DJ6
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Łódź
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Pierwszy sezon Lengleta w Barcelonie był bardzo obiecujący, potem zdarzały mu się coraz częściej błędy, a później już prawdziwe wylewy, ale jak widać, pod Simeone odzyskał część tej formy z przeszłości, a i trzeba podkreślić że zawsze dobrze operował piłką, co nie jest oczywiste na tej pozycji.
Jeśli rzeczywiście zrezygnował z tej kasy to szacun, ale i pokaz, że jednak chce grać w piłkę, a nie tylko drenować.
Mamy jego dużo lepszą, duńską wersję, która jest niestety podatna na urazy.
0
Branie polskiej kadry piłkarskiej na poważnie to ekstremalna strata czasu, to wyjątkowo cuchnący ściek i już dawno powinien być zignorowany przez wszystkich, bo to nic innego jak kolejny szwindel, życzę im z całego serca samych porażek, pustych trybun i rozwiązania przynajmniej na kilka dekad.
Nie mogę się doczekać końca kariery Lewandowskiego.
1
Szybko zjeżdżamy w dół z tymi skrzydłowymi, najpierw heroiczna ofensywa po Diaza i brutalne zderzenie z rzeczywistością, potem plan męczenia buły United, aż nam wypożyczą Rashforda, teraz Perisic, z czego uważam że żadna z tych opcji nie brzmi dobrze sportowo.
To są konsekwencje transferu marketingowego Olmo, na którego w przypadku sprowadzenia skrzydłowego plan jest jasny - luksusowy rezerwowy (którym już właściwie się stał w poprzednim sezonie), bo przecież wszędzie mamy tą samą koncepcję na Raphinhę - idzie do środka.
Jeśli przez to stracimy Lopeza, bo przecież bez dużej sprzedaży możemy zapomnieć o konkretach, to pogratuluję Deco i Laporcie po raz kolejny.
0
Żodyn się nie spodziewał
0
Ok, nie chcą sprzedać Araujo, a Ter Stegen nawet jak pójdzie, to za małe pieniądze, więc skąd środki na Diaza? Transfer Olmo zabrał nam możliwości na takie transfery, więc musi dojść do jakieś sprzedaży, więc kto? De Jong? Już raczej nie. Lopez? To byłby dopiero absurd.
Na tą chwilę jedyne w co możemy cisnąć to wypożyczenie Rashforda i MU pewnie złamie się dopiero pod koniec okienka.
0
@Pin0chet Wszystko fajnie, ale nie mamy szans na takie transfery, bo kupiliśmy Olmo i nie dokonaliśmy dużej sprzedaży, dlatego też Diaz jest jedynie pobożnym życzeniem i możemy tylko liczyć na to że United się złamie i wypożyczy nam Rashforda.
Lewandowski zostanie nie dlatego że jest niezbędny, ale dlatego że nie mamy innego wyjścia.
0
Czytaj: Nie mamy pieniędzy na dobrego napastnika #transfermarketingowyOlmo
0
@poskus Oczywiście, że tak, to jedyny powód, dzięki któremu grał Olmo, bo przecież to oczywiste że nie mamy na to środków, nie mieliśmy ich w momencie transferu i nic się od tamtej pory nie zmieniło.
Tak samo Osacuna tylko w taki sposób może się do tych rozgrywek dostać, bo przecież to też oczywiste, że obecność Martineza nie wpłynęła na wynik tego meczu, w którym Osacuna grała żałośnie.
10
Jesteś słabym klubem, który nie daje rady awansować nawet do najsłabszych rozgrywek europejskich? Nie ma problemu, poszukaj luk prawnych.
1
Jeśli to decyzja Flicka to spoko, nie mam zastrzeżeń, to on najlepiej widzi co ma w kadrze, jednak jeśli to znów kwestia finansowa i/lub FFP to mamy konsekwencję transferu marketingowego Olmo.
0
@Messiankaramessi To pytanie wielu z nas stawia sobie od prawie roku ;)
12
Brawo, trzymać tą patologię z daleka od Barcelony.
