La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1731 Culés

4

Zauważyliście ze coraz więcej par w wieku 24-28 nie ma dzieci i póki co nie chce mieć? Nie dosyć ze panuje okropna drożyzna a dziecko kosztuje to tez ludzie nie chcą się z gowniakiem męczyć po wynajmach a mieszkania kosztują krocie

Jak tak dalej pójdzie to jeszcze szybciej Polska sie wyludni i za chwile już totalnie nie będzie miał kto pracować na emerytury


1

@Herato Bynajmniej na dzieci dali miało pomóc^^

7

@Herato Ja tam się nie przejmuje i tak nie dożyje do emerytury xD

1

@Herato zobaczymy kto im szklane wody poda na starość jak nie będą bombelków robić

3

@Herato wcale się nie dziwie, sytuacja ekonomiczno-gospodarczo-społeczna + szerząca hipergamia, podziękuję :D a do emerytury i tak nie dożyje

0

@Herato dużo osób też postrzega obecny świat jako mało stabilny i bez przyszłości. Świat płonie, gdzie się nie spojrzy to wojny, głód. Ciężko się dziwić ludziom, że nie chcą dzieci, skoro przyszłość rysuje się w dość ponurych barwach.
Oczywiście, tak jak mówisz, kwestie finansowe to jest również bardzo wielki powód, żeby odmówić sobie potomstwa. Prawdopodobnie największy

0

@Herato ja mam obecnie 30 lat i chciałbym już gówniaki. Niestety rzeczywistość jest na tyle brutalna, że z Narzeczoną mimo przyzwoitych dochodów nie zdecydujemy się teraz na taki ruch. Czekamy na odbiór domu, który trzeba wykańczać za miliony monet, do tego rata kredytu poszybowała w górę jak CR7 do górnej piłki, a poza tym życie jest teraz drogie. Ba, nawet żeby jakoś zarabiać, to pracuję na b2b, więc odpadają mi jakiekolwiek urlopy, l4, itp, więc siedzenie z dzieckiem byłoby w dużym stopniu na głowie Narzeczonej. Te pieprzone państwo nie jest dla ludzi, którzy próbują dojść do czegoś swoją pracą. Najlepiej narobić dzieci i iść do mopsu.

1

@Kozinho. nie chcę być źle odebrany, bo nie do końca do tematu się odnoszę, ale jeżeli jesteś na B2B, pracujesz po 8h dziennie i nie masz urlopów, to ktoś Cię dyma. Zasadniczo prawo pracy jest tak skonstruowane i umowy agencyjne, że albo pracujesz na b2b jako zleceniowiec - masz dowozić to co Ci karzą, ale we własnym wymiarze czasowym i nikt Ci nie może odmówić urlopu czy narzucać tego ile i jak pracujesz. A jeżeli Ci nakazują i masz 8h dzień pracy codziennie, to ma znamiona UoP i wtedy pracodawca może odpowiadać za to, że Ci tego nie dał.

Bez różnicy jak się dogadaliście, po prostu polecam walczyć o swoje, uważam że takie podejście pracodawcy to wyzysk i masz obowiązek wręcz odpoczywać.
Panuje to przekonanie, że skoro b2b to nie ma wolnego - faktycznie nie ma, jeżeli sobie na to pozwolimy.

0

@Herato Sam tak mam ja 30 żona 26 i nawet nie myślimy o dzieciach, bo wiemy że jak jedno pracować będzie to będzie lipa jeszcze przy wynajmowanym mieszkaniu. Tak jak teraz mamy komfortowo i ciężko się tego zrzec na koszt dziecka.

0

@miladi to że mnie pracodawca dyma na każdym kroku, to ja doskonale wiem. Wiele razy się kłóciłem i to walka z wiatrakami. Czekam aż sobie wszystko poukładam i będę miał mniej na głowie. Pójdę wtedy śladami Wielkiego Polaka Rodaka i też wyjdę ze swojej strefy komfortu i zmienię robotę :P.

0

@Kozinho. Rozumiem, powodzenia w takim razie i spokoju życzę! Nie odpuszczaj.

0

@Herato W tym roku ponoć ma ubyć 80 tys. Polaków.

0

@Gall to już zaplanowane ( ͡° ͜ʖ ͡°)

0

@ranger3120 Chodzi o dane ze spisu powszechnego.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Które miejsce zajmie Barcelona w zbliżającym się sezonie LaLigi?