La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1570 Culés

0

"Surowe zasady FFP"

6

@Emhyr Jagiellonia Białystok mogłaby wydać maksymalnie 100 mln euro na nowe nabytki w przypadku dołączenia do Superligi.

0

@Emhyr To czym to się będzie różnić od LM, właśnie nie mam ochoty oglądać Goeteborga czy innego pazdzierza i o to miało chodzić w superlidze

0

@KlonaZepan Dla mnie może być to samo co jest teraz tylko z innymi właścicielami.

0

@KlonaZepan Przy odrobinie szczęścia będziesz zmuszony oglądać dalej Goeteborg.

1

@Emhyr Ja tylko mam nadzieję, że pomimo olbrzymich dochodów z tej ligi, kluby będą kluby zmuszone do używania tylko części, jakkolwiek by to nie brzmiało. Nie wyobrażam sobie rywalizacji w lidze, jeżeli Barcelona będzie mogła utrzymać dwie równorzędne jedenastki.

0

@KlonaZepan Choćby surowym FFP, bo to w wersji UEFA działa tak, że PSG z dochodami na poziomie Sevilli wydaje w 2 lata 500 milionów na dwóch napastników a śledztwo jest umarzane z zakazem ponownego wszczęcia.
Potem przedstawiciel PSG trafia do komisji FFP a następnie jakiś związek klubów pod przewodnictwem PSG ustala, że za przekroczenie FFP grożą jedynie kary finansowe.

A jak dołożysz sobie do zmian w FFP jeszcze zmiany sędziowskie jak np. pełna transparentność podejmowanych decyzji to masz LM tylko że lepsze.

0

@Khajio Prawda. Żeby nie było tak że Barca i Real są głównymi założycielami i mają większe prawa i wchodzą do sklepu jak na zakupy i zabierają wszystkich jak Chelsea czy PSG. To nie byłoby sprawiedliwe dla reszty.

0

@Emhyr w temacie rozgrywek europejskich można pomyśleć o dwóch kwestiach:

1) jedna unlikely, ale żeby faktycznie móc lepiej ocenić w piłce kto jest lepszy, rozwiązaniem byłoby robienie rozgrywek europejskich na kształt ligi - czyli faktycznie mamy sezon ligowy i wyłaniamy najlepszy klub - do tego musiałyby być niższe ligi europejskie z awansami i spadkami - z czego przy 16 drużynowej lidze to dawałoby już 30! spotkań - dużo. Kiedyś nawet w LM zmienioną drugą fazę grupową na 1/8. Unlikely bo jednak te mecze pucharowe się lepiej sprzedaje i jak dochodzi do tego finału LM / 1/2 LM to jednak pewnie bardziej przyciągnie niż np. sytuacja, że ktoś wygrał ligę na 3 kolejki do końca. (a takie sytuacje mogłyby mieć miejsce)

2) więcej spotkań między tymi lepszymi, z czego potem i tak jeśli gramy mecze 1/4, 1/2 i finał to to jest trochę takie NBA gdzie jest sporo meczów w sezonie regularnym, a potem praktycznie i tak to co decyduje o tytule to play off (ok miejsce w sezonie ma swoje znaczenie, bo drabinka i przewaga parkietu, ale jednak w porównaniu z samą rywalizacją to mniejsze, plus oczywiście wejście do play off). Plus w rozgrywkach w Stanach te play offy gramy do 4 wygranych co też zmniejsza taką losowość (i w samym koszu też ta losowość jest mniejsza niż w piłce). Tak czy inaczej to rozumiem, że dostajemy po prostu rozbudowaną fazę grupową. Czy to uatrakcyjni rozgrywki? Skoro i tak kluczowe kwestie będa zapadać w pucharach to ja nie czuje aż takiej potrzeby.

0

@Hosh W końcu, skończy się ich bezkarność

« Powrót do wszystkich komentarzy