- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1036 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
1
Czy ja dobrze widzę, że deportowali Ukraińca za to, że złowił suma? Ja pierdziele co za chory... » Czytaj dalej
150 odpowiedzi
LAMC_10
5
Jak córka to Maja, jak syn to Leon.
45 odpowiedzi
MirusAmisz
35
@Kgorecki2500 No ładnie ładnie kolego, to sobie nagrabiłeś. https://x.com/krulbijedame/status/20... » Czytaj dalej
35 odpowiedzi
Media
Sonda
MVP sezonu 2025/26 FC Barcelony jest:
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1036 Culés
1
Platforma Obywatelska przyjęła deklarację "Jak zabezpieczyć mocną pozycję Polski w Unii Europejskiej”. Jednym z punktów jest utworzenie legionu europejskiego w skład, którego wchodziliby ochotnicy z państw członkowskich (chyba 5tys.) Co sądzicie o takim rozwiązaniu.
@tomek8756 @Barca1992
0
@Kgorecki2500 ZSRE.
0
@Majkel34 Bardziej Europejska Legia Cudzoziemka :P
4
@Kgorecki2500 najpierw legion następnie jedna armia i federalizacja UE? Nie, dziękuję ;)
1
@Barca1992 Znaczy jedna armia. 5 tys. żołnierzy to sobie mogą mieć. To już Łotwa ma więcej, więc za bardzo to by się chłopcy nie wykazali ;)
1
@Kgorecki2500 ale pewności nie masz, że na 5k się skończy i nagle komuś nie zamarzy się coś więcej;)
1
@Kgorecki2500 za malo szczegółów, ale oceniam negatywnie - 5 tyś to tyle co nic, ochotnicy - więc osoby niedyspozycyjne (muszą gdzieś pracować żeby żyć). Do tego nowe agendy UE to tworzenie bandy biurokratów oderwanych od rzeczywistości.
0
@Ironman liczba 5 tys. żołnierzy to fakt, tyle co nic, ale zaatakuj tą ekipę i masz na sobie całą Unię, bo zaatakowałeś oficjalną armię Unii, to może być dobry straszak
2
@Kgorecki2500 nie
2
@Kgorecki2500 Idioci mają idiotyczne pomysły. Nihil novi.
4
@Kgorecki2500 to jest krok w utworzeniu Unijnego Super Państwa. Stanowcze nie.
0
@Kgorecki2500 generalnie przykłady pisu czy łukaszenki pokazują jak bardzo niewiarygodni są pojedynczy przywódcy bo Kaczyński nas panie prowadzi.Nie ma zadnej gwarancji że nie orzyjdzie jakiś polityk pokroju łukaszenki i nie pozamiata nam wolności.Bo pis do tego dąży i nie mam co do tego złudzeń.Tą ścieżkę autokracji stara się wprowadzać.Dlatego popieram Polskę w ue byćie z demokratycznymi państwami zwłaszcza w kontekście zakusów Rosji.A z krajem ue to już nie jest to samo co z ukrainą.Ja niedosyrzegam problemu suwerenności bo mają je w ue ci którzy dążą do autokracji.Fłównie putinowskie przydupasy .Orban le pen salvini.
Oczywiście kaczyński i ziobro na usługach opłacanego przez niego rydzyka.Dziś Polska przez taką politykę została sama i ue ten temat załatwia poza nami.Dlatego jestem za ue i za współpracą ue.
1
@Borneo jak na razie to Niemcy dążą do stworzenia jednego państwa, które będzie zarządzane właśnie przez Niemcy
1
@Kgorecki2500 Każdy krok który zmierza w kierunku utworzenia wspólnej armii UE powinien być ucinany w zarodku.
0
@Rick nie sądzę aby tak było.Na razie to pis dąży do wyprowadzeniu z polski z ue.A w Polsce obecnie rozdaje karty rydzyk którego opłaca ziobro.Przez niego nie ma kasy na odbudowę gospodarki.Oczywiście propaganda anty ue jest ogromna i wiadomo że putinowi zależy na tym aby ue się rozpadła aby rozgrywać państwa pojedynczo.Piza tym przywódcy pokroju trump kompletnie podważył związki z europą.Jeśli taki polityk będzie usa to ciężko liczyć ze nam pomoga i zbrojna armia w europie by się przydała.Bo przy obronie granic i konflikcie z białorusią mogliby zareagować.Choć wiadomo że uchodźcy nam nie zagrażają bo pójdą do niemiec.Choć jeśli są tam pielęgniarki i lekarze zaoferowałbym im pracę.Bo średnua weku pielęgniarek to 53 lata i ma 4 pielęgniarki odchodzące 1 przychodzi i jesteśmy w du...Rząd od lat z nimi walczy zamiast stworzyć im warunki aby dziewczyny chciały pracować.Jeśli miałbym powiedzieć uczciwie czy lepsze są rządy niemiec czy pisu to mam zaufanie większe do niemiec niż do pisowców Przynajmniej ci mają normalne demokratyczne państwo.Gdybyś nie miał ue miałbyś pełną gębą państwo autokratyczne.A uwierz mi pamiętam komunę i nie chcesz tego.A pisowcy tym śmierdzą na km.
