O sobie

  • Zainteresowania Brak informacji
  • Ulubiony zawodnik Xavi, Guardiola, Ivan de la Pena, Pique, R10, Rivaldo,
  • Ulubione zespoły FCB, Ajax, VVV Venlo, AG.
  • Barcelonie kibicuję od '94

Statystyki

  • Dni w serwisie 1529
  • Liczba komentarzy 536
  • Polecenia 1213

Komentarze

0

Pierwsze wrażenie?
Podchodzę sceptycznie, ale mam nadzieję, że cos z tego będzie. Oby nie klapa wizerunkowa....

0

@JarekS
Plis, czytaj ze zrozumieniem. Enzo to przykład.
Teraz to jest już po ptakach, wiadomo.

"Enzo to jest po prostu świetny piłkarz i szkoda, że takiej perełki w lecie nie wyjęliśmy z River Plate za całe 12 mln."

0

@JarekS Nawet jak gość będzie kosztował 5 mln euro, zakładając, ze nie byłoby płatne w ratach, czy potrącone o wypożyczenia jakieś itp., to i tak facet wyjdzie taniej niż taki Tielemans z wolnego transferu (kasa za podpis + kontrakt).

FCB nie będzie w ciągu najbliższych 2-3 sezonów kupować drogo, o ile kogokolwiek. Zobacz nowe zasady FFP by La Liga.

0

@JarekS
A czy ja mówię, że on teraz trafi do giganta?
Twierdzę, że jak teraz do nas nie trafi, to później już nie będzie nas stać.
Jeżeli, a wg mnie jak już, Enzo ugruntuje swoją pozycję, to cenę wynoszącą pow. 60 mln zapłaci Real, PSG, czy City, a FCB obejdzie się smakiem.
Sytuacja jest jaka jest i niestety, ale trzeba trochę kombinować i więcej ryzykować.

Jestem więcej niż pewien, że ten gość zrobi karierę na poziomie Kroosa.

0

@JarekS
Nie zgodzę się z Tobą. Zobacz, że Enzo radzi sobie również świetnie w reprezentacji. Fakt, że nie każdy zawodnik poza Portugalią sobie świetnie radzi, ale jest równie dużo przykładów, z goła odwrotnych!

Przyjmując Twój sposób rozumowania, FCB zawsze będzie sprowadzać zawodników bardzo drogich, bo już sprawdzonych. Teoretycznie takie transfery obarczone są niższym ryzykiem, ale nie zawsze to się sprawdza.

Nie miałbym nic przeciwko, żeby taki Enzo trafił do nas przed sezonem za te 12 mln. Taki zawodnik na 3 lata kosztuje per saldo porównywalnie do Kessiego, który się nie sprawdził.

Jak mawia klasyk "analiza wsteczna zawsze skuteczna", ale nie chodzi mi o konkretnie ten przypadek, a o podejście. FCB nie jest i w kolejnych min. 2-3 sezonach nie będzie potęgą finansową. Trzeba szukać innych rozwiązań. Np. scoutować i ściągać takiego Enzo zanim kosztować będzie olbrzymie pieniądze. Jeżeli będzie tak jak mówisz i facet pójdzie do PL i tam się sprawdzi, to zgarnie go City albo Chelsea, a koszt transakcji będzie wyższy niż 60 mln euro.

A ten gość już widać, że sobie poradzi. Po Pedrim też było widać, ze sobie poradzi już po kilku meczach, podobnie Ansu, Gavi... Takich przypadków jest wiele. Aklimatyzacja też nie powinna być problemem, ponieważ nie byłoby chociażby bariery językowej.

Zobacz wszystkie

78

no i się zaczęło... ledwo chłopak wrócił i już w pierwszej 11.....

Koeman OUT !!!

74

Xavi kiedyś podjął podobną decyzję, oby historia się powtórzyła :)

44

Messi, Messim, ale ....

żaden piłkarz nie może być ponad Klub.

Od kiedy kibicuje FCB, byli już Stoiczkow, Figo, Rivaldo, Ronaldo, R10, E2... kochałem ich, podziwiałem, ale jedni odchodzą, inni przychodzą. FCB to Klub z ponad 100 letnią tradycją, a nie Messi. Szkoda, że legenda, chce zostać tak zapamiętana....

35

Powiem coś popularnego i coś niepopularnego ws. Sytuacji finansowej FCB i Messiego:

Coś popularnego:
FCB powinna poprzedni zarząd pozwać o odszkodowanie z tytułu nieprzestrzegania dyscypliny finansowej i nierzetelnego prowadzenia ksiąg handlowych i w tym celu skorzystać ze sławetnych gwarancji finansowych skalanych przez członków zarządu.

Dlaczego? Z dwóch względów. PO pierwsze bo tak trzeba, po drugie wyjaśni to przez kogo jesteśmy w tym a nie innym miejscu raz na zawsze.


Coś niepopularnego.
Wierzę, że Mes que in Club, to nie tylko slogan, ale pierwsze i najważniejsze przykazanie wszystkich barcelonismo. Skoro jesteśmy w czarnej D, to wszystkie ręce na pokład! Szczególnie powinni w tym uczestniczyć, Ci, którzy byli beneficjentami rozrzutności poprzednich władz.
Pomimo zasług dla Klubu i szacunku dla pracy i dokonań, to Pique, Alba, Roberto, Busi i Messi powinni stanąć i powiedzieć, ok. rozumiemy sytuację. Umawiamy się tak, 2 sezony gramy za 1 euro miesięcznie każdy, ale Prezydencie zrób porządek.
Pozostali zawodnicy powinni zredukować swoje wynagrodzenia Ci po 30 o 50%, ci między 23-30 o 30% a młodsi o 10%. Kto się nie zgadza, nie czują się drużyną więc do widzenia. Transfer albo nie gra.


Co do CVC, to warunki porozumienia są niejasne. Co innego mówi Tebas, a co innego donosi Marca i na konferencji zdradził Laporta. Z wypowiedzi Laporty wynika, że LaLiga zwodziła FCB co do limitu płac…. Dlatego nie można Tebasowi ufać. Tebas to terrorysta. Chciał FCB podstawić pod ścianą w sytuacji bez wyjścia i wymusić zgodę na wejście CVC i przekreślić szanse na Superligę.

Swoją drogą, to fakt, że LalLga przekazywała w swoich komunikatach nieprawdziwe informacje o warunkach umowy z CVC jest conajmnije bulwersujący i pozwala zadać pytanie, czy Pan Tebas nie działa na szkodę LaLiga …. Tym bardziej, że porozumienie z CVC wypracowywał z pominięciem klubów i co ważne jak wynika z wypowiedzi Laporty, to FCB o warunkach musiała uzyskać informacje z CVC ….coś tu jest mocno nie tak.

34

Memphis, to osobość i styl gry, któych nam brakowało i w szatni i na boisku.
Super transfer i oby potwierdzał to do konca przygody z FCB.

Szkoda, że z Wijnaldum'em nie wyszło, bo byśmy mieli załatwiony drugi palący problem. Mobilnego i silnego fizycznie ŚP.