Sergi Samper autorem największej liczby podań w Lidze Adelante

Ola

3 stycznia 2015, 12:50

Weloba.es

31 komentarzy

Trzech zawodników Barçy B znajduje się w gronie 10 najczęściej podających graczy Liga Adelante. Na czele klasyfikacji jest Sergi Samper, który w tym sezonie 1 256 razy posyłał piłkę do kolegów. Katalończyk wykonuje średnio 79 podań w ciągu jednego spotkania.

Drugim piłkarzem drużyny Eusebio Sacristána wyróżnionym w tym zestawieniu jest Diagne. Obrońca, który latem dołączył do katalońskiej ekipy i stał się jednym z pewnych punktów zespołu, uplasował się na czwartej lokacie. Jego wynik to 936 podań (średnio 55 na mecz).

Najbardziej zaskakująca jest jednak obecność w dziesiątce najczęściej podających piłkarzy ligi… Adriana Ortoli. Bramkarz Barcelony B już 886-krotnie posyłał piłkę do partnerów w tym sezonie, co daje mu szóste miejsce w zestawieniu. To tylko obrazuje styl gry Barçy, która wymienia dużo podań, lecz jak widać po obecności na liście obrońcy i bramkarza – często te podania mają miejsce w strefie obronnej zespołu.

Jeśli chodzi o klasyfikację drużyn, więcej podań od Barcelony B ma tylko Lugo. Średnia ekipy z Galicji wynosi 505 podań na mecz, a Katalończyków - 488.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Defensywny pomocnik, obrońca i bramkarz... To muszą być fascynujące wymiany piłki

To Pique bedzie miał z kim kopać, a Messi bedzie po piłkę wracać do bramkarza...
« Powrót do wszystkich komentarzy