La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1006 Culés

500 zł bez ryzyka + 50 zł freebet w apce + 20 zł freebet na LALIGA. SPRAWDŹ!

18+. Fuksiarz.pl to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard może uzależniać.

12

Z tym badaniem rosyjskich wpływów to przecież tylko przykrywka, a komisja będzie miała później inne zadania, ktoś wierzy tym łgarzom?
Teraz ciągle się zasłaniają takim tłumaczeniem, że jak ktoś nie miał nic z rosją wspólnego to nie ma co się bać itp.

Komentarz usunięty

44

@KlonaZepan Co Wy macie z tym PO? :D Mam ich w dupie tak samo jak cały ten pier**lnik w sejmie. Bardziej martwię się o przyszłość swoją i swoich dzieci, bo średnio widzę życie w kraju na podobieństwo Korei Płn czy Białorusi. Stały argument nie jesteś przychylny pisowi = jesteś za PO. Kretynizm.

6

@kuz z tego co pamiętam, to komuś doradzałeś głosowanie na peło tutaj, więc nie udawaj greka, teksty o Korei czy Białorusi to pominę, bo są śmieszne, typowo Kodziarskie gledzenie xD

12

@KlonaZepan I sam zagłosuje na PO byle tylko cała wieś z pisu nie miała władzy w tym kraju, który z roku na rok się stacza w kierunku dyktatury. Nikt nie będzie od nich gorszy a PO ma największe szanse na to, żeby się ich pozbyć. TO nadal nie znaczy, że jestem za PO.

18

@kuz czyli zagłosujesz na tych samych złodziei, bo mają największe szanse pokonać innych złodziei, i ty się masz za wielce oświeconego, a ciemnota przez buty wyłazi XD

Komentarz usunięty

11

@KlonaZepan a co ma innego zrobić? Lepiej jest głosować na PiS bo nie ma co zmieniać z jednego złodzieja na drugiego? Brzmisz jak typowy wyborca PiSu, można by Ci tłuczkiem rzeczy do głowy wbijać, a i tak byś nie zrozumiał bo przecież "+800 dajooo, som super, wincyj kaszojadów". Naprawdę nie rozumiem jak niski iloraz inteligencji trzeba mieć aby głosować na PiS, nawet jeżeli programy innych partii Ci nie odpowiadają to zostawienie przy władzy aktualnej partii to jest przejaw skrajnej głupoty.

0

@Conradxc On akurat to jest konfiarz :P

4

@Conradxc ani na PiS ani na Peło, słyszałeś o innych partiach? Te partie od lat rozwalają Polskę i to wam można tłuc do łba i nie zrozumiecie, że to są szkodniki, a kłócą się dla picu

0

@kuz żeby pozbyć się złodziejstwa, należy odebrać kompetencje państwu, między innymi do rozkradania i sprywatyzować mienie państwowe, oczywiście w uczciwych przetargach, a nie jak robi pis czy peło że rozdają kumplom - przedsmak tego jak kradną masz w samorządach, gdzie rządzi demokratyczna opozycja, nawet się z tym nie kryją, ale dobra głosuj sobie na peło, to będziesz dziadem pracujacym u Niemca za czapkę gruszek buhaha

8

@KlonaZepan I po co głosować na Konfe czy inne Razem skoro mają szansę na max 8% poparcia a PiS i tak zostanie przy władzy? Bardzo chętnie zagłosowałbym na kogoś innego, ale nie mam gwarancji, że mój głos nie trafi do PiSu jak się dogadają w kwestii poparcia. Pozbyć się pisu każdym kosztem, tak powinno brzmieć hasło każdego myślącego Polaka, a głos na PO ma chyba największe szansę na taką zmianę.

8

@kuz mają takie szanse, bo jest takich 5 milionów jak ty, którym media wmówiły, że nie ma innej opcji. Poza tym popatrz na to z innej strony, rządzić można w inny sposób, będąc języczkiem uwagi/rozdawac karty - a wygląda na to, że to Konfa będzie decydowała o przyszłej koalicji, PiS jeśli będzie miał rząd mniejszościowy, to jak myślisz, do kogo pójdzie błagać o głosy?

