Jarema2000
Dołączył/a: styczeń 2015
Kielce, Lublin
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@adrianooo21 jeśli chodzi o cenę to pewnie sam wiesz lepiej jeśli się obracasz w tym terenie, tu raczej nie pomogę.
Kredyt da się teraz dostać na oprocentowaniu stałym w okolicach 6,-6,2% nie są to złe warunki, jeśli w ciągu najbliższych kilku lat kredyty pójdą w dół to zawsze możesz iść do innego banku i refinansować kredyt.
Patrząc na to że unijne przepisy prędzej czy później to nas zawitają to nie widzę możliwości aby nieruchomości staniały w przyszłości.
Wiadomo sporo u nas starzejącego się społeczeństwa które że jakiś czas ,,odda mieszkania" ale też remionty będą coraz droższe więc ja uważam że decyzja o zakupie teraz jak najbardziej słuszna
0
mam pytanko do osób które być może mają kredyt w mbanku, jednym z wymogów aby mieć niższe oprocentowanie jest zapewnienie w każdym miesiącu wpływu na kontu minimum 2500zł, i teraz pytanie bo czytam te regulaminy i czasem pisze ze to musi być z tytułu wynagrodzenia a czasem nie...
Ogólnie dla mnie oferta mbanku jest w tym momencie najlepsza ale jednak martwi mnie ten zapis ze jesli nie zapewnie dochodu z tytułu wynagrodzenia to mi wzrośnie oprocentowanie na jakis tam czas dopoki nie zaczne spełniać warunków o jakies 2%.
I pytanie jak to w końcu jest, to musi być wpływ z konta firmowego z tytułu wynagrodzenia, czy jak np wpłacę 2500 gotówki na konto to już nie będą się czepiać?
2
Człowiek kopał z Długoszem na WFie w liceum a teraz jeden ma realny wpływ na mistrzostwo polski a drugi siedzi przed tv i to ogląda, co poszło nie tak xd
0
@Danny Gaucho 1. to na pewno należy ogarnąć te zasady dotyczące rąk, ale drugie pytanie to dlaczego sędzia patrzac na var nie zobaczył najbardziej ewidentnej powtórki tej ręki tylko jakieś takie powtórki na podstawie których rozumiem ze mógł mieć wątpliwości
0
@Fake69 dla mnie Frenkie +Olmo nie mogą przebywać w jednym czasie na boisku, a Frenkie nie może grać jako najbardziej cofniety pomocnik bo w każdym meczu zdarza mu sie naprawdę głupia strata piłki.
Jak dla mnie pomoc w obu tych meczach powinna wyglądać Garcia+Frenkie+pedri a na tej prawej niech sobie biega arajuo
1
@konajoncek dokładnie, a prawie zrobił Gerrarda, tym razem udało sie to uratować ale ile takich bramek tracimy po jego takich głupich stratach
10
@Pedri16Future ręka była, tylko, że do bramki to mineło kupe czasu
13
Zastanawia mnie jedna rzecz, dlaczego gdy sędzia podbiegł i sprawdzał karnego po strzale Ferrana, to dlaczego nie dostał najlepszej i najbardziej ewidentnej powtórki tej, z boku boiska (tej która jest w artykule na głównej stronie) dlaczego var mu nie pokazał najbardziej ewidentnej powtórki?
1
@mekston w banku w którym wziąłeś kredyt nie można, ale idziesz do innego banku żeby jakby wykupili ten kredyt i wtedy już możesz praktycznie wszystko, w szczególności że ileś tam kredytu już spłaciłes więc większą część nieruchomości juz jest twoja i warunki się poprawiają
0
@Prorokk ale jeśli jeszcze kredytu nie wziąłem a obniżki sie pojawiły to myśle ze obecnie uda sie wyrwać kredyt poniżej 6% na oprocentowaniu stałym, jeśli będą kolejne obniżki i będzie sie opłacało przejść na oprocentowanie zmienne to refinansowanie kredytu i po sprawie
0
Hmmm 2tygodnie temu jak sobie tak wstępnie rozmawiałem o kredycie to na oprocentowaniu stałym 6,1-6,2%, ciekawe na ile można liczyć po tych obniżkach stóp
1
@mekston Sportingowi zostały 2 mecze z czego najbliższy na wyjeździe z Benficą - mecz decydujący o mistrzostwie i kto wie czy nie decydujący o złotym bucie
0
Czyżby Freiburg wreszcie w lidze mistrzów?
