2

Jeśli to rzeczywiście okaże się prawdą, to będzie to najpiękniejszy prezent z Madrytu, jaki kiedykolwiek dostali kibice Barcy i sama FC Barcelona :) :) :)

0

Tak, rację muszę tym razem przyznać rację połowicznie panu Alvaro. Była jedna niesprawiedliwa i niewytłumaczalna decyzja sędziego, która dodam od siebie, na szczęście nie miała wpływ na awans do półfinału. Mowa oczywiście o zdobytej bramce Mbappe w 1 połowie na 2:3, gdzie zawodnik Bayernu był w oczywisty sposób chwilę wcześniej sfaulowany i sędzia powinien wówczas przerwać grę. Drugą trochę dziwną decyzją sędziego było oszczędzenie tego czarnego, niemieckiego rzeźnika z Madrytu w 73 minucie i niepokazanie mu drugiej żółtej kartki. Reszta meczu sędziowana była prawidłowo. Ale i na znowu Arbeloa nie zawiódł, mówiąc, że porażka "to jego wina". A już się zaczynałem poważnie niepokoić rozpoczynając czytanie artykułu ;)

0

I tak na żaden szpaler od tego śmiesznego klubiku byśmy nie mogli liczyć - to było oczywiste. Osobiście wolałbym ich złoić na Camp Nou i tak przypięczętować mistrzostwo - ich miny schodząc do szatni po meczu - bezcenne ;)
Marzy mi się manita. No madryckie cieniasy - nie pokpić sprawy i wygrać teraz wszystkie mecze do El Clasico (nie wierzę, że to napisałem :P).

1

Według mnie, wszystkich trzech powinniśmy już pożegnać. Flick jasno pokazał, że nie ufa Rashfordowi nie wystawiając go na najważniejszy mecz sezon, gdzie po kontuzji Raphini, Anglik wydawałby się naturalnym wyborem, bo to w końcu jego pozycja. Araujo jeszcze 3 - 4 lata temu to był kot - śmiało można by go określić jako jednego z najlepszych stoperów świata, ale odkąd od tego czasu zaczęła się już powolna, ale jednak regularna jazda w dół. Nie przekonuje mnie ani jako prawy obrońca, a już w ogóle jako stoper. A w tym sezonie to już w ogóle gra fatalnie. Do grona pożegnanych przez nas z końcem sezonu piłkarzy dorzuciłbym jeszcze de Jonga. Stosunek jakości i wkładu w grę drużyny do zarobków przemawia zdecydowanie na niekorzyść Holendra. Po mojemu jest on po prostu zbędny. Mamy obecnie bardzo dobrze obsadzony środek pola: Pedri, Gavi, Fermin, Bernal, a ja bym osobiście zostawił Casado - zarabia małe pieniądze, a jako zmiennik może jeszcze coś ciekawego wnieść do gry zespołu.

8

No cóż, przyznam, że jest to jakieś pocieszenie po wcześniejszym odpadnięciu Barcy ;)
A madryckie szmaty drugi sezon z rzędu bez żadnego trofeum. Poezja :)
I tak jak to powiedział pan Laskowski komentując ten mecz: "i zawodnikom Realu Madryt pozostało przez ok. 6 tygodni obserwować, jak inni świętują tytuły" (dodam od siebie, niech te 6 tygodni zamieni się w sześć lat ;) Dobranoc wszystkim kibicom Barcy. Visca El Barca!!!

3

Ale szpilki, normalnie piłkarze Barcy nie zasną do grudnia xD

4

Najważniejszy wniosek powinien być taki, że teraz to chyba United musiałoby nam dopłacić 30 baniek za Rashforda...

