La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 335 Culés

51

Ropa na poziomie cen z przed wojny, Dolar na poziomie Lipca 21. Paliwo +2zł na stacjach nawet bez Vatu. Można dyma kraj, można

0

@tbas w styczniu ponad 9 złotych ma być.

26

@tbas ktoś musi finansować rozdawnictwo

40

@tbas I jeszcze ciągle +30% poparcia. Czyli suweren nie widzi, że jest dymany, albo po prostu to lubi.

32

@Peszko07 Będzie obecny poziom. Dolar i baryła spadła, VAT dojdzie, powiedzą drogi narodzie, mimo iz zła Unia zabroniła nam pomoc, my ceny paliw zostawiamy na poziomie 7zl. blablabla

2

@tbas w Austrii ponad 2 euro.

0

@tbas kwestia też co się będzie działo. W Syrii wojska tureckie rozwalają rafinerie kurdom. Zawsze pretekst żeby podnieść chociaż o złotówkę ;)

34

@cules100pro Przeciętne zarobki w Austrii wynoszą 2922 euro - na PL to prawie 14 tysięcy. Nie wiem czy twój komentarz to prowokacja, więc przemilczę.
@Peszko07 jasne ze tak, odnosze sie do stanu faktycznego. Jak nas ruch...ą

9

@tbas paliwo to jedno ale cholera, UE dyma nas na każdą stronę, suwerenności mamy tyle ile dziwka przy alfonsie ale nadal tyle ludzi nogami i rękoma za UE, nawet dzisiejszy kryzys węglowy nie zmienił podeścia UE do zamykania naszych kopalń a poparcie dla tej skorumpowanej ekoupośledzonej organizacji nie słabnie

10

@tbas najgorsze jest to że wojna się skończy, wszystko już wróci do normy a paliwo już przy tej cenie pozostanie bo wszyscy wiedzą że Polaków można ebać ile fabryka dała i nikt nic nie zrobi...

4

@tbas Ale co mają przeciętne zarobki do ceny benzyny? W całej Europie jest drogie paliwo.
To że w innych krajach zarabiają więcej i mogą więcej paliwa za swoje pensje kupić to już inna sprawa.

1

@tbas żadna prowokacja tam paliwo zawsze było tańsze niż u nas, poniżej 1 euro. Mówię, że cena paliwa to nie jest odosobniony przypadek, a ton Twojej wypowiedzi sugeruje, że paliwo tylko w Polsce jest drogie.

22

@Seba_89_ Pierdl. jak potłuczony, pewnie za młody jesteś by wiedzieć jak się żyło w czasach przed Unia, ja zaczynałem prace przed wejściem do Uni i w dupie mam suwerenność dymania nas przez przedsiębiorców. Wtedy to dopiero bieda była, płacą minimalna na żenujacym poziomie i nie powiększana, czyli coś co chce obecna skrajna prawica, dać władzę przedsiębiorca, wolność wynagrodzenia itd. Wtedy dopiero się przekonasz jak Polak - Polaka może wydymał. Zawsze słowa gdybym miał to bym dał i jej nowe auto, wakacje itd. A kopalnie zamykaliśmy dostając Miliardy od UE by wykorzystać na zielona energię i poszło na rozdawnictwo. A teraz płacz. Dodam, że suwerenności to my nie mamy, bo partia rządząca przejmuje wszystko, sady, trybunał, sejm, prezydent. Odejdź z Oni i dopiero się przekonasz co to znaczy brak kontroli nad rządzącymi.

0

@cules100pro Tu masz c ceny paliwa Austria od 2021.
https://www.autocentrum.pl/paliwa/ceny-paliw/zagranica/austria/
Nigdy tańsze od naszego nie było, obecnie nie jest po 2 Euro.

3

@Seba_89_ Leśny węglowy dziadek wyszedł i nie zauważył, że świat się zmienia.
Powiało myśleniem komunistycznym ...