5

@KlonaZepan Nie media wmówiły, tylko sondaże :D Statystyki nie oszukasz i tyle, inne partie w tym kraju nie mają aktualnie szans na wygraną i trzeba się z tym pogodzić, a głosować bo "sumienie" to bez sensu kompletnie.
Bądź co bądź najgorszym co można zrobić to nie głosować wcale, wtedy kładziesz lachę na wszystko i wszystkich, a jak do tego narzekasz jeszcze na sytuację to już całkiem.

0

@kuz kształtowanie polityki i wyników wyborów za pomocą sondaży, naprawdę tego nie widzisz? A barany głosują od lat tak samo xdd

5

@KlonaZepan w tej chwili po tej ustawie głosuje właśnie na po, bo nie mam swojej partii a ta ustawa to kierunek putin bualoruś i płn korea.Tu chodzi o wykluczenie pod stołem przeciwnika, który moze odebrać ci władzę. I to są dokładnie tego typu manewry Charakterystyczne dla tych krajów.Także spieprzenie urzędów w państwie.Za co ci polityczni przestępcy odpowiadają.

0

@KlonaZepan nie rozśmieszaj mnie nie porównuj zlodziejstwa pis i po bo to nie poważne.

6

@kuz Porównujesz Polskę do Białorusi i do Korei Północnej? Nieźle masz poprzestawiane we łbie. Ja się martwię że z takimi ludźmi jak ty i twoje dzieci będę w przyszłość żył, więc możesz wyjechać z kraju droga wolna (póki można).

1

@Borneo ale ze co, peło bardziej bezczelnie kradło? Przecież oni rozsprzedali już w latach 90 wszystkie polskie zakłady, to jest ta sama ekipa, głosuj sobie na nich, to nic nie będziesz miał xD

1

@KlonaZepanjak dla mnie to Po powstało w innym wieku:) Platforma Obywatelska – polska partia polityczna, założona 24 stycznia 2001.

1

@KlonaZepan a po dzisiejszej decyzji dudy to przekonali mnie w pełni.Czekam na wybory:)

1

@Borneo Tak z popluczyn po AWS ekspercie.

1

@kuz ' Bardziej martwię się o przyszłość swoją i swoich dzieci, bo średnio widzę życie w kraju na podobieństwo Korei Płn czy Białorusi. ' Podaj proszę przykad podobieństwa do Koreii i Białorusi.

1

@Borneo tak przekonali XD co wybory latasz na PO I wciskasz kocopoły.
A przez takich jak ty czy @kuz mamy to co mamy. pispo jedno zło.

3

@mvnBasten Jeszcze parę dobrych lat do tego zostało, ale już widać pierwsze symptomy Kaczystanu. Sam Kaczyński kiedyś w wywiadzie mówił, że Jego marzeniem jest być liderem w kraju. Ograniczanie praw i swobody wypowiedzi. Krytykujesz rząd nie możesz wystąpić w żadnej publicznej imprezie czy wydarzeniu, bo masz problem. Telewizja państwowa pod kontrolą pisu? To są pierwsze kroki, może jeszcze nie jesteśmy jak Korea czy Białoruś ale małymi krokami do tego zmierzamy i jeżeli pis będzie rzadził jeszcze kilka kadencji to postawią na swoim w końcu.

1

@Saviola88 ja powiem tak, nie jest kwestia po czy nie po tylko kwestia kasy z ue kwestia ustroju i pochamowania ogromnego zlodziejstwa i zaniedbań w wielu sektorach państwa jak oze itp........zysk jest oczywisty.A jak przyjrzysz się sądarzom wiadomo kto jest wztanie ta chołotę wypierd.Ale faktycznie nie wiedziałem.m na którą partie opozycyjną zagłosować.I pis mi wskazał glównego swojego wroga.Możesz moje wpisy poczytać i cały czas mówiłem ze nie mam swojej partii i dalej nie mam.Ale walczę tutaj z pis przekroczyli kolejną barierę w stronę autokracji.Tak wiec głosuje na tuska.Zwyczajnie skutecznie mnie przekonali.