1

No ale to jest futbol. Dopóki piłka w grze - wszystko jest możliwe. Dwumecz trwa co najmniej 180 minut, a rozegrano dopiero ok. 90.
Kto, jak kto, ale ten pan powinien to wiedzieć.
"Posłuchajcie, kibice Barcelony muszą się obudzić i zrozumieć rzeczywistość. Widzę wszędzie te zdjęcia profilowe z Remontadą; czas być pokornym i je usunąć".
Bo niby co? Ten człowiek zabrania nam, kibicom Barcy wierzyć aż do ostatniego gwizdka i wspierać swój ukochany klub. Może się nie znam, ale na tym chyba polega kibicowanie.
I co to ma wspólnego z pokorą?
Ktoś tu chyba nie rozumie, co to słowo oznacza.

3

Nie ma chyba szans na pojedynki 1 na 1 w jutrzejszym meczu. Obstawiam raczej 5 lub 6 na 1 Lamine'a. Mam tylko nadzieję, że Rashford, Ferran/ Lewy, Fermin/Olmo będą umieli to wykorzystać.

0

Bezwzględnie Lamine i Pedri muszą dzisiaj zasiąść na ławce. A przy dobrym wyniku, w drugiej połowie nie powinni się z niej podnosić.
Widziałbym taki skład:
Joan Garcia - Espart - Cubarsi - Araujo - Balde - Casado - Gavi - Roony - Fermin/Olmo - Rashford - Ferran

1

Jak jutro wygralibyśmy teoretycznie z Espanyolem i mielibyśmy 9 pkt przewagi nad tamponami, to nie ma bata, żebyśmy nie zdobyli mistrzostwa, a ponadto będzie duża szansa, że je zdobędziemy w meczu bezpośrednim. Ach, jakie by to było piękne ;)
Ostatnio mistrzostwo po meczu z nimi, o ile dobrze pamiętam w ostatnich latach nie było.
Chociaż z drugiej strony, nie ma co się aż tak napinać na jutrzejszy mecz. Ja bym osobiście dał odpocząć Yamalowi, Pedriemu, Ferminowi i Martinowi. Poza tym może i tak wygramy :)

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

1

@Kaisuj No w sumie, można by także zaryzykować z Olmo na środku pomocy.

0

Tak, już widzę, jak to totalne madryckie bezklasie robi Barcy szpaler. Jasne. Nie kojarzę, aby oni kiedykolwiek zrobili nam szpaler, a pamiętam, że kilka razy zdarzyło się grać El Clasico na Camp Nou pod koniec sezonu, już po zdobyciu mistrzostwa.

0

A ja bym postawił w sumie na Fermina. Wiem, że trochę nie jego pozycja. Ale jak grał na środku, to radził sobie całkiem nieźle. Ma (za) dużo żółtych kartek w LM i musi bardzo uważać, a pozycja środkowego pomocnika jest bardzo na kartki narażona. Casado już pokazał swoje w meczu w PK na Metropolitano - także podziękuję w tym mega ważnym i intensywnym meczu. Dla Gaviego chyba trochę za wcześnie na 90 minut i to w takim meczu. Eric najlepiej sobie mimo wszystko radzi według mnie na stoperze, ewentualnie prawa obrona. Zatem zaryzykował bym z Ferminem.

0

@Rifek Ja myślę, że za wcześnie na pełny mecz dla Kounde - nie możemy ryzykować, że go znowu stracimy, a to będzie mega intensywny i zacięty mecz. Nie widzę Araujo w tym meczu na żadnej pozycji... Po prostu nie. Po mojemu powinniśmy zagrać z Cancelo na PO, a Gerardem na LO.

0

@judaszowe_srebrniki A było mu zostać w Paryżu. Zarobki miałby podobne, może nawet większe, bo znowu pewnie Araby dałyby mu niebotyczną podwyżkę za przedłużenie kontraktu. Spokojnie grałby w drużynie dominującej całkowicie ligę. A za rok w Paryżu pewnie postawiliby mu pomnik ze złota. Wygrałby upragnioną LM i może nawet zdobyłby tam złotą pilkę, na myśl, o której sobie pewnie... robi nieładne rzeczy. Zdobyłby potrójną koronę i całkiem prawdopodobne mistrzostwo Francji za ten sezon. A tak, co chwilę płacze, stresuje się bardzo i spać nie może przez tą "przebrzydłą Barcelonę" xD

