1

Są i plusy. Leo nauczy się przynajmniej angielskiego.

0

Dla mnie dobrą opcją dla niego byłaby taka Osasuna czy Girona. Mógłby przebić się do 1 składu i w pełni pokazać swój potencjał. Dodatkowo na korzyść tego pierwszego klub przemawia udział w Lidze Konferencji, jednakże oba kierunki są moim zdaniem odpowiednie. Po średnim wypożyczeniu Nico do Valencii nie byłbym aż tak skłonny na przyjazd tam kolejnego zawodnika.

0

@lasocho Dzięki wielkie, no i co do Cruza pełna zgodność.

14

Ależ mecz rezerw, brawo! Casado, Garrido, Riad, a szczególnie Cruz powinni dostać poważną szansę od Xaviego... Żałuję, że nie byłem w stanie go obejrzeć. Ktoś wie, gdzie będzie możliwość obejrzenia rewanżu?

2

,,Myślę, że to był dla nas wszystkich świetny sezon, a ja jestem tym szczęściarzem, który otrzymał tę statuetkę". Nie, Marc. To Barca i my kibice jesteśmy szczęściarzami, że utrzymywałeś tak wysoką formę przez cały sezon, Ty natomiast w pełni zasłużenie odebrałeś nagrodę dzięki swej ciężkiej pracy. Gratulacje.

0

O ile chciałbym, by chłopaki z rezerw awansowali, tak nie kosztem Celty Vigo, którą darzę sympatią i dużym szacunkiem. Poza tym, niech nie będzie żadnej taryfy ulgowej, jeżeli mają awansować, to najlepiej własnymi nogami. Powodzenia!

16

Oho, młodzieżowe El Clasico, którego dawno nie było. Jestem bardzo ciekawy tego spotkania.

0

Może Girona? Fajne miejsce na rozwój, tam mógłby rozwinąć skrzydła, bo talent niewątpliwie posiada.

1

A ojca, psa, listonosza i nauczyciela od matematyki też nie było?

1

@viscabee9 Odszedł zimą za darmo.

5

Żegnaj Legendo, dożywotni szacunek za tyle lat gry na najwyższym poziomie! Fenomenalny ŚPD, który na zawsze zmienił postrzeganie tej pozycji. Wróć tu kiedyś, Sergio, w innej roli! Gracias.

6

,,Doniesienia wskazują, że Barcelona chce, aby 20-latek był oficjalnie zarejestrowany w drużynie rezerw, ale pracował stale z pierwszą ekipą".
No oby się to nie skończyło jak z Pablo Torre, który również jest zarejestrowany w rezerwach, jednakże miał być częścią 1 zespołu, a skończyło się na tym, iż nie pograł ani w Barcy, ani w drużynie B, ani na wypożyczeniu.

0

@ViscaBarca123 Wielka szkoda, najbardziej żałuję, że nie zdołał zadebiutowac w I zespole.

1

A jaka będzie przyszłość Vicotra Barbery? Jest choć cień szansy, że Barca przedłuży z nim kontrakt @ViscaBarca123 ? Szkoda byłoby takiego talentu...

0

@talizmo Po pierwsze, przyznałem Ci rację odnośnie błędnego użycia stylistyki w moim zdaniu, jednak dodałem również, iż takie zdanie ma jeszcze prawo bytu w formie potocznej, na forum kibicowskim. Raczej ludzie nie myślą o tym czytając komentarze na takich stronach , a Ty to zrobiłeś, za co należy się pochwała. W przyszłości będę zwracał na to większą uwagę. Natomiast Ty także popełniłeś błąd, i to taki, który dość mocno razi w oczy. Nie jest wstydem przyznać się do tego, aczkolwiek ton Twojej wypowiedzi wybrzmiewa, jakobyś nie zgadzał się z tym, przyjmując od razu postawę ofensywną. Nie ma potrzeby, zaufaj mi.
Odnośnie ów bibliografii pana Nitzchego, dziękuję za rekomendację, bardzo chętnie się z nią zapoznam. Mój wiek nie ma znaczenia w tym przypadku, mogę mieć zarówno 12 jak i 30 lat, liczy się to, co mam do przekazania.
Cóż, jeżeli chodzi o aspekt ortografii to zawsze byłem w tym naprawdę dobry, a więc nie mam się czego bać xd. Jednakże dziękuję także za pouczenie mnie, wezmę sobie rady do serca, i mam nadzieję, że Ty również zapamiętasz o tym, aby poprawnie pisać "z powrotem" :). I tu mógłby mieć swe zakończenie ten jakże poważny spór, gdyby nie fakt, iż kompletnie nie odniosłeś się do sedna całej wypowiedzi, a mianowicie dyskusji o Alejandro Balde, który, według Ciebie, posiada zbyt niskie umiejętności na Barcę (z czym absolutnie się nie zgadzam), transferu z, potocznie ujmując, ,,czapy" Frana Garcii przyklepanego dawno przez Real, a także niebotyczną kwotę 15-20 mln euro, których Barca potrzebuje o wiele bardziej do innych wydatków. Czekam na argumentację Twojej tezy, pozdrawiam.

