La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1277 Culés

14

20%??? Przecież słyszałem, że zaszczepieni w szpitalach to tylko max. 1% wszystkich


0

@barcelonaLM no to fajnie

1

@barcelonaLM Trzeba ponownie wyznać słynną filozofię " XD " tak więc...

XDDDDDDDDD

2

@barcelonaLM takie informacje to wolę brać z innych krajów np. Anglii bo naszemu rządowi nie ufam w żadnej kwestii.

2

@barcelonaLM "Mówił, że 90 proc. osób trafiających do szpitali to osoby niezaszczepione. - 90 proc. osób, których dotyka ten najtragiczniejszy skutek COVID-19, czyli zgon, to również są osoby niezaszczepione - powiedział.

W środowym raporcie resort poinformował o 21 zgonach związanych z COVID-19. Ze słów rzecznika Ministerstwa Zdrowia wynika, że co piąta z tych osób była zaszczepiona. - W dzisiejszym raporcie 80 proc. tych osób (zmarłych - red.) to osoby niezaszczepione żadną dawką. Z tych osób większość to osoby w wieku podeszłym, czyli od 70 lat w górę - powiedział Wojciech Andrusiewicz."

Oni sami nie wiedzą co mówią... 90%, 80%, za tydzień będzie 95%, a za dwa tygodnie 69%.

6

@barcelonaLM chyba czegoś nie rozumiesz. 20% z dzisiejszych zgonów. Czyli 1/5 z 20. Czyli 4 osoby były zaszczepione. 1% tyczy się ogólnej statystyki a nie z konkretnego dnia

0

@barteq To przeczy logice, albo był jakiś bardzo, ale to bardzo pechowy dzień dla zaszczepionych

4

@barcelonaLM A kogo to obchodzi maski nie miałem od maja i w miejsca gdzie nie była ona wymagana przed listopadem 2019 już jej nie nałożę. Ludzie żyją normalnie, niedawno byłem w Zakopanem setki ludzi wszyscy się bawią. Niech skończą te pieprzenie o covidzie bo to się nudne robi

1

@barteq Szczepionki nie miały chronić przed ciężkimi objawami tej choroby, a tym bardziej przed śmiercią? :p

4

@AlicjaFCB Chronią w b. wysokim procencie. Nigdzie i nigdy nie było mówione, że chronią w 100%.

0

@A4ron Ty siewco śmierci !!! :D

2

@macio_944 BBC w telewizji wczoraj podawało, że od 3 miesięcy chyba zmarło 56 osób zaszczepione, a my mamy po 40 tyś zarażonych dziennie także jest to prawda, uważam że poprostu bardzo chorzy ludzie umierają tak czy inaczej czy to będą zaszczepieni czy nie, poprostu ich organizm był zbyt słaby żeby walczyć i tak się złożyło. Aczkolwiek hospitalizacje rosną mimo 90% wyszczepienia choćby 1 dawką, zapowiadają, że zima będzie ciężka bo coraz więcej ludzi trafia do szpitala. (ok. 700 dziennie)
macie tutaj link jak was interesuje co się dzieje w UK https://www.bbc.co.uk/news/uk-58566235

1

@barcelonaLM czyli jak pada śnieg to przeczy statystyce bo zazwyczaj nie pada? 21 osób to za mała próbka statystyczna, żeby mogła czemukolwiek zaprzeczyć.

1

@NaFazieHitman Dzięki za artykuł ;)
Ostatnio nieco wypadłem ze szczepionkowego obiegu i czytam bardzo mało artykułów na ten temat. Jakoś nie mam na to czasu, ale chętnie przeczytam ten news.

0

@Abominacja
1% trafia do szpitala - codziennie trafia teraz kilkadziesiąt osób, jeden procent to załóżmy jedna osoba
Jednego dnia umiera 20% zaszczepionych - tutaj 5 osób.