0

@KlonaZepan za zmiany odpowiadał balcerowicz który obecnie popiera konfederacje:)i nie jest w po

0

@Borneo poczytaj co robił lewandowski i wielu innych, kto to prywatyzował i nie udawaj greka, kto był przeciwko lustracji, kto oddawał za bezcen polski kapitał, taki jak Telekomunikacje Polska i wiele, naprawdę wiele innych firm, które kupiły Niemcy za BEZCEN. Zdejmij te klapy, jak nie chcesz zapitalac u Niemca xD

0

@kuz niestety ale to co piszesz to publicystyka rodem z tvn, newsweeka, wyborczej.
Co to znaczy 'Ograniczanie praw i swobody wypowiedzi' możesz podać przykład.
' Krytykujesz rząd nie możesz wystąpić w żadnej publicznej imprezie czy wydarzeniu, bo masz problem' - masz na to jakiś przykład, bo chciałbym się odnieść do konkretu.
'Telewizja państwowa pod kontrolą pisu' - telewizja publiczna zawsze jest pod kontrolą rządu wcześniej była pod kontrolą PO ;). W tamtym czasie (przed 2015) nie było żadnego medium sprzyjajacemu PiS - rozymiem że o taki pluralizm medialny chodzi ;).
Odnośnie wolności spod znaku PO czy to aby nie w czasie rzadów Tuska ABW weszło do redakcji Wprost w ramach szerzenia wolności prasy, czy to nie w tym czasie zwinięto właściciela portalu antykomor.pl.

0

@KlonaZepan zobacz sobie rozwój polski w czadie wejscia do ue i porównaj ten omres z ukrainą.Dzisiaj akurat sporo polakow kupuje i zaklada firmy w njemczech.A wymianę chandliwa generalnie z ue mamy znakomitą.Poza tym oprocz tego ze te firmy kupily dały kulturę pracy inwestycje, bo te zakłady byly w dramatycznym prl wstanie.Dalej bylismy potwornie zadluzeni w usa w klubie paryskim.A trzeba bylo mieć kasę aby doprowadzić gospodarkę do momentu aby wejść do ue.Co zrobiliśmy i to my prawo dostosowaliśmy do ue a nie idwrotnie teraz to ukraina i inne państwa muszą zrobić gdyz prawo ue jest na prawem krajowym i mówię to wbrew co marionetki z tk sobie powiedzieli.Jeśli masz 27 państw to jedna ue nie dostosuje się do wszystkich co jest logiczne i mówuę to jako osoba która studiowała na koźminski między innymi ue .

0

@Borneo Ukraińcy mają wrodzona predyspozycje do złodziejstwa i łapówkarstwa, podobnie jak Rosjanie, więc tam nigdy nie będzie dobrze, nie ma to związku z UE

0

@Borneo zobacz sobie rozwój przed UE w 14 lat od obalnie PRLu. Ładnie nam wciśnięto że Polska się nie rozwijała i wejście do Uni dokonało cudu.
Mamy dostosować się do tego co Unia wymysli a niby dlaczego? Ewentualne wyjście z Unią nie oznacza zamknięcia granic. Warunek jest żeby zostać w strefie szengen po ewentulanym odejściu. Islandia, Norwegia i Szwajcaria nie są w Uni ale są w szengen i nie ma problemu na graniacach.
Niemcom Belgom czy Holendrom zależy na tysiącach ludzi z Polski którzy wykonują najgorsze roboty u nich w fabrykach więc logiczne jedt że nie chcą żeby Polska się rozwijała. Masz znajomych w agencjch pracy w UE? Popytaj jacy ludzie pracują w fabrykach i ilu Holendrów czy Niemców robi na tasmach te najgorzej płatne i najgorsze roboty.

