O sobie

  • Zainteresowania Brak informacji
  • Ulubiony zawodnik Brak informacji
  • Ulubione zespoły Brak informacji
  • Barcelonie kibicuję od Brak informacji

Statystyki

  • Dni w serwisie 1143
  • Liczba komentarzy 430
  • Polecenia 399

Komentarze

0

@DJ6 wyslij jakieś nagranie z dotknięciem Lewego :D

0

@Emhyr nie było spalonego pokazali linie :)

0

@kamiVeB ciężko o łatwiejsza drabinkę wiec jak nie teraz to kiedy ? XD

0

Autostrada do finału dla Fc Barcelony / Psg / BVB / Atletico

1

@PatrychoO City nikt nie chce , Borrusie każdy chce a reszta to podobny poziom kwestia formy dnia :)

Zobacz wszystkie

25

1939 - Koniec wojny w Hiszpanii. Dyktatura Franco rządzi krajem. Pierwsze pięć lig wygrywa Atlético de Aviación, Valencia i Bilbao.

1942 - Azulgranas (Barcelona) wygrywa swój pierwszy Copa del Generalísimo (Copa Del Rey w reżimie Franco)

1944 – Barcelona zdobywa swój pierwszy tytuł mistrzowski za czasów reżimu Franco. Nie zdobyli żadnego w II Rzeczypospolitej (demokracja).

1950 - Kubala, jeden z najlepszych graczy w Europie, zostaje podpisany przez Barcelonę. Historycy wyjaśnili później, w jaki sposób reżim Franco pomógł w podpisaniu umowy. Dyktatura ułatwiła papierkową robotę i nacjonalizację gracza.

1951 - Miasto Barcelona rządzone przez frankistów zezwala na pierwszą rekwalifikację (rodzaj pomocy) dla Barcelony. Zgodzili się zamienić ziemię między ulicą Riera Blanca, a ulicą de la Maternidad przez innych, znajdujących się w końcowej części ulicy Diagonal.

1951 - Agustí Montal Galobart, prezydent Barcelony, odebrał swój złoty medal i narzucił go Franco. Stało się to kilka minut po tym, jak Barcelona wygrała Copa del Generalismo (3-0 przeciwko Realowi Sociedad).

1953 - Barcelona Kubali wygrywa swoją drugą ligę i trzeci z rzędu Copa del Generalísmo.

1954 - Po 15. latach frankizmu Real Madryt wygrywa swoją pierwszą ligę. Biali zdobyli swoje dwa ostatnie tytuły ligowe podczas Drugiej Republiki (demokracja).

1954 - Miał powstać Camp Nou, ale nigdzie nie było widać pieniędzy. Prezydent Barcelony otrzymał nową rekwalifikację, sprzedając ziemie Corts. Corts był zielonym obszarem w środku Barcelony, który Barcelona tylko ze względu na swoje zapotrzebowanie na pieniądze dostała pozwolenie na sprzedaż firmom z planem budowy na ziemi. Po sprzedaży ówczesny prezydent Barcelony publicznie podziękował Franco.

1957 - Inauguracja Camp Nou odbyła się 27 września w obecności kilku dyrektorów i ministrów Franco.

1957 - 10 października Franco odwiedził nowe Camp Nou i był wiwatowany stojąc przy stadionie.

1965 - Barcelona przeżywa kryzys gospodarczy. Franco osobiście zatwierdził rekwalifikację (zezwolenie na sprzedaż większej ilości ziemi), co pozwoliło Barcelonie spłacić dług w wysokości 230 milionów peset, co za kilka miesięcy najprawdopodobniej doprowadziłoby do bankructwa klubu.

1970 - Barcelona wygrywa swój dziewiąty Copa del Generalísmo. Zespół, który zdobył najwięcej pucharów podczas reżimu Franco.

1971 - Dyrektywa Barcelony przyznaje hołd Caudillo za pomoc (ponad 50 mln utraconego funduszu) reżimu w budowie Palau Blaugrana i Lodowego Pałacu. Franco zostaje honorowym prezydentem obu okręgów.

1973 - Barcelona podpisuje kontrakt z Cruyffem, najlepszym graczem w Europie i najdroższym wówczas w historii. Barcelona wygrywa ligę i wygrywa 5-0 na Bernabéu.

1974 - Prezydent Barcelony wręcza Franco nowy złoty medal, co zbiega się z 75. rocznicą powstania klubu.

1975 - umiera Franco. Z kolejnych 20. lig Real Madryt wygrywa 11, a Barcelona 5.

17

Poco on wogole zaatakował Real jak temat konfernecji byl całkiem inny . Pewnie chciał odwrócić trochę uwagę ze to real niby był faworyzowany

15

@J23Closs jeżeli uważasz Brazylijczyków za graczy z Afryki to fajna geografie miałeś :D ja tam naliczyłem 4 zawodnikow afrykańskiego pochodzenia : Alaba , Tchouameni , Camavinga , Mendy

12

@AxelF Dobra nie ma co umniejszac Ronaldo bo przyjsc w szczyscie kariery do nowej ligi i strzelac ponad 1gol na mecz tez trzeba umiec .

10

@J23Closs aha fajnie fajnie i ciekawe

Media

Sonda

Czy Joao Felix powinien zacząć mecz z PSG od pierwszej minuty?