O sobie

  • Zainteresowania piłka nożna
  • Ulubiony zawodnik Busquets, Matudi
  • Ulubione zespoły FC Barcelona, Arsenal
  • Barcelonie kibicuję od 2006

Statystyki

  • Dni w serwisie 3901
  • Liczba komentarzy 565
  • Polecenia 253

Komentarze

0

Wyobraźmy sobie, że włodarze Barcelony lecą w styczniu do Mediolanu dają 30 mln euro za Lautaro + Coutinho w lecie lub te 120 mln jeśli Bayern go wykupi.
Jak dla mnie brzmi to jak uczciwy interes. Co Wy na to?

0

Dzisiaj sąd w Belgii odroczył postępowanie ws. wydania Carlesa Puigdemonta do 16 grudnia. Jeśli ostatniecznie belgijski sąd uzna że nie wyda bo obawia się o sprawiedliwy proces w Hiszpanii to jestem pewien że protesty znów zgromadzą tłumy, a 2 dni pozniej będzie można to pokazać całemu światu.

0

-2006/07
-wyjazd
-Dawno dawno temu, gdy piłka nożna była dla mnie jedynie finałami mistrzostw świata i Europy, zdarzyła się historia niezwykła- przynajmniej tak jawi się w mojej pamięci, która ostatecznie odmieniła nie tylko moje życie, ale także moich bliskich. Jako człowiek mniejszych niż dzisiaj rozmiarów miałem szczęście wraz z rodziną podróżować po świecie. Jednym z destynacji była wówczas Turcja. Chociaż niemalże całe wakacje spędziliśmy w hotelu, pewnego wieczoru udaliśmy się zwiedzać pustynną (przynajmniej tak ją zapamiętałem) okolicę. Pośrodku pustkowia stała dosyć niepozorna budka, jak sie okazało był to sklep z koszulkami piłkarskimi. Kiedy 3 lata starszy ode mnie syn znajomych rodziców ruszył pospiesznie na poszukiwanie koszulek Chelsea. Gdy odnalazł trykot z nazwiskiem ukochanego Lamparda, ja sam również zapragnąłem posiadać jakąś koszulkę. Zapytałem wówczas największego mojego autorytetu w tamtych czasach, a mianowicie mojego ojca, który z piłkarzy jest najlepszy. Wówczas mój tata bez chwili zawahania sięgnął po nią. Piękną. Pomarańczową. Z majestatyczną dziesiątką na plecach i napisem "Ronaldinho" tuż nad nią.

Wtedy się zaczęło. Moja fascynacja piłką nożną, Barçą, historią Katalonii i tamtejszymi dążeniami do państwowości doprowadziły mnie do studiowania prawa i zgłębiania prawa międzynarodowego. Moją starszą siostrę skłoniło do wyjazdu do Barcelony (początkowo w celach akademickich), gdzie odnalazła przyszłego narzeczonego i razem z nim buduje przyszłość właśnie w sercu Katalonii.

Chyba możemy podziękować tacie i właśnie tamtemu pomarańczowemu trykotowi za przygotowanie nam takiej teraźniejszości, która wciąż oczekuje na ciąg dalszy.

1

Wymieniamy jedne legendy klubu (Amor, Bakero) na inne, młodsze i bardziej kojarzone przez kibiców. Nie wiem nic o kompetencjach jednych ani drugich, ale mam nadzieję, że zarząd nie robi tego tylko po to by zbić jakiś PR-owy kapitał. Wygląda to jak naśladowanie (ostatnio "trendy") praktyki Ajaxu, gdzie za sterami ważnych działów siedzą legendy klubowe z podobnego pokolenia, co Patrick. Wierzę, że mu się uda i uzdrowi trochę szkółkę, która moim zdaniem wydaje się trochę nieskoordynowana z pierwszym zespołem.

1

@ogor4000 może jeszcze Pawła Brożka

Zobacz wszystkie

35

Defensywny pomocnik, obrońca i bramkarz... To muszą być fascynujące wymiany piłki

32

W końcu wziął w czymś udział... gdyby Lucho udzielał mu ślubu to byłby maksymalnie drużbą

25

DoMManU na pewno potwierdza... Skoro Bóg Kartomanii tak twierdzi, to tak musi być

23

Pinto bronił zawsze gdy liga była już wygrana, a nie po 28 kolejce by VV wygrał jakąś nieważną nagrodę.

18

Warto pamiętać, że Adama na tegorocznym mundialu u20 zdobył wyróżnienie dla najlepszego zawodnika. Na poprzednich mistrzostwach tej kategorii Złotą Piłkę zdobył... Paul Pogba, którego cenę wszyscy znamy

Media

Liga typerów

1 KOLAKM 20 pkt
2 norbi77 17 pkt
3 DESPac 17 pkt
4 boronez 16 pkt
5 tribo 16 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Jak oceniasz letnie okienko transferowe w wykonaniu Barcelony?