 mandatów, to i tak Ci tyle nie wystarczy. Konfa może trzymać w szachu i obecnych rządzących i opozycję.
I to byłoby świetne. PiS 185, KO 145, Lewica 40, TD 40 a Konfa 50.
Mniej więcej oczywiście.
Na ten moment to jest jednak tak, że PiS ma 185, KO 145, Lewica ma 40, TD 45, a Konfa 45

1

@HighestInTheRoom Dla polityka to dzień jak co dzień :P

1

@michal26 ja ostatnio każdy sondaż sobie wstawiam na stronę https://kalkulatorsejmowy.pl/?pis=36.9&konfederacja=9.3&ko=30.5&trzecia_droga=9.4&lewica=9.3&pozostali=4.6 i dużo będzie zależeć od wyniku PiSu. Jeżeli PiS raczej 37%, to Konfederacji może wystarczyć nawet 8% do blokady większości. Jak PiS 34%, to Konfederacja potrzebuje min. 10%.

0

@HighestInTheRoom Powiedzą to samo co o wypowiedziach Korwina - że nie mogą odpowiadać za to co robią inne osoby. Oczywiście to dotyczy sytuacji podkupywania pojedynczych posłów,a nie wejścia w koalicję.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?