La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 3584 Culés

0

Ciekawe czy Thor 4, Będzie w jakiś sposób się wyróżniał od typowej papki marvela. wizualnie Thor 4 wygląd jak typowy marvel czyli film z linii produkcyjnej..
Ale Taika Waititi pozwala mieć nadzieje że będzie fajny tak jak był Ragnarok

0

@Pewex Zrobienie z Thora kobiety to nieporozumienie. Chyba se daruje. Chyba ze ja czegos nie rozumiem

Ragnarok kozak.

0

@Pewex Ja obstawiam, że ten film okaże się klapą. Portman całkowicie nie wpisuje się do koncepcji Marvela, co nie zmienia, że jest świetną aktorką.

0

@Pewex Ja już czekam aż dodadzą Thora na Disney+.

1

@Sulimo We Władcy Pierścieni domagasz się zgodności ze źródłem to w Thorze masz absolutną zgodność i Jane została Thorem w komiksach.

1

@Sulimo pewnie chodzi o to ze w innym uniwersum Thor jest babą.. i Tak jak w Spider-Menie czy Strangu te całe uniwersa sią łączą.. Tak podejrzewam skąd Thor babą

0

@Pewex W kazdym razie koncept nawet jesli jest zgodny mi sie nie podoba. Tak jak w przypadku Supermana i jego kobiecej wersji.

Chyba se odpuszcze.

0

@Szreko Co nie zmienia faktu ze mi koncept absolutnie nie pasuje i raczej nie obejrze.

3

@Szreko tylko Władca Pierścieni została już napisana i to lata temu. A autor jak wiesz już nie żyje.. A Thora mogą Ciągle zmieniać i pierwsza zmianka o thorze kobiecie była w 2011 roku. Więc Nie porównuj legendy Władcy Pierścieni to komiksów które zmieniają się z trendami .. pewnie z 2 lata thor będzie transem..

1

@Sulimo No masz prawo.. Wizualnie Thor 4 też wygląda średnie. Ale ja zobaczę to lubię humor Taiki Waititiego

1

@Sulimo Ok ja rozumiem. Tłumaczę tylko skąd to się wzięło.
@Pewex Komiksy się zmieniają owszem i dlatego są wciąż aktualne i każdy może znaleźć w nich coś dla siebie. Niech będzie transem, osobą niebinarną czy kimkolwiek. Jeśli historia będzie dobra to ja jestem na tak. Dlaczego mam nie porównywać. Jedno i drugie ma długą i wspaniałą historię.

0

@Szreko Nie, Nie można porównywać rzeczy która jest zamknięta już napisana i niezmienna, powieści która jest wyznacznikiem całego anglosaskiego fantasy Powieścią która jest nie zmienna jest jak beton. Z komiksem który jest jak chorągiewka.. Jest jak wiatr zawieje.. zmienia się z trendami.. to jak porównanie Gladiatora z typowym serialikem z Netflixa.. A jeśli komuś przeszkadza że np thor jest transem to historia też mu nie będzie odpowiadać bo Postać będzie go kuła w oczy i nic z tym nie da się zrobić .. Ja władcy od Amazona nie obejrzę..

0

@Pewex Rozumiem ale zupełnie się z tym nie zgadzam. Komiksy nie są kontynuacją tego co powstało na samym początku. Każdy komiksowy run jest zamkniętą częścią a film jest zupełnym mixem wielu różnych historii. Każdą powieść można porównać z innym dziełem pisanym niezależnie jak wielka i epokowa by ona nie była. Dodatkowo ja jestem za tym żeby adaptację historię zmieniały i dodawały zawsze coś nowego. Jeśli chciałbym to samo co w książce/komiksie to bym sobie je przeczytał. Ja obejrzę i chętnie zobaczę kolorowe elfy i inne pomysły. Mam nadzieje że serial będzie dobry scenariuszowo i historia tam przedstawiona obroni wszystkie decyzje jakie zapadły na poziomie produkcji i castingu.

