0

Zaraz okaże się, że Super Liga, to jedyne wyście dla Barcy i Realu, bo reszta ligi zbankrutuje :D

0

Pierwsze wrażenie?
Podchodzę sceptycznie, ale mam nadzieję, że cos z tego będzie. Oby nie klapa wizerunkowa....

0

@JarekS
Plis, czytaj ze zrozumieniem. Enzo to przykład.
Teraz to jest już po ptakach, wiadomo.

"Enzo to jest po prostu świetny piłkarz i szkoda, że takiej perełki w lecie nie wyjęliśmy z River Plate za całe 12 mln."

0

@JarekS Nawet jak gość będzie kosztował 5 mln euro, zakładając, ze nie byłoby płatne w ratach, czy potrącone o wypożyczenia jakieś itp., to i tak facet wyjdzie taniej niż taki Tielemans z wolnego transferu (kasa za podpis + kontrakt).

FCB nie będzie w ciągu najbliższych 2-3 sezonów kupować drogo, o ile kogokolwiek. Zobacz nowe zasady FFP by La Liga.

0

@JarekS
A czy ja mówię, że on teraz trafi do giganta?
Twierdzę, że jak teraz do nas nie trafi, to później już nie będzie nas stać.
Jeżeli, a wg mnie jak już, Enzo ugruntuje swoją pozycję, to cenę wynoszącą pow. 60 mln zapłaci Real, PSG, czy City, a FCB obejdzie się smakiem.
Sytuacja jest jaka jest i niestety, ale trzeba trochę kombinować i więcej ryzykować.

Jestem więcej niż pewien, że ten gość zrobi karierę na poziomie Kroosa.

0

@JarekS
Nie zgodzę się z Tobą. Zobacz, że Enzo radzi sobie również świetnie w reprezentacji. Fakt, że nie każdy zawodnik poza Portugalią sobie świetnie radzi, ale jest równie dużo przykładów, z goła odwrotnych!

Przyjmując Twój sposób rozumowania, FCB zawsze będzie sprowadzać zawodników bardzo drogich, bo już sprawdzonych. Teoretycznie takie transfery obarczone są niższym ryzykiem, ale nie zawsze to się sprawdza.

Nie miałbym nic przeciwko, żeby taki Enzo trafił do nas przed sezonem za te 12 mln. Taki zawodnik na 3 lata kosztuje per saldo porównywalnie do Kessiego, który się nie sprawdził.

Jak mawia klasyk "analiza wsteczna zawsze skuteczna", ale nie chodzi mi o konkretnie ten przypadek, a o podejście. FCB nie jest i w kolejnych min. 2-3 sezonach nie będzie potęgą finansową. Trzeba szukać innych rozwiązań. Np. scoutować i ściągać takiego Enzo zanim kosztować będzie olbrzymie pieniądze. Jeżeli będzie tak jak mówisz i facet pójdzie do PL i tam się sprawdzi, to zgarnie go City albo Chelsea, a koszt transakcji będzie wyższy niż 60 mln euro.

A ten gość już widać, że sobie poradzi. Po Pedrim też było widać, ze sobie poradzi już po kilku meczach, podobnie Ansu, Gavi... Takich przypadków jest wiele. Aklimatyzacja też nie powinna być problemem, ponieważ nie byłoby chociażby bariery językowej.

0

@JarekS
Nie jestem zwolennikiem "mundialowych perełek", ponieważ praktycznie nigdy się nie sprawdzają i potwierdzają, twierdzenie, że "nie kupuje się zawodników po mundialu".

Jednak ten gość może być wyjątkiem, a i cena będzie atrakcyjna.
Lepiej zaryzykować taki "wynalazek" (jakkolwiek to brzmi), niż kogoś za 60 mln, który równie dobrze może nie pasować do FCB. A ten gość ma świetną technikę, timing i orientację na boisku.

1

@JarekS Enzo to nie jest typowa "Perła Mundialu", on świetnie gra w Europie. Zobacz jak sobie radzi w Benfice, gdzie gra raptem od kilku miesięcy. Na możliwe 24 mecze zagrał w 24 i 3 gole + 5A.
Dla porównania: Zubimendi: 16-1-2, FdJ: 17-2-1, a Busi: 16-0-1.

Enzo to jest po prostu świetny piłkarz i szkoda, że takiej perełki w lecie nie wyjęliśmy z River Plate za całe 12 mln.


