La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1481 Culés

32

Delikwent najpierw żarliwie modlił się w klasztorze na Jasnej Górze, a potem kilkakrotnie uderzył pięścią w twarz strażnika, który zwrócił mu uwagę, że nie ma maseczki ochronnej. Czy na tym polega to słynne katolickie miłosierdzie?


konto usunięte

106

@Chakalaka Ja jestem ateistą, ale dlaczego cała społeczność miałaby być odpowiedzialna za jednego imbecyla który nie potrafi dostosować się do panujących zasad?

49

@Chakalaka Nie, na tym nie polega katolickie miłosierdzie, Chakalako. :)

konto usunięte

10

@Chakalaka Nie do końca doczytał z tym drugim policzkiem.

7

@Quavosk
Nigdzie nie napisałem, że cała społeczność katolicka miałaby odpowiadać za czyn tego człowieka.

23

@Chakalaka Czy fakt wymierzenia przez niego ciosu, co samo w sobie poddaje pod watpliwosc jego zdrowia psychicznego, ma sie jakkolwiek do calej zbiorowosci katolickiej.

konto usunięte

18

@Chakalaka Zadałeś pytanie czy na tym polega słynne katolickie miłosierdzie. Oczywiście takich przykładów jest więcej - nawet to powiedzenie "kto się modli pod figurą ten nosi diabła za skórą" ale znam wielu porządnych katolików.

2

@JimMorrisonFCB
Nadinterpretujesz moją wypowiedź, bowiem nic takiego nie napisałem. Spodziewałem się natomiast stanowczego potępienia tego czynu, zwłaszcza ze strony wierzących użytkowników.

6

@Chakalaka Nie, na tym nie polega katolickie miłosierdzie i dlatego ta osoba najwyraźniej modliła się na pokaz lub z tylko sobie znanych powodów.

konto usunięte

28

@Chakalaka Czarny coś zrobi: łubudu wszyscy czarni to przestępcy!!11
Elgiebet coś zrobi: hur dur LGBT to podludzie
Polak-katolik coś zrobi: nie no kurde, nie możemy generalizować; a poza tym czy to ważne, że to katolik...

0

@Witekk10
Ok, rozumiem. Mam nadzieję, że z całą stanowczością potępiasz ten akt przemocy.

8

@DiffieHellman Słuszna uwaga obnażająca hipokryzję wielu ludzi.

konto usunięte

0

@Chakalaka Oczywiście. Ale takie sytuacje gdzie ktoś się kłóci, obraża o prośbę założenia maseczki jest dużo więcej i to nie w kościele. Swoją drogą bardzo śmieszne, że ktoś ma pretensje do ekspedientki która z góry ma powiedziane, że ma pilnować czy ludzie noszą maseczki, a ci ludzie z pretensjami idą do niej, a ona nie jest temu winna nawet.

0

@Quavosk
Ok, rozumiem. Rozumiem, że potępiasz to zachowanie, tak?

konto usunięte

1

@Chakalaka Oczywiście. Prośba o założenie maseczki nawet jeśli ktoś się z tym nie zgadza nie usprawiedliwia do jakiegokolwiek ataku czy to słownego czy fizycznego.

3

@Chakalaka Jak najbardziej. Nie rozumiem takiego zachowania. Czy zrobiłby to katolik, czy ateista - nie powinno być to akceptowalne.

1

@Quavosk Cieszę się, że również potępiasz tak barbarzyńskie czyny.

2

@Chakalaka Stanowczo potepiam bicie kogokolwiek przez kogokolwiek.

konto usunięte

2

@Chakalaka a wiesz co głosił Jezus i o czym jest biblia? Przecież w każdej grupie znajdziesz barana. Wśród sędziów, lekarzy, piłkarzy, u każdego w rodzinie itd... najlepiej oceniać wszystkich bo nie lubisz danej grupy. Brawo

1

@Witekk10 Dziękuję za wypowiedź.

1

@zwyklykibic93
Nie oceniam całej społeczności katolickiej przez pryzmat tego człowieka.

konto usunięte

0

@Chakalaka Potępiałbym je niezależnie od tego kto by je wykonał, czy nacjonalista w kościele, czy lewicowiec na marszu LGBT. Sam nie jestem zwolennikiem maseczek, ale na pewno bym nie atakował tego biednego człowieka który ma z góry powiedziane że ma pilnować czy ludzie noszą maseczki. Jeśli mi się to nie podoba to mógłbym nie wiem napisać petycje o zniesienie obowiązku noszenia maseczek czy cokolwiek innego ale na pewno nikogo bym nie atakował fizycznie czy słownie. Najwyżej bym dyskutował.

3

@Chakalaka Jak zwykle wrzucasz wszystkich do jednego wora.

9

@DiffieHellman Kapitalnie podsumowałeś tą hipokryzje. Winszuję :)

0

@daniel32778
Nie wrzucam wszystkich do jednego worka. Zadałem pytanie oczekując na stanowcze potępienie tego bestialskiego czynu, zwłaszcza ze strony wierzącej części La Rambli.

