0

@Kamiloza91 Odpalasz konsolę cmd (windows + R i wpisujesz "cmd" w okienku uruchom) i następnie stosujesz komendę "ping xxxx" gdzie xxxx to adres strony i enter.
Jak dostaniesz zwrotkę z błędem typu "Request time out" znaczy, że najpewniej awaria jest u dostawcy internetu.
Możesz też dla sprawdzenia zamiast ping wpisać "tracert", wtedy prześledzi drogę od twojego kompa do serwera docelowego przez wszystkie węzły, wtedy będziesz mógł sprawdzić ile leży albo na którym są wielkie opóźnienia które mogą powodować problem z działaniem stron.
W innym wypadku, jeżeli tutaj wszystko dobrze działa a strony się nie wczytują, to możesz mieć problem z kompem bądź przeglądarką.

0

@tadzik447 Nie może. Ale dzięki za informacje, milicja już jedzie puścić ci 4 sezony.

1

@TheNekro94 To że nie skończyli to jedno. To, że znowu zrobili cliffhanger na koniec sezonu też by uszło tak jak w sezonie 3. ale tutaj urwali sezon w środku akcji...

0

Jak ktoś nie oglądał jeszcze ostatniego sezonu Domu z papieru to polecam wstrzymać się do następnego sezonu...

3

@Shapiro Nie działają i to z dwóch powodów. Po pierwsze, szybkie testy w ogóle mają niską skuteczność w związku z samą zasadą działania, działaniem antygenowym czyli wykrywaniu przeciwciał. Ta metoda jest dużo szybsza niż pełna analiza która trwa kilka godzin, ale też dużo mniej skuteczna ogólnie.
Do tego przy brakach na rynkach światowych i wysokim zapotrzebowaniu każdego kraju na taki towar, to zapewne do sprzedaży detalicznej trafiają jakieś odpady nieuznawane przez służby zdrowia za jakkolwiek wiarygodne a cena tylko to potwierdza.

0

@FC1899Barca 11 bez wciśnięcia na siłe Ronaldo to nie 11. Mogli ustawić system 0-4-4- 3

1

@ronni37 Praktycznie cała kapitalizacja CDPR to bańka, pompowana głównie przez CDPR aby uchronić się od wrogich przejęć bo podchody już był kilka lat temu. Realnie CDPR musiałoby w cenie premierowej 250 zł sprzedać tyle kopii Cyberpunka co GTA przez 7 lat, czyli ponad 110 milionów, aby realna wartość pokryła się z wyceną giełdową, a to jest niemożliwe, sprzedaż szacuje się na około 20 milionów.
Można założyć, że po premierze CP kurs akcji mocno spadnie bo ludzie zaczną wyprzedawać, szczególnie że CDPR nie ma żadnego jawnego planu na przyszłość.

0

@Slashed na podstawie przepisów o sprzedaży produktów alkoholowych, które dają uprawnienie sprzedawcy do sprawdzenia wieku kupującego.
Jak łatwo się domyślić, nie masz prawa używając tego przepisu sprawdzić, czy klient na terenie sklepu ma odpowiednią ilość lat a nowe przepisy nie nadały nikomu takich uprawnień.

0

Kolejny bubel prawny PiSu w związku ze sraczką legislacyjną jaką uprawiają przy okazji epidemii.

"5. W okresie od dnia 1 kwietnia 2020 r. do dnia 11 kwietnia 2020 r. może przebywać w obiektach handlowych lub usługowych, o których mowa w § 8 ust. 2 pkt 1 i 2, oraz w placówkach handlowych w rozumieniu art. 3 pkt 1 ustawy z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni (Dz. U. z 2019 r. poz. 466), w tym samym czasie, nie więcej niż:

1) 3 osoby na jedno stanowisko kasowe, z tym że w godzinach 10.00 – 12.00 mogą to być wyłącznie osoby powyżej 65. roku życia"

Osoby powyżej 65 roku życia mają wyłączność na wszystkie punkty handlowe i usługowe. Już pomijając, czy ma to jakikolwiek sens to sama kwestia prawna.
Co oznacza art. 3 ustawy z dnia 10 stycznia 2018?
Cytując ustawę:

