La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1668 Culés

6

Oczywiście jest wojna i trzeba pomagać i tu nawet nie ma dyskusji. Nie chcę też generalizować, ale jest spora grupa Ukraińców mocno roszczeniowych. Mam rodzinę i znajomych prowadzących restauracje i hotele. Mówię o sytuacjach których byłem świadkiem, a nie ktoś mi opowiadał.

Ukraińcy oprócz spania, jedzenia (wszystko w bdb warunkach tam jest ofc) i ubezpieczenia wołają na rękę 25zł/h a jak nie to nie będą pracować xDD to Polacy takich stawek nie mają.

Druga sprawa gość buduje hotel i brakuje płytkarzy, a na budowie robi dwóch Ukraińców. Kierownik budowy pyta się czy nie chcieliby położyć 500m2 płytek na podłogach, bo kiedyś mówili, że to robili. Podłoga równa jak stół tylko brać grzebyk i jechać. chłopaki pytają się ILE PAN DA? Facet mówi no 50zł m2? pasuje i chłopy normalnie przy nas: ZA 50 TO NIECH SOBIE POLAKI KŁADĄ xDDD

Kurła my serio im pomagamy jako społeczeństwo głównie, ale niektórzy to mają wymagania jak nie wiem kto...

21

@IronSanHybrid znam pełno Polaków roszczeniowych. To zależy od osoby nie narodowości

29

@IronSanHybrid
"wołają na rękę 25zł/h a jak nie to nie będą pracować xDD to Polacy takich stawek nie mają."
Zaskakujące, widać Ukraińcy szybciej wykształcili godność niż Polacy.

5

@BART97 No się zaczyna.... Pisałem, że nie generalizuje. Ludzie uciekają przed wojną, a chcą lepszych warunków od nas...

3

@Tasde Kto Ci dziś da np. za krojenie surówek 25zł/h spanie, jedzenie (za free) i ubezpiecznie.

5

@IronSanHybrid nie generalizujesz a zacząłeś taki temat. No mam znajomego który wyjechał za granicę do Holandii i też chciał mieć lepsze warunki niż Holendrzy. Tu nie ma reguły. Jak ktoś głupi i roszczeniowy to taki będzie nie zależnie czy to Polak Ukrainiec czy Kameruńczyk

4

@BART97 "nie generalizujesz a zacząłeś taki temat. " to co o Ukraińcach prawdy napisać nie wolno? OFc jest ich sporo fajnych i pracowitych, ale ja pisze to czego byłem świadkiem. Gdzie Ty nie rozumiesz słów "Nie chcę też generalizować, ale jest spora grupa Ukraińców mocno roszczeniowych. " Jasno zaznaczam pewną grupę. To nie były jednostkowe, a hurtowe przypadki to i napisałem.

0

@IronSanHybrid oczywiście, że można i to sama prawda. A ja dodałem, że to nie zależy od narodowości a od człowieka

0

@BART97 No jasne, że nie zależy.

13

@IronSanHybrid kiedyś to kurłła szef złodziej mówił że czeka 10 ukraińców na twoje miejsce za połowę stawki, a teraz szefie kurłła jak nie podniesiesz to se idź do ukraińców ( ͡° ͜ʖ ͡°)

0

0

@IronSanHybrid Ktoś kto chce mieć pracowników, niestety z taką mentalnością w Polsce lepiej nie będzie, skoro dla kogoś 25 złotych przy 11% inflacji czy podwyżkach paliwa i energii o kilkaset procent to dużo.

6

@IronSanHybrid Dzisiaj byłem u Barbera i właściciel dostał e-mail z zapytaniem jaka cena za obcięcie, ale ze zniżka dla obywatela Ukrainy.... nóż w kieszeni się otwiera

1

@Tasde No, ale o kosztach dla przedsiębiorców to nikt nie wspomni? Co nie? Bo po co? W pracy oprócz wynagrodzenia, ubezpieczenia dostajesz jedzenie (do oporu), spanie i neta za free?

5

@IronSanHybrid Moja mama pracuje w aptece i nie raz przychodzili Ukraince i się dziwili że muszą za leki płacić XD

0

@IronSanHybrid Przy tej ilości Ukraińców, trzeba się spodziewać, że w tej grupie będą złodzieje, kombinatorzy, pedofile czy gwałciciele.3 mln.to jest pojemnośc Warszawy.Oczywiście to jest margines, ale jest...

1

@IronSanHybrid Z mojego doświadczenia wiem - a mam spore bo współpracowałem z wieloma firmami zarówno jako pracownik jak i obserwator z zewnętrznych firm - że przychody uzyskuje się poziomem świadczenia usług i inwestycjami a nie waleniem pracowników na głodowe pensje.
A darmowe spanie, jedzenie czy net są fajne, ale w żadnym stopniu nie zbliżone do możliwości spania i jedzenia we własnym domu a nie w stodole z innymi pracownikami

4

@Tasde Stodole xDDDD Pokoje dwuosobowe z TV łazienką, lodówką, netem etc. stodoła xD 25zł na rękę bez konieczności wydawania na utrzymanie głodowa pensja xD 5k za krojenie surówek czy sprzątanie to mało? xD

0

@IronSanHybrid Tak, stodoła, serio jakie ty masz standardy, że lodówka w pokoju z obcą osobą to są jakkolwiek dobre warunki dla dorosłego człowieka do życia?

