0

Haha na rekord szedl :D

0

Cazorla podanie https://streamja.com/m96y

1

Hahaha.

1

Jaki byl kurs na 4-4 w koncowych?

0

Wcale Bacca źle nie gra!

0

Znasz prof Hartmana i Mieszkowskiego?

0

To jest tylko zarodek. Więc, to się nie wyklucza. Ale zostańmy na chwilę przy tym, gdyż jakby ci to powiedzieć - trochę sobie przeczysz. Dajesz mi argument, ponieważ - ho ho, ty jesteś przeciw aborcji. Uważasz, że nie wolno jej robić, bo wtedy zabijasz człowieka, ale tu nagle, jak on się urodzi, trochę dorośnie i popełni przestępstwo, to można go zlikwidować. Życie ludzkie już nie takie ważne?

"Nie bo wtedy, to nie jest życie ludzkie.po piersze zaprzeczasz nauce", wiec ciezko dyskutowac, ale probuje. Na innej plancecie znaleziono zycie ludzkie czy zlepek komorek? Jak by powiedzialno?
"ale tu nagle, jak on się urodzi, trochę dorośnie i popełni przestępstwo, to można go zlikwidować. Życie ludzkie już nie takie ważne? " NIe chodzi o wartosciwowanie tylko o to, ze mamy do czynienie z niewinnym czystym dzieckiem i winny czlwiekeim, ktory - powtarzam SAM SIEBIE wrzucil pod pociag.
Mieszasz strasznie. niewinne dziecko i brutalnego seryjnego morderce (tak a propos zdarzaly sie przypadki, gdzie mordecy sami prosili o smierc)
"No i o to mi chodzi :) Jest nie humanitarna, zwierzęca i godzi w ludzkość" - kara smierci nie jest oczywiscie glaskaniem miekimi poduszkami, ale jest humanitarna, jest bardzo czescia logicznej ukladanki systemu prawnego Kara smierci nie godzi w ludzkosc, jest czyms nieludzkim, - ona sobie jest i jest tylko konsekwencja czynu, niczym wiecjej. To morderca prosi sie by go zabic,
Kara smieric jest wiec humanitarna, chociaz wiem, ze ludzie potrafia umierac w cierpieniach - nie schodzmy jednak na kolejny temat.


"Ciekawa jest ta możliwość na poprawę. Super sprawa! Zamiast dać szanse na poprawę tutaj na Ziemii, skreślamy ją, ale przecież jest jeszcze dusza. Ona może się zmienić, ale już w czyśccu. Rewelacyjne! Buddyści pewnie wręcz płaczą ze szczęścia, a ateiści całują stopy opromienieni litością. "

MOzemy oczywiscie wszystko zlkwidowac, zamiast kar zrobmy hotele poprawy. 25 lat za dlugo za morderstwo. 15 starczy czy tez za malo?
Jak wedlug Cibie ma wygladac kara dal faceta, ktory zgwalcil i zabil 5 dzieci? Jaka kara i mozliwosc poprawy bylaby adekwatna do czyn) Kiedy dostalby by to, na co zasluzy?

"Skoro zabijanie jest takie złe " Przekrecenie lub zla interperetacja moich slow. . Nie poweidzialem, ze zabijanie nie jest takie zle.

0

"Bo ja szanuje godność każdego człowieka. Nie traci on jej mimo przestępstw. Nie staje się ahumanistyczną kukiełką. Tym się różnimy od zwierząt, że potrafimy działać humanitarnie."

Kim sa wiec ahumanistyczne kukielki? Serio rece mi opadaja - doslownie - nawet nie wiem czy sie smiac czy plakac. NIe umiem skomentowac tego zdania, bo jest ono abdurdalne. Sam fakt, ze jestes za aborcja to znaczy, ze nie szanujesz niewinnego zycia ludzkiego, a tu dopiero zaczyna sie wierzcholek gory lodowej.

Zawsze zaczynam , mobiilziuje Ciebie i innych do dyskuji, chociiaz wiem, jak ona sie skonczy - sam siebie skazuje na te dyskuje. Dostaje to , na co zasluzylem.

Kara smierci nie ma nic wspolnego z godniascia. Odorzniamy czyn od czlowieka, dlatego podczas egzekucji ma byc ksiazd czy inna spirytualna instytucja by oddzielic czyn od czlowieka, za czyn dostal to, na co zasluzy i jest to humanitarne, ale mimo wszystko jego duszy nie zabiera sie mozliwosci na poprawe.



Zresztą skoro, tak potępiasz morderstwo i wpisujesz to w system prawny, to czemu równocześnie karzesz mu, to robić?