"1) placówce handlowej – należy przez to rozumieć obiekt, w którym jest prowadzony handel oraz są wykonywane czynności związane z handlem, w szczególności: sklep, stoisko, stragan, hurtownię, skład węgla, skład materiałów budowlanych, dom towarowy, dom wysyłkowy, biuro zbytu – jeżeli w takiej placówce praca jest wykonywana przez pracowników lub zatrudnionych;"

Oznacz to, że absolutnie każdy punkt prowadzący handel ma zakaz wpuszczania klientów poniżej 65. roku życia przez 2 godziny dziennie. Nie tylko sklepy czy resztki punktów usługowych które jeszcze działają, ale także hurtownie, składy węgla czy materiałów budowlanych, czyli miejsca w których za dużo emerytów nie znajdziesz, szczególnie w hurtowniach nie prowadzących sprzedaży dla osób indywidualnych.
Co to sprawia? Że przedsiębiorstwa które i tak już po łbie dostały, dostają jeszcze bublami prawnymi, wydzierając z dnia pracy dodatkowe 2 godziny w których nie mogą prowadzić sprzedaży.
Czy ten pomysł ma w ogóle sens? Emeryci są w grupie podwyższonego ryzyka i teoretycznie takim zapisem dajemy im okienko na zakupy oddzielone od młodych ale praktycznie do czego doprowadzamy? Emeryci i tak mogą kupować w dowolnych porach, poza tym muszą się przemieszczać wśród innych ludzi.
Po drugie, to przez takie ograniczenie sprawiamy większy natłok młodych klientów w reszcie dnia.

No i druga kwestia: Jak ustalić wiek osoby w sklepie? Czy przed każdym jednym punktem handlowym stoi policja i sprawdza klientów? Przecież nikt z obsługi sklepu nie ma prawa wylegitymować kogokolwiek.

1

@norbi77 Kwestia sytuacji.
Mogą wlepić mandat jeżeli się nie będziesz stosował do sposobów przemieszczania ale nie mogą zakazać ci się przemieszczać.
Przykład: wczoraj policja wlepiała mandaty protestującym przedsiębiorcom, mimo że ci protest prowadzili siedząc w samochodach. I tu masz problem, bo bez stanu nadzwyczajnego nie możesz nikomu zakazać siedzenia we własnym aucie.
Nie mogą też zabronić nikomu wychodzenia z domu niezależnie od celu, możesz iść sam i posiedzieć na ławce na miejskim rynku.
Sprawą wątpliwą też jest, czy mogą ci ograniczyć ilość osób z jaką możesz się spotkać, bo ustawa epidemiologiczna w dosłownym brzmieniu daje możliwość ustawodawcy określić jak masz się spotykać ale nie może określić czy w ogóle możesz to robić - bo to jest już kwestia wolności obywatelskiej wpisanej w konstytucje nad którą nie ma władzy żadna ustawa i można je ograniczyć jedynie stanem nadzwyczajnym, który także ustalony jest w konstytucji.

2

@IronSanHybrid To nie jest biznes tylko warunki rynkowe. Popyt jest większy niż podaż, towaru brakuje na całym świecie, ściągnięcie go do punktu sprzedaży jest kilkukrotnie droższe niż było wcześniej to i cena wzrosła. "Biznes" czyli spekulacją było sprzedawanie przez januszów maseczek, rękawiczek i płynów po kilkadziesiąt złotych za sztukę co nie odpowiadało cenie rynkowej. Obecnie takie ceny rynkowe są i ta apteka nie zarabia więcej a być może zarabia na tych maseczkach nawet mniej niż robiła to wcześniej.

0

@dniel Ustawa epidemiologiczna pozwala jedynie narzucić pewien sposób przemieszczania się i narzucić pewne ograniczenia osobą zarażonym i podejrzanym o możliwość zarażenia czyli takim które miały kontakt z chorymi - tu jest zgodność z konstytucją i jej zapisie o bezpieczeństwie obywateli.
W przypadku całej reszty ludzi bez stanu nadzwyczajnego nie mogą niczego zabronić ani ograniczyć bo jest to niezgodne z konstytucją, prawo mają jedynie do narzucenia pewnego sposobu poruszania się, ale bez zakazywania czegokolwiek.

0

@monsterrize Było mówione setki razy. On się nie nadaje na ten poziom i nigdy się nie nadawał.
Ludziom się uwidziało, że u Kloppa coś grał a dziwnym trafem, maszyna Liverpoolu ruszyła dopiero po jego odejściu i wrzuceniu Mane na lewe skrzydło.
Bo taki jest fakt, w Live też grał na skrzydle i był testowany w pomocy co nie działało. Valverde też próbował go w pomocy i nic to nie dawało. W Bayernie gra w pomocy i co? Jajco, nawet w o kilka klas niższej Bundeslidze sobie nie radzi i został uwalony na ławę.
Po co go na siłę znowu tu pchać? Żeby kolejny rok bulić mu gruby hajs i jeszcze więcej stracić na transferze? Bo on się nie odbuduje, nie ma na to szans a Setien to najgorsze co może go spotkać, czyli trener który wymagałby od niego masy ruchu, pracowitości i wymienności pozycji.
Wiem, że w reprezentacji sobie jakoś radzi, ale rozgrywek klubowych nie przełożysz na rozgrywki reprezentacyjne, zupełnie inaczej to działa.

0

@Mns21 Zastanawia mnie co tam robi Rodrygo. Real ma magiczną moc sprawczą, że jak ktoś tam czymś zabłyśnie to nagle lata na ustach wszystkich wszędzie i już mu złote piłki dają.
Tak było właśnie z Rodrygo, który na początku sezonu coś tam błysnął z 3 razy, spuszczali się nad nim wszyscy a on potem wyszedł po angielsku, najpierw ze składu na ławkę, potem z ławki na trybunę a potem do rezerw. A jak dla mnie to on nigdy nie zasłużył na takie pochwały, nie grał nic wielkiego a nawet jego najlepsze mecze... no cóż, jeżeli nawet Benzema wtedy błyszczał, to raczej niczym nadzwyczajnym nie było wyróżnienie się.

0

@Ratamahatta Chiny od lutego przestały liczyć osoby przetestowane - masz objawy = chory, umrzesz z objawami = chory, byłeś chory i umarłeś = zabił cie wirus. A u nas fala śmierci od chorób współistniejących, jak ta kobieta z sepsą, która miała koronawirusa. Baba miała stan sepsy czyli złego funkcjonowania organizmu wywołanego infekcją (mając infekcje wirusem SARS-CoV-2), umarła ale wirus nie miał nic z tym wspólnego. A potem patrzcie, jakie mamy ładne liczby.

2

@tombard Wiadomo, opinia o debilnych ruchach rządu, który pozoruje swoje działania i nagina konstytucje byle nie opóźnić wyborów oznacza, że ja chce chodzić na imprezy... Z wami dyskusja gorsza niż z dziećmi.

2

Oni se mogą te obostrzenia wprowadzać w nieskończoność, żadnej kary za to nie będzie, wystarczy iść do sądu z ewentualnym mandatem i na tym się kończy, bo takie obostrzenia łamią zasady konstytucji. Do póki nie wprowadzą stanu wyjątkowego nie ma absolutnie żadnego prawa do ograniczania swobód obywatelskich.

1

@ShinobiQWE Te troszkę szumu przy świńskiej grypie to było szacunkowo do ponad 1 miliarda zachorowań i do 500 tysięcy zgonów.

0

@Chaoss A myślisz że w USA wszyscy są policzeni?

0

@Jasieex Powiedziałbym, ale osoba która wypowiada te słowa jest z urzędu chroniona przed obrazą majestatu.

1

@rust Odpowiadam: nie polecałbym robotów sprzątających. Za drogi sprzęt jak na użyteczność, bardziej zabawka, która może ci pomóc jeżeli zależy ci na absolutnej czystości 7 dni w tygodniu i to tylko pod warunkiem, że sam przynajmniej raz na tydzień robiłbyś dokładne odkurzanie wszystkiego.
Sam mam Rumbę i uznać muszę to za stratę kasy.