1

@tomek1656 Widziałeś jak on grał w Bundeslidze i jakie ma przebłyski po kontuzji w Chelsea? To jest taki zawodnik jak połączenie Yaya i Mascherano. O ile Kessie nie pasuje, to Zakaria by się wpasował idealnie. Szkoda, że nie wzięliśmy go, gdy był wolnym zawodnikiem :(

2

@Dawidfcb1998 Zubimendi za 60 mln (których nie mamy i raczej mieć nie będziemy), to transfer a la Ferran Torres. Przepłacony w stosunku do umiejętności, ale w perspektywie sezonu, może dwóch ma szansę być ważnym elementem zespołu. Era takich transferów za takie pieniądze się skończyła, a dla FCB z całą pewnością.

0

@slayer Też racja, chociaż Zakaria bardzo by pasował do FCB.

0

Przy nowych regulacjach FFP by La Liga, to w grę wchodzi kontrakt 1+1 albo max dwuletni... No chyba, że zmieni się nasza sytuacja ekonomiczna :)

1

Ansu albo Ferran, ktoś z tej dwójki zagra jako "9".

0

Cały czas liczę na wymianę z Juve Kessie - Zakaria.

2

Fajnie by było, gdyby pomoc na kolejny sezon wzbogaciłaby się o N'Golo Kanté albo Zakarię i Enzo Fernándeza i jednocześnie uszczupliła o Bussiego, Kessiego... No ale raczej trzeba się nastawić, że przyjdzie max 2-3 zawodników z wolnego transferu a odejdą zawodnic, którzy sa już skreśleni, jak: Kessie, Depay czy Bellerin.

0

@LatajacyHolender Tak tego. Gość się ostatnio rozminął z formą, ale to fenomenalny zawodnik. Zobacz jak grał w Bundeslidze, szczególnie zwróć uwagę na wyście spod pressingu, wyprowadzenie piłki z obrony i grę w defensywie (uzupełnienie bocznych pomocników).

0

oby, ponieważ z korzyścią dla wszystkich. Przy okazji można porozmawiać o wymianie Kessie za Zakarie :D

0

Patrząć na naszą grę, to zdecydowanie przydałoby się wzmocnienie sztabu trenerskiego, kimś od taktyki. Może trzeba odgrzebać kogoś sprawdzonego już w FCB takiego jak: Domenec Torrent i może Luis Bayona?

0

Jeżeli Klub wierzy w Xaviego, to na Boga, niech dobiorą do sztabu trenerskiego kogoś od taktyki. Może trzeba odgrzebać kogoś takiego jak: Domenec Torrent i może Luis Bayona?

0

@SirChuck a S. Roberto...

0

@stepkovski @Mroziu
Panowie, a czytacie ze zrozumieniem?
"Niekoniecznie może jednak chodzić tylko o Frenkiego de Jonga."
Mats inkasuje sporą gażę i nie zdziwi mnie sytuacja w której Mats zostanie zastąpiony po prostu tańszym zawodnikiem.

Zresztą jeszcze pół roku temu, większość wręcz się domagała sprzedaży Matsa :)


0

Moim zdaniem po tym sezonie, poza oczywistymi transferami OUT, ze względu na wiek, zarobki, etc. (Alba, Pique, Sergio, Lenglet...), to można obstawiać odejście takich zawodników jak: FdJ, Depay i Matts.

0

@Bogan To zobacz np. skąd przyszedł do Bayernu Alphonso Davies.
MLS to nie jest LM, ale kilku ciekawych zawodników tam gra.

0

@Bogan a co przemawiało za Pedrim zanim trafił do FCB?

2

Świetne okienko transferowe.
Mam nadzieję, że jeszcze w styczniu uda się pozyskać albo zaklepać: Juliana Araujo (PO) i Arnau Martínez (LO) i po sezonie zakończyć historie z Giezmanem, Trincao, Umtitiego, Lengleta i Desta oraz pożegnać Pjanicia. Trzeba przyznać, ze nowy zarząd zrobił porządek z kadrą.

20

6 czeka na Gaviego po podpisaniu nowego kontraktu :D

5

Soler --> P$G, Veratti --> City, Bernardo --> FCB? :D

0

Dzwine, że Sommer nie gra w żadnym topowym klubie.

16

@Firestone za nierozegrane sezony?

0

@Tomek54321 Oby :) Nasz regał z promocjami jest full :P

Media