Co karze komu zrobic?



ps. naprawde nie rozumiem jak mozna nie ogarnac tego, ze czlowiek sam siebie skazuje na szafot.

0

Tak, jest chciwy.

0

U mnie tez chyba problem wagi i lekki spadek masy miesniowej.

6

To jeszcze znalazlem, to.
Największym pod względem masy organizmem świata jest topola osikowa (Populus tremuloides Michx.) o nazwie Pando rosnąca w stanie Utah w USA, której klonalne osobniki, czyli nowe drzewa wyrastające z odrostów korzeniowych, zajmują 43 ha powierzchni i ważą 6,5 tysiąca ton.

0

To jeszcze znalazlem.
Największym pod względem masy organizmem świata jest topola osikowa (Populus tremuloides Michx.) o nazwie Pando rosnąca w stanie Utah w USA, której klonalne osobniki, czyli nowe drzewa wyrastające z odrostów korzeniowych, zajmują 43 ha powierzchni i ważą 6,5 tysiąca ton.

0

W Planecie Malpo ogarneli duzo wiecej niz tylko silka ;)

13

Sila szympansa moze 7 razy przekraczac sile doroslego mezczyzny.
https://pbs.twimg.com/media/D3Jh2ybUwAQsqv4.jpg

3

Samochod Bonnie i Clyde po ostrzale-----[Zobacz link: https://pbs.twimg.com/media/D3KEOFLWAAI_NVl.jpg]

Mlode Cheri i Tina------------[Zobacz link: https://pbs.twimg.com/media/D3J90mdXQAA8VMy.jpg]

Ladna Marylin -----[Zobacz link: https://pbs.twimg.com/media/D3Jk351UcAAwQol.jpg]

11

Zamiast „Piątki Kaczyńskiego” - Piątka Wilka! Nowy zestaw obietnic PiS to obciążenie państwowej kasy rzędu 40 mld zł! PiS buduje pole minowe dla przyszłych rządów, które chcąc zrezygnować z socjalistycznych pomysłów spotkają się z bardzo silnym oporem społecznym.

https://pbs.twimg.com/media/D3KAW71XQAEqmG_.jpg

2

Kalka gola.
CHile Bielsy i Leeds Bielsy. https://x.com/tienda_deportes/status/1112882817229357056

0

"Równie dobrze przecież mogę powiedzieć, że bycie za karą śmierci nie szanuje jednostki" - Po prostu nie chcesz odroznic sprawcy od poszkodowanego
Po prostu zycie powinno byc szanowane do poczecia do naturalenj smieric, a naturalna smiercia dla mordercy jest styczek, .

Dlaczego nie chcesz przyjac argumentu, ze sprawca sie sam skazuje na smierc?

0

Tak moglbys, bo jestes dobry w debatach. Debatowanie mozna studiowac i nawet na przegranej pozycji cos ugrac. Mozna sie w to bawic, ale mozna w takiej zabawie zapomniec, ze to nie zabawa, bo chodi o zycie ludzkie , ktore zostalo skrzywdzone, odebrane itd. Ja nie jestem dobry w debatach, wiec staram sie kierowac moralnoscia. Oczywiscie zaraz na to odpwiesz, ze kazdy ma ina moralnosc - dlatego to wlanie dyskutowanie o dyskutowaniu - mozna wybronic wszystko.

Nie podzielam Twojego zdania i nie bede nawet sie sili, by napisac, ze to zdanie szanuje Szanuje Cie jako czlowieka i wiem, ze by ludzkosc przetrwala music byc roznorodnosc
Ciesze sie natomiast, ze chociaz przeczytales ten jeden artykul.
Ja ze swojej strony dyskuje zamykam, pare punktow, ktore przedstawiliscie, uzwazam, za nawet ciekawe, ale ogolnei debata konczy sie jak wiekszosc na powazne tematy - nikt nikogo nie przekonal.
Pozdro.