3

@tbas Czyli w Austrii od stycznia 2022 wzrosła cena paliwa o 25%. W Polsce o 15%. Gdyby nie VAT to mielibyśmy podobny wzrost ceny co w Austrii. Generalnie jak popatrzysz na ceny paliwa w naszym regionie to większości krajów masz podobny wzrost na poziomie ok. 20%. Mimo że cena baryłki i relacji waluty danego kraju do USD jest w miare podobna.

6

@tbas Polacy są zajęci ważniejszymi kwestiami niż jakieś tam ceny, np. Żeby Chłop z chłopem nie mógł zawrzeć umowy cywilnoprawnej albo żeby w telewizji mówili że Polska jest super i każdy nas szanuje

6

potłuczony to właśnie taki który nie chce wziąć odpowiedzialności za siebie, lepiej w klatce bo pan coś tam rzuci zawsze, spadną jakieś ochłapy. Właśnie rozwijamy się nie dzięki UE a mimo tego. Porównujesz kraj który wstawał na nogi po 50letnim upodleniu przez komunę, ludzie uczyli się kapitalizmu, uczyli się odpowiedzialności za siebie bo nie było państwa które dało robotę, które dało mieszkanie itd. UE nas tak przeczochra że za kilka lat będziemy na podobnym poziomie. Polska kraj który leży na węglu, kupuje go z całego świata bo ktoś mądrzejszy nam tego zakazał. No bardzo mądre podejście. Mówisz o OZE, tak to jakiś pomysł, ale pogadaj z jakimkolwiek specem od energii, to może być uzupełnienie ale na OZE nie możesz opierać bezpieczeństwa energetycznego kraju bo nie masz gwarancji że tak długo będzie wiatr wiał, że tak długo będzie słońce świeciło, zresztą w koszt wiatraka czy paneli wlicz też koszt jego zrobienia z zutylizowania to też nie wychodzi tak na plus z tym co2 jak mówią. Najlepszą zieloną energią jest atom a na to UE nie dawała kasy, nawet blokowała, bo po co Polsce taka elektrownia. Po za tym powiedz mi jak wyobrażasz sobie Polskę po 2035 roku bez aut spalinowych, gdzie już teraz są problemy z prądem, wyobrażasz sobie te limity na ładowanie auta? A jak przyjdzie Ci pilnie gdzieś wyjechać, zawieść żonę do szpitala bo rodzi a tu dupa bo auto nienaładowane i czekasz kilka godzin żeby się naładowało.
UE tak, ale taka do jakiej wchodziliśmy a nie to co się z niej stało przez ostatnie 20 lat. A ze UE nie cofnie się jednym wyjściem jest olewać dyrektywy UE, olać ich pieniądze, nie płacić składek i robić swoje

1

@tbas Skądś dodatkowe pieniądze na socjal ukraińców muszą mieć :) bo oprócz polskiego rozdawnictwa doszło zagraniczne

1

@tbas a nie myślałeś tak wyjechać gdzieś za granicę i już tam zostać???
Wszystkim tutaj źle, wszyscy marudzą, do roboty, czy zaciskania pasa nikt się nie garnie, tylko narzekać potrafimy. Skoro Polska taka złą to się wyprowadź i nie będziesz miał powodów do narzekania ;)

4

@Ptasior ja już dawno straciłem wiare w ten sprzedajny naród, wyborcy PiSu to by matkę sprzedali za odpowiednią kwotę

1

@gaucho104 "Skoro Polska taka zła" A gdzie ja napisałem, ze to Polska zła? Komentarz na zasadzie, skoro Reprezentacja gra w piłkę i ci się nie podoba, nie komentuj tylko zmień reprezentacje która oglądasz. Ma to sens

1

@gaucho104 a przyszło Ci do głowy że ma tu rodzinę i przyjaciół i to go tutaj trzyma ?

0

@Kinginiesta a po co to narzekanie i marudzenie? Czy to coś zmienia?
Swoje zdanie wyrażajmy przy wyborach. Teraz każdy taki mądry a przychodzą wybory i wygrywają pisiory - FENOMEN

2

@tbas ale przez rząd jest Ci w Polsce źle więc wyjedź i nie będziesz miał powodów do narzekania - bo pewnie wszędzie jest super tylko nie tutaj ;)

5

@gaucho104
- Skoro w mundurowcach jest dobrze i szybka emerytura - zostań mundurowym
- Skoro w Polsce źle, wyjedź
- Skoro Posłowie kradną - zostań posłem
- Skoro żyć ci się nie chce - popełnij samobójstwo.

Mądrego warto posłuchać.
Czy narzekanie na forach itd ma sens. Tak również ma sens bo rządzących wybiera naród, i nawet gdy do patologii przekona się 1 obywatela, który np nie głosuje bo mu się nie chce, to zawsze ma to wpływ na wybory i ma sens.

0

@Jakchcesz Polacy lubią być w dymani :) dumny naród tylko jak za TVN trzeba na ulicę wyjść albo maczetami po meczu się w mordę lać. Karton i dykta i tu lepiej nie będzie. W wieszosci Ciemny naród i tyle.

1

@tbas czyli lepiej tu zostać i dalej marudzić i nic z tym nie zrobić? :)
Zostań politykiem, może w przyszłości premierem i zmieniaj nasz kraj na lepsze! ;)

0

@tbas
A jaki sens ma przeliczeniu zarobków w Euro na PLN, żadne
Lepiej przeliczeniu ile kupi się za pensje paliwa to jest miarodajne

0

@gaucho104 Chyba nie przeczytałeś mojego ostatniego komentarza :)
@lucca87 zdecydowanie masz racje, przykład tej Austrii. Zarobki średnie 2922 Euro, a paliwo, 1,74 = 1700 litrów. PL średnie netto 4817, paliwo 6,60 = 730litrów.

1

@tbas
i to jest fakt bo ludzie za granicą mogą więcej ze swoich pensji kupić

0

@tbas
Ej, ale jak?!
Przecież Mati wczoraj mówił CHCEMY ABY.. ;-)

0

@gaucho104 a skąd wiesz że on nie wyraża swojego zdania przy urnie. Podejrzewam że tak.. i co teraz ma nie narzekać tylko mówić jak jest zajebsicie że paliwo zaraz po 9 zł?

1

@tbas Ważne, żeby gaz był poniżej 3 ziko :D

0

@Kinginiesta a kto każe Ci mówić że jest zajebiście? Po prostu nic nie mów i będzie pięknie :)

1

@tbas
Tylko ze paliwo nie tylko u nas jest drogie
Wyjedź za granice :)

0

@gaucho104 czyli nie wolno w żadnym wypadku krytykować... Co za podejście :)

3

@Seba_89_ o jakim ty chłopie leżeniu na węglu gadasz? Trochę na Górnym Śląsku, trochę na Lubelszczyźnie i bodajże tam jeszcze wydobycie jest najbardziej rentowne, na Śląsku dłużej czasem zjeżdżają i idą do "ściany", niż wydobywają, przy okazji muszą utrzymać armię związkowców, których w państwowych kopalniach jest więcej niż górników dołowych. Wierzysz w utopie, a chcesz narodowi życie układać.

