La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1910 Culés

6

To jest po prostu komedia xd


5

@tobiasson92 stawianie polski w gronie Japonii czy Szwecji brzmi ciekawie xD

3

@tobiasson92 Nie interesuję się polityką, ale co jest komediowego w krótszym pracowaniu?

9

@Karokilla to ze polska gospodarka i tak ledwo zipie, a ze pieniadz bierze sie z pracy (choc niektorzy mysla ze od rządu) to skrocenie czasu pracy w Polsce jest bardzo zlym (ale za to bardzo populistycznym) pomyslem. Wlasnie ze wzgledu na sile gospodarcza porownanie nas do Japonii czy Szwecji to tez komedia

5

@barteq Jest dużo badań, że ludzie słabo utrzymują koncentrację jak jest zbyt dużo godzin więc w rzeczywistości produktywność jest niska i nic te dodatkowe godziny siedzenia nie wnoszą

2

@barteq A co jeżeli ktoś tę samą pracę wykona zamiast w 8 to w 7 godzin, bo krótszy czas pracy, a zarazem większy czas odpoczynku zwiększy jego efektywność?

Wiadomo, że nie w każdym zawodzie, ale nawet 6 godzinny czas pracy może być dużo bardziej wydajny i opłacalny niż 8 godzinny przy zachowaniu tej samej płacy.

0

@barteq Aha. A co z landlordami, inwestorami, spadkobiercami? Skoro losy gospodarki zależą od tego, czy będę pracować godzinę dłużej, czy krócej, to powinnam zdecydowanie więcej zarabiać.

2

@tobiasson92 "Dość zaharowywania się na śmierć, 7h to max" tymczasem gastro i zmiany 12-14h
https://i.kym-cdn.com/entries/icons/original/000/030/710/dd0.png

0

@parpe Tak jest dużo badań z krajów rozwiniętych a nie republik bananowych jaką jest Polska. Jak wprowadzą tutaj 7 godzinny tydzień pracy to 3/4 korpo powie papa. Albo skończy się to tym że dostaniesz 7/8 miesięcznego wynagrodzenia a wykonać będziesz musiał pełną prace. Jeśli myślisz że firma zapłaci Ci tyle samo za 32h co za 40h w tygodniu to zejdz na ziemie. Lećmy dalej, sklepy żeby utrzymać aktualne godziny pracy będą musiały zatrudnić więcej osób lub płacić nadgodziny, skończy się redukcją wynagrodzenia lub podwyżką cen. Można wymieniać bez końca co może się wydarzyć. Ponadto żadne badanie nie sprawdzało jak wygląda efektywność 7 godzinnego dnia pracy w perspektywie długoterminowej, np 4-5lat. Co z tego że efektywność wzrośnie, skoro potem może wrócić do poprzedniego poziomu?

4

@Rhaan nie wiem w którym równoległym wszechświecie praca 7h godzin dziennie zamiast 8h daje w rozliczeniu tygodniowym róznice 8h.

0

@Karokilla "...co jest komediowego w krótszym pracowaniu?"
Tzw. pełny etat to norma godzinowa którą wypracowuje się w ciągu miesiąca. Jak nietrudno zauważyć pracując mniejszą ilość godzin wypracuje się mniejszą ilość zasług, a więc po prostu skrócenie czasu pracy będzie się równać z mniejszymi wynagrodzeniami.

0

@Vaven Może jestem jeszcze za młoda, ale w jakiej pracy wypracowuje się zasługi? To jest ta część komediowa?

0

@Karokilla Zasługa to po prostu synonim pracy, określenie równoważne...

0

@Vaven W jakim języku?

0

@Ziemny jak się nie ma do czego dowalić to trzeba do literówki, owszem 35h wyjdzie, mój błąd. Co nie zmienia faktu że efektywność pracy w Polsce jest bardzo niska w stosunku do zarobków, Polska ma najniższy współczynnik inwestycji w europie, 7godzinny dzień pracy to dla nas strzał w kolano.

0

@parpe i myslisz ze w Polsce jak bedziesz pracowac 7h to bedziesz bardziej skupiony?:) nie w tym kraju nie z ta mentalnoscia. W tym kraju zamiast obijac sie po 7 godzinach i 1 godzine bimbac to zaczniemy sie obijac po 6h i 1h bimbac.

0

@Karokilla nie rozumiem o czym tutaj piszesz? losy gospodarki zaleza nie od tego czy ty bedziesz pracowac godzine dluzej czy krocej tylko czy 30mln Polakow w wieku pracoujacym bedzie pracowac dluzej czy krocej. Efekt skali

1

@Hosh zgadza sie. ale w tym kraju ja w to nie wierze:) Polacy to nie narod gdzie dasz im 1h mniej pracy a oni podwyzsza swoja efektywnosc o iles tam %

0

@barteq Piszę o tym, że cała masa pieniądza nie bierze się z pracy, przynajmniej nie z pracy zarabiającego. Skąd te 30 milionów? Teraz mamy 8 godzinny dzień pracy. Zapraszam do gastro w poszukiwaniu kogoś, kto tylko tyle pracuje, albo do ratowników.

« Powrót do wszystkich komentarzy