20
Osacuna powinna złożyć wniosek o upadłość i ze wstydu zapaść się pod ziemię.
0
@lukkobe No ja mam inne zdanie o Olmo, nie uważam że bez niego byśmy stracili punkty, biorąc pod uwagę poświęcenie jakiego dokonaliśmy, to nie przekonał mnie, jego przebłyski były sporadyczne (część z nich naprawiała jego własne błędy), a występy były w większości przeciętne, nie wspominając już o urazach.
Tez chciałbym go zobaczyć zdrowego, ale bardzo wątpię że to się stanie, bo to nie jest zajechany i młody Pedri, Olmo był podatny na kontuzje od zawsze, a jego nieregularność była normą także w Lipsku.
Transfer Williamsa to była inna sytuacja, to jest zawodnik którego nam faktycznie brakuje w przeciwieństwie do Olmo i znakomicie pasuje do naszej układanki, był w świetniej formie i jest bardzo perspektywiczny, więc tu ryzyko było zdecydowanie bardziej opłacalne, a fiasko tego transferu wynika właśnie z tego piekielnego kotła, Williams wiedział że Barcelona nie może mu zapewnić rejestracji i nie zamierzał się w to bawić, Olmo nam uwierzył i o mały włos się na tym nie przejechał - dwa razy.
Ja rozliczam to co się wydarzyło i było to porażką i powodem do wstydu, które na szczęście przykryły sukcesy drużyny, ale nie można zapominać, że to była skrajna amatorka i mieliśmy tam dużo szczęścia.
1
@lukkobe transfer Olmo jest jedną z największych wtop, ma niewiele sensu kadrowo i wystawił nas na katastrofę finansową i wizerunkową, którą uniknęliśmy tylko dzięki kruczkom prawnym.
A najlepsze jest że można było tych zawirowań uniknąć gdyby uregulowali wcześniejsze kwestie.
0
@lukkobe To były wtopy, to że jest to ich sposób działania nie zmienia faktu że to były wyraźne błędy, których dało się uniknąć i jeśli były świadome to tym gorzej to o nich świadczy, z resztą się zgadzam.
0
@Greenalley tak tak, gloria i chwała ;)
1
@Greenalley Ten plan istniał na długo przed powrotem Laporty, tyle że nie był realizowany, Laporta musiał go wcielić w życie, bo stadion już się sypał na poważnie.
3
Biorąc pod uwagę wszystkie wtopy tego zarządu uważam że nasza aktualna sytuacja sportowa jest tak dobra pomimo ich działań :D
Myślę że trzeba zaznaczyć, że korzystanie z La Masii wynika z tego że nie mogliśmy dokonywać kosztownych transferów, rynek musiał nas dosłownie do tego zmusić, np. Xaviego zmusił do postawienia na Cubarsiego i Yamala.
Dopiero teraz pojawiły się talenty? Myślę że teraz może ich być więcej, ale przykłady Xaviego Simonsa, Grimaldo i Olmo jasno mówią że to bzdura.
Nie mogę się pozbyć wrażenia że Flick został wybrany, bo Barcelona nadal nie miała wielu opcji i fatalną opinię jako miejsce do pracy i tworzenia kadry i myślę że Laporta jest tak samo zaskoczony wynikiem jak my.
Oczywiście nie twierdzę że nie było tu żadnych dobrych decyzji, ale patrząc na sposób działania, oraz desperackie zasłanianie się Tebasem, uważam że te dobre były w większości dziełem przypadku, lub przepchnięciem decyzji przez tych nielicznych, którzy zachowali tam jeszcze profesjonalizm i zdrowy rozsądek.
Tak czy inaczej mamy dwie Barcelony, ta instytucjonalna to kocioł szatana, a ta sportowa to cud, który robi co może żeby do tego kotła nie wpaść.
Patrzę z nadzieją w przyszłość, bo to się udaje póki co bardzo skutecznie oddzielać.
0
Pewnie to niemożliwe, ale jestem zdecydowanie za, to był transfer który wygenerował nam masę problemów i dał niezbyt wiele.