Czym Tusk cie przekonał? Tym ze przebił PiS 800 + od czerwca czy tym jak wymyśla nowe socjale żeby przekupić ludzi i przelicytować PiS?

1

@kuz
Nigdy nie zrozumiem jak można uznawac sie za Polaka, mieszkać w Polsce i głosować na PO, które reprezentuje zagraniczne interesy, a nie polskie. Taki Tusk i jego klakierzy dostaja od Niemiec za to grubą kasę, także za darmo się nie sprzedają, ale co z tego ma przeciętny zjadacz chleba głosujący na tą partie?

1. Unia(w rzeczywistości Niemcy, bo to oni mają tam decydujący glos) karze wprowadzić w Polsce Euro
Narracja PO: musimy wprowadzić jak najszybciej Euro w Polsce.
2. Unia karze przyjąć arabskich imigrantów ekonomicznych
Narracja PO: żaden problem możemy przyjąć każda ilosc.
3. PIS chce zbudować CPK
Narracja PO: Gigantomania, po co jak jest budowany w Niemczech.
Wyobraza sobie ktoś, żeby w odwrotnej sytuacji jakiś niemiecki polityk wypowiedział takie slowa?
4. Unia karze zamknąć kopalnie w Turowie.
Narracja PO: Rządzący muszą się zastosować do wyroku.
Chuj tam z ludzmi w Polsce, najważniejsze to grzecznie wypełniać wolę UE.
5. Unia karze podwyższyć wiek emerytalny w Polsce.
PO: Żaden problem, siła go podwyższają pomimo sprzeciwu ludzi i zapewnień przed wyborami, że tego nie zrobią.
6. Unia wprowadza jakieś parapodatki klimatyczne, które uderzają w polską gospodarkę i kieszenie zwykłych ludzi.
PO: Potulnie glosuja za wprowadzeniem tego w PE.

Takich przykładów antypolskich decyzji, wypowiedzi mógłbym wymienic jeszcze sporo...

Piszesz coś o Białorusi, właśnie Polska za czasów rządów PO, to była taka Białoruś, czyli co wielki brat karze Rosja(Niemcy), to lennik Bialorus(Polska) grzecznie bez słowa sprzeciwu wypelnia wolę pana.
Każdy kto głosuje na PO powinien mieć swiadomosc, że tak naprawdę głosuje na wspolczesna targowicę.
Nie mieszkamy w USA, gdzie są tylko dwie partie, także jak ktos chce odsunąć PIS od wladzy to są inne partie niż PO, na które można zagłosować.

Co do tej komisji to ona już powinna powstać zaraz po wygraniu wyborów przez PIS, za pierwszej kadencji także lepiej późno niż wcale. Czas, żeby PO rozliczyło się z przeszłością, a ich lider odpowiedział na te pytania:
,,1) Dlaczego zrezygnował Pan z instalacji amerykańskiej tarczy antyrakietowej w latach 2008-2009?
2) Dlaczego w roku 2010 kierowany przez Pana rząd PO-PSL umorzył 1 mld 200 mln złotych rosyjskiej spółce Gazprom?
3) Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL zaakceptował umowę gazową z Gazpromem do 2037 roku całkowicie uzależniając Polskę od rosyjskiej energii?
4) Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL nie zablokował powstania gazociągu Nord Stream, a blokował Baltic Pipe?
5) Dlaczego kierowany przez Pana rząd chciał sprzedać rafinerię Możejki Rosjanom?
6) Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL chciał sprzedać grupę Lotos Rosjanom?
7) Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL nigdy nie osiągnął progu finansowania Wojska Polskiego na poziomie zapisanym w ustawie budżetowej, czyli 2 proc. PKB, w latach 2008-2013? Poziom ten wahał się wówczas pomiędzy 1,76-1,89 proc. PKB.
8) Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL likwidował jednostki wojskowe na wschodzie?
9) Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL dopuścił do udostępnienia danych białoruskich opozycjonistów narażając ich na kolonię karną i konfiskatę mienia?
10) Dlaczego oddał Pan śledztwo smoleńskie w ręce Rosjan?''