0

Są ludzie, którzy dyskusje uważają za cel sam w sobie , czyli dyskutują by dyskutować - temat jest zawsze czymś pobocznym .
Napisałeś - ze masz inne powody , by uważasz , ze kara śmierci jest be - tak samo odpowiem Tobie . Mam powody , by uważać , ze ta dyskusja jest juz o niczym i nie zmieni tego cytowanie argumentów .
Nie mowię, ze To Ty , ale tak jak pisałem wyżej są ludzie , którzy broniliby pedofili czy kazirodztwa, wyższości ras itd i innych zwyrodnień - i mogę sie założyć, se ich argumenty tez nie wyglądały by żle . Nie wdawalbym z nimi w dłuższa dyskusje , bo są sprawy, ze człowiek wie, gdzis jest zło.
Chce być po stronie ofiar , nir czyniąc jednocześnie z kary śmierci instrumentu politycznego i zemsty .
Dlatego podczas jej wykonywania był ksiądz i kat - kat odsuwał mordercę od społeczeństwa , ale ksiądz dawał mi nadzieje na poprawę w życiu wiecznym.
Dla Ciebie to śmiech , a dla mnie spawiedliwy i humanitarne , chociaż to na pewno nie łaskotanie miękka poduszka .
Morderca sam sie skazuje na szafot - te całe pseudo intelektualne wywodu wole zamknąć tym jednym zdaniem .
Pozdrawiam

0

Jesli bym chcial wyjsc Tobie napczeciwko, to na pewno na poziomie tworzenia prawa, trzeba szukac paradadoksow, luk prawnych. Ale nie na milosc boska w istniejacym juz prawie- to znaczy to znajdywać tak, ale paradoks nie ma być celem samym w sobie .


Moze jestem prostszym człowiekiem od Ciebie , ale wiem , ze bardziej interesuje mnie los niewinnego dziecko niż winnego mordercy.

0

"Spojrzałem na to i już widzę że trudno jakąkolwiek polemikę podjąć, bo Pan JKM załatwia argumenty w 2-3 prostych zdaniach i "
"Nie jest to w żadnym razie akademicka wypowiedź, po prostu staram się podważyć argumenty autora"

dwa kluczowe zdania, mimo , ze krotkie.

A gdybys chcial jakos sie ze mnai zgodzic? To widzisz jakis taki punkt?

0

Zawsze sie milo czyta ludzi, ktorzy bronia przegranej sprawy. Zadzwia mnie to, ze nie potrafisz po prostu przyznac mu racji, a dodatkowo zarzucasz krotkie argumetny, bledna zalozenia i nierzetelnosc.
WTF?

1

Tak, czasem w prostocie tkwi sila. Niepotrzebnie odwoloujesz sie d argumentu anty-autorytetu ,jakim jest niewatpliwie dla Ciebie Mikke. Szkoda, ze traktujesz krotkei argumenty jako nie argumenty. CZy to moze bardziej skort JKM lub nczas Cie tak nastawil?

0

No jest bardzo chaotyczny i przy tym dziwny, zdanie typu: system prawyn musi popadac w paradoksy.

Twoj wypowiedz jest bardzo ciekawa, ale bardzo akademicka i momentami nielogiczna. Hartmann tez kiedys cos pisal o kazirodztwiw, oczywisccie akademcko, ale jesli ktos jest w miare inteligetny i dobry w slowie pisanym czy mowionym, to obroni najbardziej idiotyczna czy chora ideologie i mialo to juz miejsce, bo przeciez zdarzeli sie "medrcy", ktorzy bronili pedofilii czy wyzszosci rasy.

Prawo ma byc twarde, ale jasne. Kara smierci moze sobie przeciez byc, jesli nikt nie bedzie o nia sie sam dppominal, to nie musi byc robiony z niej uzytek.

0

Wszyscy sie rozpisali :) brawo .

1

"Pan Michalkiewicz zapomina, że zabicie kogoś jest przekroczeniem obrony koniecznej. Znacząco przekracza granicę konieczności w zakresie siły i rodzaju, by odeprzeć atak. "
Ja troche nie rozumiem, jak to ma wygladac w praktyce, jesli ktos bedzie chcial zabic moja corke, to musze ja tak bronic, by zbyt duzo mu sie nie stalo? Jak to rozumiesz?

"Skoro w więzieniach, tak dobrze i wygodnie, to nic, tylko popełniać przestępstwa. " Tak i to sie zdarza.
Nie wiem też skąd te rozgraniczenie - indywidualizm jest "za", a kolektywizm "przeciw". - tutaj cos pokereciles.
A przykład z murem berlińskim nie ma sensu. Tak, zgodze sie, przyklad z NRD , taki nietypowy.

1

Jestem pod wrazeniem, ze przeczytales. To od razu z rozmachu to: https://nczas.com/2008/01/04/korwin-mikke-dlaczego-jestem-za-kara-smierci/

ps. Peterson na przyklad jest za kara smierci i przeciw, ale jego argumentem jest to, ze to bedzie niewyobrazalne narzedzie w rekach rzadu. Nie zgadzam sie z tym, bo mimo wszystko to wladza sadownicza ma o tym decydowac a nie wykonawcza, chociaz on uzywa pojecia STATE - wiec nie wiem dokladnie.

0

Space rock???

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?