Jako zawodnik, Olmo mnie do tej pory nie przekonał, widać tam talent i umiejętności, ale duża nieregularność, której nie można zgonić tylko na kontuzje, nie usprawiedliwia poświęcenia jakiego dokonał klub żeby zyskać marketingowo.
Olmo miał przebłyski kunsztu, ale często też musiały one równoważyć błędy jakie popełniał, a jego urazy choć podkreślające bezsens tego transferu, nie bolały nas specjalnie, ze względu na pozycję na jakiej gra.
Opcja gry na skrzydle była wykorzystywana bardzo rzadko, a kiedy już się tam pojawiał, to nie wyglądało to lepiej od Torresa.
Moim zdaniem ewentualna sprzedaż nie wymagałaby nawet zastąpienia, jego konkurenci się rozwijają, a sezon pokazał że brak Olmo nie miał zbytnio wpływu na kadrę.
To luksusowy rezerwowy.
1
@MagdJanko może dlatego że Raphinha to nie tylko gole?
17
Drukarka pracowała na pełnych obrotach, ale i tak zabrakło tuszu #pszykro
14
Papa Blancos, sędzia w sposób wyjątkowo bezczelny robił wszystko żeby was utrzymać przy życiu, ale nawet to wam nie pomogło wy permanentni oszuści.
Prawdziwe widowisko, gryzłem pilota do samego końca.
Frustrujące jest że my tracimy bramki po naprawdę żenujących błędach, natomiast na nasze musimy naprawdę ciężko pracować i wykazać się kunsztem.
De Jong bardzo dobrze w obronie, ale przy piłce wyjątkowo nerwowy i niedokładny, jego straty mogły być kosztowne.
Cubarsi i Martinez muszą odpocząć, bo to kolejny mecz z ich tragicznymi babolami.
To potencjalnie mogło się skończyć z 10:2, ale marnowaliśmy mnóstwo akcji.
Najważniejsze że mimo wszystko 4 klasyki dla nas i majster na wyciągnięcie ręki, VEB
3
Beznadziejne zachowanie Martineza
2
Dlatego kibicuję Barcelonie, samo gęste
0
Fota sztos "Marc puść, bo mi już czacha dymi"
1
@Kyonego To także i mój problem, to pokazuje że Araujo się nie rozwija, Christensen natomiast to piłkarz skrojony pod Barcelonę i kiedy był w formie, to był fenomenalny, niestety też jest bardzo kruchy, ale podejrzewam że już teraz rozumie lepiej taktykę Flicka niż Araujo i gdyby był zdrowy, to prawdopodobnie tematu Araujo w ogóle by nie było.
0
@Kuchar Myślę podobnie, pod względem rozumienia gry na pewno jest najgorszy i te największe atuty znikają w najważniejszych momentach, ale nadal jest tam jeszcze potencjał na świetnego obrońcę, dlatego mam nadzieję że będzie tu decydował Flick nie Laporta.
0
@Litman Dokładnie, to jest właśnie główne pytanie, czy potrzebuje więcej czasu z Flickiem - np. pełny presezon, czy to przekracza jego możliwości.
4
Stoimy przed ciężkim wyborem, dać Araujo szansę przepracować presezon z Flickiem, czy postawić na Taha i przy okazji podreperować FFP?
Argument broniący Araujo jest taki, że nie mamy drugiego takiego stopera, o takiej sile i szybkości, z drugiej strony Araujo potrafił wielokrotnie wysypać się właśnie w sytuacjach, w których bazował na tych atutach, a wspomnienia kiedy chował Viniciusa do kieszeni wydają się dość odległe.
Nie wiem czy Flick stawiał głównie na Martineza i Cubarsiego dlatego że grali tak długo razem, czy dlatego że Araujo nie ogarnia, jednak przyznam że za każdym razem gdy Araujo wchodzi to mam obawy czy znów czegoś nie odAraujuje.
Faktem jest, że jego błędy wiele nas kosztowały i ciągle się powtarzają.