La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1398 Culés

0

Dzisiaj rozmowy w NATO czy zamknąć przestrzeń lotniczą nad Ukrainą myślicie że zmienią zdanie czy będzie kolejna odmowa?

1

@Cule1234 nic nie zmienią, ale każdego dnia we mnie jest taka złość, że chyba chcę aby NATO tam weszło i pozamiatało. W Europie brakuję surowców, ruskie tanki to stal, słabej jakości ale zawsze stal.

Komentarz usunięty przez użytkownika

konto usunięte

0

@ferdas_rawa Pozamiatało, chyba połowę świata, bo wejście nato oznaczało by 3 wojnę światową i prawdopodobnie wojne atomową. Nikt tam nie wejdzie.

0

@LambiPL 3 wojna swiatowa juz sie zaczela, czy tego chcemy czy nie

0

@Gogonatra nie mów tak bo cię uznają za ruskiego trola

0

@LambiPL nie byłoby żadnej wojny atomowej póki USA nie poszłoby na Moskwe. Wiem, że NATO nic nie zrobi, ale jeszcze za naszego życia bardzo tego pożałujemy. Białoruś 'zdecydowała' w referendum, że dostanie atom... i teraz co? Białoruś może sobie najechać jakiś tam kraj a my nic nie zrobimy bo mają atom?

Moskwa jakoś poszła na wojnę i jakoś nie widać wojny atomowej.

Tak jak pisałem, przemawia przeze mnie złość... nie nawołuje do wojny... ale czasem jedno ostre pier...cie może uratować wiele istnien.

Ekonomia na ruskich nie podziała, naród wychowany w ziemiance. Odkąd Putin jest prezydentem kurs rubla zmalał 10 krotnie i jest spadek PO każdej wojnie...

konto usunięte

0

@Gogonatra Taaa
@ferdas_rawa Co to zmienia że białoruś dostanie atom? Oni są i tak przydupasami ruskich, którzy mają atom. Jakiś tam kraj, czy państwo nato najadą białorusini? Bo to jest zdecydowana różnica. "Moskwa jakoś poszła na wojne i nie widać wojny atomowej" - no głupio by było chcieć zdobyć Ukrainę i ją jednocześnie zrównać z ziemią atomówką prawda? Co innego jakby do Ukrainy weszły wojska nato i spuściły im wpierdziel stulecia.

1

@ferdas_rawa
Niestety, społeczeństwa zachodnie są zakładnikami własnego strachu, przez co nie podejmują koniecznych działań, póki nie zostają do tego zmuszeni. Obawa przed stratami, przed konsekwencjami na teraz, jest tak duża, że zamazuje obraz przyszłości. Tak było w latach 30 XX wieku, Gdy Hitler wysłał wojska do Nadrenii interwencja Francji i Polski zakończyła by kwestie związane z nazizmem i wojną za ułamek procenta ceny jaką przyszło Europie zapłacić. Tyle, że zachodnie tzw. liberalne demokracje, nie chciały zapłacić ceny interwencji, bo trzeba by się z tego ludziom wytłumaczyć, i być może stracić stołki.
Z Putinem i Rosją podobnie. Zasługiwał na to by go usnąć już lata temu (Czeczenia, Gruzja, rozbiór Ukrainy w 2014 roku). ale przymykano na to oko na takiej samej zasadzie jak na Hitlera. Że jakoś to będzie, na jakiś czas mu starczy, potem to już może nie będzie nasz problem, kto inny będzie musiał się martwić.
Jeśli teraz świat się wycofa z uwagi na cenę gospodarczą jaką płacimy za sankcje (i tak minimalną w porównaniu do ceny płaconej przez Ukrainę we krwi) to za jakiś czas dostaniemy wyższy rachunek do zapłaty.


II RP udało się o 20 lat opóźnić ekspansję komunistów podejmując interwencję w dosłownie ostatniej chwili. Zapłaciliśmy za wojnę z ZSRR dużą cenę, ale gdyby nie ona, to kilka lat później bylibyśmy jedną z republik ZSRR.

konto usunięte

1

@ferdas_rawa NATO nigdzie nie wejdzie. Ogarnij w koncu ze UA nie jest w sojuszu. To raz. Dwa oznaczalo by to pelny atak, a ani Europa ani USA nie sa przugotowane ani wojskowo ani logistycznie ani atomowo. Takie przygotowania trwaly by miesiacami. Trudno leja ich, gina cywile, ale tak jest na kazdej wojnie. Trzeba im pomagac, dozbrajac ich ale pomocy wojskowej niedostana. A trzy. Zapominasz o jednej rzeczy. Ani PL ani Europa nie ma armii, czym ty chcesz walczyc? I ostatnie USA ma również pacyfik na glowie i nie mogą robic zbyt nirprzemyslanych ruchow szczegolnie w stosunku do PAŃSTWA KTORE NIE JEST SOJUSZU.

0

@Faun "NATO nigdzie nie wejdzie. Ogarnij w koncu ze UA nie jest w sojuszu." - a gdzie napisałem że wejdzie? Albo że jest w NATO?

"Zapominasz o jednej rzeczy. Ani PL ani Europa nie ma armii, czym ty chcesz walczyc?" - no to wiesz bardzo mało.

"I ostatnie USA ma również pacyfik na glowie i nie mogą robic zbyt nirprzemyslanych" - dlatego nie wejdą, dziękuję, za podkreślenie rzeczy niestety oczywistej. Tylko, mają na głowie i Europę i Pacyfik. Zaprzeczasz?

konto usunięte

0

@ferdas_rawa Tak Polska nie ma armii, które ma jakiekolwiek zdolności bojowej i mówi o tym nieoficjalny raport MON z przed kilku miesiecy. A liczby z Wikipedii to moze sobie zachowaj bo one gunwo znaczą. Liczy się zdolność bojowa, a my jej nie mamy.

Powiedz mi zatem, które państwo europejskie ma na chwilę obecną, jakąkolwiek zdolność bojową na ten moment? Powiedzmy, żeby w przeciągu 2 tyg wystawiła w pełnym ukompletowaniu, z łącznością, z liniami logistycznymi na wschód armie choćby w przedziale 50-100 tys żołnierzy? Niemcy? Bundeswehra dopiero się może będzie kształtować w przyszłym roku, Francja? Jak pokazuja ostatnie wydarzenia, no nie za bardzo by chcieli się bić, poza tym trochę są za daleko. Włosi? Hiszpanie? Przemilczmy ich. UK? Mam wręcz 100 pewność, że niczego by do PL nie wyslali. Kto zatem?

0

@Faun "Tak Polska nie ma armii" - a Europa? Bo teraz zmieniasz narrację. Fajnie tak manipulować treścią? I nadal śmiem twierdzić, że mało wiesz.

"Powiedz mi zatem, które państwo europejskie ma na chwilę obecną, jakąkolwiek zdolność bojową na ten moment?" - Francja, Wlk Brytania i tyle w temacie. Jeśli masz zamiar pisać, że nie są gotowi to możemy skończyć dyskusję, bo racji nie masz, ale dla świetego spokoju ci ją przyznam. ok?

I nadal popełaniasz błąd. NIe rozróżniasz słów. NATO NIE WYŚLE, a POWINNO. Troszkę ciężko się gada z kimś kto stawia swoje tezy i sam je obala.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

MVP sezonu 2025/26 FC Barcelony jest: