O sobie

  • Zainteresowania Koncerty, mecze, podróże
  • Ulubiony zawodnik Leo
  • Ulubione zespoły Tool :)
  • Barcelonie kibicuję od Pucharu Europy 1992

Statystyki

  • Dni w serwisie 1732
  • Liczba komentarzy 143
  • Polecenia 424

Komentarze

0

@Tasde No właśnie, miękki/twardy ale faul. Albo go gwiżdżą, albo w ogóle, ale jako faul sam w sobie powinien być gwizdany. I teraz zobacz - chodzi o sytuacje w konkretnym miejscu na boisku, czyli polu karnym i jak zwykle będzie pole do interpretacji. Zobaczymy tylko ile razy będą z tego powodu kontrowersje i w jakich meczach :) Tutaj Kręcidło o tym pisał

Szef hiszpańskich sędziów, Luis Medina Cantalejo, trzy dni temu: „Chcemy zlikwidować karniątka”.

Pierwszy mecz pierwszej kolejki LaLiga: pan Carlos del Cerro Grande dyktuje bardzo miękkiego karnego dla Osasuny.

Lata mijają, pewne rzeczy się nie zmieniają:)

— Jakub Kręcidło (@J_Krecidlo)

Szef hiszpańskich sędziów, Luis Medina Cantalejo, trzy dni temu: „Chcemy zlikwidować karniątka”.

Pierwszy mecz pierwszej kolejki LaLiga: pan Carlos del Cerro Grande dyktuje bardzo miękkiego karnego dla Osasuny.

Lata mijają, pewne rzeczy się nie zmieniają:)

— Jakub Kręcidło (@J_Krecidlo)
August 12, 2022?ref_src=twsrc%5Etfw">August 12, 2022?t=x_Jfn7t25qV-b0GvdDpUCg&s=19" target="_blank" rel="nofollow">https://?ref_src=twsrc%5Etfw">August 12, 2022?t=x_Jfn7t25qV-b0GvdDpUCg&s=19

Co do konsekwencji też zgoda. Sędziowanie w LL to jest często pod tym względem freestyle, a taki Lahoz to nigdy nie umiał być konsekwentny sam z sobą :)

Inna sprawa jest z tym machaniem rękoma i to jest taki głupi nawyk nie wiadomo skąd. Co innego zastawiać się w trakcie biegu i blokować przeciwnika, ale to jest wymach ręką aż za siebie. Garcia miał taką sytuację i żółtej nie dostał, a Busi od razu, czyli konsekwencja sędziego niesamowita.

1

@Tasde Dokładnie, to jest ta sytuacja

Día 1... Llegan los robos ! @LaLiga ha vuelto ! 🤣🤣

Por si no estaba del todo claro, ojalá que si les pasa a ustedes no los vea quejándose, aunque no creo, porque ahí fijo lo cobran jsjsjsjsb pic.twitter.com/RpjF9botPK

— Sannhet._ (@Sannhet3)

Día 1... Llegan los robos ! @LaLiga ha vuelto ! 🤣🤣

Por si no estaba del todo claro, ojalá que si les pasa a ustedes no los vea quejándose, aunque no creo, porque ahí fijo lo cobran jsjsjsjsb pic.twitter.com/RpjF9botPK

— Sannhet._ (@Sannhet3) August 13, 2022?ref_src=twsrc%5Etfw">August 13, 2022?t=ubzhjM8UR-28pcbdFcrW4Q&s=19" target="_blank" rel="nofollow">https://?ref_src=twsrc%5Etfw">August 13, 2022?t=ubzhjM8UR-28pcbdFcrW4Q&s=19 I to nie jest tak, że sędzia nie odgwizdał nic. On gwizdnął faul dla Rayo :o

Od tego sezonu sędziowie mają nie przyznawać karnych za miękkie faule... ale czy to znaczy że mają gwizdać w drugą stronę? Paranoja. Tym bardziej że w meczu Osasuna - Sevilla karny dla Osy właśnie był miękki, co reklamowała Sevilla stwierdzając, że w tej lidze nic się nie zmieni. Przepis jedno, sędzia drugie.

A jeśli chodzi o Busiego - pierwsza kartka z niczego, byle tylko dać. Jak tylko nadarzyła się okazja, to dał drugą żółtą bez wahania. Sędzia Mierda Mierda.

0

@Zacny Ja też gdyby nie książka, to nie wiedziałbym kim był Plaza. Historia która poza Hiszpanią zaginęła ze względu na odległość czasową, ale tam jest mocno udokumentowana w książkach i gazetach sportowych. Zresztą autor sam zwiedził kilka redakcji (AS, Marca, El Pais, Mundo Deportivo), więc wiedzę ma naprawdę szeroką.

Tak, Barça się zrzekła, a zarząd podał się do dymisji. Mówiono że jego członkowie, będący właścicielami fabryk włókienniczych, obawiali się problemów z eksportem, bo na otrzymywanie zapłaty w dewizach musieli mieć zgodę właściwego urzędu w Madrycie. Jutro napiszę więcej.

2

Gaviego nie ma na stronie LL, czyli możliwe że tak jak podawał jeden z newsów, rejestrujemy go w drugim zespole, a potem przedłużenie umowy po zamknięciu okienka.

0

@Zacny Tak się nie da :) Na samą historię transferu di Stefano musiałbym poświęcić co najmniej pół godz. pisania, może jutro albo w niedzielę dam radę. Fakt jest taki, że ten piłkarz zbudował legendę RM, po tym jak ich klub nie mógł zdobyć La Ligi przez 20 lat, a wygranie 5 pierwszych Pucharów Europy było już następstwem posiadania drużyny jaką wokół niego udało się zbudować. Ciekawostka jest taka, że ich prezydent Bernabeu był wiceprzewodniczącym komitetu założycielskiego PE.

Bardzo ważna historia jest o Jose Plazie, który był szefem arbitrów w Hiszpanii. Powstało o nim takie powiedzenie, że dopóki będzie przewodniczącym, Barça nie będzie mistrzem. W książce jest o nim cały rozdział. Najpierw rządził w latach 1967-70 i RM wygrał 2 mistrzostwa na 3 sezony. W 1970 zrezygnował po aferze Gurucety, sędziego który w podyktował na Camp Nou karnego dla RM za faul przed polem karnym :)

Potem Plazy nie było 5 sezonów i RM wygrał ligę 2 razy. Barça zdobyła mistrzostwo w rozgrywkach 1973/74, czyli powiedzenie się sprawdziło :) Plaza wrócił na stanowisko w sezonie 1975/76 i dodatkowo mógł samodzielnie wyznaczać sędziów - RM wygrał 4 ligi na 5.

Po sezonie 1979/80 przeforsowano, żeby dzielił się władzą z dwoma innymi działaczami... i RM nie wygrał żadnej ligi, a Barça znowu była mistrzem w 1984/85 :) A potem ponownie dano mu władzę absolutną do wyznaczania sędziów i RM wygrał 5/5 mistrzostw... W 1990 Plaza ostatecznie odszedł i zaczęła się epoka Dream Teamu Cruyffa.

Zobacz wszystkie

74

Nieee, no od wina Andresa się chyba nie ślepnie.

36

Świetna kompaktowa analiza problemów Barçy.

28

Widać Ronaldo miał siano w głowie i wtedy, i teraz http://rfbl.pl/jak-ronaldo-uciekal-z-barcelony/ Romario po zdobyciu MŚ wolał tańczyć sambę na Copacabanie niż wracać do klubu, więc nie dziwne że Johan nie chciał go w zespole. Ale to pewnie też wina złego traktowania :)

28

@Lucassito Jakie to szczęście, że jest już sierpień i po wakacjach będziesz musiał wrócić do szkoły.

25

Marca w propagandzie jest jeszcze lepsza niż paski w Wiadomościach.

Media

Liga typerów

1 KOLAKM 20 pkt
2 norbi77 17 pkt
3 DESPac 17 pkt
4 boronez 16 pkt
5 tribo 16 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Które miejsce zajmie Barcelona w zbliżającym się sezonie LaLigi?