Od siebie dodalbym jeszcze 11 pytanie, czyli dlaczego Sikorski nadal nie został wyrzucony z partii pomimo licznych prorosyjskich wypowiedzi, które później wykorzystuje ruska propaganda?

0

@KlonaZepan nie ma jest to związane z kasą zyli inwestycjami kulturą pracy inwedsycjami takze wymianą usług ludzi i towarów.Akurat cytuje tu przykład podany przez samego Prof koźmińskuego z wyklsdu no chyba ze wiesz lepiej;)ale ukraina była wyzej niz Polska i wykres idzie w gore wtaz z wejsciem do ue.Sprawa jest ewidentna a to ze tam kradli wiecej to oczywiste tu reguły ogranicza ue.Tam nie:)

0

@Wychowanek ale ja wiem tylko w jakim obszarze msp.Do 300 pracowników.Wiem vo pracę z tego pisałem o malych srednich przedsiębiirstwach.To było naszą dzwignią.Zakłady przechodzily zmiany aż do etapu eejścia ue wtedy zbudowano infrastrukturę która zaczęła dawać pkb bo to jak mssz drogi to masz inwestycje.Czyli prace innowacje itp.Od wejscia ue zaczęly działac inne rzeczy.Natomiast myśmy musieli zredukować dlug w klubie paryskim i usa i zbierać kasę na wkład do ue aby dopłaciła do infrastruktury.Bo tak budowwlibyśmy z 50lat.Rozwój byłby dramatyvzny.Msp były lacznikiem kiefy większe rzeczy się przeorganizowały.Ale bez ue trwalo by to latami.

0

@Borneo ale ceny by tak nie rosły. Milion wytycznych które narzuciła Unia nie musiałby być wdrożone choć mogłyby. Rozwój był możliwy, zależy kto by rządził. Państwo bez Uni ale w szengen musiałoby zadbać tylko i aż o to zeby nie przeszkadzać i bezpieczeństwo
Przykład Ukrainy nie jest dobry. Polska była już w NATO i wyrwała się z wplywow Rosji bez Uni. Na Ukrainie wpływ Rosji były ogromne tym bardziej że tam spora część ludzi to Rosjanie.
Chciałbym żeby ludzie docenili Polaków i ich smykałkę do biznesu. Potencjał był wtedy i jest teraz w zwykłych ludziach. Trzeba tylko pozwolić im działać.
Poza tym to już nie jest ta Unia co w 2004 roku. Traktat w Lizbonie 2009 sprawił że Unia stała się kwasi państwem to już nie jest twór gospodarczy tylko organ władzy ktory nas ogranicza.
Chleb kosztował 1 zł w 1998 roku a papierosy 5 w 2005.
Dotacje na pola były przezerane. Unia płaciła za nieużytki czyli zeby nic nie robić i żeby trawa dziko rosła. Dziś pompują 46 miliardów w cyfryzację i chcą nam zamontować czip który będzie służył za dowod i portfel w jednym. 46 miliardów na to idzie już teraz. Walka z globalnym ociepleniem krempuje nasz rozwój i przemysł i tylko w Europie w to wierzą. Reszta swiat ma to głęboko w nosie a klimatolodzy nie są zgodni że to człowiek za to odpowiada. Tylko w Europie ta propaganda jest jedyną słuszną. Do lat 90 poprzedniego wieku wajcha była w drugą stronę i straszyli globalnym oziębieniem w reklamach. Miał być armagedon mrozu.

