Adran360
Dołączył/a: kwiecień 2011
Łódź
10 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Encore Zibi top.
15
Jeszcze kilka takich wystąpień jak ostatnio i ktoś mu przypierdzieli XD.
0
@Antimadridista_WR Odpoczynek ,a później serie a, l1 albo repra.
1
@Sulimo 106 ( ͡❛ ͜ʖ ͡❛).
@Fantastyczny Chłopiec Pod względem napisania nie były, nie są złe Konan, babcia Chiyo,Temari, Ino,Kushina,Rin, Kaguya,Eida.
1
@FcPortoFan1999 @blakkudium Bramki z historycznego hattricka polskiego jankesa .
5
Luczo zrównał się z Blanciem, który jest liderem w ilości zdobytych trofeów z PSG. Jeśli wygrają LM będzie samodzielnym liderem.
1
@BORO_12 Wzmocnienia na naszą kieszeń to Alvaro Cortes, Joaquín Delgado, Xavi Espart, Jofre Torrents albo David Oduro.
0
@FcPortoFan1999 Bodo ich wyrzuciło w 1/16.
4
Celtic nie poddaje się w lidze szkockiej. Jeszcze mecz z Sercami w ostatniej kolejce.
0
@FcPortoFan1999 Nie do końca.
Wygrywa tylko tym, że ma puchar za rozgrywki, których ty nie uznajesz w przeciwieństwie do dyktatora.
0
@FcPortoFan1999 Zrehabilitowali się po ostatnim sezonie , gdzie przewalili 4 rozgrywki.
4
Psg zostaje mistrzem Francji po raz 14 , a Inter wygrywa puchar Włoch po raz 10.
2
Mbaye na 2;0 dla PSG z Lens.
0
Savinho na 3;0 z CP.
https://x.com/jeremydokubelg/status/2054663608533938339
2
Perez 18 czerwca 2025 podczas trwania kmś.
Perez dzisiaj.
2
Lautaro na 2;0.
Marmoush na 2;0.
https://x.com/jeremydokubelg/status/2054647986794225819
3
Semenyo na 1;0 z CP.
https://x.com/jeremydokubelg/status/2054645960798527536
Thuram na 1;0 z Lazio w finale pucharu.
Kvara na 1;0 z Lens.
https://x.com/jeremydokubelg/status/2054645262409138272
2
@ViscaelBarca2007 Dlatego lepiej budować nowe stadiony na obrzeżach miasta jak np. Metropolitano , Alianz Arena. Problemem jest niestety konserwatywne środowisko, które będzie płakać , że piłkę zabijają.
0
@Lanosss Obstawiam Hilale za Nuneza albo tak jak ty.
0
@Lanosss Jeśli chce taki sam albo większy $ to tylko Arabia jest w stanie mu taki kontrakt zaoferować. W USA nawet Leo ma mniej z samego Miami i Robert musiałby nadrobić swoje ogromne oczekiwania finansowe kwestiami biznesowymi, poza piłkarskimi.
0
@Wojcio Absolutnie nie jest złym prezesem. Możliwe , że najlepszym w historii . Problem w tym, że ostatnio się pogubił i próbuje przykryć swoje błędy sztuczkami, które opisałem powyżej bez żadnej autorefleksji.
27
Perez w tej swojej konferencji używa praktycznie całego arsenału manipulacji i retoryki oraz klasycznego damage control. I momentami robi to aż zbyt ostentacyjnie.
Jest tam m.in.:
-syndrom oblężonej twierdzy - wszyscy są przeciw Realowi: dziennikarze, ultrasi, La Liga, przecieki, „układy”, antymadryckie środowiska itd. („Musimy walczyć ze wszystkimi”);
- personalizacja instytucji („ja = Real Madryt”) — krytyka Pereza jest przedstawiana jako atak na klub i socios;
- whataboutism:
„A oni nie wstydzą się tego, co wydarzyło się w tym roku także ze sprawą Negreiry?” albo „Co dzieje się z Atlético Madryt? Dlaczego nie atakują Atlético Madryt?”;
-gaslighting i przesuwanie standardów normalności - problemem nie jest sama bójka piłkarzy, tylko to, że ktoś o niej mówi. Normalizacja patologii: „piłkarze bili się co roku”;
- mentalność ofiary połączona z wielkościowością , z jednej strony „wszyscy chcą mnie zniszczyć”, z drugiej „największy klub świata”, „najlepszy prezes”, „cały świat nas podziwia”;
- gish gallop, czyli zalewanie odbiorcy ogromną liczbą wątków naraz: media, rak, Negreira, stadion, UEFA, Superliga, ultrasi, biznes, dziennikarze, bilety itd. Przez to trudno debatować punkt po punkcie;
-populizm („my kontra elity”):
„Właścicielami są socios, a nie dziennikarze”;
„Niektórzy wierzą, że rządzą klubem”.