10

@Quavosk
Widzę, że to już choroba na tej stronie - analfabetyzm wtórny.
Ludzie tutaj nie rozumieją tego, co czytają.
Pytanie brzmiało:
"Czy na tym polega to słynne katolickie miłosierdzie?"
Odpowiedź:
"dlaczego cała społeczność miałaby być odpowiedzialna za jednego imbecyla który nie potrafi dostosować się do panujących zasad?

Czy to jest odpowiedź, na to pytanie?
Pewnie dla jakiegoś troglodyty tak.


konto usunięte

2

@klemens100 Za katolickie miłosierdzie jest odpowiedzialna większa grupa ludzi.

6

@Chakalaka Nie wrzucaj wszystkich katolików do jednego worka. Idąc tropem tej narracji to nawet nie chcę pisać jak moglibyśmy określać lewicę za ich żenujące akcje z maryjnymi macicami, czepialstwo praktycznie o wszystko i za szereg kompromitacji jakie zaliczyli ich aktywiści i aktywistki? Ciężko by było odpowiednie słowa znaleźć, tak by trzeba było się odnieść do najgorszych epitetów.

1

@macio_944 Zgadzam się. Krótko i na temat.

1

@msmsms
Po pierwsze, jeśli przeczytasz ze zrozumieniem post inicjujący tę dyskusję to zdasz sobie sprawę, że nie wrzucam całej społeczności katolickiej do jednego worka. Po drugie, nie wiem jak się ma do tego tematu lewica. Zauważyłem już, że masz silną potrzebę identyfikowania się ze skrajną prawicą, a co za tym idzie musisz na każdym kroku podkreślać swoją nienawiść do osób o liberalnych i lewicowych poglądach, ale ta rozmowa w żaden sposób się do tego nie odnosi.

0

@Chakalaka wyjaśnił gościa że bzdury gada :-)

0

@Rudi35
Twoim zdaniem bestialskie pobicie jest adekwatną reakcją na próbę zwrócenia uwagi na brak maseczki ochronnej?

0

@Chakalaka Miłosierdzie to ma Pan Bóg okazywać grzesznikom. Tymi grzesznikami są ludzie. Ja nie mówię, że pana ze zdjęcia pochwalam, bo nie pochwalam, bo jeśli jest się osobą wierzącą, to należy przestrzegać przynajmniej jakichś fundamentalnych zasad np. Kochaj bliźniego jak siebie samego, aczkolwiek jeśli chodzi o miłosierdzie to ono płynie od Boga.

2

@Quavosk
Co tu bredzisz?
@msmsms
Kolejny, u którego szare komórki zastrajkowały.
@July_6_BcN
Czyżby?:
"Chrystus bardzo często mówi w Nowym Testamencie o miłosierdziu: "Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny"."

2

@macio_944 „Podsumowałeś hipokryzję” - nie widzisz jak ty teraz generalizujesz? Ja np widzę tu winę tego gościa. Wielu innych tak samo. Ale, z kolei z drugiej strony, jak napisałem do @Chakalaka odnośnie kwestii zabójstwa tej 15-latki, pytając się, czy tamten policjant nie postąpił dobrze w obliczu zagrożenia jakie ona sprawiała, to nie odpisał. Lewicowcy bardziej się boją prawdy i słów „miałeś/aś rację” aniżeli ta druga strona. I piszę to jako osoba stojąca po środku.

0

@Chakalaka Chłopie ja jestem centrystą :D A cisnę bekę z lewicowców, bo się ostatnio kompromitują krok po kroku. A osoba którą skrytykowałeś, przyrównaniem do Wawrzyniaka, kiedy to Urban, w tym odniesieniu, był Messim (XD), wyjaśnia ich ostatnio w sposób kapitalny. Prawie tak dobrze jak Scifun płaskoziemców.

0

@msmsms
Twoje ostatnie wypowiedzi na temat szeroko pojętej polityki stanowczo nie pozwalają na określenie Twojej osoby mianem centrysty.

2

@klemens100 „Kolejny u którego szare komórki zastrajkowały.”
I znów (XD). Rzuć okiem na inne dyskusje, w których punktowałem autora posta.
Już mnie mdli od tej zakłamanej lewicowej agitacji. Już bym wolał się zamęczać skrajnie prawicową agitacją i propagandą.
Słowo „zamęczać” pasuje odnośnie obydwu skrajności. Bo żadnej z nich nie popieram w większym stopniu.

0

@Chakalaka Jeśli osoba o poglądach skrajnie prawicowych walnie jakąś głupotę o zabarwieniu propagandowym to też to będę krytykował. Wierz mi.
Zachowanie ukazane w poście też potępiam, jak i to powszechne w polskich sklepach, gdzie niektórym ciężko jest maskę na całą twarz nałożyć...

