4

UK Championship wchodzi w decydującą fazę. Jutro ciekawy meczyk: Mark Selby vs. Barry Hawkins

16

Holenderska Izba Reprezentantów podjęła uchwałę obligującą swój rząd do postawienia Polski przed Trybunałem Sprawiedliwości za naruszenie praworządności.

1

Podhalańscy górale są coraz bardziej sfrustrowani i zdesperowani zakazem wynajmu. Zapowiadają protesty. Górale spod Tatr wezmą udział w proteście branży turystycznej, który odbędzie się 6 grudnia w Warszawie. Jeśli protest nie przyniesie rezultatu, to górale zablokują drogę dojazdową i nie wpuszczą Andrzeja Dudy do Zakopanego na narty.

8

Minister sprawiedliwości Islandii nie mógł zatem arbitralnie decydować o delegowaniu sędziów do sądów wyższej instancji. Przekładając to na Polskę, osoby powołane przy udziale neo-KRS są wadliwie obsadzone. W świetle Konwencji udział takiego sędziego w postępowaniu prowadzi do naruszenia praw człowieka.

2

@Janas11224 W Chelsea nie łapał aż tylu urazów. Pytanie czy to pech, czy jednak jakieś błędy w przygotowaniach.

2

"Chcemy pierwsze 2 tygodnie stycznia ogłosić okresem zaprzestania podróży, zaprzestania kontaktów. To nie będzie rozwiązanie formalne, to nie będzie nakaz. To będą pewne zachęty, obostrzenia, a przede wszystkim apel do odpowiedzialności i poczucia solidarności każdego z nas" - mam już gdzieś pańskie zdanie Panie Gowin ;)

0

To są szczegóły. Ważne, że będzie szczepionka ;)


0

Idą święta, sylwester i zima więc trzeba wypłaszczać. Górale nie odwołają przecież sezonu ;)

0

@Nihas Oczywiście, że nie. Przecież w stosunku do wczoraj zajęto +450 łożek COVID. Jak na razie tutaj spadków wyraźnych nie ma. Przy realnie niższej liczbie zakażeń wskaźnik hospitalizacji także powinien maleć. ;)

0

@Chakalaka I gitara :D

1

Ursenbacher pokonuje O' Sullivana 6-5. Ronnie out ;)

0

Real słabieńki początek ;)

0

Serio rozważanie zakupu Garaya to już akt totalnej desperacji. Moim zdaniem lepiej ogrywać kogoś ze szkółki niż ściągać kolejnego piłkarza z wysoką pensją...

1

Rutkowski wygląda jak cinkciarz z PRL ;)

3

Szwecja wysoko w rankingu ;)


2

@NeroTFP Przepisy głupie i martwe w praktyce ;)

6

Chińscy naukowcy przeanalizowali przypadki infekcji koronawirusem w Wuhan. Nie znaleźli dowodów na to, aby bezobjawowi nosiciele COVID-19 zarażali inne osoby.

6

@michal26 Jakiego interwencjonizmu? Pozycja Polski jest słaba, bo PiS ją regularnie niszczy. Przecież UE ma prawo oczekiwać czegoś w zamian za pieniądze. To nie jest tak, że "koszty" są jakieś ogromne. W końcu niezależne i niezawisłe sądy to podstawa każdego państwa.

6

Europosłowie z Niemiec i Czech na łamach Faktu przestrzegają rząd Mateusza Morawieckiego, że miliardy z unijnego Funduszu Odbudowy mogą zostać rozdzielone poza plecami Polski i Węgier, jeśli zawetują one budżet na kolejne lata. W ten sposób Polska straci 23 mld euro na pomoc dla gospodarki po pandemii. - Węgry i Polska muszą zrozumieć, że cierpliwość pozostałych dwudziestu pięciu krajów się skończyła.

9

@semafor Na pewno zwraca uwagę na problem projekt, który jest po prostu głupi i szkodliwy. Zgłaszanie takich głupot to szkodzenie państwu i walce o praworządność.

37

@semafor Zaprzeczają istocie prawa karnego. To prokurator musi udowodnić sprawstwo oskarżonego, a nie oskarżony dowieść niewinności. Takie projekty to debilizm.

18

Dzbany...


7

Premier Mateusz Morawiecki zapytany podczas konferencji prasowej o to, czy w obliczu recesji i niepewności dotyczącej sytuacji gospodarczej w przyszłym roku, nie rozważa odłożenia w czasie lub rezygnacji z podwyżek, stwierdził, że środki podatników są państwu niezbędne, by... ratować podatników... XD

0

@xBoMBoWiECx Jakich czasów dożyliśmy, że PSG jest uważany przez buka za większego faworyta do wygrania LM niż Barcelona.

17

30 listopada zostanie wręczonych 200 tys. zwolnień dla pracowników z branży gastronomicznej. Jeśli rząd nie otworzy restauracji 27 grudnia, to zrobią to niezależnie od woli rządu sami restauratorzy z własnymi obostrzeniami. - źródło Business Insider

0

@YoNoEntiendoNada Tyle, że gubernator oficjalnie podał już wyniki :D

5

Dziś nad ranem polskiego czasu Pennsylvania oficjalnie certyfikowała Bidena jako zwycięzcę wyborów. W poniedziałek certyfikacja głosów w stanie Michigan.

1

@Przemek2323 Chyba że chodzi o Białoruś albo PRL, bo nawet w Rosji opozycja chce obalić rząd.

Media

Liga typerów

1 KOLAKM 20 pkt
2 norbi77 17 pkt
3 DESPac 17 pkt
4 boronez 16 pkt
5 tribo 16 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Kto powinien zastąpić Ansu Fatiego na lewym skrzydle Barcelony?