0

Marzenie i zwrot we właściwym kierunku.
Zwłaszcza, gdyby wiązałoby się to z transferami Firmponga i Grimaldo i jednoczesnym pożegnaniem: Alonso, Roberto i zaciągu od Mendesa.

0

@MalanFCB i to jest błąd :(

1

Potargował się z Szejkami naszym kosztem, ale OK. Pijanić bis dziękuję.
Czekam na Niko i Oriola. Jak nie Crack w postaci Kimmicha, to wychowanek.

0

@Nefari Jak zawodnik odchodzi, to należności odroczone, trzeba mu wypłacić. Busi dostał ostatnio pokaźny przelew, zresztą Alba też.
Co do FFP, to trzeba pamiętać, że przychody spadają m.in. w związku z przeprowadzką na Montjuic.

1

Niby człowiek wiedział, a jednak trochę się łudził.....

0

@bojaNoviC Wychowankowie tak, ale to zawodnik z zaciągu. Poza tym, idzie do Setiena, więc nie będzie oderwany od stylu FCB jak Nico początkowo u Gattuso.

0

@JarekS Oby ten stracony rok nie okazał się dla Torre decydujący.... Mam nadzieję, że wróci gotowy do bycia częścią pierwszej drużyny.

1

Coś czuję, że skończy się kontraktem w Arabii Saudyjskiej i wypożyczeniem na ostatni sezon do FCB jako Messi's last dance in European football at F.C. Barcelona...

0

@masik86 a Eric na DM. Tacy zawodnicy też są potrzebni (tani, rozumiejacy styl FCB, dość uniwersalni i rozumiejący swoją rolę w drużynie) jako uzupełnienie składu. Tamta era FCB miała Oleguera, Gabriego i Jorquerę no i przejściowo m.in. T. Mottę, M. Bartrę, S. Roberto, czy , a ta ma Erica, pewnie Nico (o ile się nie rozwinie na miarę oczekiwań, coś a la Crosas, ale z przyszłością w FCB) i Penię.

8

Oleguer wersja 2.0 :D

0

Oj, czyżby w kontekście Leo miał mieć miejsce manewr "Majami" lecz za saudyjskie $$$??

0

Ciekawy zawodnik, ale przy obecnej kadrze, to czeka go w FCB los Pablo Torre...

1

Mam nadzieję, że Nico wróci do FCB i zostanie na stałe.
Nawet jak się nie rozwinie na miarę oczekiwań, to będzie następcą S. Roberto.

1

Transfer marzenie, a czy realne, czy też nie to czas pokaże.

0

Ciekawy ruch. Oby nawiązał poziomem do sezonu 18/19 no i pudłował w meczach z FCB :)

0

@S_E_B_A Wątpisz w Alemanego?:P

2

Jakie to by było okienko transferowe, gdyby udało się:
definitywnie pożegnać: Desta, Umtitiego, Lengleta, Albę, Trincao, Lengleta, Collado, plus dobrze sprzedać Kessiego i może Fatiego oraz pozyskać: PO - Cancelo (wyp. + opcja wykupu), ŚO - Martineza (wolny transfer), DP - Kimmicha (wymiana za Dembele), Messiego (wolny transfer), Roque (wypożyczenie + opcja wykupu) i może Gündogana (wolny transfer), to byłoby to najlepsze okno transferowe od lat!
No, ale marzenia jak ptaki.... :D

0

@SenoX Bez szans. Jedyny transfer gotówkowy to będzie DP ŚN (Roque?) i może PO. Reszta przyjdzie z wolnego transferu i kasa pójdzie na kontrakty. Rygoty FFP by LaLiga są bezwzględne,

0

@SenoX No tak, ale racjonalnie patrząc, sprzedając Dembele za 60 mln (włączając w to wycenę przy wymianie), to żeby odnieść taką samą korzyść, R22 musiałby pójść za 120 mln ojro, co jest nierealne. Przy obecnej sytuacji finansowej nawet jeżeli Xavi bardziej ceni Dembele, to biorąc pod uwagę finanse i "dostępność" Osmana, wg mnie zostanie on "poświęcony" i włączony w transfer Kimmicha, co uwam za bardzo dobry ruch.

0

@SenoX Zgodnie z FFP by LaLiga, żeby transfer R22 się opłacał, musiałby on pójść za 60 mln euro, żeby wychodził na "0". Natomiast np. przy transferze Dembele, transfer nawet za 10 mln euro, bezie liczony jako +10 mln euro do budżetu. R22 zostanie.

0

@Emerald Tak, ponieważ pozycja DP to priorytet, a na PO mamy kim grać - Kounde spisuje się bardzo dobrze na tej pozycji. Poza tym Kimmich ma krótszy kontrakt z Bayernem niż Dumfries z Interem. Przy obecnych regulacjach FFP by La Liga, możemy liczyć na jeden, no góra dwa transfery gotówkowe i wydaje mi się, ze będzie to właśnie Kimmich (gotówka + Dembele) i Roque.