0

@Chakalaka Potępiam takie zachowania, tylko co ma to wspólnego ze słynnym katolickim miłosierdziem? Ten bandzior by się nim wykazał, jakby nie uderzył? Nie! On nie miał prawa bić strażnika. Słynnym katolickim miłosierdziem, to może wykazać się strażnik i wybaczyć winowajcy

1

@klemens100 No właśnie. Jezus mówi bądźcie, ale nie stwierdza, że ludzie są, tylko ich nakłania do tego. A Ojciec JEST miłosierny. To subtelna różnica.

0

@Chakalaka może ma problemy psychiczne?

0

@Chakalaka zaraz zobaczę przez okno czy go gdzieś nie ma ;) człowiek tak blisko a dowiaduje się ostatni

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.3.

konto usunięte

1

@msmsms
msmmsms: "nie widzisz jak ty teraz generalizujesz? "
Też msmsms: "Lewicowcy bardziej się boją prawdy i słów „miałeś/aś rację” aniżeli ta druga strona."

konto usunięte

1

@macio_944 No dobra, bo naród się domaga odpowiedzi. Czy tym ochroniarzem był Marcin Najman?

3

@Quavosk "Ja jestem ateistą, ale dlaczego cała społeczność miałaby być odpowiedzialna za jednego imbecyla który nie potrafi dostosować się do panujących zasad?"

A teraz zamień słowo ateista na czarny, muzułmanin, gej, etc.

Komentarz usunięty

konto usunięte

0

@Chakalaka
Co na to Urban uszy mu urosły.

0

@Chakalaka chłopie nie popadaj w skrajności.
Jestem ateistą, ale takie ciągłe krytykowanie Chrześcijaństwa jest żałosne.

0

@Chaoss
W którym miejscu krytykuję chrześcijaństwo?

2

@Chakalaka ,, Czy na tym polega to słynne katolickie miłosierdzie,,
Doskonale wiesz o co mi chodzi. A samo zachowanie tego gościa, żałosne.


1

@msmsms A widzisz, ja mam osobiście kompletnie odwrotne wrażenie. Na pewno nie uważam, że osoby skręcające bardziej w lewo (chociaż to też lipne określenie, bo nie wiemy do końca czy to lewo ekonomiczne, ideologiczne, etc. Ale to temat na inną dyskusję), nie boją się "prawdy" czy innych punktów widzenia. Bo raczej bycie bardziej liberalnym w samym sobie powinno powodować bycie otwartym na opinie innych. Moim zdaniem, problem pojawia się w momencie kiedy "prawda" równa się "mojej prawdzie". Posądza się ludzi (nie powiem, w jedną i drugą stronę) o zaślepienie/oglądanie TVP/TVN /łatwowierność/etc. (niepotrzebne skreślić), kiedy nie chcą się zgodzić z czyjąś wersją, kiedy sam zainteresowany jest święcie (nomen omen) przekonany o własnej racji. I osobiście wydaje mi się to domeną osób bardziej konserwatywnych. I choć należy przyznać również rację innym uczestnikom niniejszej dyskusji, że niefajnie jest osądzać całą grupę społeczną na podstawie jednostki, ale fakt jest taki, że w końcu tych jednostek się nazbiera tyle, że zaczynają stanowić reprezentatywną próbkę ogółu. Dlatego też nie jestem zdziwiony, że opisuje się tu zachowanie wykazane przez delikwenta z OP (chociaż, @Chakalaka tu raczej piętnował tego człowieka konkretnie) na tle grupy, bo takich gagatków jest ostatnimi czasy w naszym kraju masa. Tych, którzy najpierw składają ręcę a później idą z rękami na wszystko i wszystkich co w jakikolwiek odstaje od ich wizji świata.

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.2.

0

@udarpawarotam Słuszna uwaga.

0

@Czarodziej1980
Co ma Urban do tematu dyskusji?

0

@Chaoss
Zadałem to pytanie oczekując stanowczego potępienia tego bestialskiego czynu, zwłaszcza ze strony wierzących użytkowników.

0

@prucnalkam
Tę kwestię rozstrzygnie sąd na podstawie opinii biegłych.

konto usunięte

0

@Czarodziej1980
To deklarujący się antykatolik wiec może się odniósł do tego problemu :)

0

@Czarodziej1980
Kogo masz na myśli i dlaczego odpowiadasz samemu sobie?

1

@fantasyh Dziękuję za komentarz.

konto usunięte

0

@Chakalaka
Przeczytaj wcześniejsza wypowiedz
Gubisz się tyle tematów :)

0

@Czarodziej1980
Nadal nie widzę związku pomiędzy Urbanem a sytuacją opisaną w komentarzu inicjującym tę dyskusję.

konto usunięte

0

@Chakalaka
A dyskusja na być zamknięta
Dyskusja polega na tym iż ktoś rzuca temat. Biorący udział w dyskusji poszerzają temat najczęściej zwłaszcza jeśli temat jest rzucony na takim forum.
Forum w którym są różne poglądy i spostrzeżenia.

0

@Chakalaka Tak. Katolickie miłosierdzie polega na uderzaniu strażnika, gdy on zwróci ci uwagę, że nie masz maseczki. Tak w Biblii pisało, nie zmyślam.

« Powrót do wszystkich komentarzy