0

@Seba_89_ Z Unii więcej kasy dostaliśmy niż my oddaliśmy. Dokładniej to nasze saldo jest dodatnie i wynosi ponad 140mld EURO, Gdyby nie UE(danę na 2021 rok) to jest ponad 616mld polskich zlotych na nasz rozwój!!! Uważasz, że ta kasa niewiele nam pomogła. Nie mówiąc już o ujednoliceniu precedur wewnątrz UE, które prowadzą do oszczędności. Jedynie kto blokował atom to my sami, bojąc się od lat powtórki z 86' na Ukrainie. Pod nami węgiel, jest 'brudny' i drogi w wydobyciu, taniej wychodzi sprowadzić węgiel zza granicy bo jest tańszy i lepszy jakościowo, proste zasady rynku. Mówisz, że UE tak jak wchodziliśmy ale przez ostatniej 20 lat to się pozmieniało, my nawet w niej nie jesteśmy przez 20 lat XD.
Oczywiste jest, że potem będziemy wiecej dawać do budżetu UE ale dostaliśmy kasę, żeby się rozwinąć i wzbogacić żeby potem nie mieć problemów żeby oddać z powrotem ten hajs na inne kraję. A jeżeli kraję wokół nas się rozwijają to my też.

Nie ma co się oszukiwać ale wejście do UE ZNACZNIE przyspieszyło nasz rozwój. Przystaliśmy na pewne ugody, że się jakoś podporządkujemy ale dostaniemy siano i wsparcie. To my zamiast inwestować w ten kraj, żeby stopa zwrotu tych pieniędzy wzrosła to rozdajemy ludziom, którzy nie mają takiej siły inwestycyjnej pojedynczo jak cały kraj. Drogi to też nie jest tylko, oo Panu się teraz wygodnie jedzie, to jest rozwój gospodarki usprawnienie transportu, przez to gospodarka może działać wydajniej.

0

@Kinginiesta chodzi mi po prostu o to że to marudzenie i tak nic nie daje, nic nie zmienia, nic nie wnosi i irytuje.
Ja nie jestem taki że nie krytykuję ale ile można?

3

@Davvd Węgiel jest drogi we wydobyciu przez kiepską kadrę kierowniczą polskich kopalń. Trafnie to kiedyś na taśmach ujęła Elżbieta Bieńkowska (PO): "BYŁY PIENIĄDZE, A ONI WIESZ PILI, LULKI PALILI, SWOICH LUDZI POOBSTAWIALI, SAM WIESZ ILE ZARABIALI I NAGLE PIERDYKNĘŁO". Definicja zarządzania majątkiem publicznym w Polsce. Państwowe, czyli niczyje... xD Dobre pensje, dodatki i przywileje górników też swoje zrobiły! Z drugiej strony, robić jak ten kret za takie pieniądze... Prawnicy, lekarze, pracownicy IT jakoś masowo nie rzucają roboty, bo na grubie mieliby się lepiej.

Polski węgiel "brudny" i "gorszy jakościowo"?! xD Może jeszcze mniej energetyczny. Dawno takiej BZDURY nie przeczytałem. Kwestionowano ostatnio jakość węgla, ale tego importowanego z zagranicy. To samo zresztą było z tym węglem importowanym z Rosji. Był po prostu tańszy od polskiego i blisko. Po za tym czy państwo polskie może zakazać prywatnej firmie sprowadzać węgiel z zagranicy czy też nakazać samorządom, spółkom publicznym kupowanie wyłącznie węgla z polskich kopalń? NIE kurła! Reguły konkurencji i przepisy antymonopolowe UE.

"Z Unii więcej kasy dostaliśmy niż my oddaliśmy." Wiesz, że to były takie pożyczki. Gdy Polska stanie się płatnikiem netto do UE, to zwrócimy te pieniądze z nawiązką! O tym jak wydawano te środki i tym czy partycypowały w tym wyłącznie polskie firmy, nie wspomnę. A może Unia dała Polsce hajs, a zagraniczne firmy sobie je "pobrały"? ;)

1

@Ptasior gdyby nie pisiory, to juz teraz benzyna po 9 zł by była, nie bój się po wyborach najlbiższych pis straci władze... dopiero zobaczymy jak opozycja wraz z unia będą dymać nas wszystkich...