0

@Szreko Amazon skupił się bardziej na tym aby każdy miał swojego przedstawiciela niż na klimacie czy fabule. Tak to wygląda niestety w tym momencie..
Ja też lubię jak scenarzysta czy reżyser który ekranizuję film na podstawie książki dodaje coś od siebie. Ale Amazon upolitycznia ten serial. To nie artystyczne podejście. to propaganda.
Nie rozumiesz że Władca Pierścieni można bardziej porównać nie wiem może do Diuny. Ale nie do komiksu.. Komiks jest pisany przez różnych autorów w różnych czasach i jest cały czas pisany. Coś już prowadzi do tego że nie można tego porównywać . Dlatego tak polityczne poprawne rzeczy w komiksach są bardziej akceptowalne niż niszczenie legendy i dziedzictwa kulturowego jakim jest The Lord of the Rings

0

@Pewex Ja wiem skąd się te rzeczy wywodzą i też nie jestem fanem poprawności ale rozumiem z czego ona wynika i dlaczego twórcy się na nią decydują.
Nieistotny jest wpływ kulturowy obu rzeczy jak Władca Pierścieni czy komiksy o Thorze. Jedno i drugie jest dziełem które można porównać na wielu płaszczyznach i robić z nimi wiele. Bawi mnie stwierdzenie że poprawność polityczna niszczy dziedzictwo kulturowe. Książka fantasy która jest wymysłem autora jest niszczona przez zmianę kolorów bohaterów.

0

@Szreko Ale tak jest. Pewnych rzeczy nie powinno się ruszać. Zmiany nie zawsze są dobre. Zmiana skóry bohatera nie gwarantuje innowacji. Ale na pewno gwarantuje częsty żal fanów oryginalnej powieści i kłótnie które też napędzają markieting. .Nie ważne jak mówić, byle by mówić.
Nie mam nić przeciwko czarnym bohaterom. Ale np Czarny James Bond jest dla mnie nie akceptowalny. Ale nowa historia o jakimś nowym agencie którego zagra np Donald Glover chętnie obejrzę. I tu chodzi o pomysł na historię. Anie o wciskanie wszystkich aby każdy miał swojego przedstawiciela.. To przecież głupie jest. Jak widzisz po Reakcji ludzi z Władcą Pierścienie nie należy robić za wiele. Świadczy o tym reakcja ludzi na serial. Sama łapki w dół o tym świadczą :) Coś co jest idealnie można tylko zepsuć :)

0

@Pewex No ja mam inne zdanie. Ja uwielbiam jak przekształca się coś co już jest i daje się temu nowe życie. Tak nie daje to innowacji ale już tłuamczę o co mi chodzi. Żal fanów pojawi się zawsze ale zmiana koloru skóry może dać nowych fanów a warto spojrzeć na to z innej strony niż nasza biała. Kiedyś świat wyglądał inaczej i ciężko tego się teraz trzymać i uważać że jest to ok. Przez całe lata osoby o innym kolorze skóry były marginalizowane i teraz nadal tak jest. Wystarczy dobrze przeanalizować jak wyglądają filmy. Wtedy można dostrzec że biali aktorzy nadal są ogromną większością.
Dla mnie James Bond jest idealnym przykładem. Kolor skóry zupełnie nie będzie miał znaczenia w całej historii filmowej. Zmiana koloru skóry którą bym skrytykował to jeśli zmieniany kolor osoby której jest to część nieodzowna. Zmiana koloru skóry Hitlera byłaby głupotą a zmiana koloru stworzenia fantastycznego jest do przyjęcia i to powinno być niezauważalne. Akurat bombing filmów czy portali typu filmweb mnie nie rusza. Ja wolę dać szansę niż bezpodstawnie krytykować. Co jeśli serial będzie fantastycznie napisany i zagrany? Krytyka będzie już zwykłym rasizmem. Ja kocham Władcę Pierścieni. Film bo książka jest średnia. Natomiast mam zamiar obejrzeć serial i wtedy będę oceniał.

