28

Ciekawostka: Rekord świata w najdłuższym przebywaniu pod wodą należy do ryby.

24

Ciekawostka: Jeżeli wypijesz na czczo około 2 litry soku jabłkowego, a potem wskoczysz do wody, będziesz mokry.

6

Ciekawostka: Najbezpieczniejszym środkiem transportu jest samolot. Nie było jak dotąd samolotu, który po wystartowaniu nie wróciłby na ziemię.

9

Ciekawostka: Jeśli poruszałbyś się z prędkością światła stale przez 556 lat, to dotarłbyś do planety Kepler-168f. Byłbyś również martwy.

39

Ciekawostka: Badania wykazują, że płodność jest dziedziczona. Jeżeli twoi biologiczni rodzice nie mieli dzieci, istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że ty również nie będziesz miał.

@mrboom

13

Ciekawostka: W przestrzeni kosmicznej jest mnóstwo przestrzeni w kosmosie. Dlatego nazywa się ją przestrzenią kosmiczną.

7

Ciekawostka: Rząd Chin używa mórz do ukrywania swoich łodzi podwodnych.

54

Ciekawostka: Największym zwierzęciem na świecie jest płetwal błękitny. Gdyby rozłożyć jego ciało na boisku piłkarskim, mecz zostałby przerwany.

8

Ciekawostka: Jeśli jesteś w stanie to przeczytać, to istnieje 100% prawdopodobieństwa, że nie jesteś niewidomy.

40

Ciekawostka: Mieszkańcy Danii nie mogą zadzwonić do IKEI po godzinie 23:00. Jest to spowodowane tym, że IKEA jest wtedy zamknięta i nikt nie odbierze telefonu.

57

Ciekawostka: W ciele człowieka znajduje się tyle kości, że można z nich stworzyć kompletny ludzki szkielet.

52

Ciekawostka: Osoby leworęczne, czyli tak zwani mańkuci, statystycznie mają większe szanse na profesjonalny kontrakt w NBA, niż osoby bez nóg.

28

Ciekawostka: Obszar obserwowalnego Wszechświata ma średnicę wynoszącą około 93 miliardy lat świetlnych. To więcej niż 2 baseny olimpijskie.

22

Ciekawostka: Dinozaury nie mogą jeść ryb żyjących w słonych wodach. To przez to, że dinozaury wyginęły.

58

Ciekawostka: Zawodowi snajperzy podczas celowania zamykają jedno oko. Dzieje się tak dlatego, że gdyby zamknęli oba, to nic by nie widzieli.

37

Ciekawostka: Założyciel imperium Mongołów Czyngis-Chan ani razu w swoim życiu nie powiedział słowa: "przepraszam". To dlatego, że nie mówił po polsku.

5

Ciekawostka: Osoby, które identyfikują się jako biseksualne statystycznie mają większe szanse na przeżycie tornada, niż osoby, które nie żyją.

1

@Emhyr Iniesta choćby w 2012

0

@koksik2700 Konfederacja. Bo nie ma alternatywy.

6

@Sulimo Mój ulubiony to jak zagadywał do dziewczyny mówiąc ciągle o sobie i na koniec palnął "No dobra, wystarczy już o mnie, pogadajmy o tobie. Podobam ci się?" XD

1

@lucca87 Yamalowi

3

@mekston La Liga również odjechała tyle że w przeciwną stronę XD

12

Wydatki lig na transfery

2019
Premier League: 1,53 mld euro
La Liga: 1,38 mld euro

2023
Premier League: 2,43 mld euro
La Liga: 398 mln euro

Ale to jest przepaść.

79

Ciekawostka: W Amazonii żyje gatunek egzotycznej żaby, która potrafi skoczyć na wysokość wyższą niż wieża Eiffela. Jest to możliwe dzięki temu, że wieża Eiffela nie potrafi skakać.

0

@Barcasub na telefonie revanced, na tv oryginalny, myslisz że to przez to? Słyszałem że tam nie jest do końca bezpieczne podawać swoje dane dlatego stworzyłem nowe konto i używam tylko te

0

@Barcasub Tak, niektóre tak, zauważyłem to. Ale niektórych to nie widziałem nigdy nawet i one są tak jakby połączone ze sobą, w sensie tak jakby ktoś oglądał jeden, potem drugi i potem następny. Podobna tematyka.

@capoN Tak zrobiłem, mimo tego że pokazywało że aktywne sesje są tylko na moich urządzeniach.

0

Mam dziwną sytuację z kontem na YT. W historii pojawiają się filmy których nie oglądałem, od jakiegoś czasu zdarza się to regularnie. Myślałem że gdzieś się nie wylogowałem na TV i ktoś inny korzysta, albo ktoś przejął moje konto, ale w historii logowania nie ma innych logowań niż te moje, urządzenia na których jestem zalogowany też są tylko te moje. Ktoś ma pomysł o co może chodzić?

2

Niezły stand up leci teraz na TVP info

0

@kamilos1214 jak miałem 20 lat, teraz mam 23. W najbliższym czasie na pewno nie będę wracał na stałe bo nie ma to sensu obecnie

0

@kamilos1214 Holandia. Trzymają mnie tu tylko pieniądze. Bardzo bym chciał mieszkać w Polsce ale nie jest to dla mnie możliwe na tym etapie. Poziom życia w Holandii mam obecnie nieporównywalnie wyższy niż miałbym w Polsce.
Nie chciałbym tutaj mieszkać na zawsze. W przyszłości miejscem docelowym dla mnie jest Barcelona.

Media

REKLAMA

Sonda

Jak oceniasz letnie okienko transferowe w wykonaniu Barcelony?