La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1563 Culés

0

Istnieje jakaś firma IT z Warszawy która przyjmie bez doświadczenia komercyjnego za psie pieniądze ale bardziej się będzie liczyła wiedzą praktyczna niż teoretyczna?

0

@rayqi próbuj wszędzie, ja pierwszą robotę złapałem w Korpo w Prudentialu bez żadnej wiedzy :D

1

@Danyys próbuje tak od 1-2 miesięcy, mam czas do 1 lipca a potem Żabka lub podmost welcome

0

@rayqi, z jakimi umiejętnościami próbujesz się tam dostać?

0

@rayqi ogólnie z zerowym doświadczeniem, to mało kto szuka, ale może akurat trafisz. Dobrze, jakbyś właśnie miał tą wiedzę praktyczną o której piszesz.

0

@rayqi Też mógłbyś przybliżyć, jakie stanowisko itp

1

@rayqi Comarch bierze wszystkich i wszystkim płaci psie pieniądze xD

0

@FCB_dimiC troche tego jest np podstawy javy,c++,grafiki(blender,photoshop/gimp),linux sredniozaawansowany c#(unity),SQL,administracja sieciami, autocad, pakiet office. Zeby pojsc z czyms dalej potrzebuje skupic sie na konkretnej rzeczy i miec nad sobą Pana mentora

0

@Danyys myslalem nad service desk, help desk, database admin, network admin lub unity dev. Mozliwe ze istnieje cos lepszego o czym nie wiem

0

@hayek dziekuje, juz sprawdzam

2

@hayek Comarch to jedna z najgorszych firm w IT, nie polecam.
@rayqi Oczywiście, że możesz znaleźć pracę bez doświadczenia, zwłaszcza na stanowisku juniora. Dwie rzeczy które mógłbym Ci doradzić to:
1) Zrób portfolio, bez tego nie masz żadnych szans, aplikując gdziekolwiek musisz mieć githuba. W przeciwnym razie Twoje CV zniknie w tłumie. Spróbuj od czegoś najprostszego, abyś mógł w kodzie pokazać kulturę pracy. Możesz też poszukać projektów open-source gdzie za darmo dołączysz do jakiegoś większego projektu, który pozwoli Ci nabrać doświadczenia i niezbędnego wpisu do portfolio.
2) Help-desk. Zatrudnij sie w jakiejkolwiek firmie na stanowisko help-deska, tutaj wymagania są dużo mniejsze. Dzięki temu będziesz miał dostęp do nieograniczonej ilości kursów które zapewnia firma, ponadto awansowanie w strukturach firmy będzie znacznie łatwiejsze.

1

@Conradxc No kurde mi tego nie musisz mówić, ale w imię maksymy "Każdego specjalistę da się zastąpić skończoną liczbą stażystów” spełnia to warunki z jego pytania :D

1

@rayqi Pracowałem w IT w m.in. Avivie i tam wiem, że bardzo dużo stażystów zatrudniali na początek. Ewentualnie jakieś startupy często szukają kogoś z mniejszym doświadczeniem za nie tak duże pieniądze (np. umowa zlecenie 3500-5000 brutto) i można w ciągu pół roku dostać podwyżkę i nabyć sporo doświadczenia :)

0

@Fenelon za 3,5k brutto w IT to chyba pół etatu... xD Specjalistów helpdesk chcą wszędzie. Najłatwiej zacząć. Zaczynasz od Active Directory i przygotowania sprzętów dla nowych pracowników. Rozwiązywanie problemów codziennych jak nie działa mi komputer - trzeba włączyć monitor itp. a dostaniesz na rękę minimum 4k na rękę. Większość korporacji z Warszawy ma niedobory na takich stanowiskach.

0

@cracker Mówimy o STAŻU, a na nim dają takie pieniądze bez doświadczenia :) Np.
- tester manualny dostanie na staż 3-6msc 3500 brutto, a potem dają umowę zlecenie albo o pracę i podwyżkę oraz najczęściej umowę na rok
- stażysta developer może liczyć zazwyczaj na 3500-5000 brutto na umowie zlecenie (poza jakimiś wyjątkami) i też po 3-6 miesiącach dostaje podwyżkę na lepsze już pieniążki

Jeżeli ktoś idzie na JUNIORA to w 90% przypadków ma już jakieś doświadzczenie minimalne i tu wtedy stawka wygląda ciut lepiej np.
- 5k brutto tester manualny
- 7-8k brutto junior dev

Ale mówię to na podstawie swoich obserwacji w pracy IT (aktualnie 6 lat), oczywiście są firmy które odbiegają od ogółu i mogą dać ciekasze finansowo propozycje :)

0

@Fenelon jest ok, nie dopatrzyłem że mówicie o stażu

0

@cracker luzik, ważne że chcemy oboje koledze pomóc :)

« Powrót do wszystkich komentarzy