Ostatnie sezony się ocierali o to top4/podium ale w końcówce sezonu czegoś zawsze brakowało a teraz wreszcie się chyba uda, fajnie jakbyśmy na nich trafili bo bym miał nocleg za darmo więc można by lecieć na mecze
2
@Matheu12 ja zawsze będę pamiętał marciniakowi MŚ 2018 i to jak tam kręcił Argentynę
Jak dla mnie to też na zbyt wiele pozwala w kontekście gry brutalnej
1
@GeneralXavi hmmm to jest dobre pytanie, bo kościół katolicki np w Polsce a np za naszą zachodnią granicą ma dość spore różnice w funkcjonowaniu ze względu na to jak dane państwo ustaliło tą współpracę na linii kościół-państwo.
Więc jeśli chodzi o te zmiany już w całym kościele, to tak:
1. poważnie zastanowił bym się nad zniesieniem celibatu
2. wprowadził jakieś bardziej racjonalne zasady co do wieku osób na ważnych stanowiskach, też co do wieku wyboru papieża, uważam, że obecnie jest potrzeba aby młodsze osoby które lepiej rozumieją współczesny świat od starszych miały większy wpływ na kształtowanie kościoła, a nie 80letni kardynałowie, kościół musi jednak iść z duchem czasu, kościół ma być dla ludzi, ma pomóc im w wędrówce do Boga, a teraz niestety wyzwania które są przed ludźmi są inne niż były ileś lat temu, i dlatego kościół musi iść z duchem czasu
3. to jakaś reforma która spowoduje ograniczenie korupcji, mam na to pomysł ale on sie wyklucza niestety u mnie z pkt 1, więc nwm jak ale jakieś ograniczenie korupcji, np w obecnym modelu to uważam, że jeśli ksiądz w wyniku pracy jako ksiądz sie dorabia jakiegos majątku to powinien on zostać dla kościoła a nie sytuacja ze przepisuje na swoją rodzinę (jakiś wujków ciotki itd) przez co jak jakiś duchowny jest przy władzy, to kradnie dla siebie, dla swojej rodziny, a sporo księży ma serio niezbyt fajną sytuację finansową - jakoś bym chciał rozwiązać tą niesprawiedliwość
0
@Messiah10 jakby nie ta żona to bym sie nie zastanawiał
a na serio to skoro z pierwszym klientem nie jesteś dogadany, nie jest zdecydowany a ktoś inny daje wiecej to bym brał póki jest kupiec
1
W finale pucharu Polski w ręczna wreszcie wszystko wraca do normy
11
Kiedy orientujesz się że Fati strzelił im bramkę 5 lat temu xd
0
Hmm widzę canal+ za 45zł/miesięcznie programy sportowe jak sie teraz wykupi subskrypcję na rok, płatność co miesiąc, oferta jest ważna do końca marca.
0
@barcek1234 jeśli lubisz małe telefony to Samsung s24
Jeśli kupisz ze sklepu Samsung dla edukacji (jako student się tam trzeba zalogować przez maila z uczelni to masz 10% zniżki i wtedy praktycznie za 2600 masz flagowca, a jak trochę poczekasz to jeszcze idzie złapać fajna promocje bo często dają jakieś słuchawki czy zegarki o wartości paru stów gratis do takiego zakupu, tylko trzeba czekać na okazje
0
Czy działa wam eleven na Polsat box go? Bo jakiś dziwny błąd mam
5
Co jakiś czas puszczam sobie na youtubie jakieś filmiki apropo historii Leo, te przegrane finały 2014,15,16 i wiadomo potem piękny happy end.
Ale we wszystkich tych filmikach jest jedna wspólna cecha - praktycznie w każdym jest wymazane Copa America 2019, które moim zdaniem z punktu widzenia całej historii jest mega ważne, po pierwsze to kolejna porażka - co prawda w półfinale, dlatego sie nie porównuje tego Copa do tych 2015,16 ale jednak kolejna porażka, ale też poczucie niesprawiedliwości i pecha po tym półfinale.
Do tego mecz o 3 miejsce i czerwona kartka Leo w meczu z Chile.
Ale też przede wszystkim to właśnie na tym Copa narodziła się Argentyna której jeszcze troche brakło, ale wreszcie dało się zobaczyć Drużynę przez duże D
Nwm czemu ale mam bardzo duży sentyment do tego turnieju z 2019roku i bardzo brakuje mi go w tych wszystkich filmikach.
0
Czy ulga dla młodych poniżej 26roku życia ( 85.528) oraz kwota wolna od podatku (30 tys) sie sumują? bo jeden rabin mówi tak drugi tak a potem nie a trzeci sam nie wie
I rozumiem ze np zarabiając 120tys brutto rocznie to w takiej sytuacji odprowadzam podatek tylko od kwoty powyżej 115,528 czyli opodatkowane mam tylko 4472zl?