0

@Lewandinho Tak, ale my szukamy podstawowego DP, czyli pozycji, gdzie Kimmich jest wybitny. Na PO grać może i Roberto i Kounde, a potrzebny jest raczej typowy PO.

0

Kaczka dziennikarska. R22 zostanie. Raczej odejdzie Dembele. Zdecydują kwestie sportowe i finansowe - m.in. amortyzacja zawodnika i koszt kontraktu. Wydaje mi się, że Dembele będzie częścią transakcji Kimmich.

0

Wydaje mi się, że jak już, to wymienią Dembele na Kimmicha.
Odejdą jeszcze: Dest, Umtiti, Alba, oczywiście Busi, Lenglet, Trincao, Collado i może Pena.
Pytanie co z Nico i Abde? Kessie odejdzie jeżeli przyjdzie Gündogan.
W odejścia Fagiego i Ferrana wątpię. Raczej wraz z Yamalem będą walczyć o lewe skrzydło.
Spodziewać się można, że przyjdą: Martinez, Kimmich, Gündogan, Roque i Messi.
Ewentualnie jeszcze prawy obrońca, i marzy mi się Denzel Dumfries, ale to raczej pobożne życzenie.

Jedyny gotówkowy transferu, to Roque, a reszta zawodników z wolnego transferu (oczywiście nie darmowego), ale tańszego. Środki z transferów i zwolnionych kontraktów powinny wystarczyć na nowych zawodników. FFP by LaLiga są drakońskie, ale 20 mln netto (Busi), 10 (Alba), 6 (Dembele), 5 (Kessie), 1 (Pena) plus pozostali i wpływy ze zamortyzowanych transferów + wolnych (jak np. Kessie), to kolejny przychód netto.

0

Zaraz okaże się, że Super Liga, to jedyne wyście dla Barcy i Realu, bo reszta ligi zbankrutuje :D

0

Pierwsze wrażenie?
Podchodzę sceptycznie, ale mam nadzieję, że cos z tego będzie. Oby nie klapa wizerunkowa....

0

@JarekS
Plis, czytaj ze zrozumieniem. Enzo to przykład.
Teraz to jest już po ptakach, wiadomo.

"Enzo to jest po prostu świetny piłkarz i szkoda, że takiej perełki w lecie nie wyjęliśmy z River Plate za całe 12 mln."

0

@JarekS Nawet jak gość będzie kosztował 5 mln euro, zakładając, ze nie byłoby płatne w ratach, czy potrącone o wypożyczenia jakieś itp., to i tak facet wyjdzie taniej niż taki Tielemans z wolnego transferu (kasa za podpis + kontrakt).

FCB nie będzie w ciągu najbliższych 2-3 sezonów kupować drogo, o ile kogokolwiek. Zobacz nowe zasady FFP by La Liga.

0

@JarekS
A czy ja mówię, że on teraz trafi do giganta?
Twierdzę, że jak teraz do nas nie trafi, to później już nie będzie nas stać.
Jeżeli, a wg mnie jak już, Enzo ugruntuje swoją pozycję, to cenę wynoszącą pow. 60 mln zapłaci Real, PSG, czy City, a FCB obejdzie się smakiem.
Sytuacja jest jaka jest i niestety, ale trzeba trochę kombinować i więcej ryzykować.

Jestem więcej niż pewien, że ten gość zrobi karierę na poziomie Kroosa.

0

@JarekS
Nie zgodzę się z Tobą. Zobacz, że Enzo radzi sobie również świetnie w reprezentacji. Fakt, że nie każdy zawodnik poza Portugalią sobie świetnie radzi, ale jest równie dużo przykładów, z goła odwrotnych!

Przyjmując Twój sposób rozumowania, FCB zawsze będzie sprowadzać zawodników bardzo drogich, bo już sprawdzonych. Teoretycznie takie transfery obarczone są niższym ryzykiem, ale nie zawsze to się sprawdza.

Nie miałbym nic przeciwko, żeby taki Enzo trafił do nas przed sezonem za te 12 mln. Taki zawodnik na 3 lata kosztuje per saldo porównywalnie do Kessiego, który się nie sprawdził.

Jak mawia klasyk "analiza wsteczna zawsze skuteczna", ale nie chodzi mi o konkretnie ten przypadek, a o podejście. FCB nie jest i w kolejnych min. 2-3 sezonach nie będzie potęgą finansową. Trzeba szukać innych rozwiązań. Np. scoutować i ściągać takiego Enzo zanim kosztować będzie olbrzymie pieniądze. Jeżeli będzie tak jak mówisz i facet pójdzie do PL i tam się sprawdzi, to zgarnie go City albo Chelsea, a koszt transakcji będzie wyższy niż 60 mln euro.

A ten gość już widać, że sobie poradzi. Po Pedrim też było widać, ze sobie poradzi już po kilku meczach, podobnie Ansu, Gavi... Takich przypadków jest wiele. Aklimatyzacja też nie powinna być problemem, ponieważ nie byłoby chociażby bariery językowej.

Media

Sonda

Kto zostanie mistrzem Europy?