2

@A_Gomesinho_21 Mhm, czyli wpisujesz się w grupę osób, która nie rozumie podstaw finansów...
Nie ma chyba większego sensu się rozpisywać bo i tak nie dotrze, ale patrzysz ślepo na to co tu i teraz, nie zwracasz uwagi na to co w najbliższej przyszłości. Te 500+ to dług, kasa brana na kredyt bo Polska ma deficyt i ten kredyt trzeba będzie spłacić i już po części to robimy dostając coraz większe opłaty i podatki. Sam zauważyłeś, że rodziny mają lepiej a firmy gorzej - i tu sam sobie strzelasz w stopę, bo firma po dupie dostać nie może. Albo się zawinie i zwykłe rodziny stracą pracę, albo zaczną po prostu oferować gorsze warunki tzn. wyższe ceny towarów, niższe pensje pracowników i tak dalej... Ale ty tego nie zauważysz bo masz wbitą w oczy kiełbasę wyborczą w postaci 500+ i się cieszysz do póki ją masz, ale to że za 500 zł 5 lat temu kupiłbyś dużo więcej niż dzisiaj to tego już nie widzisz bo nie rozumiesz tak prostego zjawiska jakim jest inflacja.

1

@A_Gomesinho_21 A czy rodzina z trójką dzieci ma lepiej? Nie ma, chyba że jest patologiczna albo za głupia, żeby to zrozumieć.

0

@Barcelismo Podstawowa sprawa, prognozy nie działają. Rozwój pandemii to nie jest rzecz którą można jakkolwiek przewidywać, dane są zbyt chaotyczne i zależne od niezależnych czynników. Jedna chora osoba można całkowicie zniszczyć prognozy - przykład Korei gdzie wybuch epidemii zaczął się od jednej osoby która poszła do kościoła przez co przybyło 1000 zarażonych.
USA czy Włochy też nie prognozowano, że przebiją dużo większe Chiny, gdzie tylko w sercu epidemii populacja była większa niż we całych Włochach.

1

@Arn3th Ta. Fakt jest prosty, najpierw ich słaby jak barszcz Real oklepał w finale, potem najgorszej grająca Barca mimo słabej gry i tak ich oklepała u siebie 3-0, a potem najgorszej grające Atletico 2 razy ich oklepało u siebie i na wyjeździe.
Najlepsza drużyna Premier League wygrała 1 na 5 spotkań z Hiszpanami.

0

@Darkodonnie Nikt tego nie wie, ale o skali problemu pomyśl w ten sposób, że w ciągu tego tygodnia liczba chorych we Włoszech i w USA przekroczyła chorych z Chin.
Co do USA to w zeszły poniedziałek, 16 marca mieli 4500 chorych, dziś mają ponad 100 tysięcy i każdego dnia przyspiesza (dziś będzie pewnie 120 tysięcy).
Łatwo zauważyć, że w ciągu miesiąca to się nie skończy, bo dziś zarażeni za 2 tygodnie powiększą statystyki.

0

@matirix20 Zależy czy z pytajnikami i zadaniami pobocznymi. Serce z kamienia to 15 godzin zadań głównych i dodatkowych, Krew i Wino to 30 godzin questów, czyli 45 godzin samych zadań przy 100 godzinach w podstawce. Jakbyś chciał zebrać wszystko, to podstawka ponad 170 godzin a oba dodatki 70 godzin.

