- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1264 Culés
Gorące dyskusje
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1264 Culés
14
Jeśli kogoś interesują filmy o tematyce wojennej, to polecam tegoroczną Netflixową produkcję jaką jest "Na zachodzie bez zmian". Film idealnie obrazuje okrucieństwo i brud wojny, naiwność młodych ludzi, a także głupotę rządzących i dowodzących oderwanych od cierpień frontu...
Opis filmu: "Na Zachodzie bez zmian" to porywająca opowieść o młodym niemieckim żołnierzu na froncie zachodnim podczas I wojny światowej. Paul i jego towarzysze na własnej skórze doświadczają, jak początkowa euforia wojny przemienia się w desperację i strach, gdy walczą w okopach o swoje życie."
@michal26
3
@IronSanHybrid Swego czasu było głośno o tej produkcji na LaBambie. Warto dodać, że jest to adaptacja książki Erich Maria Remarque
2
@MesQueUnClub_87 a to nie wiedziałem, a trafiłem przypadkowo na ten film w polecanych na Netflix, bo po dłuższej przerwie odnowiłem subskrybcję.
2
@IronSanHybrid Chyba najlepszy film pełnometrażowy od Netflix jaki widziałem.
2
@IronSanHybrid Wersja z 1930 roku jest lepsza. Jeśli komuś nie przeszkadza czern i biel to powinien sobie wlaczyc, bo film zrobiony z rozmachem i pewne klisze z tego dzieła tak naprawdę przewijają się w kinie wojennym do dziś. 2 Oscary, no i 1930 rok i już przekaz wybitnie antywojenny, tuż przed tragedią IIWW.
1
@IronSanHybrid oglądałem. Genialny film. Co na Tobie zrobiło szczególne wrażenie?
(spoliler alert!)
Na mnie scena kiedy pojawiają się czołgi. O to było dobre. Nie powiem..dla nas to oczywistość a dla nich nowum
1
@MesQueUnClub_87 Irlandczyk też był mega :)
2
@michal26 Jestem dużym fanem Scorsese i uwielbiam filmy takie jak "Kasyno" czy "Chłopcy z ferajny", ale Irlandczyka oceniam 7/10. Przede wszystkim był jak dla mnie zbyt polityczny, a po drugie bardzo wyciągnięty w czasie + niestety widać po tych legendarnych aktorach, że już mają swoje Prime za sobą :) Jednak w ogólnym rozrachunku całość oceniam pozytywnie.
2
@MesQueUnClub_87 Dla mnie również "Irlandczyk" był zdecydowanie przeciągnięty i ciężko się go oglądało.
1
@JimMorrisonFCB Przynudzał momentami bo miał w sobie za mało akcji. Dużo dialogów, których tak naprawdę w ogóle mogłoby nie być. "Chłopcy z ferajny" czy "Kasyno" też były to filmy długie bo trwały 3 godziny, ale od początku do końca fabuła była świetne związana, a tutaj moim zdaniem się to nie udało. Takie produkcje jak np. "Donnie Brasco" biją na łeb ten film.