0

@Szreko Hitlera w życiu nie zrobią czarnego bo to zła postać.. Ale np. Nie wiem Papieża czy inną pozytywną postać to już na pewno

0

@Pewex Tak ale u Hitlera kolor skóry ma istotne znaczenie. U papieża kolor jego skóry nie ma znaczenia na to kim on jest czy co sobą reprezentuje oto w tym chodzi.

0

@Szreko Co ty bredzisz. Jeśli papież jest postacią historyczną i była biała musi go zagrać biały aktor.. Tak jak u serialowej Anna Boleyn.. xD XVI wieczna królowa Anglii była w serialu czarna xD to jest chore i tego nie zaprzeczysz,, białe postacie histeryczne dobrze się kojarzące na bank mogą być grane przez czarne postacie.. Ale negatywne jak Hitler czy Stalin czy wybierz sobie kogo tam chcesz nie będą granie przez czarnych.. I to jest głupota.. straszna głupota.
Dlatego nie powinno się zmieniać.. Ale biały Martin Luther King to już by się obsrali

0

@Pewex Ja bredzę? Martin Luther King walczył o równość czarnoskórych samemu takim będąc więc kolor skóry w jego historii odgrywa najważniejszą rolę. Jeśli tego nie rozumiesz to dalsza dyskusja nie ma sensu. Jak można nie zauważać czegoś tak prostego. U papieża kolor skóry nie ma żadnego znaczenia. On mógłby być nawet zielony jak Shrek i nie zmieni to jego historii. Dla przykładu jak zamienimy Michaela Jordana na białą osobę nic to nie zmienia. Nawet serial czy film na podstawie faktów z historii świata nie musi trzymać się sztywno tego co było naprawdę. To jest adaptacja. Idąc tym tropem osoby czarnoskóre w większości filmów mogłyby zagrać najwyżej niewolników.

0

@Szreko No i nie oszukujmy się.. Tak powinno być jeśli mówimy o historycznych produkcjach

0

@Pewex Co tak powinno być? Że czarnoskórzy powinni grać tylko niewolników?

0

@Szreko Jeśli mają grać postać historyczną i jeśli film opowiada o niewolnictwie to Tak.. Jeśli czarnoskóry ma zagrać X wiecznego króla Anglii czy Pablo Escobara to już jest debilzim

0

@Pewex Powiedz mi jaka będzie różnica jeśli Pablo Escobara zagra czarnoskóry aktor? Czy to będzie miało wpływ na historię tej osoby?

0

@Szreko Oczywiście że tak. Odbiór tej postaci nie będzie zgodny z prawdą i zakłuci odbiór historii bo to nie będzie o Pablo Escobarze Tylko chory wymysł producenta.
A czy Serena Williams może zagrać Emma Stone ?

0

@Pewex W przypadku takich osób ich kolor skóry nie ma żadnego znaczenia dla ich historii. Nieistotne jaki aktor zagra Escobara a kto zagrałby Serenę. Wszyscy wiedzą kim są te osoby i to nie kolor skóry definiuje kim oni są.

0

@Szreko A Stalina też może zagrać czarnoskóry ?

0

@Pewex Odpowiem Ci pytaniem na pytanie. Jeśli czarnoskóry zagrałby Stalina to co by to zmieniło w historii jaką przedstawia film?

Zakładając że Stalin nie tępił ludzi ze względu na kolor skóry a wydaje mi się że on równo prześladował ludzi bez względu skąd i jacy byli.

0

@Szreko Jeśli nie potrafisz zrozumieć tego że pewnych rzeczy się po prostu nie robi. No moje tłumaczenie niczego Cię nie nauczy.. Nie chce mi się już toczyć tej dyskusji

0

@Pewex To zakończmy i niech każdy ma swoje zdanie. Moje tłumaczenie niczego Cię nie nauczy.

« Powrót do wszystkich komentarzy