0

@Seba_89_
Po pierwsze - nikt nie NAKAZAŁ zamykania kopalń, tylko odejście (słuszne) od węgla.
Zamknięto wiele kopalń, bo były ekonomicznie nieefektywne w porównaniu w importem ruskiego, czy kazachskiego węgla.
Bo nikt nie lubi płacić zbyt dużo

Jako Ślązaka śmieszy mnie opowieść "o Polsce leżącej na węglu"
Ten węgiel gdzieś tam faktycznie leży, a nad nim mieszkają ludzie.
Ludzie, którym potem domy pękają, tracą poziom, ludzie, który mieszkają 2000m od pylących i dymiących hałd.
Którym zasolona woda podtapia pola, niszczy drogi.

Jestem ciekaw, czy gdyby Twój dom "leżał na węglu" i gdzyby 3km miała powstać kopalnia i hałdy, czy też byłbyś taki chętny do jego eksploatacji

0

@fotohobby tacy ludzie ewidentnie tęsknią za Gierkiem, który nie patrzył na czynnik ludzki, za co teraz m.in. Bytom płaci

0

@fotohobby niemcy też likwidowali kopalnie tyle że tak że sprzęt i konserwatorzy tego sprzętu zostali i mogą wrócić do kopania i wracają a my niszczymy tak żeby nie wrócić. I teraz czyta się że wracają do węgla w obliczu braku gazu z nord strem, oni robią dobrze wracając do węgla? My niszcząc kopalnie też robimy dobrze, gdzie tu logika?
Tak wydobycie węgla w Polsce było nieekonomiczne w państwowych molochach gdzie trzeba opłacić związkowców i całą szajkę na górze, czemu prywatne kopalnie zyski ciągle mogą przynieść. Polska ma duże zasoby węgla i niejeden ekspert mówił że to na 200 i jeszcze więcej lat. Także tak, nie leżymy na węglu. To jak z pieniądzem na ziemi, żeby go wziąć trzeba się schylić jednak, sam do ręki nie wskoczy

a jak moja chałupa czy moja działka leży na trasie planowanej drogi to mam coś do gadania? Państwo płaci odszkodowanie i tyle, tak to działa, los jednej jednostki nie jest ważniejszy niż interes państwa, tym bardziej że jednak dostajesz odszkodowanie czy zwyczajnie wykupują Cię wg ustawy, tak wykupili część moich działek pod drogę, nie chciałem tego, ale jest ustawa i mogli to zrobić, po kilku latach człowiek przyzwyczaił się do tego i tyle.

po za tym jak teraz odchodzimy od węgla, na rzecz nośnika energii której nie mamy, a do tego nie mamy podpisanych , zabezpieczonych umów to ten kto będzie chciał nam sprzedać swój węgiel, gaz czy co tam to zaśpiewa ile chce za ten towar a my zapłacimy tyle bo jesteśmy pod bramką

0

@Seba_89_
"a jak moja chałupa czy moja działka leży na trasie planowanej drogi to mam coś do gadania? Państwo płaci odszkodowanie i tyle, tak to działa, los jednej jednostki nie jest ważniejszy niż interes państwa, tym bardziej że jednak dostajesz odszkodowanie"

No widać, że słabo się orientujesz w temacie...
Jakie odszkodowanie dostaniesz za krzywy dom ?
Kto ci go wykupi ?
Jakie odszkodowanie dostaniesz za dymiącą hałdę za oknem ?

Kilka lat temu polsko-chińskie konsorcjum chciało budować kopoalnę pod jedną z dzielnic mojego miasta, 4 km od mojego domu - na szczęście udało się zablokować inwestycję przez która ucierpiałoby kilka tysięcy ludzi.

Co do Niemców - jaką kopalnię węgla kamiennego uruchomili ?

0

@tbas Luty 2021 cena diesla w Polsce 5.30 w Austrii 6.80 - teraz w Polsce 7.90 w Austrii 9.30 wzrost w Polsce 28% w Austrii 38%, dane z strony którą sam wysłałeś. Mam rodzinę akurat w Austrii i wszyscy narzekają na wzrost cen, pewnie wina pisu. Nie mówiąc już o lpg który tutaj tankuję ponad 2x drożej. Może zamiast pisać o dymaniu wyjdź z jaskini.