0

@talizmo Cóż, w mym mniemaniu w mowie potocznej ,,esej", jaki wydukałem, jak najbardziej może mieć rację bytu, choć z pewnością nie jest kwintesencją poprawności stylistycznej/językowej, to muszę przyznać. Natomiast... Słowo ,,tyś" jest napisane specjalnie. Jak pewnie wiesz (albo i nie) używano go w staropolszczyźnie, a moja osoba ma skłonność do używania jej pojedynczych wyrazów w różnego rodzaju wypowiedziach. Sam napisałeś, iż ,,to nie jest list do prezydenta", a forum kibicowskie. Zwróciłem Ci uwagę na błędną pisownię, jak można się domyślić, ,,spowrotem", która pomimo wszystko razi po oczach. Rozumiem Twój argument pisania tego na szybko, jednakże takie niepoprawności należy likwidować.
Idąc dalej, kompletnie nie odniosłeś się do sedna odpowiedzi, jakiej Ci udzieliłem. Wychodzi tutaj Twój kompletny brak rozeznania w sytuacji finansowej klubu, a także samej przyszłości Frana Garcii, który od dawna jest już dogadany z Realem Madryt.
Oprócz tego, wypowiedź o Alejandro Balde pokazuje nieśledzenie jego gry, czyli najprościej ujmując, nieoglądanie meczów. Wręcz znakiem rozpoznawczym wychowanka jest wbieganie pod pole karne i celne podanie na 16 metr bądź do napastnika. Dynamikę oraz szybkość ma świetną, a przy tym nie jest jeźdźcem bez głowy jak przykładowo pan Demebele, który przeplata zagrania prawdziwego geniusza z juniorskimi, bezmyślnymi błędami. Oczywiście, brakuje mu doświadczenia, aczkolwiek wszystko przyjdzie z czasem, chłopak ma 19-20 lat, a już wygryzł ze składu Jordiego. Najważniejsze to ciągłe dawanie gry, dzięki czemu pewność siebie i umiejętności z każdą chwilą będą rosnąć.

3

@talizmo Przecież on jest przyklepany przez Real, to ich wychowanek i przechodzi do nich po tym sezonie. Poza tym, za jakie pieniądze Tyś chcesz go kupić, no i w moim mniemaniu nie oglądasz meczów Barcy, skoro uważasz, że Blade biega ,,tam i z powrotem''. Polecam też nauczyć się pisowni, pozdrawiam.

17

@slayer A to, że jest on piłkarzem wypożyczonym z Barcelony, mającym spore szanse na dostanie się do drużyny na stałe w przyszłym sezonie, i będzie mógł grać w finale z Realem Madryt, głównym rywalem Barcy. Coś jeszcze?

1

@David_Martin Oookej, czyli tak to działa. Dziękuję za wyjaśnienie, no i cóż, liczę, że pomimo wszystko każdy z tych zawodników po wygraniu ligi dostanie poważną szansę :)

1

@Robertos123 Tzn, sam nie jestem pewien, ale w żadnym momencie w meczu nie może być 4 zawodników z rezerw?

0

Jeżeli Riad, Torre, Casado no i Yamal wystąpią będę usatysfakcjonowany. Ech, chciałbym.

0

Ale Busi ma outfit teraz

3

Fajny grajek, chciałbym, by Xavi dał mu więcej minut.

0

Sprzedać i się nie zastanawiać. Kolejny Roberto, choć i nasz wielki El Capitano już jest bardziej użyteczny. Wiadomo, że rezerwowi są potrzebni, jednakże o wiele bardziej wolałbym, by szansę dostał taki Riad czy inny gracz rezerw aniżeli ten gość, który jest po prostu słaby.

1

Bardzo fajna inicjatywa, dobrze, gdy utrzymuje się swoją własną kulturę. Tak powinno być w większości mniejszości etnicznych i ich tradycjami.

1

Pozbyć się beznadziejnego Alonso, Alba jeszcze jeden sezon mógłby pograć przy obniżce pensji.

4

@Lucassito Byłaby ta sama sytuacja co z Torre. Bardzo dobrze, że poszedł rozwijać się do innego klubu.

0

Czekam na więcej

0

@TheKlucha 2/3? Od 6 co najmniej

0

Barbera to kocur, niech Xavi da mu szansę.

Media

Sonda

Czy klub powinien sprzedać Alejandro Balde?