0

Zastanawia mnie, skąd oni biorą te wyliczenia.
Bo to wygląda tak, jakby założyli, że sam fakt rozegrania spotkań generuje kasę, tymczasem na meczę z publika poczekamy jeszcze długo, a rozgrywanie meczów bez publiki i co 3 dni przez 3 miesiące latem nie wygenerują tyle, co regularny sezon. Szczególnie że będzie dochodziło do sytuacji, gdzie w jednym terminie rozgrywane będzie LM, Liga Europy i normalna liga bądź puchary krajowe.
A też nie wiadomo kiedy do grania będzie można wrócić, oni się napalają i ślinią do maja/czerwca, jakby nie widzieli, że choroba nie zwalnia i jesteśmy dopiero w pierwszej fazie epidemii a rozwiązanie problemu w ramach kraju czy nawet kontynentu nie obniży niebezpieczeństwa, bo choroba będzie nawracać i bardziej możliwe jest, że przejdą kolejne potężne fale zarażeń po świecie, niż to że da się organizować masowe przedsięwzięcia w ciągu najbliższych 3 miesięcy.

1

@fenix1983 Są inne problemy.
Po pierwsze, teraz będą musieli w lato (o ile wirus odpuści) w upale zapieprzać po 3 mecze w ciągu tygodnia i to po tak długim okresie bez treningów. Potem wejść w następny sezon bez okresu przygotowawczego. To odbije się na zdrowiu piłkarzy.
Terminy na reprezentacje odwołać, tylko czy kadry się zgodzą na oddawanie swoich i tak ograniczonych terminów na rzecz przesuniętej ligi, mimo że reprezentacje też cierpią na tym fakcie bo są obsuwy, nie ma mistrzostw itd.
Po trzecie, nie wiadomo kiedy będzie można wrócić do grania, bo sam fakt bycia lata nie wyeliminuje wirusa a jedynie może spowolnić jego rozprzestrzenianie które na jesieni wróci do obecnych standardów (a na szczepionkę nie ma co liczyć, nie powstanie szybciej niż za rok/półtora).

0

@Ksavix
1. Po pierwsze, to szpitalem zarządza dyrektor, tyle że w ramach budżetu i przepisów ustalanych przez ministerstwo zdrowia. Po drugie, był to pierwszy przypadek w Polsce a już był braki i co lepsze, Polska nie zrobiła żadnych większych zapasów na taką możliwość. Dopiero teraz, w trakcie pandemii zaczynamy produkować własne sprzęty, najczęściej prywatnymi rękami firm które się tym nie zajmowały, państwo nie zadbało o to (a najbardziej bawi, że epidemia zaczęła się w styczniu, płyn do dezynfekcji Orlen zaczął produkować w marcu, 2 miesiące rząd miał w dupie rozwijającą się sytuację światową).

2. Kłamać? Sepsa to nie choroba tylko niebezpieczna reakcja organizmu wywołany zakażeniem. Zgadnij jakie zakażenie miała ta kobieta, no absolutnie nie połączone przypadki. Podpowiem ci dodatkowo, że wirusy nie zabijają a powodują różne dolegliwości, które już zabić mogą. Równie dobrze możemy wpisać 0 zmarłych na koronawirusa, wszyscy umarli na zapalenie płuc.
Z resztą, jakoś wpisuje się ludzi którzy umarli przez AIDS, mimo że ten wirus nie zabija a rozwala odporność i człowiek potem umiera na jakąkolwiek inną chorobę.

3. Co to za bzdury? Nie napisałem, że ma być testowany każdy obywatel tylko użyłem - jak myślałem - logicznego skrótu myślowego dotyczącego osób podejrzanych (o szczegółach przeczytałbyś na stronie WHO gdybyś tylko na nią wszedł zanim zaczął pisać bzdury powtarzane przez pisowców).
Nie, testowanie ludzi tylko z objawami gówno daje, bo jak wystąpiły objawy to taki człowiek w najlepszym przypadku przez 3 dni nieświadomie zarażał innych, w najgorszym można i ponad 2 tygodnie zrażać. Z resztą nawet z objawami w Polsce o test trudno. Przed wystąpieniem pierwszego przypadku minister chwalił się, że możemy robić 1200 testów dziennie a robimy po 500.

