- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1555 Culés
Gorące dyskusje
GreenNinja55555
17
Hej hej. Jestem tutaj właściwie od już dłuższego czasu, ale zarejestrowałem się dopiero... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
Kessie
30
W Sosnowcu jednak nie ma żadnego złota w ściekach, wychodzę a ty @Luciano99 bredziles,... » Czytaj dalej
17 odpowiedzi
Popitek12
5
Coś pięknego, poszedłem sobie do restauracji w Toronto, a tam kobieta z klasą, pięknie ubrana,... » Czytaj dalej
8 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1555 Culés
17
Witam i zapraszam do kolejnego odcinka "Historii kilku rzeźb"
9/50
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/11/Shoes_Danube_Promenade_IMGP1297.jpg/1200px-Shoes_Danube_Promenade_IMGP1297.jpg
Jeden z pomników przy których każdy się zatrzyma, każdy kto był w Budapeszcie na pewno widział jak wielkie wrażenie robi na ludziach to dzieło. "Buty nad brzegiem Dunaju" autorstwa Cana Togaya oraz Gyuli Pauera to pomnik stojący przed budynkiem parlamentu węgierskiego i przedstawia 60 par butów, skierowanych w stronę Dunaju. Za postawieniem tego jakże ważnego pomnika kryje się smutna historia. Jest to miejsce upamiętniające setki zabitych przez węgierską milicję w czasie II wojny światowej. Szacuje się że w czasie rządów Strzałokrzyżowców, które trwały trochę ponad pół roku zamordowano blisko 10 000 ludzi a kolejne kilkadziesiąt tysięcy posłano do obozów koncentracyjnych. Nikt nie został oszczędzony, dlatego mamy tutaj zarówno buty robocze mężczyzn, kobiece szpilki a nawet kilka par małych bucików dziecięcych. To miejsce wielkiej refleksji i zadumy nad bezsensownością wojny.
Wołam: @LS @MesQueUnClub_87 @VamosRakieta @JimMorrisonFCB @FrankliN7 @baster82 @Muszynianka @Colon @matirix20 @AleksanderFCB
Jeśli chcesz być wołany do kolejnych odcinków zostaw komentarz!
Wesołych Świąt dla wszystkich LaBambowców! :D
2
@Rastafarnianin fajne! Po prostu fajne. Mimo iz jestem kompletnym laikiem chętnie częściej będę rzucał okiem na takie wklejki
2
@Rastafarnianin ciakawy pomysł, poruszający przez swoją symbolikę