0

@Wychowanek nie małe przedsiebiorstwa do 300 osób to nie zakłsfy tu trzeba było kasy.technologi i kultury pracy .Trzeba było być w ue aby infrastrukturę zbudowac wtedy chcą u nas inwestować.A to są miejsca pracy i pkb z czego inwestujesz dalej.Nie masz infrastrukturuy inwestują u konkurencji proste
Teraz nie ma kpo orlen i inne spolki beda z ciebie doić bo cos z czego mogleś mieć kasy nie mają.A pozyczyć jest ciężko bo kredyt dla polski jest drogi jesteśmy zadluzenia.Bo polityka polski jest fatalna.Za pogorszenie czy zaostrzenie w ue idpowiadają eurosceptycy jak orban czy pis i ue europejska się broni.Taki pis coś broi to tam wprowadzają przepisy anty pis
Efekt jest taki ze pis psuje ue na oewno ją nie poprawia a my nie mamy kasy i się zapożyczamy albo doimy obywateli.Obecnie jest problem bo musisz wybudować szybko energetykę z uwagii na Rosje i opec.Nie ma stabilnych dostawców energii i jest drogo.zamiast mieć kpo zainwestować w oze magazyny energii itp i miec ta tanią energie to jedt jak jest.Ja mam ostatnią ratę za fotovoltaike za pompę cielła plące od zeszłego roku.Jeśli zainstaluje bo to młody rynek na dach wiatrak bo robią takie.Będę uniezależniony od pisu i ich fatalnej polityki energetycznej.Być może trzeba byloby mieć jakiś magazyn ale tu trzeba poczekać moze powstanie inna technologia jak np piasek w finlandi ale na razie pompę ciepła spłacam.Generalnie to msmy durni u władzy którzy są zlodziejami
Co do klimatu obęcnie problemem staje się glebokosc i kanalu panamskiego jak i sueskiegovz uwagi na opady ktorych jest mniej spójrz jak giną rafy koralowe jest dtamat.Był ogromny rozrost gatunków jak czlowiek podczas pandemi siedział s domu.Rocznie giną lasy w wielkosci peru.Budujemy miesiecznie nowy jork na świecie.Podnuesienie temp wołynue na to ze będziesz miał emigracje z płdn na płn czyli australie indie arabów afrykę i amerykę płdn.Dlatego państwa na płn chcą tego uniknąć.Mylisz się w kwesti że wszyscy mają to w dupie.Chiny sa najwieksxym producentem oze na swiecie.Usa worowadziły ogromny energetyczny ize program plus slyzba zdrowia.Arabowie katar emiraty egipt maroko na potengę inwestują w oze.W arabi powstaje 70 km miasto opartę wyłacznie na technologiach oze.Indie beda szly w tym samym kierunku japonia tak samo.To sa też innowacje miejsca pracy.W tej chwili jedt kilka rzeczy które swuat zmienia niezakeżnie od tego czy to ci się podoba czy nie.To komputery kwantowe, prace nad internetem 6g sztucxna inteligencja oraz wojna w rosji i opec+ który jniezKeżni panstwa od surowców.Generalnie firmy samochodowe do 2035 roku przejda na elektryki czy H i technologie sa opracowywane powstaja nowr typy baterii otp.Swiat idzie obecnie w H airbus pracuje nad samolotem nad silnikiem H i przywrócił do tego najwiekszy samolot a 380.Rols royce zbudował ekologiczny silnik.W szytko idzie w ogromnym tempie.Za 10 lat bęxzie wszystko kompletnie inaczej wygladalo jak się do pociągu nie dostaniesz bedzie jak ten nieszczesny pis z węglem i z najdrozszą energią.Bo cala reszta zapierdala i tworzy nowe technologie.Natomiast za zaostrzenie w ue podziękuj orbanowi i pisowcom.To ze zmiany beda drogie takie zycie co zrobisz.Ale ekologia nie jedt tu jedynym powodem.A uniezaleznienie sie od opec plus i Rosji jest glównym powodem.Niestety naszym niezzcześciem jdet pis.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

REKLAMA

Sonda

Jak oceniasz letnie okienko transferowe w wykonaniu Barcelony?