2

@Tasde Szkoda z Tobą dyskutować... Pogadamy jak założysz własną działalność i zaczniesz tworzyć miejsca pracy. No to jak im nie pasuje to niech wariacją na Ukrainę, tam akurat ludzi potrzeba do wszystkiego, bo niektórym, z nich to się w dupach poprzewracało.

0

@IronSanHybrid Ale co ty o tych Ukraińcach jak ja o Polsce i Polakach mówię. Szkoda to z tobą dyskutować, bo masz po prostu mental idealnie wpasowany pod biedę, skoro darmowe żarcie i pokój z obcą osobą to wszystko co wystarcza człowiekowi do życia i nie potrzebuje godnej pensji do niczego.
Idź załóż sobie rodzinę mieszkając w hotelu ze współpracownikiem, podejdź do banku i im powiedz, że co prawda zarabiasz minimalną krajową ale za to masz jedzenie za darmo, niech ci dadzą kredyt na mieszkanie.
Albo lepiej, wynajmij sobie mieszkanie za 3/4 swojej pensji ale śpij, jedz i korzystaj z neta w robocie, bo przecież to dobre warunki...
I nie, nie muszę posiadać własnej firmy, wystarczy że pracuję odpowiednio wysoko w strukturze cudzej by wiedzieć jak biznes działa.

2

@Tasde Jak to praca sezonowa jest i dyskusja o Ukraińcach nie Polakach xDDD Polak jak jedzie np. do Holandii na pomidory to jakie ma warunki? Widziałeś? Praca za granicą i w dodatku sezonowa rządzi się innymi prawami i innymi wymaganiami. 50zł z m2 płytek na równej podłodze to też mało? No to nieźle.

0

@IronSanHybrid Czemu uważasz, że powinienem się domyślać, że mówisz o pracy sezonowej, skoro nie powiedziałeś o tym ani razu przez godzinę dyskusji?
I ja nie mówię o Ukraińcach tylko o tym ile jest warta stawka 25zł/h w Polsce bez rozróżnienia kto na niej pracuje.
A 50 zł za m2 płytek to akurat sporo poniżej stawki rynkowej.

0

@IronSanHybrid Szkoda, że my tacy nie jesteśmy, bo chyba uwielbiamy za miskę ryżu robić bez gadania...

1

@IronSanHybrid
Generalnie pracuje w budowlance i cena 50zł/m2 położenia płytek to śmiech na sali obecnie. To jest cena z 2010r.
Może strona kb.pl nie jest adekwatna do obecnych stawek, ale nikt przy zdrowych zmysłach do układnia jak 100zł/m2 za samo położenie bez materiału nie podejdzie.
Masz tutaj aktualizacje stawek na 06 maja 2022r.:
https://kb.pl/porady/cennik-uslug-glazurniczych-w-roznych-regionach-polski/

Bez sensu jest ten najazd na Ukraińców podając jakieś skrajne przypadki.

4

@draxidox Ukrainiec ucieka przed wojną i chce zarobić, a gardzi 50 dychami z metra... Przyszli Polacy położyli i po temacie. Nie chcą niech nie robią, ale nie powinni dostawać dodatkowego wsparcia. Za siedzenie nic nie powinno się dostawać niezależnie od narodowości.

0

@IronSanHybrid Roszczeniowi Ukraińcy głównie z zachodniej Ukrainy. Pozostałości po mentalności szlachty zaściankowej, to są pany i paniusie które raczej ładnie wyglądają niż coś robią... Oni z resztą nie zbyt lubią się z resztą Ukrainy.
Ale nie narzekaj już tak, większość to kobity właśnie z terenów zachodnich więc przynajmniej ładnie wyglądają. A do tego przyjeżdża kilka pokoleń na raz więc zaraz z niżu demograficznego zrobi się boom i będziemy wszyscy zadowoleni.

A tak na serio to mnóstwo uchodźców już znajdują pracę w sklepach czy innych mało profitnych zawodach i jakoś pracują nie narzekają.

A tak znowu mniej serio to tam w Warszawie Ukrainiec Ukrainkę nożem na balkonie zamordował. To lepiej ich wszystkich wywalić bo to naród morderców :)

1

@IronSanHybrid położyli za 50zł/m2?

0

@draxidox oczywiście.

1

@IronSanHybrid takie bajki to dzieciom można opowiadać.
To jest jak zamiast 13.91zł netto za godzinę (najniższa krajowa) brać 6,95zł/h xD

0

@draxidox Jakie bajki xD co Ty pieprzysz xD 50zł dostali z metra x500 i zadowoleni. Kładą teraz u sąsiada. Jakie godziny Ty liczysz? Umówili się od całości i zrobili.

0

@IronSanHybrid
Godziny tutaj tylko pokazują jak fakeowe są to stawki dwukrotnie poniżej rynkowych.

0

@draxidox co fejkowe jak sam świadkiem byłem xD Co Ty będziesz tu bredził xD

0

@IronSanHybrid po prostu za długo robię w budowlance by takie w takie dyrdymały wierzyć lub po prostu są to paproki co robią za pół darmo.

0

@draxidox Wierz w co chcesz, Twoje zdanie mnie tyle interesuje co śnieg sprzed 3 lat. Nie muszę Cię przekonywać.

1

@IronSanHybrid bekowe sytuacje są jak np. w Biedronce babka podeszła do kasy z całym wózkiem zakupów a gdy przyszło do płacenia pokazała.... Paszport. Koniec końców wzięła 2 butelki wody. Serio tyle narzeka się na ciapatych ale nawet o nich takich akcji nie słyszałem.

« Powrót do wszystkich komentarzy