4

No i to jest bardzo zła informacja w kontekście meczów z Atletico w LM. Chłopak ostatnio naprawdę dobrze grał, miał bardzo wysoką formę. Opuści mecz w środę (pal licho sobotę z Espanyolem, gdzie i tak moim zdaniem powinniśmy zagrać rezerwowym składem), a de Jonga nie będzie jeszcze. Nie mam nic do Casado, ale gość nie daje na boisku nawet połowę tego co Bernal i obawiam się, że z Atletico może sobie nie poradzić. No może Eric? Ale kto wtedy na stoperze? Araujo? Nie ma taki mecz. Chyba, że znowu kombinowanie z Ferminem lub Olmo na środku pomocy, ale ani jeden, ani drugi nie przekonuje mnie na tej pozycji. A rewanż z Atletico? Chłopak może wróci, a może nie. Zresztą nawet gdyby wrócił, to i tak jest spore ryzyko, że będzie pod formą.

0

I najważniejszy wniosek: wiosna w Barcelonie bardzo się szybko zbliża, a w Madrycie już prawdziwy ziąb ;)

3

Zdrowych, radosnych i spokojnych świąt Wielkanocnych, a przede wszystkim błogosławionych, przepełnionych weselem i szczęściem wraz ze Zmartwychwstałym Chrystusem Panem.

1

Wiedziałem, że szmaciarscy w końcu zapomną kupić swojemu sędziemu tusz do drukarki :)

1

A już myślałem że powie coś nowego. A tu znowu, że to jego wina - od momentu, kiedy faceta zatrudnili, co mecz to jego wina. Gość jest strasznie przewidywalny. Zwolnienie Xabiego Alonso i zatrudnienie jego, to był najpiękniejszy prezent dla Barcy w tym sezonie ;)

3

Szczerze, to mnie aż tak nie zaskoczyło. Mallorca była przed meczem w strefie spadkowej i miała 1 punkt straty do bezpiecznego miejsca i potrzebuje (nadal) punktów jak tlenu. Z takimi drużynami gra się najczęściej bardzo trudno, bo grają na 300%. Bardziej mnie zdziwiło, że nie dostali tym razem żadnego karnego z dupy i znowu jutro madryckie szmatławce spuszczalyby się nad "potężnym Mbappe" xD
I bardzo się zdziwię, jak jutro realmadryttv nie będzie trąbić o "kolejnym skandalu sędziowskim, kradzieży punktów, wszystkim przeciwko Realowi Madryt, bla, bla"...

1

Liga włoska najtrudniejszą ligą dla napastnika?
Serio?
Najsłabsza obecnie liga z 5 najsilniejszych lig europejskich. I jeszcze Juventus? Przecież tam obecnie nie ma żadnego dobrego zawodnika - może poza Yildizem, Thuramem i Locatellim, a może czasem jeszcze Openda coś ciekawego pokaże. Z kim miałby tam grać i o co? O zakwalifikowanie się do Conference League?

0

@waletpl No wiem, że mało realne, ale marzenia nic nie kosztują ;)

0

Jakby dali choć ze 40 baniek...

1

Zdecydowanie bramka Lamine'a z Athletickiem.

0

Porównywanie braków AM do braku jednego z najlepszych obecnie piłkarzy Barcy (i to na wszystkie 3 mecze) jest mało zabawnym żartem...

0

Sytuacja jest zatem jasna: zostało 1,5 sezonu, a początkiem maja ma wrocić Raphinha. W tym czasie zobaczymy, co Marcus pokaże. Jak godnie zastąpi Brazylijczyka i będzie prezentował choć podobne liczby, można siadać do negocjacji z Manchesterem. Jak zaprezentuje się tak, jak w ciągu ostatnich 2 miesiącu, to podziękujemy i Anglik wraca do domu.

0

5 piłkarzy Barcy w 1 składzie? Błagam, oby nie.
To już skład Asa najlepszy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?