1
Szczerze to Real 3 bramy z dupy (w innych sytuacjach powinni bardziej strzelić niż w tych w których bramki padły) ale nawet mi tego City nie szkoda
0
@kuz tylko, że Olmo na spalonym w momencie podania nie był, a potem to nie on zagrywał do Erica więc Twoja teoria jednak fałszywa
3
@GeneralXavi idź do jakiś akademików znajdź ksero i powiedz że jesteś profesorem
1
@lucca87 Oczywiście jak się chce to sie wszystko da, jednak łatwo nie jest i to niestety młodych ludzi nie zachęca.
Młodzi ludzie obecnie wolą mieć też czas dla siebie, na jakies swoje hobby, kurs języka itd, a dzieci wiążą sie z tym ze jestes od 6 do 22 na nogach na maxymalnych obrotach i nie masz czasu tak jak piszesz nawet dla drugiej połówki a co dopiero dla siebie. Kwestia priorytetów czy chcesz mieć dzieci i tak życ, a niestety wiekszość młodych osób woli odpuścić.
0
@stone80 150 gości x 400 talerzyk to już jest 60k, fotograf+kamerzysta to 10-15k obecnie, orkiestra 7-10k itd itd zrobić wesele na 150-200 osób i się zmieścic w 100k to cud
7
@Comentateiro Plus jest taki, że skoro za 75lat będzie 2x mniej ludzi w naszym kraju, to oznacza ze sporo mieszkań będzie stało pustych, a to oznacza spadek cen mieszkań, wynajmu
Co do problemu z dzietnością to nie ma się co młodym ludziom dziwić, obecne wychowanie skutkuje tym, że znaleźć całkiem spoxo drugą połowkę do życia jest naprawdę ciężkie. W Polsce raczej większość planuje tradycyjny tryb rozwoju życia rodzinnego czyli najpierw ślub (na który potrzeba te 100-150k pln, rzadko kiedy się zwraca...)
Potem wypadałoby zadbać o sytuację ekonomiczną związku, kupić jakieś mieszkanie (wiadomo w 99% przypadkach na kredyt, bo w sumie czy płacisz komuś za wynajem czy rate kredytu to wychodzi na jedno w twoim miesięcznym budzecie, ale na wkład własny trzeba uzbierać)
Jeśli ktoś nie ma wsparcia finansowego od rodziców, to kończysz studia masz te 25lat, zanim pójdziesz do pracy, kobieta dostanie umowe na czas nieokreślony, odłożysz tą kase na powyższe sprawy, i dopiero zaczniesz myślec o dzieciach to robi się już po 30 roku życia.
I wtedy planujesz dziecko, dawniej takim dzieckiem zajmowała się jego prababcia (np moja kiedy się urodziłem miała okolo 70lat), potem dziadkowie, obecnie przez to ze ludzie coraz później mają dzieci to prababcia dziecka niestety jest już zbyt zaawansowana wiekowo aby realnie pomóc, a dziadkowie dziecka (czyli rodzice potencjalnych młodych ludzi) jeszcze pracują i nie są w stanie pomóc przy wnukach.
Kolejna sprawa to, że młodzi coraz częściej uciekają od swoich rodziców, przez to nie ma im kto pomóc przy tych dzieciach.
Jakieś przedszkola, żłobki itd, po 1 sporo kosztują, po 2 dzieciaki i tak naokrągło chorują więc jak nie ma CI kto pomóc to dramat. Obecnie z 1 wypłaty takiej rodzinie z dzieckiem ciężko będzie wyżyć, a ogarnąć logistycznie prace na 8h a do tego ogarnąć dzieciaka do szkoły gdzie w klasach 1-3 zazwyczaj lekcje trwają 5-6h jest mega ciężkie bez pomocy, np dziadków.
Kolejna sprawa to młodzi ludzie są kuszeni wizją tego, że bez dzieci żyje się po prostu łatwiej, wystarczy mieszkanie 40m, a dla dziecka wypadałoby zapewnić dodatkowy pokój, dziecko im starsze tym większe potrzeby finansowe, np na takie studia w Warszawie wynająć pokój + troche kasy na życie to jest minimum 3k miesięcznie.
Młodzi ludzie są coraz bardziej świadomi i chcieliby zapewnić dziecku wszystko co najlepsze, pomóc finansowo w organizacji wesela, pomóc z mieszkaniem itd itd
A łatwiej po prostu kase która w Polsce inwestuje się na zasadzie ,,zostanie dzieciom kolejne mieszkanie itd'' łatwiej tą kase po prostu wydawać jeździc x razy w roku na wakacje za granice itd.
0
ale dziura xD