1

@Martyn02 Pięknie te 7.90 wybrałeś :D Akurat najdroższa stacje. :D Dalej nie sprawdzam nie chce mi się. Pozdrów rodzine. Wojna wybuchła w Lutym 2022, tak tylko podpowiem :D A jak już tak sobie dodajesz Inflacja 11% Austria, Polska 17.5% :D

0

@tbas Dane z twojej strony którą wysłałeś ja nic nie wybierałem :D choćby nawet była niższa cena to byś miał mniejszy wzrost w Polsce. Temat był o cenach paliw ja wcale nie mówię że jest niższa inflacja w Polsce.

1

@John_Doe To, że nikt z rządów nie bierze odpowiedzialności za swoje działania to pomijam, bo co tu można dodać.
No wiadomo, że to pożyczki, ale teraz każdy kraj żyje na pożyczkach, nie mamy bogactw minerałów, żeby nie musieć brać kredytów, żeby nadrabiać straty to najbogatszych.

2

@tbas No widzisz , a większość narodu siedzi na dupie i się na wszystko godzi. Ale żeby kłócić się między sobą o pierdoły to pierwsi . Nawet na forum nie potrafimy się dogadać , czekam na piękny moment aż cały naród się poderwie i obali tą rządzącą komunę , niestety chyba się nie doczekam :(

Wszystkiego dobrego w tych poj****ch czasach .

1

@tbas "Gdyby Tusk przejął władzę to byłaby dopiero katastrofa"

1

@Prorokk Nie obrażaj władzy bo te "pisiory" więcej robią niż Ci Twoi Niemcy przebrani za Polaków. Nieudaczniku życiowy myślisz, że się z Unią dogadają i nie będą kraść. Gdyby nie PiS to dawno byś już został sprzedany do Niemiec i byłbyś posuwany przez tamtych chłopów malolacie.

0

@tbas i ze 2900 to dużo jak za wynajęło mieszkania płaci się ponad 1000 € wiec nie ma znaczenia twój przelicznik. Życie jest drogie wszędzie.

0

@Barca_Big_Moment gdyby głupota bolała, to morfiny by w tym kraju brakło

0

@Barca_Big_Moment mniej więcej to samo napisałem, kłania się nauka rozumowania tekstu małolacie

0

@Prorokk Synku jak tamci by do koryta się dostali to uwierz mi, inaczej byś krakał, a takie śmiechy młodej publiki z rządu pokazują tylko indolencje i obraz dzisiejszego nastawienia takich jak Ty, ledwo studia kończą, ale co oni już przeżyli etc. Niestety do starszej gwardii nie ma przebicia. Nienawistne podejście propagowane przez Tuska, podsycane przez Niemcy i UE jedynie prowadzi do bałaganu jaki nastał w kraju. Całe szczęście większość ludzi jeszcze wie kogo poprzeć i porządek jaki zaprowadziła tutaj polityka prokorporacyjna może nastać przez kolejne spokojne lata. Ale tamci nadal będą atakować i wywierać presję i nacisk na najbardziej podatnych na taką manipulacje obozu przeciwnego. Jak dorośniesz to docenisz ten wkład jaki nastał od czasu przejęcia schedy po dogmacie. Pozdro młody i pamiętaj, że najsłabszym ogniwem i tym samym najbardziej podatnym jest ten, który jest młody i niedoświadczony, wtedy umysł takiej jednostki może uznać największą manipulacje jako jedyną słuszną drogę do celu. Dużo miłości i pozytywności. Jeszcze jest dla Ciebie nadzieja :D

1

@Barca_Big_Moment albo jaja se robisz albo nie ogarniasz co ja pisze, bo pisze podobnie do Ciebie a Ty uważasz odwrotnie małolaciku :))

« Powrót do wszystkich komentarzy