Jest to statystycznie prawie niemożliwe, tym bardziej biorąc pod uwagę, że byli zaszczepieni

0

@barcelonaLM Mnie zastanawia co innego. Dlaczego jak osoba chora na raka zarazi się covidem to w przyczynie śmierci wpisuje się covid, natomiast jak po przyjęciu szczepionki umrze osoba, która miała raka to w przyczynie wpisują chorobę (bo przecież skutków ubocznych pfeizera czy moderny nie ma).

0

@barcelonaLM nie rozumiesz kilku rzeczy i dodatkowo (jak mi się wydaje) podajesz błędne informacje. Nawet w podlinkowanym artkule jest informacja, że 90% hospitalizowanych jest niezaszczepionych i 90% zgonów dotyczy osób niezaszczepionych także nie wiem skąd wziąłeś ten 1 procent. Jednego dnia zdążyło się, że 2 zaszczepione osoby za dużo umarło i od razu robisz z tego wielki spisek XD

Edit. A jeśli 1% wziąłeś sobie ze statystyk jakiegoś innego kraju to popatrz też na statystki zgonów w tamtym kraju a nie w Polsce. W UK i USA jeśli mnie pamięć nie myli około 1% zgonów to osoby w pełni zaszczepione a zauważ, że tutaj nie jest doprecyzowane czy osoby te były w pełni czy częściowo zaszczepione.

0

@zibiku w tym przypadku jeśli chodzi o śmiertelność to trzeba się zastanowić co robi covid odbiera podstawową rzecz potrzebną do życia czyli oddychanie.Wkładają ci rurkę do tchawicy wprowadzają cię w stan śpiączki bo byś tego nie wytrzymała w niektórych przypadkach w zależności od sytuacji masz atak na miesięń serca ,wątrobę ,nerki, smaku, węchu czy neurologiczne.Tak osłabiony organizm ma stoczyć walkę z rakiem.To tak jakby ktoś zbombardował przeciwnika a wojsko weszło na gotowe.Gdybym miał zapisać na co ktoś umarł to napisałbym na covid i chorobę wspóistniejącą.Bez covida z samym rakiem pewnie ta osoba żyła by dłużej.

0

@barcelonaLM jak przeczy logice. No statystyka. Jednego dnia umrą 2 osoby z czego jedna zaszczepiona i będzie 50%. Przecież to się dzieli ilość śmierci osób zaszczepionych przez ilość wszystkich śmierci. Pojedyncze procenty z danego dnia nie mają znaczenia

0

@AlicjaFCB tak jak macio napisał. Szczepionki mają swoją określoną skuteczność. Możesz się nie szczepić i mieć 0% ochrony a możesz się zaszczepić i mieć kilkadziesiąt (nie wiem jaka obecnie jest skuteczność no ale większa niż 0)

0

@barteq Haha teraz retoryka kolejny raz zostaje zmieniona na temat działania szczepionek? Ostatnio było, że nie chroni przed zarażeniem, a przed dużo łagodniejszym przechodzeniem choroby, teraz nagle mają określoną skuteczność, co następne? :p Wstrzykujcie sobie kolejne 3 dawki, a za rok następne, zobaczymy co szybciej wykończy ludzi, ten wirus, czy podejście do niego. :p

0

@AlicjaFCB przeciez to co mówisz było wiadomo od samego początku. Czy szczepionka na grype chroni cię w 100% przed zachorowaniem na grype? Trochę pomyslunku zamiast teorii ze stron antyszczepionkowcow. Szczepionka to szczepionka. Wytwarza przeciwciała które pomagają chronić organizm i zwalczać chorobe. Proste. Retoryka działania szczepionek była zawsze taka sama i wiadoma. Po prostu twoja 'wiedza' się zmienia a tobie się wydaje że to ktoś kombinuje. Szczepionka na Covid ma określoną skuteczność tak samo jak inne szczepionki. Było to wiadome od samego początku.

« Powrót do wszystkich komentarzy