0
@Borneo dałem ci dowody, że Niemcy tak planują a ty mi mówisz, że nie, a jeśli chodzi o wychodzenie z uni to jeśli ma tak być jak jest na tym filmiku o ja chętnie zagłosuje za wyjęciem
0
@Rick chłopie dla mnie dowody działania ue z czego większą część budżetu to są finansowane przez niemcy są takie że mam budowane drogi , urzędy, parki wodne , mosty rewitalizowane są miasta jest wymiana zagraniczna miedzy studentami czyli program razmus i dziesiątki rzeczy dzięki które ue inwestuje choćby dając kasę na firmy.Projekty badawcze.Które całościowo to wszystko pracuje na pkb zatrudnienie.Pamiętam komunę i widzę ogromną różnicę.A wykres jak rozwija się Polska w ue a jak rozwija się ukraina która była po wyjściu z komuny gospodarczo mocniejsza.Aby coś oceniać trzeba mieć porównanie a ja mam bo pamiętam gdzie stały wozy opancerzone w czasie stanu wojennego i świetnie pamiętam czasy jak brakowało paliwa i były kartki nie było kic w sklepach.A picie Coca coli to był luksus i spełnienie marzeń.Ciężko o tym opowiadać w każdym razie różnica jest ogromna.Na dziś mam większe zaufanie do niemców że będziemy mieć normalne oaństwo w ramach ue niż samotni z pisowcami między ue a Rosją i usa.Bo trump kompletnie podważył relacje z europą.Dobrze się stało że odszedł.Ja na dzień dzisiejszy największe zagrożenie widzę w politykach dążących do autokracji.Co do niemiec i tak jesteśmy na siebie skazani bo mamy z nimi największą wymianę handlowe.Należy się z nimi dogadać i majsymaluzować na mądrych zasadach handel.Starać się być mocnym państwem w ue bo głosy w parlamencie europejskim a nie prowadzić poliykę 1:do 27.Krótko mówiąc wykorzystać jak najlepiej prąd a nie płynąć pod prąd.Dalej i szybciej się zapłynie.Dla mnie nie jest problemem niemcy bo z nimi można się dogadać bo można tworzyć biznes.Problem to pis solidarna polska i ich autokratyczne zapędy czyli kierunek boałoruś.Zdecydowanie blizej z powyższych powodów mi do niemiec.Widzę tu zyski dla polski id biznesu po bezpieczeństwo.Bo to ue przycisnęła biura i samoloty zaczęły wracać pis by stał na granicy i liczył na pkt u wyborców.Dopiero jak ue załatwiła samoloty.Morawoecki zaczął jeździć robić zdjęcia.;)
0
@Borneo haha to jak żyłeś w czasach komuny to byś nie chciał byś być pod "okupacją" niemiecka. A ty myślisz, że Niemcy by rozwijały inne państwa nie oni myślą tylko o własnych interesach co teraz widać po ns2
0
@Rick pierwsze zdanie ciekawe miałem reżim komunistyczny i miałbym mieć jeszcze okupacje niemiecką.Bardzo ciekawe z dużą dozą wyobraźni bo nie chcę cię obrazić więc dlatego tak to ujołemTylko nie zapomnij że niemiecja okupacja z czasów hitlera to była skrajna prawica.A obecnie rządzi nami prawica w przypadku ziobry to skrajna.Nie mam do nich żadnego zaufania.Bo uważam że skrajność po lewej jak i po orawej zwyczajnie nie jest dobra.Dlatego nie poprę bąkiewicza pracującego dla pisu czy bosaka któremu wyszły faszystowskie poglądy w teście.Nie mam zaufania.Nie nieboję się obecnych niemiec w przeciwieństwie do niektórych partii polskich.Zresztą przyjrzyjmy się co wygadują ci skrajni liderzy Miedlar chce wojny z ukrainą o lwów , bakiewicz widzi wojnę z ue i białorusią,a drugi gość w niewiadomo jakim mundurze krzyczał że chcę wojny z żydami gratulacje inteligencji mają bombę atomową .W każdym razie każdy z nich ma na ustach jakąś wojnę.
0
@Borneo tu się z tobą zgodzę że skrajna prawica i lewica jest niekompetentna. A jeśli chodzi że nie boisz się obecnych Niemiec to popełniasz wielki błąd bo oni chcą otworzyć plan Hitlera tylko teraz bez wojny