Klasyczne ustawienie „zwykłych ludzi” przeciw establishmentowi;
- kult przywódcy / mesjanizm:
„Ja walczę ze wszystkimi”,
„Oddałem życie Realowi Madryt”.
Budowanie obrazu samotnego obrońcy wspólnoty;
- cherry-picking — wybieranie tylko korzystnych faktów:
„66 tytułów”, „największy klub świata”, „Forbes”, „Deloitte”,
przy jednoczesnym unikaniu rozmowy o błędach sportowych, transferach czy zarządzaniu;
- argument z autorytetu:
„Moja firma ma 50 miliardów obrotu”,
„Wybrano mnie najlepszym prezesem w historii”;
- fałszywa dychotomia:
Perez albo chaos.
„Wystartuję, żeby bronić interesów socios” — sugestia, że bez niego socios stracą klub;
- poisoning the well („zatruwanie studni”) — ustawianie krytyków jako niewiarygodnych jeszcze zanim cokolwiek powiedzą:
„Istnieje zmowa dziennikarzy”,
„Dogadali się, żeby mówić, że to jest chaos”.
W efekcie każda późniejsza krytyka może zostać uznana za część „spisku”;
- ad hominem:
„Ten pan jest antimadridistą od dziecka”,
„Nie wiem nawet, czy zna się na futbolu”.
Zamiast odpowiadać na argumenty, podważa motywacje i kompetencje krytyków;
-emotional flooding -wypowiedź jest bardzo emocjonalna:
żarty, złość, oburzenie, autoheroizacja, wspomnienia ojca, rak, zdrada, „pracuję jak zwierzę”.
Emocje mają zastąpić chłodną analizę;
- rozmywanie odpowiedzialności — pytania o sport, błędy, zarządzanie czy trenera są stale przekierowywane na media, spiski, Negreirę i „obronę socios”.
Jednocześnie trzeba uczciwie powiedzieć, że jeden wątek faktycznie brzmiał sensownie , temat darmowego dostępu do futbolu jak na kmś i krytyka modelu, gdzie żeby oglądać piłkę trzeba mieć kilka abonamentów. To rezonuje z wieloma kibicami i jest chyba jedynym momentem konferencji, gdzie Perez próbował mówić o czymś większym niż obroną samego siebie.
Problem w tym, że nawet ten argument działa trochę jako moralna osłona dla Superligi i projektu wzmacniania największych klubów.
Ogólnie to czysta kampania propagandowa , zarządzanie emocjami socios aniżeli realna autokrytyka czy rozmowa o problemach klubu. Wystąpienie wręcz podręcznikowe dla polityków, liderów w kryzysie.
8
Metr przed WC:D
https://x.com/CloudsLocks/status/2054291619768156586
@escarabajo @mekston @blakkudium @Popitek12 @Kessie @Lanosss @Kapitan hawk i inni zainteresowani rozgrywkami Beduinów.
0
Jprdl co za placki z Nasserów xd
0
@Pedri16Future 11 tytuł Nasserów.
1
@Popitek12 8 mistrzostwo krajowe maderskiego tomahawka .
2laligi
3pl
2seriea
1rsl
1
@Popitek12 Wleci moet i truskawki?
0
@AmigoBlancos Już nie przesadzaj.
11
Simakan na 1: 0 w derbach Rijadu. Nasserzy blisko tytułu.
@mekston @Kapitan hawk @escarabajo @blakkudium @Giwera @Lanosss @Popitek12 @Kessie i inni zainteresowani rozgrywkami Beduinów
1
@mekston Transmisja na Polsat sport2.