4. Nie, kwarantanna i zostawanie w domu to tymczasowe narzędzie, które bez testów niczemu nie służy. Ile będziesz siedział w domu? Pół roku? Przypomnę ci, że człowiek zarażony dzisiaj będzie zarażał od 3 dni do 2 tygodni zanim wystąpią objawy, bez testowania się o tym nie dowiesz a wystarczy że kilku takich zarazi przypadkowe osoby, których nie dasz rady śledzić i kwarantanne też możesz sobie w dupę wsadzić, nie opanujesz tego. Po prostu do ciebie nie dociera ten prosty fakt, że całą mocą tego wirusa jest fakt długiej inkubacji, to właśnie dlatego mamy teraz problem, bo zarażasz zanim wystąpią objawy, a ty dalej łykasz te bajeczki że trzeba badać tylko chorych.

5. Wpisz sobie w google mechanizm wspólnych przetargów to się dowiesz wszystkiego. I żeby zawczasu zareagować na możliwą odpowiedź, która już rząd propaguje: Kopacz nie przystąpiła do tego mechanizmu ponad dekadę temu przy okazji świńskiej grypy, wtedy słusznie uchroniło nas to przed zakupem szczepionek za wiele milionów, których potem reszta krajów unii musiała utylizować bo wykorzystała po mniej niż 5% zakupionego asortymentu.
Obecnie mogliśmy kupić środki ochrony i aparaturę, ale przez debilizm rządu ominęła nas pierwsza transza, bo dopiero teraz przystąpili do tego mechanizmu, choć mogli to zrobić w styczniu bądź lutym albo w ogóle przez ostatnie 5 lat rządów.
A potem przyjdzie taki typ jak ty i powie, że to wina zarządu szpitala a nie rządu, że szpitale nie są zaopatrzone.

6. Nie, nie mówię o tymczasowych wstrzymaniach prac szpitala na czas dezynfekcji, choć gdyby rząd testował i prawidłowo śledził możliwych nosicieli to do części tych incydentów by nie doszło.
Ale ja mówiłem po prostu o zamykaniu szpitali przez bankructwa czy braki kadrowe. Zanim znowu to zwalisz na zarząd szpitala to pomyśl o tym, skąd szpitale dostają kasę (co jest problemem od dawna) oraz poczytaj sobie o Sieci Szpitali czyli projekcie PiSu wdrożonym w 2017 roku, ze szczególną uwagą na raport NIK na temat działania tego programu (w skrócie: miał pomóc centralizując sterowanie szpitalami a doprowadził do bankructwa poprzez wkręcenie nawet dobrze zarządzanych szpitali w karuzele zadłużenia z której zarząd szpitala wyjść nie może bo stracił kompetencje przez co tylko od 2017 roku zamknięto kilkadziesiąt oddziałów i placówek w całej Polsce).

7. I znowu łykasz propagandę PiSu po same kule. Nie, stan wyjątkowy to nie tylko przełożenie wyborów, choć tak, wybory ABSOLUTNIE POWINNY ZOSTAĆ PRZEŁOŻONE. Po pierwsze, to jedynie Duda może prowadzić kampanię z racji urzędu, po drugie inni nawet nie dbając o zdrowie robić tego nie mogą przez specustawy. A po trzecie to na efekty wyborów w stanie pandemii wystarczy spojrzeć na Francję, gdzie tydzień po wyborach wykryto zarażonych w komisjach, łatwo się domyślić co się dzieje wśród wyborców.
Reszta w poniższym punkcie

8. Dlaczego specustawa jest nielegalna? Ponieważ łamie konstytucje. Obecne zapisy specustawy łamią podstawowe prawa obywatelskie i rząd nie ma prawa ich wprowadzać żadną ustawą. Jedynym odstępstwem od tego jest stan wyjątkowy, który jest zapisany w konstytucji i dopuszcza czasowe ograniczanie swobód.
W tym momencie rząd robi co chce, wprowadza stan wyjątkowy ale bez konsekwencji dla siebie. Bo oprócz tego, że nie przełożą wyborów to jeszcze musieliby płacić odszkodowania.
Jakbyś zareagował, jakby pół roku temu rząd wprowadził ustawę, która zabrania ci wychodzić z domu? Zapewne źle, a dokładnie tym jest ta specustawa, przepisem zrobionym na kolanie, który uniemożliwia ludziom normalne funkcjonowanie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?